Autor Wątek: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem  (Przeczytany 26851 razy)

Bregg

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Września 2009, 04:00:38 »
Pamiętam , jeszcze parę lat temu specyfik ten pakowany był w woreczki . Opakowanie się zmieniło , ale najważniejsze zostało . Myszki . Rozwałka :

« Ostatnia zmiana: 01 Września 2009, 04:04:46 wysłana przez Bregg »
To ludzie ludziom zgotują ten los
Ale póki co jeszcze tu oddycham
jak Ty stawiam kroki wśród zielonych traw
jak Ty , jeszcze w domu dziś zasypiam
nim szaleństwo w piekło zmieni cały świat

xmkx

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Września 2009, 13:04:44 »
na kaca? woda! nie przed, nie po, lecz zamiast! :)

Maros

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Września 2009, 19:22:57 »
Jestem pewien, że 90% z Nas zaliczyło zgon po alkoholu. Każdy z nas ma inny organizm inaczej przyswaja mieszanki itp., no i  inaczej się potem leczy. Powiem Wam, że paliłem papierosy ponad 6 lat. Za każdym razem do paru piwek wypalałem paczkę. Za każdym razem, następnego dnia czułem się jakbym dostał w łeb gazrurką:/. Niepalę już 2 lata, a jak napiję się za dużo, nawet tak do zgonu, to niemam takiego kaca jakiiego miałem jak paliłem.
A na kaca polecam kieliszek wódki z pieprzem...
kiepsko to brzmi, ale pomoga w 100%
Pierwsze odcinki mody na sukces, zostały wykute w skale

Alex

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Lutego 2010, 16:00:09 »
Jako ze mam paroletnie doswiadczenie z w/w tematem na kaca polecam jedyny sprawdzony srodek - sen
By kaca zminimalizowac - neoDarwin. Czyli o nie mieszaniu gatunkow. Wodka,browar i wino maja alkochol, ale jak Polacy - nie sa w stanie funkcjonowac razem.
Ilosci alkocholu we krwi nie da sie zmniejszyc, to trzeba przetrawic. Przyda sie prosty wskaznik - 10 browcow 0.5l = 0.5l gorzaly. I chyba 5l wina/miodu. Pic trzeba umiec, bo kazdy inaczej reaguje na alkohol.To srodek psychoaktywny,uzalezniajacy i trza znac swoje mozliwosci.Neutralizacja ~0.5l gorzaly trwa ok. doby i jest zalezna od mnostwa czynnikow. Nalezy przyjac ze wypicie flaszki to 1-2 dni powrotu do normalnosci.
Sa oczywiscie srodki chemiczne odciazajace watrobe (ktora normalnie zajmuje sie przetwarzaniem tej trucizny jaka jest alkohol), ale ich skutecznosc jest mocno ograniczona. No i rozwalaja watrobe, bo same sa trucizna.
Czasem trzeba... wiec sposob ruskich dyplomatow - zjesc i wypic wysokobialkowa potrawe w zawiesinie tluszczowej - puszka szprotek lub tunczyka. Potem rzygac wypitym, a nie wchlonietym alkoholem. Tluszcz powinien oslonic przelyk, bialko dac odpowiednia energie.
Skoro przy energi jestesmy - alkohol to weglowodany. Dlatego pijacy chodza i sa tacy szczupli

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Lutego 2010, 10:24:50 »
Na kaca dobre jest świeże powietrze, ale zanim człek nabierze ochoty na spacer, polecam wziąć gorące prycho (poroztwiera toto pory i toksyny będą mogły szybciej opuścić organizm), zjeść jajecznicę lub jajka pod inną postacią na śniadanie (jajca zawierają cośtam cośtam, co znowu przyspiesza oczyszczenie organizmu). Można też zapodać sok z kiszonych ogórków, pod warunkiem że jest się pewnym co do ich kiszoności (dzień wcześniej radzę na wszelki wypadek schować wszystkie słoiki z konserwowymi). Najgorsze co można zrobić to leżeć na wyrku przez pół dnia i kontemplować ból głowy i ogólne rozpieprzenie. A najlepiej to chlać od najsłabszych do najmocniejszych alkoholi albo od razu te mocne - nigdy nie schodźcie w dół z procentami. Uwaga zwłaszcza na czerwone winko - trunek wysoko kacotwórczy! No i dużo żreć podczas picia, wtedy oczywiście mniejsze prawdopodobieństwo się upicia. Nie polecam inwestowania w prochy antykacowe, bo nie na wszystkich działają, są drogie, a ich użycie cholernie upierdliwe: 2 godziny przed piciem 1 tabletka, potem godzinę po wypiciu pierwszej porcji alkoholu 2 tabletki, potem za godzinę pół tabletki i potem 1 tabletka co 2 godzinki i rano jeszcze 3 tabletki. To już lepiej wcale nie pić i dać sobie w rzyłę.
« Ostatnia zmiana: 11 Lutego 2010, 10:26:23 wysłana przez Ordynus »

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Lutego 2010, 10:29:51 »
Można jeszcze wypić po wszystkim zestaw witamin rozpuszczalnych (tabletki musujące itp.), bo alkohol wypłukuje witaminy i z tego powodu jest później problem. Ewentualnie jakieś soki (przeważnie witaminy już zawierają).
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Pacza

  • Gość
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Lutego 2010, 01:08:37 »
Swojego czasu na ostrym kacu jechałam na zajęcia z matmy i kilka całek przy tablicy momentalnie mnie otrzeźwiło :]. Nie powiem, że nie bolała mnie głowa, ale nie byłam już taka nie przytomna i zawiana. Wystarczyło po tym coś zjeść i unikać ludzi, bo od wielu znajomych usłyszałam, że zmieniłam perfumy na wysoko-procentowe  ;) Tak, więc na kaca najlepsza jest praca :D

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Marca 2010, 12:24:42 »
pyralginum - najlepiej pobierać skruszoną tabletkę na miazgę pływającą w wodzie na stołowej łyżce. Nie stosować często tak jak aspiryny bo niszczy wątrobę. 
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Marca 2010, 13:22:09 »
Aspiryna tak na marginesie też bardzo rozwala podroby, czego by o niej dobrego nie mówić :)

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Marca 2010, 07:27:49 »
Cytuj
Nie stosować często tak jak aspiryny bo niszczy wątrobę. 

Hm... Wątpię aby 1-2 tabletki aspiryny tak szkodziły na wątrobę, jak ilości alkoholu które spożywają miłośnicy tego tematu  :D

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Marca 2010, 07:37:02 »
A nie uważacie, że jednym ze sposobów pozbycia się kaca, jest zrobienie kac kupy czy w ogóle postawienie jakiegoś klocka? W końcu to też jest jakieś oczyszczenie organizmu  :-[
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Marca 2010, 07:48:30 »
Pozbycie się kaca, to nie jest za przeproszeniem tylko zesranie się ! To jest ceremoniał, któremu towarzyszą yogurty, maślanki, piwa, zupy ogórkowe!

Z kac klocem trzeba poczekać, bo to on decyduje o tym czy się kaca pozbędziesz, czy nie... Jak zrobisz to za wcześnie to nie masz szansy na normalny dzień, jak zrobisz to za późno... To po co ten temat? ;)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Marca 2010, 12:52:44 »
Znaczy dla mnie każde udane postawienie klocka jest oczyszczającym rytuałem, który pozwala organizmowi dobrze działać  :-* Bo np. pijąc alkohol i zarazem jedząc, rozkłada się alkohol, ale też trawi i rozkłada się pożywienie. I teraz nie dość, że masz kaca to jeszcze miej zaparcie, albo ogólne wstrzymanie pracy jelit. Przy wymiotowaniu takiego problemu nie będzie, ale co gdy sobie podjemy, popijając przy tym dużą ilość alkoholu? Haaa! :o
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Marca 2010, 19:39:03 »
Brak kac kupy przepchnie każde żarcie z MC Donalda - takie same żylety lecą z du...y  :-X
Po MaCu SPA dla jelit - czyści jak "Kret do rur"  :D
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Kwietnia 2010, 13:05:03 »
Przeczyszczająco nada się również döner kebap - szczególnie jak ktoś ma wrażliwe podroby i nie może szaleć z kapustą (kebab z kiszoną kapustą - groza). Z resztą sama już nazwa oferuje ucztę dla wyobraźni: Donner z niem. "grzmot" :P
« Ostatnia zmiana: 21 Kwietnia 2010, 20:23:30 wysłana przez Ordynus »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Kwietnia 2010, 19:45:18 »
Ja do dziś nie mam pojęcia z jakiego (i czy w ogóle) z mięsa jest ten typ kebaba  :-X I miałem z nim mało śmieszne przeżycia kiedyś tam: wpierw leciało górą, potem dołem, że nie będę już mówił co się działo  :o

 ;D
« Ostatnia zmiana: 21 Kwietnia 2010, 20:59:01 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Kwietnia 2010, 20:24:56 »
Jjop, to tak jak z parówkami: uwaga, produkt może zawierać śladowe ilości mięsa ::)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Kwietnia 2010, 20:59:27 »
To sprawa na osobny temat  ::)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ace

  • SLAYER kurwa
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Jednoosobowe ramię zbrojne Trzynastego Schronu
Odp: Sposoby na kaca - czyli zdrowiej z Trzynastym Schronem
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Maja 2010, 12:31:50 »
ostatnio w toku prowadzonych badań zauważyłem iż na kaca bardzo dobre są pomidory, a spaghetti z konkretną ilością sosu wymiata :D


Czy Ty potrafisz zliczyć ile masz kolczyków w pysku
Nie przeszedłbyś zapewne przez kontrolę na lotnisku