Autor Wątek: Efektywne sposoby walki z zombie  (Przeczytany 71882 razy)

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Efektywne sposoby walki z zombie
« Odpowiedź #80 dnia: 28 Stycznia 2010, 11:59:10 »
Hehe, jak już mieć lipę u nauczyciela to za porządną bombkę - a jak porządna bombka to tylko z saletry :-*

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Efektywne sposoby walki z zombie
« Odpowiedź #81 dnia: 28 Stycznia 2010, 12:00:10 »
Ja pamiętam, ale bardziej jako granat zapalający, aniżeli hukowy: saletra wsypywana do nakrętek, przyciskana kawałkiem korka, w którym była zrobiona dziurka. To się zapalało i powstawał duuży wulkan :)
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Efektywne sposoby walki z zombie
« Odpowiedź #82 dnia: 28 Stycznia 2010, 12:08:04 »
Saletrę kupimy np. na alegrze >>> KLIQ >>> więc do dzieła  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Efektywne sposoby walki z zombie
« Odpowiedź #83 dnia: 28 Stycznia 2010, 12:13:17 »
Squonk ponieważ nie pamiętałem szczegółów przyrządzania tego 'urządzenia', poszukałem w necie i wpadło mi coś, co jest najbardziej zbliżone (a nawet chyba tożsame) z moim zamysłem:
Od tej mieszanki zaczyna sie kariera pirotechniczna każdego amatora. Saletra potasowa z cukrem daje dobry efekt energicznie spalającej się swiecy dymnej. Mieszanka ta jest łatwa w przygotowaniu, a skladniki dość łatwo zdobyć. Krok po kroku opiszę jak przygotować tą mieszankę:

PROPORCJE:
Saletra potasowa (KNO3) - 50%
Cukier - 50%

Takie proporcje są najbardziej optymalne ale mozemy je rowniez zmieniac. Gdy damy wiecej cukru, mieszanka bedzie sie bardziej dymiła, w gdy wiecej saletry potasowe, mieszanka bedzie miala wiekszego kopa. Mieszanka nie wybucha, lecz energicznie sie pali. Należy więc odpalać jakimś dłuzszym patyczkiem albo poprowadzić loncik podczas spalania mieszanki, rozrzuca ona żarzące się kawałki więc najlepiej to zrobić na piasku, bo wyglada potem jakby ptaki nasrały po spaleniu mieszanki jej resztki są bardzo gorące więc radze nie przydeptywać bo sobie z butów klapki zrobicie

Ponadto, oprócz tego jednego przepisu znajdują się tam jeszcze inne :D
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Efektywne sposoby walki z zombie
« Odpowiedź #84 dnia: 28 Stycznia 2010, 13:56:09 »
A granaty z karbidu ktoś robił?  ;D Fakt, wpierw trza karbid by dostać. Również można z czarnym prochem pokombinować, czyli siarka, węgiel oraz saletra. Przepisów na proste pierdolniki wybuchowe w necie jest pełno. Mnie tylko ciekawi czy jakieś służby monitują zakup materiałów, z których można by zrobić coś wybuchowego. Np. kwasy siarkowe i azotowe  8)

A co do mentosa i coli;
Dajesz zombiakowi mentosa, ten go połyka w całości a potem popija colą. I po sprawie  ;D

Mentos tak nie działa, a szkoda...

Karbid powiadasz ? to patrz jak się chłopaki kretyńsko bawią : http://www.youtube.com/watch?v=zbgPtUXP6PI

A za bączki z saletry to też byliśmy u dyrki - wyglądała jak Jaruzelski, nosiła zieloną marynarkę, czarną spódnicę i identyczne okulary.
Za ten numer musieliśmy w czynie społecznym ( w niedzielę , bo w sobotę też chodziliśmy do szkoły ) malować płot na żółto. 
Jak już byłem w liceum, to facet od PO pokazywał na boisku jak się odpala gaśnicę, a że mu nie odpaliła- to z chłopakami stwierdziliśmy, że inne też są do dupy. Odpaliliśmy jedną na korytarzu szkolnym, akurat ta była sprawna... :D   :D :D ( ale mnie wzięło na wspomnienia )
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Efektywne sposoby walki z zombie
« Odpowiedź #85 dnia: 28 Stycznia 2010, 14:00:49 »
Tak zerknąłem za okno i  naszła mnie myśl: wystawić zombiaka na -20C -- jak nie 'umrze', to przynajmniej przymarznie. A później już łatwiej takie coś rozwalić, np. przy użyciu sztachety z płotu.
...
Chyba muszę obejrzeć "Zombieland", by zorientować się jak skutecznie walczyć z nieumarłymi ;)
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Efektywne sposoby walki z zombie
« Odpowiedź #86 dnia: 28 Stycznia 2010, 14:31:16 »
Mój koleżka w podstawówce wysadził w powietrze kibel. Za karę musiał odkupić 2 sracze (jeden za zniszczenie i drugi na wszelki wypadek, gdyby zechciał to powtórzyć) :) W akademiku, w którym mieszkałem w zeszłym roku, gaśnica była bardzo popularna wśród imprezujących dziewcząt. Na moim piętrze gaśnice pojawiały się i znikały niczym komety, aż w końcu Generalna Gubernia przestała zaopatrywać nasze piętro w atrakcje tego rodzaju. Wtedy gaśnice zaczęły znikać również z niższych pięter. PPOŻ-party przestały być wyprawiane, gdy w końcu jakaś gaśnica wymknęła się spod kontroli i zapianowało cały pokój, a dodatkowo jakaś niunia struła się czymśtam... Jakimś czymś chemicznym z wnętrza gaśnicy w każdym razie :P A jeszcze były kontr-imprezy z wężem gaśniczym.

To może gaśnicą dałoby się zabić zombiego? Na filmach i gierkach wystarczy strzelić w gaśnicę, gdy ktoś przechodzi obok niej :)
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2010, 14:39:20 wysłana przez Ordynus »

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Efektywne sposoby walki z zombie
« Odpowiedź #87 dnia: 28 Stycznia 2010, 14:49:44 »
szmergiell nie oglądaj szkoda czasu, ani to horror, ani komedia ( nawet czarna ) Gówno-gniot taki, że szkoda gadać.
Ordynus Mój przyjaciel zapalony chemik ( aktualnie doktor chemii ) jako gówniarz wysadził wannę, która wleciała do sąsiadów. Skubaniec coś destylował po czym wyszedł z łazienki i zapomniał, że coś się tam grzeje. Innym razem z tym samym kolesiem odzwyczailiśmy skutecznie jego matkę od palenia. Przez przypadek zresztą. Nie mieliśmy co zrobić z magnezem więc wsypaliśmy go na chwilę do popielniczki.
Zapomnieliśmy o tym bo zajęliśmy się już czymś innym, po czym wyszliśmy na dwór. Siedzimy sobie na ławeczce, a tu nagle jak coś nie błyśnie w jego oknach. Od razu wiedzieliśmy co się stało. Jedno co mogliśmy z siebie wykrztusić to o ku...a. Pobiegliśmy na górę , a tam jego matka (jak w kreskówce ) z całą czarną twarzą i papierochem w ręce. Ale mieliśmy przesrane on i ja, bo nasze matki to kumpele ze szkoły (zresztą do tej pory się przyjaźnią).

Gaśnica jest dobra jako napęd do wózka sklepowego  :D
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2010, 15:30:38 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Efektywne sposoby walki z zombie
« Odpowiedź #88 dnia: 28 Stycznia 2010, 15:09:40 »
Nie mieliśmy co zrobić z magnezem więc wsypaliśmy go na chwilę do popielniczki.

Hahaha, ten tekst poniewiera sowicie :D

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Efektywne sposoby walki z zombie
« Odpowiedź #89 dnia: 28 Stycznia 2010, 15:23:03 »
Ja też mam traumę jak widzę, że w popielniczce jest biało-srebrzysto-szary pył ( może być to popiół ). Od razu wysypuję do śmieci  :D

Jego matka to dopiero była sowicie sponiewierana  :D
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Efektywne sposoby walki z zombie
« Odpowiedź #90 dnia: 28 Stycznia 2010, 16:52:24 »
Ja takich przygód nie miałem. Pewnego razu brat spuścił benzynę z motoroweru by wyczyścić bak. Po wszystkim bawił się tą benzyną (takie prymitywne małe plamki, które podpalał). Ja siedziałem do niego tyłem i sobie czytałem, aż nagle cały pokój zrobił się jaśniejszy. Ze szklanki z benzyną szedł prawie metrowy ogień. Brat stoi obok przerażony i nie wie co robić.

Na co ja szybko ryknąłem "Tylko nie lej wody!". Podbiegłem i szmatką zatkałem czubek szklanki. Zgasło natychmiast.
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Efektywne sposoby walki z zombie
« Odpowiedź #91 dnia: 28 Stycznia 2010, 17:04:58 »
&feature=related
Hmmm... To tez jest dobry pomysł ;)

@Ordynus: EPIC!!

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Efektywne sposoby walki z zombie
« Odpowiedź #92 dnia: 28 Stycznia 2010, 22:49:29 »
ABW czy CBŚ wbije tutaj pierwsza?  ;D Zresztą ta dyskusja potwierdza tylko jak w Polsce ssie godzillową pauę szkolenie wojskowo-obronne młodych ludzi, których potencjał obrony Ojczyzny (przedczymkolwiek :-[) marnuje sie na egoistyczną rozrywkę  :P

Bez doświadczenia pirotechnicznego nic skutecznego przeciwko zombiakom nie zmontujemy. Choć wiedza jak odpalić gaśnicę czy zrobić zasłonę dymną z czegoś tam, się zawsze przyda.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Efektywne sposoby walki z zombie
« Odpowiedź #93 dnia: 28 Stycznia 2010, 22:52:25 »
Z tą zasłoną dymną można polemizować. Bo w końcu jak zombie rejestrują położenie swoich ofiar, zdarzają się przecież i takie bez oczu na pewno. Może węchem lub telekinetycznie? :)

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Efektywne sposoby walki z zombie
« Odpowiedź #94 dnia: 29 Stycznia 2010, 06:58:18 »
Znaczy, że co ? Zombi też kończą KKT  :D
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Efektywne sposoby walki z zombie
« Odpowiedź #95 dnia: 29 Stycznia 2010, 11:11:29 »
To coś bardziej metafizycznego  :-[

Pogłos bijącego serca żywego człowieka, rytm oddechu, syk pary wodnej opuszczającej ciało, trzepot rzęs, szum przepływającej krwi, obraz termowizyjny, zapach i inne wonie człowieka, przepływ sygnałów elektrycznych w układzie nerwowym. To wszystko co sprawia, że ciało ludzkie jest żywe, a nie zombiacze  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

szymon12

  • St. plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Efektywne sposoby walki z zombie
« Odpowiedź #96 dnia: 29 Stycznia 2010, 15:42:14 »
Ja miałem niedawno przygodę (dokładnie 2 miesiące temu) bawiłem się taką okrągłą świeczką przy biurku po jakiejś godzinie zabawy świeczka stopiła się i ten wosk zaczął się palić spanikowałem :o i chciałem jakoś zagasić naplułem tam wybuchło na pól metra przepiekło nieźle szafkę nad biurkiem, później okazało się, że to była świeczka z jakiegoś oleju.
« Ostatnia zmiana: 30 Stycznia 2010, 00:51:09 wysłana przez Squonk »

Firnomir

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Efektywne sposoby walki z zombie
« Odpowiedź #97 dnia: 07 Marca 2010, 10:05:28 »
Wybuchy? Zabawne macie sposoby. Poszukajcie sobie Jolly Roger's Cookbook, kupę ciekawych rzeczy. (jeżyk angielski) Linka bezpośredniego nie podam, bo nie jestem pewien, czy to aby nie jest w naszej cudownej, unioeuropejskiej utopii nielegalne.
Ale do texfilesów linka Wam dam, od razu do działu survival.
« Ostatnia zmiana: 07 Marca 2010, 10:08:15 wysłana przez Firnomir »

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Efektywne sposoby walki z zombie
« Odpowiedź #98 dnia: 27 Kwietnia 2010, 19:04:50 »
Jeżeli potrzebujecie podpowiedzi na temat ewentualnych dodatków anty-zombianych, to zapraszam tutaj.
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Efektywne sposoby walki z zombie
« Odpowiedź #99 dnia: 10 Maja 2010, 11:45:36 »
Tutaj dodatkowo, można wyposażyć się w krzesełko-stołek anty-zombiane :)
http://www.dreadcentral.com/news/37318/the-zombie-table-a-product-you-can-really-get-behind
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy