Autor Wątek: Opowiadanie: Moja Apokalipsa  (Przeczytany 8379 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Opowiadanie: Moja Apokalipsa
« dnia: 07 Lipca 2009, 23:07:10 »
Autor: Veron

Opowiadanie: "Moja Apokalipsa" (plik PDF)

Zapraszamy do komentowania!
« Ostatnia zmiana: 09 Września 2009, 11:02:03 wysłana przez Sajdon »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Opowiadanie: Moja Apokalipsa
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lipca 2009, 01:36:32 »
Naprawdę... to opowiadanie 'chwyta za serce'. Z początku zdziwiłem się, ale ostatnie słowa mają w sobie coś...

"Czy naprawdę potrzeba wojny, bomby atomowej, trzęsienia ziemi, deszczu meteorytów, strzału prosto w serce, żeby doświadczyć końca świata?"

Szczerze polecam.
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

maYa

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Opowiadanie: Moja Apokalipsa
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Października 2009, 00:39:26 »
Opowiadanie krótkie, a przez to treściwe (co dla mnie jest dużym plusem). Do tego lubię ten sposób prowadzenia fabuły. Byłby z tego porządny film, jak "21 gramów".
"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Opowiadanie: Moja Apokalipsa
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Października 2009, 10:08:05 »
Ha, trafiłaś w sedno - właśnie on był inspiracją do takiej formy napisania opka  :) Serio!

Z resztą uwielbiam takie filmy - właśnie "21 Gramów", "Miasto Gniewu", albo jeden z najlepszych od czasów "Forresta" - "Babel"  :)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Opowiadanie: Moja Apokalipsa
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Listopada 2009, 07:50:35 »
Opko bardzo fajne ale wg mnie popsułeś je tym podsumowaniem. Takie na siłę nawiązanie do apokalipsy (po to by opko mogło znaleźć się na łamach TS?) wydaje się nienaturalne i marnuje emocje, które nagromadziły się po drodze. Także bardzo podobał mi się Crash (Miasto gniewu).

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Opowiadanie: Moja Apokalipsa
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Listopada 2009, 19:59:34 »
Nic na siłę - praca pierwotnie poszła na konkurs "Świat się kończy" i bez żadnych modyfikacji wysłałem ją do redakcji 13S.

Jeżeli nie chcesz podsumowań, zobacz sobie inna moją pracę - "Personalna Pointa"  :)

EDIT:
Wiesz, poza tym nie kazdy moze interpretowac slowa "koniec swiata" czy "apokalipsa" tak jak ja, wiec byla to z mojej strony mala podpowiedz jak podchodzic do tekstu  :)
« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2009, 13:45:56 wysłana przez Veron »
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Opowiadanie: Moja Apokalipsa
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Maja 2010, 12:49:12 »
Opko bardzo fajne ale wg mnie popsułeś je tym podsumowaniem. Takie na siłę nawiązanie do apokalipsy (...) wydaje się nienaturalne i marnuje emocje, które nagromadziły się po drodze.

była to z mojej strony mala podpowiedz jak podchodzic do tekstu  :)

Jestem podobnego zdania co Kamilos. Myślę, że sama końcówka (ten fragment z imionami bohaterów) już dostatecznie "podpowiada" wniosek. Więcej zaufania do czytelnika ;) Nie no, ale ok. Lubię takie osobne historie kilku obcych względem siebie ludzi, których w pewnym momencie los rzuca w to samo miejsce. Ma się wrażenie obserwacji akcji z lotu ptaka wtedy. Osobiście napchałbym tam nieco bardziej obrazowego opisu wypadku (czyli bloody mess) :)
« Ostatnia zmiana: 27 Maja 2010, 18:28:02 wysłana przez Ordynus »

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Opowiadanie: Moja Apokalipsa
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Maja 2010, 18:18:09 »
Mi się bardzo podobało opowiadanie, ale czuć było ten fatalizm... Po prostu jeżeli wszystko idzie (w filmie, książce, komiksie, gdziekolwiek) tak zajebiście, to zaraza trafi to szlag! Przypomina mi to retrospekcje filmowych bohaterów kataklizmów, zamachów, wojen, apokalips. W nich wszystko zawsze gra i huczy!
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...