Autor Wątek: Premiera czwartego Terminatora jutro  (Przeczytany 15897 razy)

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Premiera czwartego Terminatora jutro
« dnia: 04 Czerwca 2009, 12:11:43 »

Przerywamy program, by nadać komunikat specjalny. Już jutro na wielkim ekranie rozpocznie się decydująca bitwa o ocalenie ludzkości. Premiera długo oczekiwanego filmu „Terminator: Ocalenie” tuż tuż!

Rok 2018. Armia maszyn pod kontrolą Skynet’a przeprowadzi ofensywę mającą na celu zduszenie i wyeliminowanie resztek rasy ludzkiej, która jest ostatnią przeszkodą na drodze do opanowania całej planety. Nie miejmy jednak wątpliwości, ruch oporu walczący o przetrwanie swoje i potomnych nie podda się bez walki. Pod wodzą człowieka, w którym nadzieję pokładają wszyscy mający tyle pecha, by dożyć takich czasów; człowieka, którego bezlitosne maszyny starały się wymazać z kart historii zanim jeszcze przyszedł na świat; człowieka, który od początku przygotowywany był do stawienia czoła przeznaczeniu i dźwigania na swoich barkach losów wszystkich na Ziemi; wreszcie bohatera, który ma poprowadzić ocalałych do zwycięstwa – Johna Connora. Ale przyszłość nie jest ani taka prosta, ani taka pewna, jak by się mogło wydawać…

Terminator: Ocalenie” jest czwartą częścią serii o starciu maszyn ze światem ludzi. Obraz w reżyserii Josepha McGinty Nicholasa odpowiedzialnego za sukces serialu „Życie na fali”, zaś w rolach głównych zagrali Christian Bale („Prestiż”, „Mroczny Rycerz”), Sam Worthington („Rogue”) oraz Anton Yelchin („Alpha Dog”). Dystrybutorem filmu na terenie naszego kraju jest UIP Polska.

Polska strona Terminator: Ocalenie
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwca 2009, 12:52:01 wysłana przez Ulyssaeir »

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Premiera czwartego Terminatora jutro
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwca 2009, 16:10:20 »
No, idę jutro i mam duże nadzieje. Oby nie było zawodu...
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Premiera czwartego Terminatora jutro
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Czerwca 2009, 16:17:48 »
Nareszcie. Mam tylko nadzieję, że się nie nadzieję. (ke?)
Użytkownik został zbanowany.

Micronus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Lisek Jabłkowy
    • GrimFiction.pl
Odp: Premiera czwartego Terminatora jutro
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Czerwca 2009, 16:21:55 »
Rezerwacja na nocną premierę uczyniona, idę na film akcji w klimacie postapo i pewnie tyle dostanę. Ot rozrywka, choć chciałbym być zaskoczony realizacją...
GrimFiction.pl - blog o postapo, cyberpunku, dystopii, ciężkim sci-fi i tym podobnych stworach. Recki filmów i gier, filmy krótkometrażowe, zwiastuny, nowinki.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Premiera czwartego Terminatora jutro
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Czerwca 2009, 17:08:48 »
Ja również mam rezerwację, choć dopiero na wieczór ;]

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Premiera czwartego Terminatora jutro
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Czerwca 2009, 22:07:11 »
Właśnie wróciłem z seansu. Muszę wam powiedzieć, zawsze kiedy oglądam nowy film, tak szeroko reklamowany, tak mocno wyczekiwany przez pewną grupę odbiorców, do której sam należę i z którą się utożsamiam, boję się jednego, nieznośnego uczucia - smaku beznadziejnego zawodu. Całe szczęście aż tak źle nie było, jednak pewien niesmak niedosytu pozostał.

"Terminator: Ocalenie" wzbudził we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony naprawdę dobre kino akcji - świetne efekty specjalne, dobrze wyważona akcja, znakomita - powtarzam ZNAKOMITA - wizja postnuklearnej Ameryki (prawdziwe pustkowie, ruiny miast, zniszczone ulice - extraklimat). Armia systemu Skynet również powala - różnorodność maszyn i robotów jest imponująca i bardzo trafna, przypomina mi trochę tę z Matrixa, ale i tak jest świetna.

Ale tak naprawdę to tylko otoczka i przykrywa ona dość prostą fabułę oraz aktorstwo, które tylko momentami jest całkiem niezłe: ciekawe kreacje Sama Worthingtona, jako Marcusa i młodego Antona Yelchina jako Kyle'a Reese'a. A Christian Bale w roli Johna Connora? Twardy wojak i prawdziwy przywódca - ok, ale czasem tak bardzo zapatrzony w przeszłość, że aż mdły. Bardzo lubię tego aktora, ale w tym filmie Marcus bije Johna prawie na głowę. (swoją drogą, ciekawie wyglądał sobowtór Arnolda  :) )

Niestety wg mnie nowego "Terminatora" nie można postawić na jednej półce z pierwszą i drugą częścią serii. Jest znacznie lepszy niż "Bunt Maszyn", ale seria chyba na zawsze utraciła pierwotną głębię. Szedłem na seans z napompowanym w płucach balonem nadziei, który z upływem czasu opróżniał się z coraz głośniejszym sykiem rozczarowania. Co gorsza końcówka absolutnie nie zamyka twórcom możliwości kontynuacji.

Realizacja jest świetna i... tyle. Chyba trochę za mało...
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Premiera czwartego Terminatora jutro
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Czerwca 2009, 22:25:29 »
A ja nigdzie nie idę i zbooj  :( Znaczy pójdę w przyszłym tygodniu jak się rozluźni trochę, więc nie wiem czy mam czytać to co tam natrzepaliście  :P

T1/T2 oglądałem namiętnie w okolicach roku 1992 na kasetach VHS zdobytych na pobliskim rapidszarze (czyli rynku  ;D). Ledwo co przecież zakończyła się Zimna Wojna, której nastrój był inspiracją dla serii Terminator jak i całej najlepszej twórczości Camerona. W tamtym czasie człowiek mógł tylko pomarzyć sobie by mieć laptopa czy korzystać z bankomatu, jak John Connor w "dwójce"  ;D

Tak więc i sam film inaczej smakował i dlatego, od "czwórki" niczego nie oczekuję poza tylko tym by się nie wkoorfić, jeśli pojawią się jakieś nielogiczne  bzdury czy umizgi w stronę publiki by "to się sprzedało" jak w przypadku Fallouta 3.

PS.
Jak już to obawiam się gówna w stylu czwartej "Szklanej pułapki" - filmu tak nędznego, że aż szkoda go bić  ;D
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwca 2009, 22:28:07 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Premiera czwartego Terminatora jutro
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Czerwca 2009, 00:01:07 »
T1 i T2 prawde mówiąc ledwo pamiętam, więc nie będe się wypowiadał ponad to, że podobały mi sięjak cholera. -cia3 część była marna, ale miała jeden potężny moment - na samym końcu, gdy wychodziło na jaw, że John i Kate nie mogą zniszczyć Skyneta i dochodzi do wojny. To był masakrycznie głęboki moment, który nie nadrabiał jednak za cały film i był wciąż poniżej fragmentu snu Sary bodajże z części 2-giej, gdzie śni jej się wybuch wojny.

T4 zaczyna się spokojnie, bo nie wkraczamy od razu do zniszczonego świata. Ale z chwilą, gdy to robimy 5 minut później człowieka wciska w fotel, bo akcja jest tak zajebiście przedstawiona, że uh-uh. Film rusza z kopyta i rozpędza się do sedki w może "2,5 sekundy", potem jest 160 i... jakby brakuje biegu. W pozostałych kwestiach zgadzam się z Veronem. Z tym, że ja szedłem na film z maleńką nadzieją i sporym dystansem, wiedząc, że to przecież ma być "Terminator" a nie "Requiem dla snu" ani też Zabójczy numer", a i te nie są filmami genialnymi, co najwyżej bardzo dobrymi albo fantastycznymi ;P

I nie zawiodłem się, choć zdaje sobie sprawę, że fabularnie ten film nie równa się z T1 lub T2. Ale też powiedzmy to wyraźnie  - może raz na 2-3 lata wychodzi film akcji z porządną fabułą. Ta jest przeciętna, bez większych zwrotów akcji a na filmie dzieje siętyle, że człowiek  podziwia każde ujęcie. Wydaje mi się też, że film nie potrafi zbudować napięcia

PS. chyba nigdy nie zrozumiem jak terminatory walcząc wręcz mogą z taką siłą rzucać ludźmi na lewo i prawo jakby były psami bawiącymi się zdobyczą. Zamiast najnormalniej w świecie złamać kark, zkręcić głowę, oderwac kawałek miesnia naruszając tętnicę... itp.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Premiera czwartego Terminatora jutro
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Czerwca 2009, 00:19:03 »
Cytat: Ulyssaeir
PS. chyba nigdy nie zrozumiem jak terminatory walcząc wręcz mogą z taką siłą rzucać ludźmi na lewo i prawo jakby były psami bawiącymi się zdobyczą. Zamiast najnormalniej w świecie złamać kark, zkręcić głowę, oderwac kawałek miesnia naruszając tętnicę... itp.
Zapewne dlatego podobnie jak w kwestii poruszonej TUTAJ  :-[
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Premiera czwartego Terminatora jutro
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Czerwca 2009, 10:01:26 »
Cytuj
nigdy nie zrozumiem jak terminatory walcząc wręcz mogą z taką siłą rzucać ludźmi na lewo i prawo jakby były psami bawiącymi się zdobyczą. Zamiast najnormalniej w świecie złamać kark, zkręcić głowę, oderwac kawałek miesnia
Też nie wiem. A czemu wogóle walczą wręcz? Nie mogli im zamontowac jakiejś naręcznej broni palnej, piersiowego panzerfałsta (kto zgadnie gdzie to było? ;p) albo chociaż laserów w oczach?
Użytkownik został zbanowany.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Premiera czwartego Terminatora jutro
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Czerwca 2009, 13:35:49 »
Taa... opiekacza w [...] w przypadku gdy terminatorzycy  :-*
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Premiera czwartego Terminatora jutro
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Czerwca 2009, 14:18:27 »
O tym że to nie będzie ani T1 ani T2 było wiadome od początku więc i nie spodziewałem się cudów, no ale fakt że jest sporo lepszy od T3 świadczy o nim dobrze.

Cytuj
nigdy nie zrozumiem jak terminatory walcząc wręcz mogą z taką siłą rzucać ludźmi na lewo i prawo jakby były psami bawiącymi się zdobyczą. Zamiast najnormalniej w świecie złamać kark, zkręcić głowę, oderwac kawałek miesnia
Też nie wiem. A czemu wogóle walczą wręcz? Nie mogli im zamontowac jakiejś naręcznej broni palnej, piersiowego panzerfałsta (kto zgadnie gdzie to było? ;p) albo chociaż laserów w oczach?

No nieco przegiąłeś Satan bo montowanie niepotrzebnego szmelcu się nie opyla. Jeśli już to znacznie lepiej zamontować porządne zintegrowane działko, a jeśli planuje się wykorzystywać normalną broń to proste szpony lub piłę. Niemniej nawet to jest w zasadzie zbędne jeśli Terminator potrafi rozerwać delikwenta na strzępy ... pytanie tylko dlaczego się niepotrzebnie bawi zamiast zrobić z ofiary mielone?

PS1: Dzięki bogu zmieniono pierwotne zakończenie filmu bo było one tak beznadziejne że aż szok. Z przyzwoitości pominę je milczeniem ::)
PS2: Jeśli chodzi o T4 to planowana jest trylogia.
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwca 2009, 20:45:19 wysłana przez Rezro »

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Premiera czwartego Terminatora jutro
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Czerwca 2009, 15:49:30 »
PS1: Dzięki bogu zmieniono pierwotne zakończenie filmu bo było one tak beznadziejne że aż szok. Z przyzwoitości pominę je milczeniem ::)
PS2: Jeśli chodzi o T4 to planowana jest trylogia.

Ad. PS1: tzn jakie? powieedz PLIIISSSS  ;)

Ad. PS2: zacytuję Kazimierza Pawlaka, gdy zobaczył po raz pierwszy swoją bratanicę: "O, Jezu..." (vide "Kochaj albo rzuć", 1977, reż. S. Chęciński)
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwca 2009, 15:51:38 wysłana przez Veron »
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Premiera czwartego Terminatora jutro
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Czerwca 2009, 16:22:18 »
Rezro: Nie zapominaj, że terminatorzy mieli udawać ludzi. A trudno to zrobić mając miniguna zamiast ręki i piłę łańcuchową w ramieniu... :P
Użytkownik został zbanowany.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Premiera czwartego Terminatora jutro
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Czerwca 2009, 19:31:25 »
Mieli? Tylko pod warunkiem posiadania "powłoki ludzkiej". Użycie humanoidalnych robotów do eksterminacji ludzi - które mają łapki i nóżki, a w łapkach trzymają  giwerę, którą strzela to no wiecie...  ??? Bzdura jak 150  ;D

Znaczy Cameron w T2 (jak dobrze pamiętam, bo dawno T1 i T2 nie widziałem) celowo pokazał, jak atakują humanoidy po to by uświadomić widzowi, że "czas ludzi minął".
Jednak humanoidalny, maszynowy zabójca nadaje się tylko do robienia lansu, a nie po to by być skuteczny w eliminowaniu ludzi. No chyba, że po to by jakoś pilnować ludzi, robić na ich eksperymenty czy coś w tym stylu - co być może pokazano w T4.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Premiera czwartego Terminatora jutro
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Czerwca 2009, 20:47:15 »
Tak, mieli. Terminator to nazwa tego typu cyborga, która ma ta ludzką powłokę. Część pierwsza się kłania.

A ten sen Sary o przyszłości ludzkości był w pierwszej a nie w drugiej.
Użytkownik został zbanowany.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Premiera czwartego Terminatora jutro
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Czerwca 2009, 21:01:20 »
Czyli Cameron stawiał na edukacyjny lans już od początku  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Premiera czwartego Terminatora jutro
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Czerwca 2009, 21:02:55 »
Ten trailer T2 zawiera na początku scenę z tego snu, więc tym brdziej jestem przekonany że ten sen z placem zabaw był w T2
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwca 2009, 22:39:53 wysłana przez Squonk »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Premiera czwartego Terminatora jutro
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Czerwca 2009, 21:19:25 »
PS1: Dzięki bogu zmieniono pierwotne zakończenie filmu bo było one tak beznadziejne że aż szok. Z przyzwoitości pominę je milczeniem ::)
Ad. PS1: tzn jakie? powieedz PLIIISSSS  ;)

No dobra ale ostrzegałem ... pierwotnie mieli zrobić z Connora Terminatora po tym jak niefortunnie kopnął w kalendarz pod koniec filmu ::) Na szczęśćcie plotki wyciekły do prasy i dobrze bo uniknięto kichy, no i jak widać lubiany Markus pozostał w swojej skórze ;)

Rezro: Nie zapominaj, że terminatorzy mieli udawać ludzi. A trudno to zrobić mając miniguna zamiast ręki i piłę łańcuchową w ramieniu... :P

Jeśli chodzi o giwery to w przypadku zwykłych Terminatorów oczywiście tak, choć gwoli ścisłości Terminatorka z trzeciej części miała nielichego gnata w przedramieniu co było jej głównym atutem przeciw sporo większemu Arninatorowi. Zaś jeśli chodzi o broń bezpośrednią to nie widzę większego problemu w wyposażeniu ich w chowane szpony ala Wolverine, czy ukryte w przedramieniu składane piły łańcuchowe, choć oczywiście ich użycie było by uzasadnione jedynie w przypadku zdemaskowania z oczywistych powodów (O ile pamiętam motyw androidów udających ludzi z małymi piłami tarczowymi w przedramieniu był wykorzystany w jakimś starym filmie?).

@ Squonk
Zgadzam się i o ile pamiętam kiedyś sam się nawet mocno wypowiadałem przeciw sensowności użycia humanoidalnych robotów.

Sprawa Snu: O ile pamiętam obie części zawierały jakieś wizje przyszłości ale które były snem to nie pamiętam. Z tym że motyw z placem zabaw zdecydowanie znajduje się w T2.

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Premiera czwartego Terminatora jutro
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Czerwca 2009, 21:45:03 »
Ten z placem zabaw był w T2. Myślałem że chodzi o pole bitwy które było w T1.

Oba był snami.

Ostrza ala Wolverine to owszem, ale wielkie, niechowalne piły tarczowe już odpadają.
Użytkownik został zbanowany.