Autor Wątek: Konkurs podstawkowy  (Przeczytany 19162 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Konkurs podstawkowy
« dnia: 19 Lipca 2009, 14:05:08 »
Falloutowy beton uważa trzecią cześć Fallouta za "dodatek do gry Oblivion", i określa go mianem Fallblivion bądź The Elder Scrolls V: Fallout. A jak jest naprawdę? Jeśli chcecie się sami o tym przekonać to powinniście zagrać w domniemaną podstawkę i pierwowzór Fallouta 3, czyli w grę The Elder Scrolls IV: Oblivion.

Jej zdobycie umożliwi Wam poniższy konkurs!

REGULAMIN KONKURSU:

1. Konkurs nosi oficjalną nazwę "Konkurs podstawkowy".
2. Organizatorem konkursu jest redakcja Trzynastego Schronu.
3. Nagrodami w konkursie jest jeden zestaw gry TES IV: Oblivion zawierający:
- grę TES IV: Oblivion,
- nieoficjalny poradnik do gry - książka,
- kieszonkowy przewodnik po Cesarstwie oraz jego okolicach - książka,
- kartonowe pudełko,
- dodatek TES IV: Knights of the Nine,
- dodatek TES IV: Shivering Isles,
- grę TES III: Morrowind,
- grę Fallout,
- grę Fallout 2,
- grę FlatOut2.
4. Nagrody ufundował członek grona Najwyższych Przywódców oraz Marszałek Trzynastego Schronu DoPr.

Gry pochodzą z jego osobistych zasobów i zostały wcześniej zarejestrowane, ale są w stanie dobrym.

5. Udział w konkursie może wziąć każdy zarejestrowany użytkownik forum newsowego Trzynastego Schronu.
6. Aby zdobyć nagrodę, należy na adres mejlowy konkurs[malpa]trzynasty-schron.net wysłać:

Opracowanie, esej, artykuł czy inny tekst na temat: "Fallout 3 - na tak".

Minimalna objętość to jedna strona A4, zapisana czcionką 12, akapity pojedyncze w formacie tekstowym bądź RTF. Tekst w powinien znajdować się z załączniku. Mejl powinien nosić tytuł "Konkurs podstawkowy" i być podpisany ksywą pod jaką uczestnik jest zarejestrowany na forum. Można nadesłać tylko jeden mejl z tekstem.

7. Zwycięzca zostanie wyłoniony przez grono redakcyjne.
8. Nadesłane teksty zostaną opublikowane na łamach Trzynastego Schronu.
9. Warunkiem otrzymania nagrody jest nadesłanie na mejlowy adres konkursowy w ciągu siedmiu dni od dnia opublikowania wyników konkursu danych adresowych.
10. Nagrody wyślemy pocztą. Zastrzegamy, że nie będziemy wysłać nagród poza granice administracyjne Polski.
11. Konkurs rozpoczyna się z momentem ogłoszenia.
12. Termin nadsyłania odpowiedzi upływa o godzinie 23:59 w poniedziałek 31 sierpnia 2009r.
13. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w okresie między 3 a 9 września 2009 roku na łamach Trzynastego Schronu.
14. W przypadku nieprzewidzianych trudności technicznych - termin ogłoszenia wyników może ulec zmianie, lub też konkurs może zostać przedłużony.
15. Wysłanie mejla na adres konkursowy jest jednoznaczne z akceptacją powyższego regulaminu.



« Ostatnia zmiana: 01 Sierpnia 2009, 23:38:05 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs podstawkowy
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lipca 2009, 00:26:50 »
Nie trza się rozpisywać na poziomie doktoratu o tym, czemu Fallout 3 jest dobrą grą. Wystarczą własne, płynące z serca (czy z czego tam wolicie) opinie o grze. Co się wam w niej podobało, co jest w niej takiego, że warto do niej podejść bardziej na TAK.

Wreszcie co sprawia, że wielcy ludzie branży siedzący w komercyjnych instytucjach, nie mogą się nadziwić, że falloutowy beton tak sarka na tą grę  ;D

Jeśli jest coś takiego, co daje wam powód by myśleć o "trójce" dobrze, to zawrzyjcie to w tym tekście  :-*
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Konkurs podstawkowy
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lipca 2009, 10:59:08 »
Wiem że zrzędzę i się powtarzam ale gdzieś muszę...

Nie trza się rozpisywać na poziomie doktoratu o tym, czemu Fallout 3 jest dobrą grą. Wystarczą własne, płynące z serca (czy z czego tam wolicie) opinie o grze. Co się wam w niej podobało, co jest w niej takiego, że warto do niej podejść bardziej na TAK.
...
Jeśli jest coś takiego, co daje wam powód by myśleć o "trójce" dobrze, to zawrzyjcie to w tym tekście  :-*

-Niezła grafika
-Duża przystępność dla początkujących graczy, dzieci neo i konsolowców jak na grę cRPG
-Możliwość pogrania w "trybie" rozrywkowym, czyli "kill them all"
-Dużą ilość RPG w porównaniu do oczekiwań
-Ciekawy klimat (nie Falloutowy ale jednak)

Wreszcie co sprawia, że wielcy ludzie branży siedzący w komercyjnych instytucjach, nie mogą się nadziwić, że falloutowy beton tak sarka na tą grę  ;D

-Słaba część FPS'owa (próby dynamizacji systemu TB nigdy się nie sprawdzały, w przeciwieństwie do systemów RT z prawdziwego zdarzenia, którymi to można i należy zastąpić stary system walki, szczególnie że każdy system Akcji da się powiązać z elementami RPG ... i tak się właśnie robi gry Action-RPG).
-Duży krok wstecz w warstwie RPG'owej w stosunku do poprzedniczek
-Słaba Fabuła bez większego zwrotu akcji i nie tylko
-Niewłaściwie pojęty klimat serii Fallout
-Tytuł sugerujący że to kontynuacja mimo że braku zgodności i ciągłości z serią


Wymieniłem 5 za na 5 przeciw i nie podnosiłem kwestii Izo dla mnie nieistotnej więc mi nikt chyba nie zarzuci że jestem beton? A ponadto podkreślam że moja osobista niechęć do Beth nie ma wpływu na moją ocenę ich gier, zaś hybrydy FPS-RPG uwielbiam (Ach DEx'y :-*).

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs podstawkowy
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lipca 2009, 14:10:30 »
Zgłoszenia na konkurs są przyjmowane tylko w formie załącznika mejlowego postaci zjadliwego pliku łordowskiego bądź nawet zwykłej tekstówki.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Konkurs podstawkowy
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Lipca 2009, 14:51:31 »
Zgłoszenia na konkurs są przyjmowane tylko w formie załącznika mejlowego postaci zjadliwego pliku łordowskiego bądź nawet zwykłej tekstówki.

Jak już mówiłem już kiedyś ... grałem już w Obka i mi nie zależy. Tak więc mój post jest tylko i wyłącznie moją prywatną opinią, nie związaną z konkursem, do którego się nie zgłaszam.

Litar

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Konkurs podstawkowy
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Lipca 2009, 20:22:53 »
Ale mógłbyś i tak napisać, wygrać i opchnąć na allegro bądz znajomemu;]

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Konkurs podstawkowy
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lipca 2009, 22:57:05 »
no pamiętajcie również że wasze artykuły/teksty wzbogacą merytorycznie Trzynasty Schron. Za kilka lat będziecie mogli wejść na schron i pokazać swoim dzieciom wasze prace :P
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2009, 00:23:58 wysłana przez Holden »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs podstawkowy
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Lipca 2009, 01:52:08 »
Szykują się jeszcze nagrody dodatkowe  :-[
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs podstawkowy
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Lipca 2009, 13:28:08 »
Dodatkowe gry do nagrody głównej:


Gra:
- Fallout
- Fallout 2
- Flatout 2
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Konkurs podstawkowy
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Lipca 2009, 14:10:18 »
Ten dziennik mnie ciekawi ; o
Ale co ma Flatout z Falloutem wspólnego..?
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs podstawkowy
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Lipca 2009, 14:18:57 »
Że ludzie (na naszym dawnym forum na plebixie) pytali się o kody do Fallouta 2  :D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs podstawkowy
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Lipca 2009, 00:46:12 »
BTW:
I sprawa druga: w konkursie mogą brać udział współpracownicy oraz współpracownicy korespondencyjni Trzynastego Schronu   :-[


I sprawa trzecia - bo nic tak nie wkoorfia gdy jakiś pacan zaczyna dawać wykład na temat powodów czemu nagrody są takie a nie inne, uprawiając radosne warcholstwo zaściankowego szlachetki na sejmiku  >:(

W regulaminie pisze wyraźnie - gry są w stanie dobrym. A niektóre nawet w bardzo dobrym  :)

Użycie mikroskopu elektronowego na pewno pozwoli na odkrycie na nich śladów używania, których lista zajęła by kilkanaście tomów. Tylko niech taką sama pieczołowitość jest stosowana przy zakupie używanych gier w ramach społeczności jaką oferują wydawcy czy GOL, albo Allegro.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipca 2009, 00:50:36 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs podstawkowy
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Sierpnia 2009, 23:12:28 »
Z uwagi na wakacje i takie tam (w tym analizę schronowych statsów) konkurs przedłużamy do końca sierpnia  :-[
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Konkurs podstawkowy
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Sierpnia 2009, 16:27:37 »
Smaczny zestaw Obliviona, TES 3 i FO mam ale może się połaszczę na TES 4 - podstawka mi się podobała bardzo.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs podstawkowy
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Sierpnia 2009, 17:16:43 »
Kolejną nagrodą jest konsolowy Fallout: BoS, żeby było śmiesznej - w hiszpańskiej wersji językowej!!!  ;D

Dla kolekcjonera takich rzeczy to nie lada gratka, tym bardziej - co mnie szczerze dziwi - że filmiki z tej gry są najbardziej oglądane i komentowane na naszej jutubowni. I to przez lud z całego świata - nasi chyba tej gry w ogóle nie znają.

Nagrodę ufundował Maros.

PS.
Fotkę dam niedługo  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Maros

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Konkurs podstawkowy
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Sierpnia 2009, 21:31:02 »
Widzę że, paczka doszła bez problemowo:D:D BArdzo się cieszę:D
Pierwsze odcinki mody na sukces, zostały wykute w skale

smoq

  • Gość
Odp: Konkurs podstawkowy
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Sierpnia 2009, 14:05:50 »
[...]
Ale co ma Flatout z Falloutem wspólnego..?
Zniszczone samochody i opuszczone lokacje ;)
Niestety nie mogę znaleźć żadnego sensownego screena teraz. Ew taki tylko:
http://news.softpedia.com/images/reviews/large/flatout2_rew_011-large.jpg

Oczywiście akurat te motywy to jest bardzo mały ułamek gry, która ogólnie postapo nie jest. Niemniej jadąc zbudowanym ze śmieci samochodem, po jakichś opuszczonych terenach można poczuć odrobinę klimatu (uważam, że nie mniej niż np. oglądając taki Death Race).
W każdym razie ja tą grę zaliczam do tych, które o nasze klimaty lekko zahaczają i fajnie, że się znalazła tutaj wśród nagród.

smoq

  • Gość
Odp: Konkurs podstawkowy
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Września 2009, 20:49:42 »
Ejże, co z tymi wynikami? Ja wiem, że obsuwy się zdarzają, ale konkurs zakończył się dwa tygodnie temu z hakiem, a wyniki niby miały być do 9-go :P

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs podstawkowy
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Września 2009, 21:37:11 »
Szczerze mówiąc - i nie jest to jakieś niedopatrzenie - do końca byłem przekonany, że podobnie jak przedłużyliśmy termin konkursu fotograficznego do końca wakacji - ale studenckich, czyli do końca września - to tak samo ogarnęliśmy ten konkurs  ???

No nic - to trza komisję zebrać i jechane  ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

smoq

  • Gość
Odp: Konkurs podstawkowy
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Września 2009, 21:42:27 »
Umarłem  :D
 :P