Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Czerwiec 17, 2019, 11:01:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Efektywne sposoby walki z zombie  (Przeczytany 49974 razy)
Ordynus
Zjadacz Korzeni
Sierżant sztab.
*

« Odpowiedz #80 : Styczeń 28, 2010, 12:59:10 »

Hehe, jak już mieć lipę u nauczyciela to za porządną bombkę - a jak porządna bombka to tylko z saletry Kiss

szmergiell
St. sierżant
*

[nothing important]

« Odpowiedz #81 : Styczeń 28, 2010, 13:00:10 »

Ja pamiętam, ale bardziej jako granat zapalający, aniżeli hukowy: saletra wsypywana do nakrętek, przyciskana kawałkiem korka, w którym była zrobiona dziurka. To się zapalało i powstawał duuży wulkan Smiley

“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!

« Odpowiedz #82 : Styczeń 28, 2010, 13:08:04 »

Saletrę kupimy np. na alegrze >>> KLIQ >>> więc do dzieła  Wink

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
szmergiell
St. sierżant
*

[nothing important]

« Odpowiedz #83 : Styczeń 28, 2010, 13:13:17 »

Squonk ponieważ nie pamiętałem szczegółów przyrządzania tego 'urządzenia', poszukałem w necie i wpadło mi coś, co jest najbardziej zbliżone (a nawet chyba tożsame) z moim zamysłem:
Od tej mieszanki zaczyna sie kariera pirotechniczna każdego amatora. Saletra potasowa z cukrem daje dobry efekt energicznie spalającej się swiecy dymnej. Mieszanka ta jest łatwa w przygotowaniu, a skladniki dość łatwo zdobyć. Krok po kroku opiszę jak przygotować tą mieszankę:

PROPORCJE:
Saletra potasowa (KNO3) - 50%
Cukier - 50%

Takie proporcje są najbardziej optymalne ale mozemy je rowniez zmieniac. Gdy damy wiecej cukru, mieszanka bedzie sie bardziej dymiła, w gdy wiecej saletry potasowe, mieszanka bedzie miala wiekszego kopa. Mieszanka nie wybucha, lecz energicznie sie pali. Należy więc odpalać jakimś dłuzszym patyczkiem albo poprowadzić loncik podczas spalania mieszanki, rozrzuca ona żarzące się kawałki więc najlepiej to zrobić na piasku, bo wyglada potem jakby ptaki nasrały po spaleniu mieszanki jej resztki są bardzo gorące więc radze nie przydeptywać bo sobie z butów klapki zrobicie

Ponadto, oprócz tego jednego przepisu znajdują się tam jeszcze inne Cheesy

- Tom Clancy
nasa3000
Porucznik - Redaktor
*

Bring on the Apocalypse

« Odpowiedz #84 : Styczeń 28, 2010, 14:56:09 »

A granaty z karbidu ktoś robił?  Grin Fakt, wpierw trza karbid by dostać. Również można z czarnym prochem pokombinować, czyli siarka, węgiel oraz saletra. Przepisów na proste pierdolniki wybuchowe w necie jest pełno. Mnie tylko ciekawi czy jakieś służby monitują zakup materiałów, z których można by zrobić coś wybuchowego. Np. kwasy siarkowe i azotowe  Cool

A co do mentosa i coli;
Dajesz zombiakowi mentosa, ten go połyka w całości a potem popija colą. I po sprawie  Grin

Mentos tak nie działa, a szkoda...

Karbid powiadasz ? to patrz jak się chłopaki kretyńsko bawią : http://www.youtube.com/watch?v=zbgPtUXP6PI

A za bączki z saletry to też byliśmy u dyrki - wyglądała jak Jaruzelski, nosiła zieloną marynarkę, czarną spódnicę i identyczne okulary.
Za ten numer musieliśmy w czynie społecznym ( w niedzielę , bo w sobotę też chodziliśmy do szkoły ) malować płot na żółto. 
Jak już byłem w liceum, to facet od PO pokazywał na boisku jak się odpala gaśnicę, a że mu nie odpaliła- to z chłopakami stwierdziliśmy, że inne też są do dupy. Odpaliliśmy jedną na korytarzu szkolnym, akurat ta była sprawna... Cheesy   Cheesy Cheesy ( ale mnie wzięło na wspomnienia )

Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."
szmergiell
St. sierżant
*

[nothing important]

« Odpowiedz #85 : Styczeń 28, 2010, 15:00:49 »

Tak zerknąłem za okno i  naszła mnie myśl: wystawić zombiaka na -20C -- jak nie 'umrze', to przynajmniej przymarznie. A później już łatwiej takie coś rozwalić, np. przy użyciu sztachety z płotu.
...
Chyba muszę obejrzeć "Zombieland", by zorientować się jak skutecznie walczyć z nieumarłymi Wink

- Tom Clancy
Ordynus
Zjadacz Korzeni
Sierżant sztab.
*

« Odpowiedz #86 : Styczeń 28, 2010, 15:31:16 »

Mój koleżka w podstawówce wysadził w powietrze kibel. Za karę musiał odkupić 2 sracze (jeden za zniszczenie i drugi na wszelki wypadek, gdyby zechciał to powtórzyć) Smiley W akademiku, w którym mieszkałem w zeszłym roku, gaśnica była bardzo popularna wśród imprezujących dziewcząt. Na moim piętrze gaśnice pojawiały się i znikały niczym komety, aż w końcu Generalna Gubernia przestała zaopatrywać nasze piętro w atrakcje tego rodzaju. Wtedy gaśnice zaczęły znikać również z niższych pięter. PPOŻ-party przestały być wyprawiane, gdy w końcu jakaś gaśnica wymknęła się spod kontroli i zapianowało cały pokój, a dodatkowo jakaś niunia struła się czymśtam... Jakimś czymś chemicznym z wnętrza gaśnicy w każdym razie Tongue A jeszcze były kontr-imprezy z wężem gaśniczym.

To może gaśnicą dałoby się zabić zombiego? Na filmach i gierkach wystarczy strzelić w gaśnicę, gdy ktoś przechodzi obok niej Smiley
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2010, 15:39:20 wysłane przez Ordynus » Zapisane

nasa3000
Porucznik - Redaktor
*

Bring on the Apocalypse

« Odpowiedz #87 : Styczeń 28, 2010, 15:49:44 »

szmergiell nie oglądaj szkoda czasu, ani to horror, ani komedia ( nawet czarna ) Gówno-gniot taki, że szkoda gadać.
Ordynus Mój przyjaciel zapalony chemik ( aktualnie doktor chemii ) jako gówniarz wysadził wannę, która wleciała do sąsiadów. Skubaniec coś destylował po czym wyszedł z łazienki i zapomniał, że coś się tam grzeje. Innym razem z tym samym kolesiem odzwyczailiśmy skutecznie jego matkę od palenia. Przez przypadek zresztą. Nie mieliśmy co zrobić z magnezem więc wsypaliśmy go na chwilę do popielniczki.
Zapomnieliśmy o tym bo zajęliśmy się już czymś innym, po czym wyszliśmy na dwór. Siedzimy sobie na ławeczce, a tu nagle jak coś nie błyśnie w jego oknach. Od razu wiedzieliśmy co się stało. Jedno co mogliśmy z siebie wykrztusić to o ku...a. Pobiegliśmy na górę , a tam jego matka (jak w kreskówce ) z całą czarną twarzą i papierochem w ręce. Ale mieliśmy przesrane on i ja, bo nasze matki to kumpele ze szkoły (zresztą do tej pory się przyjaźnią).

Gaśnica jest dobra jako napęd do wózka sklepowego  Cheesy
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2010, 16:30:38 wysłane przez nasa3000 » Zapisane

"...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."
Ordynus
Zjadacz Korzeni
Sierżant sztab.
*

« Odpowiedz #88 : Styczeń 28, 2010, 16:09:40 »

Nie mieliśmy co zrobić z magnezem więc wsypaliśmy go na chwilę do popielniczki.

Hahaha, ten tekst poniewiera sowicie Cheesy

nasa3000
Porucznik - Redaktor
*

Bring on the Apocalypse

« Odpowiedz #89 : Styczeń 28, 2010, 16:23:03 »

Ja też mam traumę jak widzę, że w popielniczce jest biało-srebrzysto-szary pył ( może być to popiół ). Od razu wysypuję do śmieci  Cheesy

Jego matka to dopiero była sowicie sponiewierana  Cheesy

Glassius
St. chorąży
*

Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.

« Odpowiedz #90 : Styczeń 28, 2010, 17:52:24 »

Ja takich przygód nie miałem. Pewnego razu brat spuścił benzynę z motoroweru by wyczyścić bak. Po wszystkim bawił się tą benzyną (takie prymitywne małe plamki, które podpalał). Ja siedziałem do niego tyłem i sobie czytałem, aż nagle cały pokój zrobił się jaśniejszy. Ze szklanki z benzyną szedł prawie metrowy ogień. Brat stoi obok przerażony i nie wie co robić.

Na co ja szybko ryknąłem "Tylko nie lej wody!". Podbiegłem i szmatką zatkałem czubek szklanki. Zgasło natychmiast.

Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...
Dr Rectum
St. chorąży - Redaktor
*

Hadouken!

« Odpowiedz #91 : Styczeń 28, 2010, 18:04:58 »

http://www.youtube.com/watch?v=S4O1vyVplOw&feature=related
Hmmm... To tez jest dobry pomysł Wink

@Ordynus: EPIC!!

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #92 : Styczeń 28, 2010, 23:49:29 »

ABW czy CBŚ wbije tutaj pierwsza?  Grin Zresztą ta dyskusja potwierdza tylko jak w Polsce ssie godzillową pauę szkolenie wojskowo-obronne młodych ludzi, których potencjał obrony Ojczyzny (przedczymkolwiek Embarrassed) marnuje sie na egoistyczną rozrywkę  Tongue

Bez doświadczenia pirotechnicznego nic skutecznego przeciwko zombiakom nie zmontujemy. Choć wiedza jak odpalić gaśnicę czy zrobić zasłonę dymną z czegoś tam, się zawsze przyda.

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Dr Rectum
St. chorąży - Redaktor
*

Hadouken!

« Odpowiedz #93 : Styczeń 28, 2010, 23:52:25 »

Z tą zasłoną dymną można polemizować. Bo w końcu jak zombie rejestrują położenie swoich ofiar, zdarzają się przecież i takie bez oczu na pewno. Może węchem lub telekinetycznie? Smiley

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"
nasa3000
Porucznik - Redaktor
*

Bring on the Apocalypse

« Odpowiedz #94 : Styczeń 29, 2010, 07:58:18 »

Znaczy, że co ? Zombi też kończą KKT  Cheesy

Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #95 : Styczeń 29, 2010, 12:11:29 »

To coś bardziej metafizycznego  Embarrassed

Pogłos bijącego serca żywego człowieka, rytm oddechu, syk pary wodnej opuszczającej ciało, trzepot rzęs, szum przepływającej krwi, obraz termowizyjny, zapach i inne wonie człowieka, przepływ sygnałów elektrycznych w układzie nerwowym. To wszystko co sprawia, że ciało ludzkie jest żywe, a nie zombiacze  Wink

szymon12
St. kapral
*

« Odpowiedz #96 : Styczeń 29, 2010, 16:42:14 »

Ja miałem niedawno przygodę (dokładnie 2 miesiące temu) bawiłem się taką okrągłą świeczką przy biurku po jakiejś godzinie zabawy świeczka stopiła się i ten wosk zaczął się palić spanikowałem Shocked i chciałem jakoś zagasić naplułem tam wybuchło na pól metra przepiekło nieźle szafkę nad biurkiem, później okazało się, że to była świeczka z jakiegoś oleju.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2010, 01:51:09 wysłane przez Squonk » Zapisane
Firnomir
Szeregowy
*

« Odpowiedz #97 : Marzec 07, 2010, 11:05:28 »

Wybuchy? Zabawne macie sposoby. Poszukajcie sobie Jolly Roger's Cookbook, kupę ciekawych rzeczy. (jeżyk angielski) Linka bezpośredniego nie podam, bo nie jestem pewien, czy to aby nie jest w naszej cudownej, unioeuropejskiej utopii nielegalne.
Ale do texfilesów linka Wam dam, od razu do działu survival.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2010, 11:08:15 wysłane przez Firnomir » Zapisane
szmergiell
St. sierżant
*

[nothing important]

« Odpowiedz #98 : Kwiecień 27, 2010, 19:04:50 »

Jeżeli potrzebujecie podpowiedzi na temat ewentualnych dodatków anty-zombianych, to zapraszam tutaj.

- Tom Clancy
szmergiell
St. sierżant
*

[nothing important]

« Odpowiedz #99 : Maj 10, 2010, 11:45:36 »

Tutaj dodatkowo, można wyposażyć się w krzesełko-stołek anty-zombiane Smiley
http://www.dreadcentral.com/news/37318/the-zombie-table-a-product-you-can-really-get-behind

- Tom Clancy
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!