Autor Wątek: FOnline: 2238 Developers Video #1 - wizyta w San Francisco  (Przeczytany 9333 razy)

Uqahs

  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1002
  • Extraterrestrial
    • Trzynasty Schron


FOnline: 2238 tworzony przez Rosjan ma się dobrze. Ostatnio twórcy wydali specjalną informację na temat gry, którą przetłumaczoną na nasz piękny język mogliście przeczytać na łamach Trzynastego Schronu, i do której link umieszczam tutaj: przeczytaj notkę.

Jeden z członków ekipy Rotators - Slaven Ostojic - w krótkim filmie prezentuje wygląd San Francisco w FOnline. Miasto różni się od tego znanego z Fallouta 2. Autorzy pozostali wierni koncepcji znanej z F2, która zakładała, że miasto założyli potomkowie rozbitków z chińskiej łodzi podwodnej. Obecnie miasto jest zarządzane przez komunistyczny Komitet Centralny, który ma siedzibę w dawnej świątyni Shi. Wraz z nowym ustrojem politycznym, zmieniono także wnętrza budynków, a na zewnątrz dodano nowe elementy graficzne nawiązujące do symboli komunistycznych.

Niektóre lokacje składające się z wielu mniejszych map zostały połączone w jedną. Przykładem jest tutaj właśnie San Francisco, jego południowa i północna część funkcjonują teraz jako jedna mapa. W dokach znajdziemy rybaków, tankowiec, a także motel w postaci kilku chat, w którym będzie można wynająć pokój i przechowywać w nim przedmioty i pieniądze. Wszystko opiera się na rzucie izometrycznym, a grafika wygląda tak jak w Falloucie 2. Zapowiada się smakowity kąsek dla fanów starych Falloutów.


Źródło: NMA
« Ostatnia zmiana: 11 Lipca 2009, 00:59:16 wysłana przez Uqahs »

evu1

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: FOnline: 2238 Developers Video #1 - wizyta w San Francisco
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lipca 2009, 10:57:47 »
:o Muszę przyznać, że zapowiada się ciekawie! Widać, że robią to ludzie, którzy się znają na rzeczy. Pamiętajmy tylko, że taka przez niektórych nie lubiana Tibia, a tak naprawdę najlepiej grywalne MMO w sieci też zaczynało te 10 czy 11 lat temu tak jak teraz FOnline. Pamiętajmy również, że google powstało w garażu ;p. Kto wie? Może za rok czy dwa FOnline będzie konkurowało z tą nędzną komercyjną Tibią.

Micronus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Lisek Jabłkowy
    • GrimFiction.pl
Odp: FOnline: 2238 Developers Video #1 - wizyta w San Francisco
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Lipca 2009, 11:51:00 »
Zapowiada się nieźle, a najważniejsze, że ukaże się w angielskiej wersji językowej.
GrimFiction.pl - blog o postapo, cyberpunku, dystopii, ciężkim sci-fi i tym podobnych stworach. Recki filmów i gier, filmy krótkometrażowe, zwiastuny, nowinki.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: FOnline: 2238 Developers Video #1 - wizyta w San Francisco
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Lipca 2009, 13:22:54 »
Autorzy pozostali wierni koncepcji znanej z F2, która zakładała, że miasto założyli potomkowie rozbitków z chińskiej łodzi podwodnej. Obecnie miasto jest zarządzane przez komunistyczny Komitet Centralny, który ma siedzibę w dawnej świątyni Shi. Wraz z nowym ustrojem politycznym, zmieniono także wnętrza budynków, a na zewnątrz dodano nowe elementy graficzne nawiązujące do symboli komunistycznych.

Że co? To ma być niby wierność? Przypomnę tylko że właśnie Shi to byli Chińczycy! I kompletnie nie kumam zmiany ustroju z neo-imperialnego, na komunistyczny! Skąd to? Zresztą tak naprawdę nic nie sugeruje by Chińczycy mieli w Fo być komunistami! No a poza tym San Francisco zostało skażone i opuszczone w wyniku zniszczenia platformy Enklawy.

Ruscy naprawdę dali tu ciała!

Uqahs

  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1002
  • Extraterrestrial
    • Trzynasty Schron
Odp: FOnline: 2238 Developers Video #1 - wizyta w San Francisco
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Lipca 2009, 14:00:05 »
Czy ja wiem, Rezro? Jakoś nie oczekuję po FOnline, że będzie się sztywno trzymał wydarzeń historycznych przedstawionych w Falloucie 2. Myślę, że twórcy mają prawo do własnej, nieco odmiennej wizji świata.

W filmiku wyraźnie powiedziano, że autorom FOnline nie podobał się nigdy wygląd San Francisco w Falloucie 2. FOnline przedstawia chyba alternatywną wizję SF, w którym ustrój nie uległ zmianie, lecz od początku była tam komuna. :) Może więcej info jest na oficjalnym forum projektu, ale ja nie znam rosyjskiego.

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: FOnline: 2238 Developers Video #1 - wizyta w San Francisco
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Lipca 2009, 14:15:37 »
Fallout Online (2238) dzieje się przed Falloutem 2 (2241). To odpowiednie rozwiązanie, chociażby dlatego, że trudno by było ująć różne zakończenia F2.
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: FOnline: 2238 Developers Video #1 - wizyta w San Francisco
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Lipca 2009, 14:30:44 »
hmm ta chińska łódź podwodna, to był wojskowy okręt atomowy (nie pamiętam dokładnie)? Tak czy siak, Chiny w realiach Fallouta były komunistyczne, więc załoga wspomnianej jednostki prawdopodobnie była by komunistami. To ze stworzyli ustrój komunistyczny też jest możliwe, pamiętacie pewnie, jak to wyglądało w polowaniu na czerwony październik - na statku był partyjny oficjel, szpiedzy itd. Nie było by jakoś strasznie zaskakujące, jakby przełożyło się to na osadę jaką założą.

Po za tym, to ma pewnie jakieś swoje konotacje z logiką gry itd. Pewnie twórcą zależało na tym by coś takiego się w FOnline znalazło, chociaż by z racji sporego sentymentu w Rosji  do komunizmu. Dzięki temu mogą napchać sierpów i młotów ile dusza zapragnie. My też pewnie jako Polacy zrobilibyśmy coś podobnego tworząc podobny projekt. Idąc trochę dalej to zapewne komuniści będą frakcją do której będzie można dołączyć, co pewnie dla wielu Rosjan będzie o wiele bardziej atrakcyjne niż Shi - pogramy zobaczymy  :P

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: FOnline: 2238 Developers Video #1 - wizyta w San Francisco
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Lipca 2009, 14:40:32 »
Komunistyczna wioska rybacka wydaje się być dobrą próbą naprawienia tego, jak dokumentnie spieprzone zostało San Fran w Fo2: super zaawansowane technologicznie miasteczko kung-fu zarządzane przez komputer, zamieszkałe przez centrologów (haha, zróbmy głupie odwołanie do scjentologii, ale będzie śmiesznie) i kompletnie oderwane od reszty gry - najbardziej zaawansowana technologicznie społeczność z niemal zerowymi kontaktami z otoczeniem? Zero konfliktów, zero handlu, zerowa wiedza...

Cytuj
Zresztą tak naprawdę nic nie sugeruje by Chińczycy mieli w Fo być komunistami!

To zależy, czy brać pod uwagę Fo3 i Van Burena za obowiązujące źródła. I nic nie sugeruje, że w Chinach doszło do jakiejkolwiek zmiany ustroju.

Cytuj
No a poza tym San Francisco zostało skażone i opuszczone w wyniku zniszczenia platformy Enklawy.

Bzdura. Tylko jedno z zakończeń Fo2, i to dość trudno osiągalne, ma taki skutek. I nie jest to związane ze zniszczeniem Enklawy, tylko z eksperymentami Shi.
Firepower mate! Separates the men from the boys.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: FOnline: 2238 Developers Video #1 - wizyta w San Francisco
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Lipca 2009, 21:21:28 »
No dobra, trochę mnie poniosło, ale wciąż jest tu sporo nieścisłości:
@ Uqahs
W porządku zgadzam się, ale by być precyzyjnym wyjaśniam że rozsierdziło mnie zdanie:
Autorzy pozostali wierni koncepcji znanej z F2...
,które to zdanie być może faktycznie zbyt pośpiesznie zinterpretowałem.
@ Wrathu
Fallout Online (2238) dzieje się przed Falloutem 2 (2241). To odpowiednie rozwiązanie, chociażby dlatego, że trudno by było ująć różne zakończenia F2.
Zasugerowałem się w pośpiechu tym fragmentem:
Obecnie miasto jest zarządzane przez komunistyczny Komitet Centralny, który ma siedzibę w dawnej świątyni Shi.
,który sugeruje że akcja dzieje się po Fo2, aczkolwiek teraz jak na to patrzę, to widzę że to chyba autor miał co innego na myśli w tej niejasnej wypowiedzi. Zaś co do zakończeń można zawsze wybrać jedno, jak to się zazwyczaj robi.
@ Holden
Shi nie wyglądało na komunistyczne, aczkolwiek nowy koncept rzeczywiście ma sens.
@ Jim Cojones
O ile pamiętam kwestia ustroju Chin nie była w Fo jakoś bardzo podjęta. Po prostu Shi nie wyglądali mi na komunistów, a Chińczykami byli.

Ostatecznie przyznaję się że mnie poniosło i zbyt dokładnie nie wczytałem się w treść ... przepraszam za zamieszanie.

Uqahs

  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1002
  • Extraterrestrial
    • Trzynasty Schron
Odp: FOnline: 2238 Developers Video #1 - wizyta w San Francisco
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Lipca 2009, 22:41:41 »
"Dawnej świątyni" - chodziło mi o to, że w Fallout 2 była w tym miejscu świątynia Shi, a nie o to, że zmieniła się w siedzibę komitetu.

Dragunov

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 34
  • fuckin' hostile
Odp: FOnline: 2238 Developers Video #1 - wizyta w San Francisco
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Lipca 2009, 14:09:58 »
Wolałem jednak klimat starego SF które wyglądało jak jedno wielkie China Town. Moim zdaniem twórcy mogli iść w stronę uczynienia go jeszcze bardziej chińskim, ale nie komunistycznym.