Autor Wątek: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem  (Przeczytany 26848 razy)

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« dnia: 29 Czerwca 2009, 02:11:40 »

ot, taki luźny temat na poważne porady!

Sposób które niedawno stosuje i świetnie sprawdzą się po dużej zakrapianej imprezie jak przy jakich piwkach czy kolacji z winem itd. jest bardzo prosty:

- przed wszystkim przed pójściem spać należy wypić szklankę wody (a najlepiej pół litra, zapobiegnie to odwodnieniu).

- koniecznie wymyjcie zęby, wiem że jest trudno bo sufit wiruje i pasta nie wchodzi ale dzięki temu nie będzie kapcia w ustach na zajutrz.

- i najważniejsze, weźcie jakieś środek który zawiera bodajże paracetamol np apap czy aspirynę, jeśli nie popijecie go alkoholem to nic złego się nie stanie.

Ta metoda likwiduje (w zależność od ilości alkoholu) jakieś 80% skutków kaca, a czasami więcej.

Oczywiście ważna jest też kultura picia, dlatego nie powinna się robić kilku rzeczy:

- nie mieszajcie alkoholi

- nie jedzcie podczas picia gówna - chipsy orzeszki inne shity

- nie pijcie na pusty żołądek, zawsze trzeba mieć podstawę.

No i w tym momencie wypada powiedzieć - gdzie się podziały tamte prywatki. Kiedyś to się ludzie kulturalnie spotykali przy stole, było sporo jedzenia, herbatka i mróżona wódeczka - piło się i biesiadowało do rana a teraz to co? ehh... ~~

Inne sposoby mile widziane ;p
« Ostatnia zmiana: 27 Lutego 2012, 15:17:38 wysłana przez Squonk »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z trzynastym schronem
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Czerwca 2009, 02:14:32 »
Najlepiej nie pić wcale i być zawsze trzeźwy!  :-[

 ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z trzynastym schronem
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Czerwca 2009, 12:09:59 »
Najlepiej nie pić wcale i być zawsze trzeźwy!  :-[

Pff. I jeszcze naczelny z takim tekstem wyjeżdża...

- nie mieszajcie alkoholi

Nieprawda! Niektórzy nie mogą pić, nie mieszając :P Ale jak już mieszacie, to od dołu do góry (najpierw piwo, potem wódka, a nie na odwrót

nie pijcie na pusty żołądek, zawsze trzeba mieć podstawę.
rosół/barszcz świetnie chroni przed skutkami wódki. ale to wcale nie słowiański zwyczaj :P

Rano trzeba uzupełnić to, co wypłukał alkohol. Można sobie wziąć tabletkę magnezu, albo leczyć się sokiem z cytryny :) (albo samą wyciśniętą cytryną). Można też nie iść spać i wtedy nie ma kaca :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

steele777

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z trzynastym schronem
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Czerwca 2009, 08:28:30 »
Woda też jest skutecznym lekarstwem :) Do tego kilka tabletek witaminy C i odrobina świeżego powietrza. A dla prawdziwych twardzieli proponuje piwo ;D Bo czym się strułeś tym się lecz :P

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z trzynastym schronem
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Czerwca 2009, 18:14:30 »
Cytuj
Bo czym się strułeś tym się lecz
Powiedzonko na poziomie wiejskich "mądrości" ludowych. ;p

Jak ktoś jest hardkorowcem to wystarczy przed snem odkręcić kran w kuchni i żłopać. Jak poczujemy że dalej naprawdę nie możemy to... żłopiemy dalej (bo co się może stać? :P). Przestajemy żłopać kiedy czujemy się jak mysz po lewatywie z rozgrzanego ołowiu. Nie załatwiamy się! Myjemy zęby (uwaga: tylko dla mistrzów równowagi), no i to co napisał Holden: weźcie APAP czy coś w podobie.

Jeżeli jednak nie jesteś hardkorowcem... to nie pij i ciesz się zdrowiem długie lata :P

Cytuj
Oczywiście ważna jest też kultura picia (...)
Pieprzyć kulturę picia ;p
Użytkownik został zbanowany.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z trzynastym schronem
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Czerwca 2009, 20:09:11 »
Satan, Co sie może stać? Nerki mogą odmówić posłuszeństwa. Kiedyś chcieli ode mnie u lekarza próbkę moczu, to na ich oczach w 10 minut wdusiłem 3 litry mineralki. Okolice nerek bolały mnie przez  dwie doby, nie mąwiąc o ciągłej chęci zwrócenia wszystkiego, niestety nie tą stroną. Poczułęm się normalniej po 3h, a już po godzinie mogłem bardzo powoli chodzić ;P

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z trzynastym schronem
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Czerwca 2009, 22:45:19 »
Banujecie abstynentów? XD
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z trzynastym schronem
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Czerwca 2009, 22:56:31 »
Cytuj
Satan, Co sie może stać? Nerki mogą odmówić posłuszeństwa. Kiedyś chcieli ode mnie u lekarza próbkę moczu, to na ich oczach w 10 minut wdusiłem 3 litry mineralki. Okolice nerek bolały mnie przez  dwie doby, nie mąwiąc o ciągłej chęci zwrócenia wszystkiego, niestety nie tą stroną. Poczułęm się normalniej po 3h, a już po godzinie mogłem bardzo powoli chodzić ;P
Dlatego napisałem, że tylko dla hardkorowców ;p
Użytkownik został zbanowany.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z trzynastym schronem
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Lipca 2009, 11:03:11 »
Dupa tam! Najlepiej pic tak by w ogóle nie mieć kaca, bo co to za logika sprawiać sobie nieprzyjemność po niby przyjemności? To może wór pokutny na tyłek, bicz w łapę i "moja wina, moja bardzo wielka wina" ::)

Pić to trzeba umieć   :-*

Ale nie o tym. Skoro tak tu dywagujemy o sposobach na kaca, to mnie ciekawi jak zachowują się te różne specyfiki, które można nabyć choćby w aptekach jak 2C?
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z trzynastym schronem
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Lipca 2009, 12:45:43 »
Intensywna masturbacja wpływa na obniżenie alkoholu we krwi a tym samym na zmniejszeniu się kaca …Ponoć.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z trzynastym schronem
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Lipca 2009, 13:14:07 »
Ciekawie się tu robi...  :-[

Alkohol to akurat wywołuje stan upojnia a nie kaca, za który odpowiadają produkty przemiany tegoż w naszym organiźmie  8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z trzynastym schronem
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Lipca 2009, 13:57:15 »
Czyli co?, po libacji o poranku, nie masz alkoholu we krwi? Oooooj dużo jeszcze przed tobą ;)
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z trzynastym schronem
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Lipca 2009, 13:59:29 »
Szybka przemiana materii i wątroba-weteran :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z trzynastym schronem
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Lipca 2009, 15:01:31 »
hmm te specyfiki to po prostu aspiryna w innym pudełku, nic nadzwyczajnego - to samo osiągniesz biorą coś co ma bodajże paracetamol przed snem, nie są to jakieś nowo odkryte cudowne leki uzdrawiające kaca.


Co do picia na kaca piwa to jest wyższa szkoła jazdy klina:

- po około 1-2 piwach kac mija i zmienia się małe upojenie, taki szmerek i człowiek odzyskuje chęć życia jednak trzeba pamiętać że jest to czarny szlak dla zawodowców ponieważ łatwo można wpaść w spirale - na kaca piwo po którym znowu mamy kaca dlatego trzeba uważać.

- ostryga, osobiście nigdy jej nie próbowałem i chyba nie zamierzam. A przy okazji trafiłem na ten artykuł który wymienia kilka całkiem nietypowych formułek na mikstury uzdrawiające ;p KLIK!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Lipca 2009, 16:24:14 »
A ja znalazłem takie coś by się dokształcić co nie co >>> KLIK

=====

I przy okazji powiem, że na pochybel:
- abstynentom - bo kto nie pije ten kapuś albo pedał,
- pijącym jak studenci - czyli by się napić, narzygać i potem to latami wspominać;
- pijącym w stylu Ziemiańskiego (kto czytał ten wie) - klimaciarstwo, że aż uszami wychodzi.

Walczmy o świadomą i rozważną kulturę picia!!!

 ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Little Boy

  • Chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 178
"Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Nasza generacja, skrwawiona w wojnach, na pewno na okres pokoju zasługuje. Ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę, wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Litar

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Lipca 2009, 20:44:18 »
Widzę, że dawka informacji jest dość spora, ale nie wymieniliście mojego ulubionego sposobu, którego skuteczność sprawdzałem wielokrotnie. Zdażyło się otóż, że ze znajomymi mieszkałem w domku, a w owym była sauna, która to okazała się boskim lekarstwem na kaca. Tylko trzeba pamietaj o sporej ilości wody do popicia, najlepiej z sokiem cytrynowym, plus do wody do polewania kamieni dolać nieco amolu. Nie wiem akurat czy amol pomaga na kaca, ale tak czy inaczej ma dobroczynne działanie;]

Kto pali ten wie, że przy alkoholu ogólnie i piwie szczególnie, znacznie wzrasta chęc na papierosa. Wystrzegajcie się jej jednak gdyż jest zgubna!

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Lipca 2009, 21:03:56 »
hah, z sauną to ciekawa sprawa, szczególnie kiedy zamiast wody leję się wódkę na kamienie - nie próbowałem ale podobno efekt jest piorunujący.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Lipca 2009, 00:22:51 »
Znaczy by sie jeszcze lepiej alkoholu pozbyć z organizmu czy by go wchłonąć?  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Lipca 2009, 01:11:59 »
no, wtedy podobno wchłaniamy alkohol całą skórą, bo otwierają się pory - podobno 2-3 minuty i każdy jest ścięty, no ale to chyba mit ;p