Autor Wątek: Jak sprawić aby Fallout 3 nie wymagał do uruchomienia płyty DVD w napędzie?  (Przeczytany 69333 razy)

Linux_Fan

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 25
Czy ktoś z czytających to forum wie jak sprawić, aby Fallout 3 uruchamiał się bez konieczności posiadania płyty w napędzie? Zaznaczam iż posiadam oryginalną, polską wersję tej gry, załataną najnowszym polskim patchem (1.1.0.35PL). Nie chciałbym aby moja płytka zbyt szybko uległa uszkodzeniu ale ku temu to zmierza :-\ Poradziłem sobie z Cywilizacją IV, druga z moich ulubionych gier Enemy Territory: Quake Wars nie wymaga płyty w napędzie, ale wciąż nie wiem jak tego dokonać z Fallout 3. Pamiętajcie iż takie działanie jest jak najbardziej legalne :)
FC Barcelona - tryplet 2009!
Pittsburgh Penguins - Puchar Stanleya 2009!

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
No może nic oryginalnego nie powiem ale jest na to kilka sposobów a czy legalnych to nie wiem, z tego co wiem za pomocą specjalnego oprogramowania można zrobić obraz płyty w formacie iso i uruchamiać go w wirtualnym napędzie - nigdy tego nie robiłem ale w taki sposób działa wiele pirackich wersji. Można też wyszukać cracka do pirackiej wersji F3 co już jest nagięciem. Z tego co wiem polskie prawo pozwala na posiadanie kopii zapasowej więc możesz po prostu skopiować swojego F3. Z tych wszystkich wersji najbardziej polecam jedną której nie wymieniłem - szanować płyty, nie używać jako podstawek na kawę, nie robić z nich lodogryfa a powinno być dobrze.

Inna sprawa to taka że płyty nie są najtrwalszymi nośnikami informacji..

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
No może nic oryginalnego nie powiem ale jest na to kilka sposobów a czy legalnych to nie wiem, z tego co wiem za pomocą specjalnego oprogramowania można zrobić obraz płyty w formacie iso i uruchamiać go w wirtualnym napędzie - nigdy tego nie robiłem ale w taki sposób działa wiele pirackich wersji. (...) Z tego co wiem polskie prawo pozwala na posiadanie kopii zapasowej więc możesz po prostu skopiować swojego F3.

Obydwa sposoby nie powinny działać - zabezpieczenia gier raczej nie pozwalają na takie manewry. :( Chociaż podobno niektóre programy do nagrywania potrafią sobie z tym poradzić.
Firepower mate! Separates the men from the boys.

Linux_Fan

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 25
Widzę że koledzy nie są zbytnio zorientowani w temacie albo nie chcą ujawnić zbyt wielu szczegółów ;) Jest wiele stronek, które są solą w oku firm produkujących i wydających gry, a których podstawy działania są jak najbardziej legalne. Ta podstawa to prawo do sporządzenia legalnej, działającej kopii dowolnego filmu lub gry, którą uczciwie nabyliśmy (nie podaję adresów aby nie być posądzonym o niewłaściwe postępowanie - gdyby coś to proszę pisać na priv ;) ). W każdym bądź razie na tych stronkach dostępne są tzw. "cracki", obrazy płyt oraz programy do uruchamiania gier bez wkładania legalnej płytki do napędu. Niestety w przypadku Fallouta 3 w wersji polskiej nie znalazłem sposobu, który by dotąd działał, stąd moje pytanie.

P.S. Szkoda że działania wydawców w większym stopniu utrudniają życie uczciwym użytkownikom niż tzw. piratom, którzy i tak złamią każde zabezpieczenie... :(
FC Barcelona - tryplet 2009!
Pittsburgh Penguins - Puchar Stanleya 2009!

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Piraci są jak karaluchy.
Możesz psiukać, zakładać trutki i w ogóle wszystko - one i tak się przystosują, a szkodzisz tyko domownikom...

Jeżeli masz wersję angielską możesz ściągnąć No-CD patch. A jak nie to zostają jeszcze witaminki, ale nie wiem czy są legalne.

A żeby obejść Securom w Fo3 wystarczy odpalac go przez Fallout3.exe zamiast FalloutLauncher.exe. Ja tak robię zawsze bo jednocześnie zmniejsza częstotliwość wysypki.
Użytkownik został zbanowany.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
To tak:
Zrobić obraz płyty to jedno, ale by działał to drugie! Znacznie lepiej jest po użyć "nieoficjalnego patch'a" (cracka).

Z tego co wiem (W świetle polskiego prawa do wersji zapasowych) same crack'i nie są nielegalne, w przeciwieństwie do ich użytkowania gdy nie posiadamy oryginalnej płyty (Swego czasu w aferze z DRM nawet sami producenci zalecali używanie cracków).

Tak czy siak, jeśli masz oryginalną płytkę to wszystko w porządku, jeśli nie? Piratom mówimy Nie! Pamiętajcie że piractwo szkodzi rynkowi, więc jeśli podobała wam się jakaś gra i chcecie więcej, to należało by wspomóc jej twórcę zakupem.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Uwaga, bo to, co napisze, jest bardzo trudne do wykonania.

1. Wchodzimy do katalogu, w którym zainstalowaliśmy F3.
2. Uruchamiamy Fallout3.exe, nie zaś FalloutLauncher.exe.
3. Gramy.

;> To jest na Schronie, tylko nie chce wam się szukać.
 U mnie działało i działa tak przed reinstalką systemu, jak i po niej.

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Uly: To zbyt hardkorowe dla niektórych ;) Sposób tyż polecam ale niedawno paczyłem na forach, że niektórym to nie działa - tzn. gra się wysypuje odrazu na menu i tym podobne - nie mam pojęcia czym to może być spowodowane...

A tak btw. to on się o coś innego pytał :P
Użytkownik został zbanowany.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
To jest aż tak głupie że nie można by na to wpaść ... chyba że przypadkiem :P No ale to Bethesda!

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Cytuj
A tak btw. to on się o coś innego pytał
Eee? :
Cytuj
Czy ktoś z czytających to forum wie jak sprawić, aby Fallout 3 uruchamiał się bez konieczności posiadania płyty w napędzie?

Nie wiem jak wam, ale mi wydaje się jakoby o mojej odpowiedzi można było powiedzieć, że jest prawidłowa i wyczerpuje temat :)

Linux_Fan

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 25
Rzeczywiście ten sposób jest tak frajersko prosty, że aż nie do wiary aby działał ale oczywiście sprawdzę ;) Dzięki za sugestie. Żonglowanie płytą pomiędzy napędem a pudełkiem zawsze mnie wkurzało >:(

DOPISEK

Niestety opisana powyżej metoda, a więc utworzenie dowiązania do ~\Fallout 3\Fallout3.exe i odpalanie gry za jej pośrednictwem nie działa w moim przypadku :( Oto błąd, którego się zresztą spodziewałem

« Ostatnia zmiana: 28 Czerwca 2009, 22:35:10 wysłana przez Linux_Fan »
FC Barcelona - tryplet 2009!
Pittsburgh Penguins - Puchar Stanleya 2009!

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Ulyssaeir,
Właśnie o to mi chodziło :P

Ten sposób jest na cracki, ściągnij se witaminkę albo No-CD Patch. (chyba że twoja wersja językowa jest niedobra, to nie zadziała)
Użytkownik został zbanowany.

Linux_Fan

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 25
Właśnie w tym tkwi problem. Nie znalazłem "polskiej" wersji cracka.
FC Barcelona - tryplet 2009!
Pittsburgh Penguins - Puchar Stanleya 2009!

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Non-CD Patch'e działały chyba z wersją PL ale nie wszystkie. Nie podam konkretnego linka bo nie jestem pewny czy to legalne :P
Użytkownik został zbanowany.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
I o to niczym cień pojawią się wszech będąca ręka moderacji ~~

A tak na poważnie panowie, to ta dyskusja idzie trochę w złym kierunku, nie zrozumcie mnie źle ale te forum to nie miejsce do wymiany cracków czy gadania o witaminkach. Do tego są bardzo duże objętościowe fora w sieci gdzie można znaleźć wszystko łącznie z rozbieranymi zdjęciami królowej Anglii, poza tym administracja forum nie jest od zgadywania czy wgrywanie ruskiego cracka czy innych wynalazków (a w tamtym roku podobne pytania się pojawiały) do polskiej wersji jest legalnie czy nie, żeby oszczędzić i nam i sobie kłopotu kontynuujcie crakcowe dywagacje na prywatnych kanałach, via pm czy gg.

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Dobrze, już nie będziemy rozmawiać o problemach z Fallem na forum.

Problemy techniczne to dział do rozwiązywania problemów technicznych, kolo ma problem techniczny, ma oryginała więc wszytko legalne, my mu pomagamy i wszyscy zadowoleni. Zabronicie nam też łatek, paczy i modułów? (czym one się różnią od Non-CD patchy?)...
Użytkownik został zbanowany.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
weź Satan nie przesadzaj, uruchomienie F3 bez płyty nie jest problemem technicznym - wystarczy wsadzić płytę bo po to jest i F3 działa, i oto rozwiązanie problemu, a gadka o crakach i witaminkach  jest co najmniej wątpliwa.

A i JA NICZEGO NIE ZABRANIAM, więc nie wiem gdzie to wyczytałeś, po prostu forum schronu nie powinno stać się centrum wymiany craków nawet jeśli są legalne, czy też 101 sposób uruchomienia fallouta bez płyty (niezależnie czy jest to legalne czy nie).

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
OK, chyba rzeczywicie przesadzam, ale zobacz sobie pierwszy post w tym temacie. Problem techniczny z płytką ;p

(a czy ja tu gdzieś podałem jakiegoś linka albo konkretną nazwę paczów, ruskich cracków czy witaminek?).
Użytkownik został zbanowany.

GroMik

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 108
Ja też mam taki problem, lecz używam cracków  :-[

EDIT: a najbardziej możliwa opcja używania Deamon Toolsa itp. gdzieś czytałem że używając takich programów możesz mieć problemy z grą

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Raczej z zabezpieczeniami, bo niektóre oryginalne gry nie chcą działać gdy ma się takie oprogramowanie zainstalowane na komputerze ... co za idiotyzm! Przecież jak ktoś ma lewą wersję to i tak z crackiem ten problem nie istnieje, zaś dla posiadaczy legalnych płyt to prawdziwe utrapienie (w końcu tego typu programy nie tylko do niecnych rzeczy się wykorzystuje!). Sam wiem jak to wkurza bo taki problem miałem np. z moim oryginalnym Mass Effect!