Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Maj 20, 2019, 21:39:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Osobom poniżej 18 roku życia gier nie sprzedajemy!  (Przeczytany 30409 razy)
Glassius
St. chorąży
*

Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.

« Odpowiedz #20 : Czerwiec 14, 2009, 12:08:23 »

Squonku, jak widzę też nie lubisz "sztuki" nowoczesnej, jak ja Smiley A co z nowożytną, albo chociaż klasyczną?

Satan, naprawdę ocenzurowano te podręczniki? W mojej wypowiedzi miał być tylko sarkazm...

Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...
Satan
Zbanowany
*

« Odpowiedz #21 : Czerwiec 14, 2009, 14:46:16 »

Najwyraźniej cenzorzy na to nie wpadli Tongue

Tak, mówię serio.

Użytkownik został zbanowany.
Glassius
St. chorąży
*

« Odpowiedz #22 : Czerwiec 14, 2009, 17:12:35 »

Wszystkie te obrazki są z podręczników plastyki, z wyjątkiem jednego, który jest w podręcznikach geografii oraz historii.

Mam pytanie, jak można ocenzurować Grypę Laokoona? To jest sztandarowy przykład sztuki hellenistycznej.

I jeszcze coś
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Seks-w-GTA-San-Andreas-dodatek-tylko-dla-doroslych-Hot-Coffee-1320420.html
Dopóki w grze się sprzedaje narkotyki, wymusza haracze, kradnie samochody, napada na banki, włamuje do domów, przeklina, strzela do ludzi i ich przejeżdża, można ją kupić od 17 roku życia. Jednak, jeśli będzie w niej można zasymulować uprawianie seksu, to w magiczny sposób wymagania wiekowe podskakują o 1 rok. Może powinno być odwrotnie?

Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
GroMik
Plutonowy
*

« Odpowiedz #23 : Czerwiec 14, 2009, 20:56:04 »

Ja takiego czegoś nie miałem... Były ładne piersi  Tongue
Satan
Zbanowany
*

« Odpowiedz #24 : Czerwiec 14, 2009, 21:03:08 »

Yyy... ale takto trzeba by było ocenzurować syrenkę w Warszawie i różne pomniki mitologiczne... te z reala. A lu kak eta zdziałac?

Glassius
St. chorąży
*

« Odpowiedz #25 : Czerwiec 14, 2009, 21:51:10 »

Oczywiście czerwona cenzurka jest moim dziełem, przepraszam jeśli ktoś wziął to na serio.

Ale przyznajcie, zabawny motyw Grin

Sakul
Sierżant
*

« Odpowiedz #26 : Czerwiec 14, 2009, 21:54:25 »

Oczywiście czerwona cenzurka jest moim dziełem, przepraszam jeśli ktoś wziął to na serio.

Ale przyznajcie, zabawny motyw Grin

Wiedziałem, że to ściema Wink. Przecież syrenka nie ma nic tam gdzie ta niby cenzura ją zasłania Tongue.

Nie wszyscy Polacy byli dobrzy i szlachetni, nie wszyscy Żydzi niewinni, nie każdy Niemiec to zbrodniarz. - "Początek" Andrzej Szczypiorski

Glassius
St. chorąży
*

« Odpowiedz #27 : Czerwiec 14, 2009, 22:04:15 »

Nie myślcie sobie że posągów ocenzurować nie można. Zwierzcie się, co myślicie o Neptunie w Gdańsku?

Ulyssaeir
Kapitan - Redaktor
*

The Catalyst

« Odpowiedz #28 : Czerwiec 15, 2009, 00:57:42 »

Ja myśle, że wystarczy mała tabliczka, byćmoże do "cen" a "zura" sobie można odpuścić Cheesy
Glassius
St. chorąży
*

« Odpowiedz #29 : Czerwiec 15, 2009, 12:49:14 »

Chodziło mi o coś innego. Podobno, Neptun raz jest nagi, a raz ma przynitowany do siusiaka liść. Ja widziałem wersję z listkiem. A wy?

Satan
Zbanowany
*

« Odpowiedz #30 : Czerwiec 15, 2009, 14:15:34 »

Ja widziałem obie wersje. (a, i to nie był liść tylko jakaś macka ;p)

Ale przecie taka tabliczka nie zasłaniała by trójwymiarowo Tongue

GroMik
Plutonowy
*

« Odpowiedz #31 : Czerwiec 15, 2009, 14:22:48 »

Ale przecie taka tabliczka nie zasłaniała by trójwymiarowo Tongue
Kto wie technika idzie w górę  Cheesy
Jim Cojones
Podporucznik - Redaktor
*

« Odpowiedz #32 : Czerwiec 15, 2009, 14:49:16 »

Firepower mate! Separates the men from the boys.
Rezro
St. chorąży
*

Why you people care so much where your souls are?

« Odpowiedz #33 : Czerwiec 15, 2009, 17:28:12 »

I ciężko tu stwierdzić która miała rację. Ta pierwsza zrobiła lepiej, ale ta druga przynajmniej zgodnie z prawem... No nie mówiłem że polskie prawo jest bes sęsu?

Przede wszystkim są to systemy informacyjne, a nie systemem zakazów, więc kwestia prawna jest tu oczywista. Poza tym akurat w tych dziedzinach Polskie prawo jest na przyzwoitym poziomie i nie narzekałbym na nie.

Dopóki w grze się sprzedaje narkotyki, wymusza haracze, kradnie samochody, napada na banki, włamuje do domów, przeklina, strzela do ludzi i ich przejeżdża, można ją kupić od 17 roku życia. Jednak, jeśli będzie w niej można zasymulować uprawianie seksu, to w magiczny sposób wymagania wiekowe podskakują o 1 rok. Może powinno być odwrotnie?

Są to system stworzone pod Amerykanów, a oni mają tą swoją chora polityczną poprawność według której mózg na ścianie jest ok, ale kawałek sutka to zbrodnia. Od siebie dodam że ja uznaję jedynie dwustopniowy system klasyfikacji +15.

Yyy... ale takto trzeba by było ocenzurować syrenkę w Warszawie i różne pomniki mitologiczne... te z reala. A lu kak eta zdziałac?

O ile pamiętam były kiedyś takie plany :Smiley
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2009, 17:30:51 wysłane przez Rezro » Zapisane
Satan
Zbanowany
*

« Odpowiedz #34 : Czerwiec 15, 2009, 18:41:19 »

Przede wszystkim są to systemy informacyjne, a nie systemem zakazów, więc kwestia prawna jest tu oczywista.
Noż własnie o tym mówię. Kasjerka nie miała prawa odmówić sprzedarzy... mimo że robiła dobrze.

akurat w tych dziedzinach Polskie prawo jest na przyzwoitym poziomie
Mi się wydaje że prawo jest po to, aby było lepiej. Ta która odmówiła sprzedaży postąpiła lepiej, ale niezgodnie z prawem. Ta która sprzedała z kolei gorzej, ale trzymając się prawa. Nadal uważasz że prawo w tej dziedzinie "stoi na przyzwoitym poziomie"?

lady_m
St. kapral
*

« Odpowiedz #35 : Czerwiec 15, 2009, 19:05:34 »

A ja tu wtrace glos osoby przygotowanej pedagogicznie  Cheesy

Oczywiscie, ze 9 latki nie powinny grac w jakas ociekajaca gre gierke itd. Problemem nie sa tez same w sobie te okropnosci w grach (zabijanie, narkotyki, seks itd.) tylko to, ze nikt nie przygotowuje dzieci do odbioru gier. Zreszta nie tylko gier - takze ksiazek, kreskowek czy filmow. Przyjmowania przekazywanych tresci i radzenia sobie z przekazywanymi emocjami. Rodzice czesto puszczaja dzieciaki samopas i nie tlumacza czesto, ze ta rzeczywistosc w komputerze jest inna od tej w ktorej znajduje sie dziecko. Moze i dzieci mowia, ze zdaja sobie z tego sprawe ale tak do konca nie...

Samo oznakowanie i zakaz nie starcza dopoki nie nauczymy sie tlumaczyc dzieciom pewnych rzeczy. Skandynawowie sa zaznajomieni ze smiercia i cierpieniem od malego. Jak poczyta sie ich bajki to nietrudno sie dziwic- tam nie unika sie trudnych tematow zwiazanych np. ze smiercia.   

The details are trivial and pointless, the reasons, as always, purely human ones…
Ulyssaeir
Kapitan - Redaktor
*

The Catalyst

« Odpowiedz #36 : Czerwiec 15, 2009, 20:07:44 »

O, wreszcie opinia, na którą liczyłem. Ciężar powinien spoczywać na rodzicach, których prawo powinno wspierać, a nie zastępować.
Rezro
St. chorąży
*

« Odpowiedz #37 : Czerwiec 15, 2009, 21:20:44 »

Noż własnie o tym mówię. Kasjerka nie miała prawa odmówić sprzedarzy... mimo że robiła dobrze.

Nie spieszył bym się tak bardzo z ocenianiem, bo świat mało kiedy bywają jednoznaczny. Ostatecznie zastanawia mnie bardziej co 9'cio latek robił sam w sklepie? Tak czy siak, formalnie nie ma zakazu sprzedaży artykułów dla dorosłych nieletnim (poza paroma uzasadnionymi wyjątkami) gdyż formalnie powinni oni znajdować się pod opieką rodziców/opiekunów. A to że nie są? To już osobny temat i nic ku temu sprzedawcy w sklepie.

Mi się wydaje że prawo jest po to, aby było lepiej. Ta która odmówiła sprzedaży postąpiła lepiej, ale niezgodnie z prawem. Ta która sprzedała z kolei gorzej, ale trzymając się prawa. Nadal uważasz że prawo w tej dziedzinie "stoi na przyzwoitym poziomie"?

Tak, bo tylko według ciebie sprzedawczyni postąpiła lepiej, ja mam zgoła odmienne zdanie. Jak już mówiłem, to rodzic/opiekun a nie sprzedawca/państwo jest od opieki nad dzieckiem. Prawo nie powinno tu nikogo wyręczać bo jak to się mówi "nadgorliwość gorsza od faszyzmu".

@ lady_m & Ulyssaeir
Czyli dochodzimy do wniosku że ostatecznie to jest odpowiedzialność rodziców? Tak, właśnie tak jest.
solcz
St. szeregowy
*

« Odpowiedz #38 : Czerwiec 15, 2009, 21:31:37 »

Kiedyś gadałem z moją matką -na co dzień pracującą z dziećmi - na temat odbioru treści wrzucanych do wora jako "nie dla dzieci" i padło wtedy stwierdzenie że dziecko może być odbiorcą takich treści w pewnym stopniu, jednak odbiór musi iść w parze z odpowiednim komentarzem, dzięki temu dziecko jest nakierowywane na pewne tory myślowe i rodzic w pewien sposób kontroluje rozwój psychiczny dziecka. W wypadku gier komputerowych ciężko sobie wyobrazić rodzica który siedzi nad dzieckiem grającym w jakąś grę i jakoś umoralnia go podczas gry - raczej porozmawia z nim np. o ogólnym problemie moralności w grze  podobnie w przypadku filmów. Brak podjęcia jakiegokolwiek trudu w kreowaniu moralności takiego dziecka był jedną z podstaw bezstresowego wychowania - którego efekty były widoczne w stanach na przełomie lat 60 - 70. Poza tym wydaje mi się że problemem nie jest ilość flaków latających w powietrzu w grze - fakt może to być wstrząsające - ale pewne epatowanie brutalności w kontekście sytuacji - np torturowanie czy też zabijanie bezbronnych.
Rezro
St. chorąży
*

« Odpowiedz #39 : Czerwiec 15, 2009, 21:49:02 »

...ale pewne epatowanie brutalności w kontekście sytuacji - np torturowanie czy też zabijanie bezbronnych.

Tyle że komentarz rodzica (lub gry) "to jest złe" zdziała tu więcej niż nieśmiertelne dzieci z amerykańskich gier przekazujące że "mój kolega nie powinien umrzeć gdy dźgnę go nożem". Infantylizacja poważnych tematów jest najgorszym złem!

Poza tym z tego co wiem sporo świadomych rodziców gra z dziećmi i komentuje gry, gorzej że większość nie ma czasu na dziecko i dają im grać w cokolwiek byle się tylko odczepiły.
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!