Autor Wątek: Przedwczesny wy…  (Przeczytany 11630 razy)

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Czerwca 2009, 19:06:00 »
Cytuj
Nie jestem pewien, czy mówimy o tej samej Bethesdzie, ale jeśli chodzi o producenta The Elder Scrolls i Fallout 3, to prezentowane przez nich gameplay'e, w przeciwieństwie do filmowych trailerów, stoją na żenująco niskim poziomie (chociaż inne firmy zajmujące się tworzeniem RPGów wcale nie są dużo lepsze pod tym względem). Weźmy za przykład gameplay z zeszłorocznego E3 . Trailer skupia się na walce i w cudowny sposób Bethesdzie udało się zaprezentować elementy gier akcji w Fallout 3 jako jeszcze gorzej wykonane, niż  rzeczywistości - sztuczna inteligencja zachowuje się dużo bardziej bezmyślnie, niż w grze, nie udało się w najmniejszym stopniu zatuszować fatalnych animacji, a Todd Howard słabo sprawdza się w roli komentatora.

Cóż, patrząc jednak do przodu, w tym aspekcie idzie im coraz lepiej. Ja nadal uważam, że Bethesda jak chce, to potrafi zrobić wiele rzeczy, które są w stanie skłonić do oklasków (nawet gry ;) ). Tyle, że tak od marca 2006 r. bardziej nie mają ochoty do roboty, niż takową posiadają. Tu wina leży jednak też po stronie fanów. Bo skoro Howard i jego banda, widzi że: dodanie nowego monstra do eksterminacji + dodanie kilku średnio przemyślanych pukawek + tandetna kilkugodzinna historyjka = sukces finansowy, to po kiego grzyba się starać? Bo dowiedli już, że na uznaniu fanów im raczej nie zależy.

Cytuj
I nie lekceważyłbym umiejętności amatorów

Ja nie lekceważę amatorów. Dobrze wiem, że kilku pasjonatów bez grosza przy duszy, potrafi zrobić coś dziesięć razy bardziej dopracowanego i klimatycznego niźli banda łże-profesjonalistów dostających za swoją pracę grube pliki banknotów (swoją drogą też dobry przykład). W projekt jednak trzeba włożyć sporo czasu i mieć odpowiednio dużą dozę samozaparcia, a człowiekowi, który ma inne obowiązki bądź priorytety na głowie i w życiu (bo skoro to amator, to za robienie takich filmików mu przecież nie płacą), raczej ciężko będzie stworzyć coś takiego, w tak krótkim czasie. Odnosiłem się tu bardziej do typowego 'łowcy sensacji', który mając w ręku tak gorący materiał, raczej wrzuciłby kilka pierwszych minut z Point Lookout (bo trzeba kuć żelazo póki gorące), niż bawiłby się w odpowiedni dobór podkładu muzycznego i scen. Mi tu osobiście coś śmierdzi i widzę w tym rękę pracowników ze stanu Maryland. Jeżeli się mylę, to posypuję głowę popiołem i jestem pod wrażeniem talentu tego gościa, skoro w tak krótkim czasie potrafił zrobić coś takiego. Na jego miejscu pukałbym do drzwi potentatów branży.

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Czerwca 2009, 19:07:15 »
wszystkie akcenty mówiące o tym, że to może być fallout (czyli Vaultboy'e, pancerze wspomagane i... to chyba wszystko:|)
??!!

Vault Boye, Pipboy, muzyka, ghoule, supermutanci, BoS, klimat lat 50... dłuuugo by wymieniać.
Nie mówiąc już że Fallout to takie specyficznie *inne* postapo. Inne niż wszystkie. Fo3 to ma. Więc sorry ale nie zgadzamy się.
Użytkownik został zbanowany.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Czerwca 2009, 19:51:39 »
Jeśli to samo byłoby włożone w świat średniowieczny to też nadal byłby to Fallout?  ;D

Jeśli pojawiają się już takie głosy jak Satana to znaczy, że Bethesdzie udało się  już stworzyć własną "mitologię Fallouta" i zapewne w Falloucie 5 akcja przesunie się na wschodnie wybrzeże, gdzie dostaniemy już prawdziwego, bo zrobionego w 3D i FPP Fallouta 1 i 2. Znaczy gry dziejące się w tamtych rejonach.

Ciekawe tylko kiedy Beth zajmie się poważnie za "odzyskiwanie" betonu i wraz ze swoimi medialnymi przydupasami z "pism z sidi" zrobi na nich prawdziwą nagonkę  :D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Czerwca 2009, 20:08:28 »
Chcesz włożyć atomowe postapo do średniowiecza? Rispekt :D
Użytkownik został zbanowany.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Czerwca 2009, 20:30:01 »
Ekhm... Squonkowi chodziło raczej o to, że jeśli uważasz, że o falloutowości stanowią zawsze pewne elementy, niezależnie od tego w jakiej konwencji występują, to coś tutaj jest nie tak :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Czerwca 2009, 21:08:53 »
Ykhym. Nie uważam tak, lol. Moja wypowiedź nawiązywała do posta evu1, nie zrozumiliśmy się :P
Użytkownik został zbanowany.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Czerwca 2009, 21:48:25 »
Nie zrozumieliśmy się pewnie dlatego, że w poście evu, który już raz komentowałeś ani razu nie padło słowo odnoszące się do średniowiecza  ::)

Edit.:

Moja wypowiedź z godziny 20:30 odnosiła się do twojej z godziny 20:08 o treści
Cytuj
Chcesz włożyć atomowe postapo do średniowiecza? Rispekt Chichot

Naprawdę nie wiem gdzie tutaj odwołanie do posta evu, chociaż być może po prostu nie potrafię tego zrozumieć  :-*
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwca 2009, 22:01:37 wysłana przez nie wiem »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Czerwca 2009, 21:52:02 »
Ale padły słowa odnoszące się do postapo więc logiczne że mówię o postapo, a Squonk tu nam ze średniowieczem wyjechał...

(tak się rodzi ot)
Użytkownik został zbanowany.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Czerwca 2009, 21:52:59 »
Cytat: Satan
Vault Boye, Pipboy, muzyka, ghoule, supermutanci, BoS, klimat lat 50
Jest grupa betonów (chyba na NMA), która uważa, że prawdziwym Falloutem jest Fallout 1. Ja należę do tych, którzy stawiają wpierw na dwójkę a dopiero potem na jedynkę. Ale nie o tym...

Chodzi mnie o to, że nie można stwierdzić tak sobie, że jakąś grę można zrobić Falloutem poprzez upakowanie w nią "gadżetów" jak BoS czy mutanci. Bez gry konwencjami, bez specyficznego humoru, bez odniesień do popkultury to będzie tylko gra z "BoS" i "mutantami" a nie Fallout.

Jeśli np. zakłada się, że całe Stany ma zbawiać BoS a demonizować je Enklawa, no to jesteśmy w ciasnej, erpegowatej dupie, w której wszystko musi być płaskie, ograniczone by każdy mógł to zrozumieć.

Dlatego nie uważam, że VB zapowiadał się na idealną kontynuację Falloutów bo "pracowało nad nim Black Isle a nie wredna Bethesda". Uważam tak dlatego, że gra w życiowy i mało growy sposób rozwijała historię jaką znaliśmy z F1/F2.

Nie że bierzemy BoS, Enklawę, mutantów, ghuli i inne sztampowe gówno i już mamy Fallouta  ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

evu1

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Czerwca 2009, 22:11:28 »
Satan. Weź sobie wyobraź świat w Falloutach 1,2 a nawet Tactics. Wszędzie dookoła radioaktywna pustynia, przeszyta gdzieniegdzie niewielkimi osadami, obozami bandytów, w niektórych punktach kilkoma większymi miastami. A co widzimy w F3? Jakieś kuźwa śmieszne potworki rodem z Resident Evil i jakieś kolorowe baloniki przyczepione do stołu. Wiem, że to za mało by potwierdzić moje myślenie, ale F3 wygląda jakby nie wiem... akcja została wrzucona do zupełnie innej gry i dodane zostały tylko te akcenty o których Satan wspomniałeś. Po prostu nie podoba mi się to i tyle.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Czerwca 2009, 01:58:08 »
Squonk: ja również cenie sobie F1 przynajmniej tak samo jak F2, bo jedyntm problemme tej gry są jej rozmiary [ilość questów] i zacofanie "techniczne" względem F2, zaśw F2 pojawiająsię duchy, gadające świnioszczury,  kretoszczury, inteligentne szpony śmierci, radskorpiony i rośliny,współczesne bronie itp.

O ile coś mi się nie popieprzyło teraz, to w VB miał być konflikt na linii BOS - NCR, nie?  Już samo to burzy porządek świata. dając ogromne możliwości.

A ten dodatek pokazuje, że F3 to co najwyżej TtF - Tribute to Fallout.

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Czerwca 2009, 02:47:42 »
Squonk: napisałem "długo by wymieniać..." co oznacza tyle co "etc." ;) więc nie myśl że Fo to dla mnie tylko BoS i ghoule. ;p

evu1: ja widzę szklankę w połowie pełną, ty w połowie pustą. Obaj mamy rację, tylko inną, TCI moja definicja fallouta jest inna.
Użytkownik został zbanowany.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Czerwca 2009, 10:54:22 »
Cytat: Ulyssaeir
O ile coś mi się nie popieprzyło teraz, to w VB miał być konflikt na linii BOS - NCR, nie?  Już samo to burzy porządek świata. dając ogromne możliwości.
Ale konflikt na linii BoS - NCR pokazuje, że kiedy znika zagrożenie to i przyjaciele (no jakimiś tam oni byli) mogą się wziąć za łby, zwłaszcza kiedy jedni (BoS) tkwią w stagnacji, a drudzy (NCR) myślą o ekspansji. I wszystko dzieje się nadal w tych samych miejscach (no prawie co pierwsze Fallouty), a nie na końcu świata.

A nie, że BoS to spoko ziomy co lecą na koniec Stanów by sprawdzić, czy ktoś tam bąka głośno nie puścił ;D

Jak dla mnie takich ekip jak BoS to w postnuklearnych Stanach jest co najmniej kilkadziesiąt, i tylko olbrzymia powierzchnia tego kraju sprawia, że nie mogą się one stykać ogonkami. I dobrze.

Dlatego FT jak i F3 to tylko (a może aż) gry zrobione na oparach Fallouta, i opakowane w pudło Fallouta - by się lepiej sprzedawało. Interplayowi wpadkę w FT można było wybaczyć - bo krótko po tym upadli. Ale Bethedzie nie, bo nadal brnie w ciemną dupę.

Ciekawe kiedy Todd H. uzna, że "fajnie było by zrobić Fallouta w postnuklearnej Afryce, bo zawsze go fascynowała sawanna i pustynia"  ::)

W rezultacie w przypadku F3 uważam, że to nie sama gra jest problemem, ale ludzie którzy odpowiadają za jej produkcję, co sprawia, że odpycha mnie od niej  ???
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

dziadek

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Czerwca 2009, 11:58:48 »
W rezultacie w przypadku F3 uważam, że to nie sama gra jest problemem, ale ludzie którzy odpowiadają za jej produkcję, co sprawia, że odpycha mnie od niej  ???

Mam dokładnie to samo uczucie, poza tym zgadzam się w 100% z tym co mówisz Ty i Evu1.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Czerwca 2009, 14:04:48 »
No cóż film dosyć ciekawy, ale jednak pochłonęła mnie bez reszty muzyka. Wspaniałe dźwięki umiliły oglądanie tego cholernie pesymistycznego filmu.
Dla tych, którym podobała się właśnie najbardziej muzyka w tym filmie.
Jest to utwór The Gravel Road z filmu Osada
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Czerwca 2009, 15:21:32 »
A te halucynacje (szczególnie Burke i ten.. sterowiec?) wyglądały tak, jakby były w tamtym miejscu celowo, a owoc można chyba zjeść wszędzie, prawda?

Jaki sterowiec? To nie była przypadkiem atomówka z Megatony? I to ona niby wybuchła, tak mi się zdaje przynajmniej.
Przepraszam, to rzeczywiście atomówka z Megatony. Ale ostatnio, jak nazwałem coś bombą, to okazało się, że to meteor i dlatego teraz trochę uważam (pozdro Holden xD)
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Czerwca 2009, 20:18:51 »
"Ten film wideo jest już niedostępny z powodu otrzymania roszczenia dotyczącego praw autorskich przez ZeniMax Media Inc. / Bethesda Softworks LLC."

A Nie Wiem ostrzegał, żeby szybko oglądać :P
Użytkownik został zbanowany.

Micronus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Lisek Jabłkowy
    • GrimFiction.pl
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Czerwca 2009, 21:15:25 »
U mnie jest dostępny, co prawda pośrednio i w gorszej jakości, ale jest:p
GrimFiction.pl - blog o postapo, cyberpunku, dystopii, ciężkim sci-fi i tym podobnych stworach. Recki filmów i gier, filmy krótkometrażowe, zwiastuny, nowinki.