Autor Wątek: Rozstrzygnięcie konkursu o filmie Terminator: Ocalenie  (Przeczytany 10829 razy)

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Rozstrzygnięcie konkursu o filmie Terminator: Ocalenie
« dnia: 20 Czerwca 2009, 01:20:55 »

Przez prawie dwa tygodnie osoby posiadające konta na naszym forum newsowym mogły wziąć udział w konkursie związanym z kinową premierą czwartego Terminatora, jednocześnie pierwszym filmem z planowanej trylogii opowiadającej o dalszych losach Johna Connora i ludzkości w walce z maszynami sterowanymi przez sztuczną inteligencję – Skynet. Dziś przyszedł czas na ujawnienie wyników i oficjalne ogłoszenie listy zwycięzców.

Naszą skrzynkę redakcyjną zasypały zgłoszenia konkursowe. Kilkadziesiąt nadesłanych odpowiedzi musiało zostać zrewidowanych pod kątem poprawności i zgodności z regulaminem konkursu. Ponadto, kilka z nich wymagało dodatkowej, „szczególnej” analizy. To wszystko jest już jednak za nami, pozostało ogłosić, wszem i wobec, że:

W gronie szczęśliwych zwycięzców znaleźli się:

Siara
Flapjack
LordDarkSpider
Nasaric
Solcz


W imieniu redakcji oraz sponsora nagród - UIP Polska – chcielibyśmy serdecznie pogratulować całej piątce i życzyć nie mniejszego szczęścia w przyszłości. Podziękowania za udział należą się w pierwszej kolejności wszystkim czytelniczkom, które wykazały się świetną znajomością serii i godnie reprezentowały swoją płeć. Pozostaje mi tylko ubolewać, że los nie był dla nich bardziej łaskawy – dołożymy jednak starań, by nadrobić to przy okazji przyszłych konkursów. Dziękujemy wszystkim osobom, które nadesłały zgłoszenia. Szczególne podziękowania chcielibyśmy złożyć też redakcjom zaprzyjaźnionych serwisów, które pomogły w niesieniu „dobrej nowiny” w dalsze zakątki Internetu.

Wszystkich, którzy zastanawiają się ile różnych rodzajów terminatorów z oznaczeniami T- pojawiło się w uniwersum, zachęcamy do wymienienia takowych w komentarzach do niniejszego newsa. Jestem ciekaw, czy uda się wymienić wszystkie.

Wygranych prosimy zaś o sprawdzenie skrzynek odbiorczych i przesłanie danych adresowych zgodnie z instrukcjami z maili, które lada chwila winny do was dotrzeć.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwca 2009, 01:24:02 wysłana przez Ulyssaeir »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Rozstrzygnięcie konkursu o filmie Terminator: Ocalenie
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Czerwca 2009, 01:33:39 »
Miałem pobłogosławić tego newsa  8)

A więc przypominam, że od tej pory jest pięć dni na przesłanie danych adresowych, umożliwiających pocztowe dostarczenie nagród. W tym przypadku żadnych taryf ulgowych nie będzie, jak można było zrobić w przypadku problemów rejestracji na forum.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Rozstrzygnięcie konkursu o filmie Terminator: Ocalenie
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Czerwca 2009, 01:46:41 »
Blah, podpiąłeś temat, a ja zgubiłe mtamten, w którym chciałem napisać komuś, kto pytał, czy jego zgłoszenie zostało przyjęte, że zostało.

Naturalnie zostało przyjęte, niestety tym razem loz okazał łaskę innym.

Nasaric

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 17
    • NSRC
Odp: Rozstrzygnięcie konkursu o filmie Terminator: Ocalenie
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Czerwca 2009, 10:39:10 »
Wygrałem coś pierwszy raz od czasu, gdy wygrałem action-mana, więc ciesze się niezmiernie.

Ja wymieniłem następujące

T1 - Terminator 3 i Terminator: Salvation
T-600 - Terminator: Salvation
T-700 - Terminator: Salvation
T-101 (T800) - Terminator 1, Terminator 2, Terminator 3
T-70 - T2 3D: Battle across Time
T-X - Terminator 3
T-850 - Terminator 3
T-1000 - Terminator 2, T2 3D: Battle across Time
T-1000000 - T2 3D: Battle across Time

W Kronikach cioci Sary był bodajże T-1001 i jeszcze conajmniej jeden inny model terminatora, ale ze względu na "które wystąpiły lub zostały wymienione w filmach" oraz bardzo słabą znajomość serialu pominąłem ten zakres.

Flapjack

  • Gość
Odp: Rozstrzygnięcie konkursu o filmie Terminator: Ocalenie
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Czerwca 2009, 10:45:02 »
Też dawno niczego nie wygrałem (poker się nie liczy). Zajefajnie czekam na maila :)

Podawać swojej odpowiedzi na razie nie będę niech się inni pomęczą :P

Siara

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Rozstrzygnięcie konkursu o filmie Terminator: Ocalenie
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Czerwca 2009, 12:07:28 »
Ja wymieniłem wsumie 17 modeli filmowych terminatorów, podam swoje typy później, zobacze jak Wam pojdzie wypisywanie :) Fajnie, ze udało sie wygrać gadzety sie przydadzą, w konkursie z filmem zapowiedz miałem mniej szczęscia :)

smoq

  • Gość
Odp: Rozstrzygnięcie konkursu o filmie Terminator: Ocalenie
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Czerwca 2009, 19:32:45 »
Ja znalazłem tyle:

T-1
Bunt Maszyn, Ocalenie

T-70
T2-3D: Battle across time

T-600
Kroniki Sary Connor, Ocalenie, wspomniany w pierwszym Terminatorze

T-700 (seria wizualnie ciemniejsza od T-600)
Ocalenie

T-RIP (prototyp T-800, Arnie w czwartej części Terminatora)
Ocalenie

T-800 (właściwie T-101 z serii 800) - Arnie z T1 i T2, pierwszy terminator z żywą skórą
Terminator 1, Terminator 2, T2-3D: Battle across time, Ocalenie, wspomniany w Terminatorze 3

T-850 (właściwie T-101 z serii 850) - Arnie z T3, dysponuje dwoma ogniwami wodorowymi
Terminator 3: Bunt maszyn

T-888
serial Kroniki Sary Connor

T-900
Terminator 3, ledwo widoczny w tle podczas jednej sceny

T-1000
Terminator 2, T2-3D: Battle across time

T-1001
Kroniki Sary Connor

T-1million / T-1000000 / T-Meg.
T2-3D: Battle across time

T-X
Terminator 3: Bunt maszyn

czyli więcej niż Nasaric - to jak to było w końcu z tym 16 punktem regulaminu? :>

Nasaric

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 17
    • NSRC
Odp: Rozstrzygnięcie konkursu o filmie Terminator: Ocalenie
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Czerwca 2009, 20:39:52 »
Może zbierali odpowiedzi zawierające ilość wymienionych T powyżej jakiegoś progu, a pozniej z nich zwyciezcow wybierali losowo.
Może też odieli Ci terminatorow z Ktonik Sary i wtedy masz juz tylko jednego więcej niż ja. Może ktoś komuś szepnął miłe słówka, albo przekazał jakąś darowiznę, acz to w żadnym wypadku nie byłem ja ;>

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Rozstrzygnięcie konkursu o filmie Terminator: Ocalenie
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Czerwca 2009, 21:53:58 »
Nie ma tutaj żadnej teorii spiskowej, z tego co wiem to z pośród osób które udzieliły więcej niż x poprawnych odpowiedzi losowano zwycięzców, nie tylko wiedza ale też szczęście było potrzebne, tak czy siak Uly się tym zajmował więc pewnie się tutaj potem szczegółowo wypowie.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Rozstrzygnięcie konkursu o filmie Terminator: Ocalenie
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Czerwca 2009, 22:44:01 »
Toć regulamin mówił jasno, że odbywało się losowanie. Pytanie brzmiało jasno, że trzeba podać jak najwięcej modeli.

Rozum powinien zatem podpowiadać, że spośród osób, które przesłały największą liczbę odpowiedzi rozlosujemy zwyciężców.

Prawdziwego fuksa to miał siara, bo podał najwięcej z wszystkich i w dodatku miał szczęscie, że wskazał go los :)

smoq

  • Gość
Odp: Rozstrzygnięcie konkursu o filmie Terminator: Ocalenie
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Czerwca 2009, 00:02:52 »
Jak dla mnie to w ogóle punkty 7 i 16 regulaminu są nieco sprzeczne ze sobą :P
Ale spoko, tak tylko pytam, bo się zaciekawiłem jak to działało :)

Jestem ciekaw jakich mi się nie udało wymienić - Panie Siara, pochwal się pan swoją odpowiedzią ;)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Rozstrzygnięcie konkursu o filmie Terminator: Ocalenie
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Czerwca 2009, 00:15:57 »
Jak dla mnie to w ogóle punkty 7 i 16 regulaminu są nieco sprzeczne ze sobą :P

Dlaczego? :P

Wylosujemy spośród tych, którzy nadeślą najwięcej odpowiedzi (określiliśmy próg minimalny) i będzie ich pięciu.

Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Rozstrzygnięcie konkursu o filmie Terminator: Ocalenie
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Czerwca 2009, 00:42:52 »
Sprzeczne nie sprzeczne - pytanie jak zawsze w przypadku Schronu było z podtekstem, tym razem, że tak powiem - "surviwalistycznym"  :-[

Ja tam się na modelach Terminatorów nie znam, chłonąłem ten film z nieco innej  perspektywy i to w czasach kiedy pewnie większość konkursowiczów robiła w majty. Jak dla mnie to Terminator jest jeden, jest nim Arnold S., a reszta mi lata  ;) Dlatego też skoro koordynator konkursu podjął takie decyzje, to są one akceptowane przez Naczelne Dowództwo oraz grono Najwyższych Przywódców*  8)

W końcu postapo to przetrwanie!

EDIT:
Wszyscy których los nie wskazał los oraz umiejętności przetrwania, w następnym (jeśli Bozia pozwoli) konkursie będą mogli się wykazać trochę innymi umiejętnościami  :P

Więc do następnego!

* czyli Marszałków 13S
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwca 2009, 00:46:34 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Rozstrzygnięcie konkursu o filmie Terminator: Ocalenie
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Czerwca 2009, 00:56:09 »
To brzmi jakbyś się tłumaczył ;> albo co gorsza mnie ;>

Konkurs był od początku pomyślany tak, by nie był zbytecznie trudny, ale fanty jak zawsze miały iść do osób wykazujących wiedzę wykraczającą ponad wiedzę innych. Może warto było jaśniej podkreślić to w regulaminie, ale wtedy zrobiłby się wyścig. A mi na uniknięciu tego zależało. Dzięki temu mamy swoisty benchmark zainteresowania naszymi akcjami oraz zbiór innych danych statystycznych i analiz aktywności, do wykorzystania w przyszłości.

smoq, spośród grona jedynie najlepszych wylosowanych zostało 5 osób. Wszystkie punkty regulaminu zostały dopełnione. I tak musielibyśmy przeprowadzić losowanie gdybyśmy mieli przyznać nagrody tylko najlepszej piątce, bo wpisów ex equo było tyle, że z listy osób do losowania mogły by odpaść najwyżej2-3 osoby.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Rozstrzygnięcie konkursu o filmie Terminator: Ocalenie
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Czerwca 2009, 13:34:50 »
Ja i tłumaczenie się - jeszcze czego  :D

Po prostu trza zacząć ludziom uświadamiać (tym którzy jeszcze tego nie wiedzą), że na Trzynasty Schronie wszystko jest robione w niesztampowy sposób. Bo nie zakładam, że smoq ma jakieś wątpliwości co do wyników  :-*

Natomiast publicznie to się mogę wytłumaczyć tylko z tego, że mam już dość konkursów w których zwycięzców wyłania się przez losowanie, a nie przez subiektywną ocenę jury. Usilna chęć przejrzystości, tłamsi nasze prawo do zadecydowania co komu się należy i za co. Outpościaki już dawno nie robili konkursu z losowaniem - tylko z własnym typowaniem zwycięzców - pora więc i na nas.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

smoq

  • Gość
Odp: Rozstrzygnięcie konkursu o filmie Terminator: Ocalenie
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Czerwca 2009, 23:03:57 »
Ja temat zakończyłem, a Wy ciągniecie dalej :P

Ale dobra... ;)

@Ulyssaeir:
Jak dla mnie właśnie ten konkurs był sformułowany jak zawody :D Trzeba było wyszukać jak najwięcej, więc siłą rzeczy każdy próbował znaleźć więcej niż inni ;)

@Squonk:
Ostatni konkurs na Outpoście (Mediapolis) był z losowaniem ;)


Ale lepiej niech ktoś poda te brakujące mi modele :( :P

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Rozstrzygnięcie konkursu o filmie Terminator: Ocalenie
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Czerwca 2009, 23:43:24 »
Bo lubimy mieć ostatnie zdanie ;) Mówiłem o konkursie zdjęciowym - na ten z Mediapolis z racji obcości tematu nie zwróciłem uwagi  :(

Odpowiedź z największą liczbą Terminatorów jaką nadesłał Siara:
Cytuj
T-1 (albo inaczej T-100): Terminator 3, terminator ocalenie
T-70 : Terminator 2 w wersji trójwymiarowej, Terminator ocalenie
T-101: Terminator 1, 2, 3, 4
T-200 : Kroniki Sary Connor
T-400 : Terminator Ocalenie
T-500 :  Terminator ocalenie, Kroniki Sary connor
T-600 : Terminator 1, terminator ocalenie
T-700 : Terminator ocalenie
T-800 lub inaczej T 101 : Terminator 1, 2, 3, 4
T-850 : Terminator 1, 2, 3, 4
T-888 : Kroniki Sary o'Connor
T-900 : Terminator ocalenie
T-R.i.p : Terminator ocalenie
T-x : Terminator 3
T-1000 : Terminator 2 i też w wersji 3d tej częsci
T-1001 : Kroniki Sary Connor
T-Milnion : Terminator 2-3d

Kwestię zapisu, rodzaju i modeli już sobie pomińmy - ewentualnie możemy ją przenieść do nowego tematu - dla terminatorowego betonu  :-[

Tak więc kwestię najpłodniejszej odpowiedzi uważam za zamkniętą, a wszelkie wątpliwości nie związane z logistyczną tematyką konkursu zostaną przeniesione do nowego tematu, albo usunięte  :)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Nasaric

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 17
    • NSRC
Odp: Rozstrzygnięcie konkursu o filmie Terminator: Ocalenie
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Czerwca 2009, 01:12:00 »
Trzeba było uściślić, że TSCC też się wlicza, bo z okresleniem 'film' dla serialu raczej często styczności nie mam.
Swoją drogą, moje dane dotarły? Bo miałem je przesłac na maila, z którego otrzymałem informacje o wygranej? Też nie było skonkretyzwane
;)

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Rozstrzygnięcie konkursu o filmie Terminator: Ocalenie
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Czerwca 2009, 01:46:25 »
Z TSCC się nie liczyły, ale i tak prawie każdy je przesłał, więc nie podnosiliśmy progu i nie wliczaliśmy ich do całości w przypadku osób, ktore go nie przekroczyły, a że w pozostalych przypadkach nie miały w żadnej formie wpływu na wynik, jako że do głosu doszły generatory liczb losowych.

Dane dotarły, chyba od 4 osó, więc jeśli tylko jutro wrócę z sesji rady miasta przed 17:00 to paczki wyślę.

Na razie tylko LordDarkSpider nie przesłał danych, ale z rana pusze mu mesga na forum.

Cytuj
Bo miałem je przesłac na maila, z którego otrzymałem informacje o wygranej? Też nie było skonkretyzwane
Nie musiało być, wystarczy "jakoś" skontaktować się z kimś z redakcji, przez forum, maila - nie ma znaczenia. Użyj z tego, co jest dla ciebie wygodniejsze :)

PS. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że to i tka nie wsyzstkie modele... przyglądne się za ~20h :)

solcz

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Rozstrzygnięcie konkursu o filmie Terminator: Ocalenie
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Czerwca 2009, 21:32:02 »
Primo - Niezmiernie cieszę się z nagrody :D
Osobiście miałem dość mocną zagwozdkę z mototerminatorami z T4 i generalnie z nieścisłością nazw na przestrzeni serii, moim skromnym zdaniem np T-Milion to raczej rodzina H/K, a nie T itd.
Dane teleadresowe przesłane w sobotę :)