Autor Wątek: Konkurs Terminator Ocalenie  (Przeczytany 6086 razy)

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Konkurs Terminator Ocalenie
« dnia: 06 Czerwca 2009, 13:51:52 »



25 lat temu nasycona zimnowojenną atmosferą pierwsza część filmu ukazała wizję mrocznej przyszłości gatunku ludzkiego, którego przetrwanie spocznie na barkach nienarodzonego jeszcze dziecka, nastolatka, a potem mężczyzny – o ile tylko śmiałkowi, który cofnął się w czasie, uda się uratować życie matki przyszłego bohatera..

18 lat temu za sprawą drugiej części złowrogie maszyny ponownie upomniały się o życie Sary Connor, starając się z niezwykłym uporem i determinacją pozbyć bezbronnego, ledwie nastoletniego chłopca, a widzowie wpadali w zadumę nad tym gdzie zaprowadzi nas ślepy pościg za technologią.

6 lat temu ukazała się trzecia, nieco inna od pozostałych część filmu. Fabułą obejmująca mniej niż 24 godziny z życia  Johna Connora. Były to jednak godziny szczególne i to dla wszystkich ludzi - nadszedł bowiem Dzień Sądu, a przez świat przetoczyła się iskra atomowej pożogi. Co było tak nierealne i odległe, stało się faktem, czyniąc spustoszenie na całej planecie.

Wczoraj miała miejsce premiera najnowszej części serii, oczekiwany przez wielu. „Terminator: Ocalenie” wreszcie trafił do kin. Film przedstawia kolejny epizod z życia dorosłego już Johna Connora, członka ruchu oporu, organizacji starającej się resztkami sił walczyć w nieustającym i bardzo nierównym konflikcie. Po jednej jego stronie stoją nie znające uczuć, morderczo precyzyjne maszyny i Skynet, odpowiedzialny za globalną wojnę atomową i śmierć miliardów istnień. Po drugiej garstka ludzi posiadająca ograniczony dostęp do jakichkolwiek zaawansowanych technologii, amunicji i pożywienia. Jednak to, co czeka Johna może w znacznym stopniu zatrzeć jeszcze niedawno tak wyraźną granicę… Nie zdradzajmy jednak fabuły filmu, nie wszyscy mieli okazję już zobaczyć nowego Terminatora. W zamian jednak ujawnimy coś innego!

Właśnie z okazji premiery najnowszej części Terminatora przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs. I to nie byle konkurs, tylko jeden z tych, w których można coś wygrać. A nagrodzimy aż pięciu autorów (lub autorek!) najlepszych odpowiedzi. Tak, najlepszych odpowiedzi, gdyż tym razem nie pytamy kto, kiedy ani też ile – zadaniem uczestników jest sięgnięcie do wspomnień i wymienienie tyle modeli terminatorów serii T- ile tylko zdołają. Im więcej modeli znasz, tym twoje szanse na wygrane są większe. Nie czekaj, jeśli uniwersum Terminatora nie jest ci obce zapisz się od razu! Jeśli znasz tylko jeden z filmów- poszukaj w nieprzebranych zasobach Internetu! Regulamin konkursu dostępny jest jak zawsze na stronie konkursowej, którą znajdziecie klikając na banner w górnej części newsowni, bądź TUTAJ.

Zwycięzcy otrzymają zestawy gadżetów związanych z czwartą odsłoną Terminatora, ufundowane przez United International Pictures Polska oraz oczywiście chwałę i utrwalenie na łamach Trzynastego Schronu po wieki wieków! Niech zatem rozejdą się wieści o konkursie a redakcyjną skrzynkę zasypie grad konkursowych zgłoszeń! Gorąco wszystkich zapraszamy!
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwca 2009, 13:53:55 wysłana przez Holden »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs Terminator Ocalenie
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Czerwca 2009, 14:52:08 »
!!! WAŻNE !!!

Mejl z odpowiedziami powinien być podpisany ksywą, pod jaką konkursowicz jest zarejestrowany na naszym forum.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Konkurs Terminator Ocalenie
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Czerwca 2009, 13:22:07 »
Cieszy mnie bardzo fakt sporego zainteresowania konkursem, co mnie osobiście tylko mobilizuje do tego, by organizować je częściej i z większym uporem zdobywać dla Was przeróżne nagrody!

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Konkurs Terminator Ocalenie
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Czerwca 2009, 13:59:59 »
Rozpisałem się w mailu konkursowym, ale zapomniałem dodać ksywy z forum. Swój błąd naprawiłem w mniej niż minutę wysyłając drugiego maila, tym razem już podpisanego. Zaliczą?

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Konkurs Terminator Ocalenie
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Czerwca 2009, 16:03:22 »
Mógłbym odpowiedzieć wprost, już teraz, no ale to zabiłoby część emocji związanych z wyczekiwaniem. Będe więc podły i powiem:

"Na tąchwilę trudno jest nam cokolwiek obiecywać. Prosimy o cierpliwość"

:D

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Konkurs Terminator Ocalenie
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Czerwca 2009, 12:34:50 »





Wczoraj wieczorem upłynął termin przesyłania odpowiedzi w naszym konkursie związanym z kinową premierą filmu „Terminator: Ocalenie”. Z naszej perspektywy te dwa tygodnie minęły naprawdę szybko!

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom konkursu. Cieszy nas wysoka frekwencja i dobra znajomość uniwersum. Co ja pisze, w niektórych przypadkach wręcz rewelacyjna, co z pewnością jest wyrazem uznania dla serii, jako że od premier pierwszych dwóch części minęło naprawdę sporo czasu. Może wystarczająco dużo, by wygodnie siąść na kanapie przed telewizorem i odświeżyć pamięć, urządzając mały seans filmowy, tudzież maraton dla siebie i znajomych?

Byłby to z pewnością dobry sposób na spędzenie czasu w oczekiwaniu na wyniki. My już uruchomiliśmy procedurę weryfikacji odpowiedzi i wyłonienia zwycięzców. Schronowe trybiki powinny przebić się przez całą korespondencję dość szybko, zatem wyników należy spodziewać się już jutro w godzinach popołudniowych lub wieczornych.

Czy i w Twojej głowie rozbrzmiewa dziwny głos podpowiadający, że może chodzić właśnie o Ciebie? Czy intuicja mówi ci, że udało się? Kto wie, być może właśnie Ty i czworo innych uczestników nie mylicie się?

Przekonamy się już niebawem!


Siekier

  • Gość
Odp: Konkurs Terminator Ocalenie
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Czerwca 2009, 13:23:26 »


Bezpośredni link do newsa
Czy i w Twojej głowie rozbrzmiewa dziwny głos podpowiadający, że może chodzić właśnie o Ciebie? Czy intuicja mówi ci, że udało się?
Mi nie podpowiada, ale to pewnie dlatego, że nie wysłałem odpowiedzi  :P

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs Terminator Ocalenie
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Czerwca 2009, 17:52:23 »
Doświadczeni doświadczeniami płynącymi z Iranu możemy powiedzieć, że nagrody zdobyli:
- Squonk
- Ulyssaeir
- NW
- Holden
- Uqahs

A wszystko odbyło się w demokratyczny sposób  :-* Chyba, że nasz najwyższy przywódca - czyli DoPr - wyrazi odmienne zdanie  :D :D :D
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwca 2009, 21:45:45 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Konkurs Terminator Ocalenie
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Czerwca 2009, 19:28:20 »
Kto jest za? Dziękuje.
Kto jest przeciw? Dziękuje.
Kto się wstrzymał... dziękuje.

No i wszystko jasne ;)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs Terminator Ocalenie
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Czerwca 2009, 22:23:32 »
Dziękuję temu kto za mnie wysłał, erghm... odpowiedzi.

A właśnie - brelok za dwa piwa. Kto reflektuje?
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs Terminator Ocalenie
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Czerwca 2009, 23:23:53 »
Dobra - cicho już  ;)

Bo z racji bycia poważną i szacowną stroną (taaa... hyhyhy) jeszcze ludzie sobie pomyślą, że my naprawdę tu jakiś szacher macher smażymy w sprawie konkursu. Zwłaszcza, że wzięło w nim udział sporo luda nie mającego do końca pojęcia o pokrętnych meandrach osobowościowych ludzi prowadzących Trzynasty Schron  ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.