Autor Wątek: Przedwczesny wy…  (Przeczytany 11649 razy)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Przedwczesny wy…
« dnia: 20 Czerwca 2009, 23:55:52 »
Bezpośredni link do newsa


Nie – nie chodzi o nic zdrożnego. Chociaż analogie pomiędzy interesującym nas przedmiotem newsa, którym jest – tutaj co niektórych rozczaruję - Fallout 3, a tym, co skojarzyć sobie można z niedokończonym tytułem tego newsa są tak jaskrawe, że trudno ich nie zauważyć. Otóż nasz ulubiony producent i wydawca gier - Bethesda Softworks wymyśliła, że kolejny – czwarty dodatek do jej najnowszego dziecka, noszący nazwę Point Lookout zostanie wydany jeszcze przed premierą (cholera, jaki ten świat jest skomplikowany – mamy mówić o prapremierze, pierwszej dystrybucji, czy może o przypadkowym błędzie?), a kupujący grę klienci 23 czerwca, czyli w dniu premiery, dostaną klucze aktywujące grę.

Niestrudzony wędrowiec, który przeszedł wzdłuż i wszerz całe pustkowia stąd, aż do tamtąd - Micronus zauważył i opisał na swoim blogu taką plotkę z serwisu Kotaku. Wychodzi na to, że Beth chyba chce być uznana za najbardziej bugotwórczego/niedopracowanego wydawcę roku 2009, bo blokada, która miała pozwolić na aktywację gry dopiero 23 czerwca, podobno okazała się możliwa do obejścia. I w ten oto sposób możemy uraczyć się gameplayem z Point Lookout jeszcze przed jego premierą (ogladać szybko, zanim Beth zażąda usunięcia materiału filmowego z YouTube’a ;-P ).


Aha - chodziło o wyciek ;-)
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwca 2009, 00:21:30 wysłana przez nie wiem »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Micronus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Lisek Jabłkowy
    • GrimFiction.pl
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Czerwca 2009, 00:14:04 »
+10 za tytuł, uśmiałem się okrutnie.
GrimFiction.pl - blog o postapo, cyberpunku, dystopii, ciężkim sci-fi i tym podobnych stworach. Recki filmów i gier, filmy krótkometrażowe, zwiastuny, nowinki.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Czerwca 2009, 00:16:55 »
Czyli oficjalnie uznaję, że potrafię już pisać tytuły newsów :P

Ha - teraz tylko treść i będzie gitara  :-*
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Czerwca 2009, 00:17:55 »
Całkiem niezły ten film - nieporównywalnie lepszy od oficjalnego trailera od Bethesdy - póki co to pierwszy materiał, który sprawił, że mógłbym się zainteresować którymkolwiek z DLC.
Firepower mate! Separates the men from the boys.

Micronus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Lisek Jabłkowy
    • GrimFiction.pl
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Czerwca 2009, 00:19:36 »
Aha, bywałem już Microanusem, ale MicroUnsem jestem po raz pierwszy;p
GrimFiction.pl - blog o postapo, cyberpunku, dystopii, ciężkim sci-fi i tym podobnych stworach. Recki filmów i gier, filmy krótkometrażowe, zwiastuny, nowinki.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Czerwca 2009, 00:22:16 »
Coś jak Gott mit uns :P

Dodam do słownika chyba, to przynajmniej wykorzystam tę misterną autokorektę worda :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Czerwca 2009, 00:24:59 »
+10 za tytuł, uśmiałem się okrutnie.
Ty świnko ty!!!

Cytat: Micronus
bywałem już Microanusem
Ale to było świadome a nie omsknięcie  ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Czerwca 2009, 00:41:37 »
IMHO to jest oficjalny trailer z nowego DLC. Marketing i tyle.

Bo jak inaczej  zrobić rozgłos kolejnego już dodatku do F3? A filmik jest  nakręcony zbyt "miło" i za dobrze jak na amatorską twórczosć.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwca 2009, 00:43:12 wysłana przez Ulyssaeir »

Aprentis

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Czerwca 2009, 01:07:57 »
Z tego trailera spodobała mi się jedynie muzyka. I ostatnie słowa, zapłonęła we mnie iskierka nadziei, że Beth jakoś sensownie pociągnie wątek Dzieci Katedry.

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Czerwca 2009, 09:46:44 »
No muzyka przyjemna. A z całego trailera zdecydowanie najciekawszym fragmentem jest to, gdy bohater widzi w bagnie ciała znajomych osób (złudzenie, prawda?). A o co chodzi z tym wybuchem chwilę po tym? Koleś, z którym się przed tym gada to Burke, prawda? Ciekawe, naprawdę.
Zapowiada się najciekawszy DLC.
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Micronus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Lisek Jabłkowy
    • GrimFiction.pl
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Czerwca 2009, 10:23:19 »
Halucynacje to chyba efekty zjedzenia owocu Punga czy jakoś tak.
GrimFiction.pl - blog o postapo, cyberpunku, dystopii, ciężkim sci-fi i tym podobnych stworach. Recki filmów i gier, filmy krótkometrażowe, zwiastuny, nowinki.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Czerwca 2009, 10:41:41 »
A ja już węszę rozczarowanie - zobaczyłem figurki, ciekawe (a raczej wiadomo) po co one tam są, wychodzi na to że grając np w BS i ten dodatek będzie można mieć wszystkie cechy na poziomie 10...

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Czerwca 2009, 11:57:13 »
Halucynacje to chyba efekty zjedzenia owocu Punga czy jakoś tak.
http://fallout.wikia.com/wiki/Punga_Fruit Owoc Punga ma zmniejszać poziom napromieniowania.
A te halucynacje (szczególnie Burke i ten.. sterowiec?) wyglądały tak, jakby były w tamtym miejscu celowo, a owoc można chyba zjeść wszędzie, prawda?
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Sakul

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 157
    • Kontestacja
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Czerwca 2009, 12:28:40 »
A te halucynacje (szczególnie Burke i ten.. sterowiec?) wyglądały tak, jakby były w tamtym miejscu celowo, a owoc można chyba zjeść wszędzie, prawda?

Jaki sterowiec? To nie była przypadkiem atomówka z Megatony? I to ona niby wybuchła, tak mi się zdaje przynajmniej.
Nie wszyscy Polacy byli dobrzy i szlachetni, nie wszyscy Żydzi niewinni, nie każdy Niemiec to zbrodniarz. - "Początek" Andrzej Szczypiorski


Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Czerwca 2009, 13:14:53 »
Zapewne jak to zauważył Ulyssaeir jest to sławny już 'wyciek kontrolowany'. Owe dzieło jest jak dla mnie za dobrze zrobione (bo jakby to była jakaś amatorszczyzna, to by zapewne ktoś puścił pierwsze 'czyste' pięć minut z gry) jak na typowego łowce sensacji. No chyba, że po sieci lata jeszcze kilka takich filmików, a tylko ten gość się postarał, to wtedy przepraszam ;) Tak czy siak czuć w tym za bardzo rękę Bethesdy, bo zwiastuny to oni umieją robić, oj umieją.

A co do samego filmu? Znakomita muzyka (ciekawe czy to z gry, czy z jakiegoś innego źródła), smakowity klimacik (choć niestety mało wspólnego ma on z Falloutem), no i w końcu to walka nie gra pierwszych skrzypiec - to zawsze miłe.

Poczekamy, zobaczymy. Bo to co wygląda teraz znakomicie na filmikach, w praniu okazuje się czymś co najwyżej przeciętnym. Oby teraz było inaczej.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Czerwca 2009, 13:43:59 »
Że też macie jeszcze siły by się zajmować tym co Beth wypłukiwuje z siebie pod szyldem Fallout 3  ::)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Czerwca 2009, 14:08:59 »
Ta! Teraz mamy Blair Witch Fallout i czekamy na Fallout Trek ::)

A wracając do filmiku to podejrzewam że to był trailer puszczony po to by zatuszować wtopę z wadliwą blokadą przedpremierowej wersji (tj. wygryźć mniej atrakcyjne ale prawdziwe filmiki). Nie sądzę by Beth świadomie dopuściła do kontrolowanego przecieku gdyż ich gry lepiej wyglądają na filmikach niż w praktyce, zaś przecieki najlepiej robić wtedy gdy gra ma coś ciekawego do zaoferowania, a za bardzo nie można to pokazać przed premierą.
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwca 2009, 11:05:15 wysłana przez Rezro »

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Czerwca 2009, 15:12:57 »
Zero klimatu i odrażająca muzyka.
Filmik odpycha mnie od tego DLC.

(a, i w podstawce bohater miał halucynacje w jednej krypt :P bardzo klimatyczne w dodatku)


PS. końcówka bardzo kojarzy się z Fo1
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwca 2009, 15:15:33 wysłana przez Satan »
Użytkownik został zbanowany.

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: Przedwczesny wytrysk
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Czerwca 2009, 16:43:47 »
Tak czy siak czuć w tym za bardzo rękę Bethesdy, bo zwiastuny to oni umieją robić, oj umieją.
ich gry lepiej wyglądają na filmikach niż w praktyce

Nie jestem pewien, czy mówimy o tej samej Bethesdzie, ale jeśli chodzi o producenta The Elder Scrolls i Fallout 3, to prezentowane przez nich gameplay'e, w przeciwieństwie do filmowych trailerów, stoją na żenująco niskim poziomie (chociaż inne firmy zajmujące się tworzeniem RPGów wcale nie są dużo lepsze pod tym względem). Weźmy za przykład gameplay z zeszłorocznego E3 . Trailer skupia się na walce i w cudowny sposób Bethesdzie udało się zaprezentować elementy gier akcji w Fallout 3 jako jeszcze gorzej wykonane, niż  rzeczywistości - sztuczna inteligencja zachowuje się dużo bardziej bezmyślnie, niż w grze, nie udało się w najmniejszym stopniu zatuszować fatalnych animacji, a Todd Howard słabo sprawdza się w roli komentatora.

I nie lekceważyłbym umiejętności amatorów, skoro są w stanie zrobić trailery takiej jakości:
http://www.youtube.com/watch?v=o0mjdaZJzVI (i od razu przypomniało mi się, jak wspaniałym aktorem dubbingowym był Tony Jay i jak świetną obsadę udawało się zazwyczaj skompletować Interplay'owi, mimo że ich gry zazwyczaj nie miały oszałamiającego budżetu)
http://www.youtube.com/watch?v=lul60ixy_40 (ok, linkowanie do tego jest drobnym oszustwem, bo tu akurat mamy do czynienia z robotą amatorów, ale jednak twórców świetnie zapowiadającego się moda)
http://www.youtube.com/watch?v=xi5k37UAsBA&feature=channel_page
Firepower mate! Separates the men from the boys.

evu1

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Przedwczesny wy…
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Czerwca 2009, 17:25:15 »
Ja patrzę na tego F3 ze łzami w oczach. Nie rozumiem jak coś takiego może nosić nazwę kultowej gry. Teraz ludzie sobie wyobraźcie, że to ma inny tytuł i znikają wszystkie akcenty mówiące o tym, że to może być fallout (czyli Vaultboy'e, pancerze wspomagane i... to chyba wszystko:|). Co nam wychodzi? Zupełnie inna gra, ale nie powiem - również postapo. F3 do pięt nie dorasta poprzednim częściom, żal, że tak spieprzyli tą grę.