Autor Wątek: Orwell by się z tego uśmiał  (Przeczytany 12088 razy)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Orwell by się z tego uśmiał
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Maja 2009, 23:47:06 »
Dlatego właśnie wy piszecie u siebie na x-12 o końcu roku szkolnego i związanych z tym rozterkach dnia codziennego, które istotnie są samym sednem tematyki apokaliptycznej.

Oczywiście masz prawo do własnej opinii, ale porównywanie nawiązania w newsie do Orwella do pisaniu o życiu seksualnym mrówek jest, musisz przyznać, tanią manipulacją.

Tymczasem na stronie głównej mamy takie newsy:

29 maja - Poradnik do The Pitt i Operation Anchorage
              Mutants Rising - nowe screeny
30 maja - Orwell by się z tego uśmiał
              Stalker świeży i pachnący
              Mielizna zostanie pokonana przez Pustkowia?
              Bio'telewizornia #54

Czyli znowu masz rację - bardzo luźno związane z tematem ciekawostki dominują na stronie głównej. Nie muzę chyba tego nazywać tanią manipulacją, bo głupio byłoby się powtarzać.

Schron jest portalem, na którym chcąc, czy nie, spotkasz się z opiniami ludzi, którzy piszą newsy. Wydaje mi się jednak, że żaden z redaktorów nie ma takich ambicji, żeby wyznaczać jakiekolwiek nowe trendy wśród polskich nastolatków.

Trzynasty Schron może i jest najczęściej odwiedzanym serwisem o postapokalipsie. Nikomu z sąsiadów nie zaglądamy w statystyki i sam bardziej kojarzę promocję 13S jako najstarszego serwisu z takimi treściami. Nic nie stoi na przeszkodzie, byście wy, czy Outpost, albo Shamo zgarniali palmę pierwszeństwa. Zauważ też, że
ale przekraczający to szerokie pojęcie i pisanie o czym aktualnie danemu redaktorowi się spodobało.

jest bardziej twoją opinią niż faktem, a traktujesz to jak pewnik.

O obecnym i przyszłym wyglądzie Schronu myślimy cały czas.

e.: Ano i jeszcze coś - gdybym pisał na Schronie o czym tylko bym chciał, to:

 - czytalibyście tam długaśne elaboraty rozwodzące się nad wyższością hiszpańskiej piłki nad angielską,

 - poznalibyście historię husarii na podstawie kilku mniej i bardziej głośnych książek i moich często głupawych wniosków z tego płynących,

 - zapewne powstałby dział "Historia RP Trojga Narodów", do którego rozwoju przyłożyłby łapę Squonk,

 - plus wiele innych, równie abstrakcyjnych atrakcji.
« Ostatnia zmiana: 30 Maja 2009, 23:59:26 wysłana przez nie wiem »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Orwell by się z tego uśmiał
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Maja 2009, 00:22:06 »
Schron skłania się do bycia postapokaliptycznym opiniotwórczym portalem społecznościowym dla nastolatków.
Tania prowokacja. Sorry, but regret.
Poza tym w Schronie znajdzie schronienie każdy - i nastolatek, i dwudziestolatek, i trzydziestolatek, mężczyzna, kobieta i każdy na tyle dojrzały, by móc rozmawiać o szeroko pojętej postapokalipsie. Czasem można lekko odejść od tematu, ale uważam, że ten temat jest jak najbardziej trafiony (częściowo podsunięty przeze mnie ; )
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Orwell by się z tego uśmiał
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Maja 2009, 03:51:16 »
Cytuj
hiperbolizujesz moje wypowiedzi.
I jak się pewnie domyślasz, robi to nie bez powodu.
Cytuj
Ech, nie mam nic przeciwko, dopóty takie smaczki nie dominują na stronie głównej.
Nie jestem reporterem wojennym który spędza w trasie 250 dni w roku z kamerzystą u boku i dokumentuje prawdziwe tragedie. Bo powiedzmy sobie szczerze, do czasu aż ludzkość całkiem się nie stoczy na skutek takich czy innych wydarzeń, serwis piszący wąsko o postapo nie ma o czym pisać. Ani my, ani nikt inny. Zresztą, nie chcemy i nie zamierzamy sztucznie zawężać zakresu elementów wiążących się lub będących częścią postapo.

Cytuj
...Schron skłania się do bycia postapokaliptycznym opiniotwórczym portalem społecznościowym dla nastolatków...
Nawet nie wiesz jakie to jest wredne i krzywdzące. I nieprawdziwe.

Ani nie jest portalem, czy to ze względu na zasady działania, strukturę, organizację, formę albo cokolwiek innego.
Portal społecznościowy to też nie jest, bo tematem takowego jest społeczność, której tworzenie znowu należy do podstawowej realizowanej funkcji, a nie jak w naszym przypadku pisanie o tematyce okołoapokaliptycznej. Temat-rzeka, nie będziemy udawać, że to strumczyek, albo byle potok.

Dla nastolatków? Niby czemu, bo pisaliśmy wogóle coś o F3 zamiast milczeć?? Bo nie dołączyliśmy do całej rzeszy nierobów, którym nie chciało się tyłkiem potrząsnąć by zachować się jak przystało na ludzi nazywających się fanami czegoś i przywitać produkt w kraju, nieważne jaki ten produkt był, bez zacieszania i bez besztania zarazem? Bo to takie trudne być ponad ten nędzny chłam szarej rzeczywistości? No widać bardzo trudne, bo mało kto  zdołał ten poziom utrzymać. Komu brakło zdrowego podejścia? Gorsi byli zacieszacze czy ci, co besztali na lewo i prawo? Powiem ci, że są warci siebie. Sztuką jest widzieć to i starać się być lepszym, być ponad tym wszystkim.

No chwila, toć Schron powstał jako strona o F3 prawie 10 lat temu, więc trudno, by nie zajmował się tym, do czego został powołany. Nie znajdziesz jednak żadnego zacieszania gry ani jej oficjalnego potępienia, chyba że wyrażonego jako prywatny uszczypliwy komentarz któregoś z redaktorów. Nie plotkujemy, nie mamy sekcji sportowej, mody, nie mamy listów od czytelników, w których nam się zwierzają o pierwszej miesiączce albo przedwczesnym dochodzeniu.
Cytuj
reklamujących !3S jako najczęściej odwiedzany polski portal traktujący o szeroko pojętej postapokalipsie
Nie wiem co próbujesz podważyć, czemu ująć, albo co zdyskredytować. Zresztą, jeśli komuś strasznie zależy by był "najczęściej odwiedzanym" to chętnie odstąpimy ten tytuł. Jeśli rzeczywiście należy do nas, w co raczej wierze bo spędzam w statsach więcej czasu niż ktokolwiek inny w redakcji. Zresztą, reakcje osób trzecych na podawane przez nas rezultaty są czytelne.

Cytuj
szeroko (!)
Część z nas stosuje podejście szerokich perspektyw, inni stawiająn a szerokie horyzonty. Jak  wiadomo nie można tych 2 różnych spojrzeń na sprawy pogodzić. a więc siłą wyższą jest to, że tak wiele osób pracujących nad Schronem stworzy coś, co będzie tematycznie rozległe. Co nie oznacza, że takie podejście jest złe. Moim zdaniem wręcz przeciwnie.

Cytuj
pisanie o czym aktualnie danemu redaktorowi się spodobało.
Pokaż mi newsy których nie można zaliczyć do "okołoapokaliptyki" a mówiąc prościej do spraw związanych z postapokaliptycznymi produktami kultury, wydarzeniami polityczno-społeczno-gospodarczymi. Ile jest postap ow postapo? Są jakieś gorsze albo lepsze jego odmiany? Bardziej konkretne? To może zamknijmy stronę do czasu aż życie na tej planecie naprawde zostanie zagrożone by móc pisać o prawdziwym apo/postapo, bo przecież wszystko inne się "nie zalicza" do cegoś. Wszędzie szufladkowanie i podział na lepsze/gorsze. A dupa tam! :)

Cytuj
moglibyście się dokładniej zastanowić jak postrzegacie obecność i działanie Schronu w internecie.
Postrzegam je dobrze, a ci którzy mnie znają, wiedzą że jestem wymagający.

Zadaniem Trzynastego Schronu jest, poza funkcją opiniotwórczą, przede wszystkim pobudzanie świadomości dotyczącej człowieka i problemów mogących w znacznym stopniu przeszkodzić w jego spokojnej egzystencji, człowieka widzianego w skali makro, ale bez zapominania o mikro. Dlatego nie wahamy się poruszać spraw istotnych dla jednostki, jak i społeczności, narodów czy mieszkańców całej planety. Poza tradycyjnym opisywaniem gier, filmów, książek itp. - sumując to wszystko, produktów kultury "w klimatach", poświęcamy sporo tematyce energetycznej, politycznej obracającej się wokół konfliktów zbrojnych, techniki wojskowej, nowych technologii, zagrożeń antropogenicznych oraz tych na które nie mamy wpływu.  Sprawy takie jak epidemie, trzęsienia ziemi, powodzie, ogromne pożary, większe zniszczenia - wszystko to pozwala człowiekowi uwikłanemu w nie poczuć namiastkę postapokalipsy. Tylko odrobinke, ale ten pierwiastek który pozostaje w człowieku po takim wydarzeniu  zmienia jego sposób postrzegania rzeczy dookoła. śmieci w Neapolu? Kryzys jak cholera, zagrożenie dla mieszkańców miasta realne i co ciekawe - w przeciągu najbliższych 10 lat to samo czeka nas, tylko na dużo większą skalę, o ile tym się nie zajmiemy. Nie my, nie stricte Schron, ale władza i obywatele, którzy mogą dostrzec problem jub jego potencjalne rozwiązania za wczasu. I nawet jeśli zdaje sobie sprawę, że żaden z czytelników raczej nie rozwiąże jakiegoś problemu o podobnym charakterze w swojej miejscowości to sam fakt tego iż będzie taki delikwent wiedział, rozumiał problem, jego mechanizm, wszystko to sprawia że szczególnie warto pisać szerzej.

Pisuje(my) za dużo o energetyce? A jak tu nie pisać, kiedy nie tylko nasza sytuacja jako kraju jest nienajlepsza i stawia nas na krawędzi, ale sam fakt postrzegania rozwiązania w energetyce atomowej jest interesujący. Gdyby pół Polski zostało bez prądu to byłby to niezły kryzys, pokazujący ludziom że wcale nie jesteśmy tacy całkiem ucywilizowani jak nam się wydaje. I byćmoże część osób zrozumiała by wtedy czym jest racjonalne korzystanie z zasobów, do których dostęp mamy i oddaliła te realne, poważne kryzysy prawdziwie zagrażające naszej egzystencji, na jakiś czas.

Informowanie? Tak. Edukacja? W pewnym sensie i ograniczonym zakresie tak. Tworzenie opinii? Naturalnie. Zachęcanie do tworzenia własnej opinii i konfrontowania jej z naszą? Jasne. Rozwijanie zainteresowań? No baa. Aktywne stymulowanie własnej inwencji A tak. Docenianie Inicjatywy! Naturalnie.

Mylisz się i to bardzo. Na poparcie tego mam ilość czytelników codziennie otwierających to młodziutkie i dopiero nabierające rozpędu w rozwijaniu się forum, całkiem zadowalającą liczbę czytelników odwiedzających nas każdego dnia, ilość materiałów i zapytań  spływających regularnie na redakcyjnego maila, ilość osób chcących dołączyć do redakcji, ilość współpracowników, osób które pomimo tego, że udzielają się w innych miejscach, nierzadko mają własne serwisy a mimo to  pomagają rozwijać Schron.

Cytuj
Dlatego właśnie wy piszecie u siebie na x-12 o końcu roku szkolnego i związanych z tym rozterkach dnia codziennego, które istotnie są samym sednem tematyki apokaliptycznej.
Brawo, doskonała uwaga. Cytuje tylko po to by te słowa zabrzmiały w głowie raz jeszcze ;P
« Ostatnia zmiana: 31 Maja 2009, 04:12:16 wysłana przez Ulyssaeir »

setaneiro

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 30
    • Noxius
Odp: Orwell by się z tego uśmiał
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Maja 2009, 08:13:46 »
Dlatego właśnie wy piszecie u siebie na x-12 o końcu roku szkolnego i związanych z tym rozterkach dnia codziennego, które istotnie są samym sednem tematyki apokaliptycznej.
Czekałem, dosłownie czekałem aż ktoś po to sięgnie! I byłem pewien, że ktoś się w końcu do tego posunie. Jesteś kochany. xD
A tak na serio zupełnie, używając słów Wrathu to także był tani chwyt. Poza tym zamieszczony w odpowiednim dziale jakim jest... tak, blog. Ale juz nieważne, nie o to mi tu chodzi. Idźmy do sedna:

Cytat: nie wiem
Oczywiście masz prawo do własnej opinii, ale porównywanie nawiązania w newsie do Orwella do pisaniu o życiu seksualnym mrówek jest, musisz przyznać, tanią manipulacją.
Nazwałbym to raczej średnim chwytem wykorzystanym na potrzebę chwili. Ale nie chodziło mi tu o porównanie Qrwella do mrówek, lecz sprecyzowanie zjawiska jakie czasem ja jako czytelnik widzę na Schronie.
Cytat: nie wiem
Czyli znowu masz rację - bardzo luźno związane z tematem ciekawostki dominują na stronie głównej. Nie muzę chyba tego nazywać tanią manipulacją, bo głupio byłoby się powtarzać.
Jeśli juz musisz tak to nazywać, nazewnictwo stosuj już jakie sobie tam chcesz, może jednak zastanowiłbyś się o co mi właściwie chodzi?
Cytat: nie wiem
Wydaje mi się jednak, że żaden z redaktorów nie ma takich ambicji, żeby wyznaczać jakiekolwiek nowe trendy wśród polskich nastolatków.
Nie widzę związku z tematem.

Cytat: nie wiem
Trzynasty Schron może i jest najczęściej odwiedzanym serwisem o postapokalipsie. (...)
Nie chwytaj się dowolnego kawałka mojej wypowiedzi. Powinieneś już zauważyć, że zdanie o pierwszeństwie jest tym w mojej wypowiedzi poruszającym to zagadnienie.
Cytat: nie wiem
jest bardziej twoją opinią niż faktem, a traktujesz to jak pewnik.
A mam zaczynać dyskusję nie będąc choć w pewnym stopniu pewnym własnych słów? ^^'
Poza tym streściłeś całą moją osobowość w kilku wyrazowym zdaniu. ..pierwszy raz odpisując na moje posty bodajże? Dzięki.  ;)

Cytat: Ulyssaeir
(...)
No chwila, toć Schron powstał jako strona o F3 prawie 10 lat temu, więc trudno, by nie zajmował się tym, do czego został powołany. Nie znajdziesz jednak żadnego zacieszania gry ani jej oficjalnego potępienia, chyba że wyrażonego jako prywatny uszczypliwy komentarz któregoś z redaktorów. Nie plotkujemy, nie mamy sekcji sportowej, mody, nie mamy listów od czytelników, w których nam się zwierzają o pierwszej miesiączce albo przedwczesnym dochodzeniu.
Zauważ, że nie poruszyłem tematyki F3 bo i to jest tematem-rzeką. Dodatkowo zarzuciłeś porównanie moje was do jakiegoś bravopodobnego tworu, co jest
Cytat: Ulyssaeir
wredne i krzywdzące. I nieprawdziwe.
Zdaje sobie sprawę, że to z powodu 'dla nastolatków' i teraz widzę, że za bardzo się w tym momencie rozpędziłem. Ale to nie zmienia faktu, że w moim odczuciu czasami redaktorzy gotowi są napisać na jakikolwiek temat mogący choć w najmniejszym stopniu zahaczać główną tematykę strony, nie wiem dlaczego i nie chcę pisać przypuszczeń, bo jak sądzę w tym momencie skończyłaby się jakaś dyskusja a zaczęła krucjata i indoktrynacja.
Cytat: Ulyssaeir
Nie wiem co próbujesz podważyć, czemu ująć, albo co zdyskredytować. Zresztą, jeśli komuś strasznie zależy by był "najczęściej odwiedzanym" to chętnie odstąpimy ten tytuł. Jeśli rzeczywiście należy do nas, w co raczej wierze bo spędzam w statsach więcej czasu niż ktokolwiek inny w redakcji. Zresztą, reakcje osób trzecych na podawane przez nas rezultaty są czytelne.
Coby Was zegrzmiło..
Też lubię przeglądać najrozmaitsze statystyki i stąd moje zdanie. Od razu też zarzucacie (tak, liczba mnoga) mi, choćby podświadomie, że jakaś cholera pali mnie z tego powodu w żołądku i pragnę w jakikolwiek sposób ulżyć sobie dogryzając Wam jakkolwiek się tylko da - takie do tej pory sprawiliście na mnie wrażenie. Fakt, można tego zazdrościć i fajnie, że to Wy wyprzedzacie takie choćby póki co skromne X-12 bo i my dzięki temu mamy powód by się wzajemnie w redakcji napędzać - zdobycie pierwszego miejsca. ;)

Cytat: Ulyssaeir"
Zadaniem Trzynastego Schronu jest, poza funkcją opiniotwórczą, przede wszystkim pobudzanie świadomości dotyczącej człowieka i problemów mogących w znacznym stopniu przeszkodzić w jego spokojnej egzystencji, człowieka widzianego w skali makro, ale bez zapominania o mikro. Dlatego nie wahamy się poruszać spraw istotnych dla jednostki, jak i społeczności, narodów czy mieszkańców całej planety. Poza tradycyjnym opisywaniem gier, filmów, książek itp. - sumując to wszystko, produktów kultury "w klimatach", poświęcamy sporo tematyce energetycznej, politycznej obracającej się wokół konfliktów zbrojnych, techniki wojskowej, nowych technologii, zagrożeń antropogenicznych oraz tych na które nie mamy wpływu.  Sprawy takie jak epidemie, trzęsienia ziemi, powodzie, ogromne pożary, większe zniszczenia - wszystko to pozwala człowiekowi uwikłanemu w nie poczuć namiastkę postapokalipsy. Tylko odrobinke, ale ten pierwiastek który pozostaje w człowieku po takim wydarzeniu  zmienia jego sposób postrzegania rzeczy dookoła. śmieci w Neapolu? Kryzys jak cholera, zagrożenie dla mieszkańców miasta realne i co ciekawe - w przeciągu najbliższych 10 lat to samo czeka nas, tylko na dużo większą skalę, o ile tym się nie zajmiemy. Nie my, nie stricte Schron, ale władza i obywatele, którzy mogą dostrzec problem jub jego potencjalne rozwiązania za wczasu. I nawet jeśli zdaje sobie sprawę, że żaden z czytelników raczej nie rozwiąże jakiegoś problemu o podobnym charakterze w swojej miejscowości to sam fakt tego iż będzie taki delikwent wiedział, rozumiał problem, jego mechanizm, wszystko to sprawia że szczególnie warto pisać szerzej.
Pierwszy raz widzę taką wypowiedź. I takiego czegoś oczekiwałem od samego początku.
Po co? Bo zdaje mi się, wciąż, że nadal wielu widzi rozbieżnie cel i sposób działania Schronu.
Powiem też wprost, takiej też wypowiedzi oczekiwałem jako odpowiedź na moje wątpliwości. Nie czepianie się życia szkolnego Quinna opisanego na blogu X-12.
Cytat: Ulyssaeir
Mylisz się i to bardzo. Na poparcie tego mam ilość czytelników codziennie otwierających to młodziutkie i dopiero nabierające rozpędu w rozwijaniu się forum, całkiem zadowalającą liczbę czytelników odwiedzających nas każdego dnia, ilość materiałów i zapytań  spływających regularnie na redakcyjnego maila, ilość osób chcących dołączyć do redakcji, ilość współpracowników, osób które pomimo tego, że udzielają się w innych miejscach, nierzadko mają własne serwisy a mimo to  pomagają rozwijać Schron.
Jak zresztą stwierdziłem 'nie' atakuję w tym momencie ani czytelników, ani Schron jako całość, lecz.. nie wiem jak to nazwać.. proceder? Niech będzie, choć jest to nazwa na wyrost. "Proceder" polegający na coraz częstszym tykaniu rzeczy nie mających najmniejszego związku ze Schronem. I wiem, że teraz za to mnie zaatakujecie, ale do teraz nie widzę związku niusa o zaginionym szyfrancie ze Schronem.

#Pozostało mi chyba jeszcze czekać, aż to Squonk się przyczepi o ten nieszczęsny wpis na blogu X-12.

lady_m

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Orwell by się z tego uśmiał
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Maja 2009, 08:31:41 »
Smiejecie sie bracia i siostry... A w stanach juz sie podcina psom conieco w gardlach aby nie macily szczekaniem spokoju sasiadow. Pieskie zycie  ::)
The details are trivial and pointless, the reasons, as always, purely human ones…

Quinn

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 30
  • X-12 Combine Advisor
    • X-12.pl
Odp: Orwell by się z tego uśmiał
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Maja 2009, 09:49:57 »
Dlatego właśnie wy piszecie u siebie na x-12 o końcu roku szkolnego i związanych z tym rozterkach dnia codziennego, które istotnie są samym sednem tematyki apokaliptycznej.

 :D

Jako serwis informujemy o przyczynach naszej tymczasowej nieobecności, jakoś nie rozumiem związku między pisaniem o postapo, a informowaniem o wydarzeniach w serwisie i doszukiwania się w tym apokalipsy.  ;)
Poza tym gdybyśmy nie poinformowali, zarzucono by nam nieprofesjonalizm, olewactwo, itp.

setaneiro napisał wam co mu się nie podoba, to jego opinia, nie Redakcji X-12, więc nie widzę powodu by od razu przeprowadzać atak na nas.  ???
Pozdrawiam.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Orwell by się z tego uśmiał
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Maja 2009, 13:24:04 »
Wyraźnie źle się rozumiemy. I to cały czas.

Chciałem uwidocznić wam w jaki sposób można podejść do twórczości x-12 opierając się na podobnych "świętych przekonaniach". Koledze Setaneiro cały czas wydaje się, że
że w moim odczuciu czasami redaktorzy gotowi są napisać na jakikolwiek temat mogący choć w najmniejszym stopniu zahaczać główną tematykę strony

Przez co rozumie, że piszemy nie na temat. Mi za to się wydaje, że piszemy na temat, który ujmujemy szeroko. Niezależnie od tego ile razy będziemy siebie tutaj jeszcze cytować, oczerniać, czy stosować tanie manipulacje, nie zgodzimy się uznać swoich opozycyjnych stanowisk.

Zauważ zresztą że najpierw pokazałem jak wy treściwie piszecie o apokalipsie - bo nie wiedziałem z którego sufitu zarzucasz nam nietematyczność, skoro twój własny serwis odbiega od tematu postapo i to jeszcze bardziej. Że blog? I co z tego? Po pierwsze jest grono czytelników - wyjadaczy Schronu, którzy myślą, że 13S to też blog, po drugie istnieje taki jeden, mało znany blog, na którym każda wiadomość, którą przeczytałem tyczyła się albo postapo, albo sceny postapo. Co więcej, blog ten nie pretenduje, w przeciwieństwie do x-12, do bycia jakimkolwiek centrum całej, bądź też części sceny postapo. Czyli w moim mniemaniu może być bardziej subiektywny.

Poza tym gdybyśmy nie poinformowali, zarzucono by nam nieprofesjonalizm, olewactwo, itp.

Olewactwo jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale zarzucanie nieprofesjonalizmu, które próbuje pokonać się pisaniem o właśnie takich powodach nieaktualizowania serwisu jakoś mi nie podchodzi. Być może przypadkowo to słowo wpadło ci do tego zdania.

może jednak zastanowiłbyś się o co mi właściwie chodzi?

Wbrew pozorom przez długi czas się zastanawiałem. Doszedłem do wniosku, że - jak wyżej - po prostu mamy różne punkty widzenia. I nie zamierzam dociekać skąd bierze się twój, bo ja, jak tez już wcześniej wspominałem, staram się widzieć tematykę apokaliptyczną nie przez pryzmat XXI wieku.

Nie widzę związku z tematem.

Ja za to w ogóle się zastanawiam po co piszesz jakieś dziwne zarzuty dot. nastolatków, skoro i Ty, i Quinn, i ja na dobrą sprawę nimi jesteśmy (no chyba, że Ty nie jesteś, ale strzelam, że jesteś w wieku Quinna).

Poza tym streściłeś całą moją osobowość w kilku wyrazowym zdaniu. ..pierwszy raz odpisując na moje posty bodajże? Dzięki.
Mam rozumieć, że to zarzut wobec mnie?

Pierwszy raz widzę taką wypowiedź. I takiego czegoś oczekiwałem od samego początku.
To dziwne, bo wcześniej też wspominałem o potrzebie szerszego spojrzenia na tematykę postapo. Być może wyraziłem się jednak zbyt mało obrazowo - jeśli tak, to okej, jestem w stanie to zrozumieć.

Poza tym dlaczego Quinn x-12 nazywa serwisem, a Setaneiro blogiem? Być może i wy odmiennie widzicie cele i sposób działania waszego serwisu. Fakt, że nawet w gronie redakcyjnym istnieją różne zdania (a istnieją - z tą prognozą akurat trafiłeś, chociaż nie wydaje mi się, żeby było to aż tak widoczne na zewnątrz działalności strony) nie jest chyba niczym dziwnym i założę się, że u was nie zgadzacie się od razu we wszystkich kwestiach.

E.: Ano i nie wiem na jakiej podstawie porównujesz moje manipulacje do twoich, skoro podałem tytuły newsów, żeby udowodnić Ci, które mogą być bardziej luźno związane z tematem (chociaż ten o Orwellu nie jest powiązany bardzo luźno) i dokopałem się do waszego newsa, który nie jest z postapo związany wcale. Czyli budowanie swoich opinii na tym, co jest, jest manipulacją porównywalną z rzucaniem słów "większość", czy "serwis dla nastolatków" (w negatywnej konotacji) bez oparcia tych słów w jakichkolwiek faktach?
« Ostatnia zmiana: 31 Maja 2009, 13:38:10 wysłana przez nie wiem »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Orwell by się z tego uśmiał
« Odpowiedź #27 dnia: 31 Maja 2009, 13:57:53 »
Wojna!!! I to bez wkładu Microna, który lubi gdy idą skry ciosane z flejmu  ;D

Wracając zaś do rzeczy:

1) Póty nie zobaczę naukowej definicji postapo, podpisanej przez osobę z co najmniej tytułem doktora habilitowanego - póty dla mnie postapem będzie nie tylko to co nazywam roboczo sztampowym gównem, ale także kwestie utopii, antyutopii, i ich pochodne które są związane z codziennym życiem - odnoszące się jednak do tego co powyżej.

2) Osób z kontami newsowymi mamy już ponad 30. Każdy newsman ma prawo pisać o czy chce i jak chce, byle poprawnie i w ramach szerokich granic tematycznych strony. To że newsy w miarę aktywnie piszą tylko 2-3 osoby, a każdą interesuje to co interesuje (a nie to co by każdy chciał przeczytać) to sprawa poza czyimś wpływem.

Bo jak możecie być okrutni i zmuszać nas do pisania o tym co nas nie interesuje!!!

 :D

A teraz na poważnie:
Taką furtkę daje nam prowadzenie serwisu non-profit, gdzie mogą się pojawić newsy o robieniu smacznego kebaba, pod warunkiem, że oglądalność nie spadnie. Jak na razie - mimo pofalloutowotrzeciej zniżki - jest nadal wysoka. Większa niż przed premierą tej gry. Czyli jakiś narybek został z nami związany na stałe  :)

Także sorry panowie, nie odbierajcie tego jako wymądrzanie się z mojej strony, no i nie denerwujcie naszych redaktorów - ale na Trzynastym Schronie będzie jak my chcemy, a nie jak chcą ci, którym wydaje się, że wiedzą jak ta strona powinna wyglądać.
« Ostatnia zmiana: 31 Maja 2009, 14:07:57 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Quinn

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 30
  • X-12 Combine Advisor
    • X-12.pl
Odp: Orwell by się z tego uśmiał
« Odpowiedź #28 dnia: 31 Maja 2009, 14:07:00 »
Panowie, nie ma się co zżymać, doszło do nieporozumienia i nie ma sensu by ichże zadecydowało o naszej przyszłej współpracy czy koegzystencji na tej czy innej Scenie. :)

Co się tyczy tego czy X-12 jest serwisem czy blogiem: X-12.pl jest serwisem, na którym można pisać własnego bloga - o tu. ;)

Serdecznie pozdrawiam.  ;)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Orwell by się z tego uśmiał
« Odpowiedź #29 dnia: 31 Maja 2009, 14:15:27 »
No a dla mnie - i nie widzę powodów by się z tym ukrywać - Trzynasty Schron jest po części blogiem, a raczej formą łączącą różne formy wyrazu tradycyjnych periodyków, jak gazeta, czasopismo czy magazyn tematyczny.

Cytat: NW
e.: Ano i jeszcze coś - gdybym pisał na Schronie o czym tylko bym chciał, to:
 - czytalibyście tam długaśne elaboraty rozwodzące się nad wyższością hiszpańskiej piłki nad angielską,
 - poznalibyście historię husarii na podstawie kilku mniej i bardziej głośnych książek i moich często głupawych wniosków z tego płynących,
 - zapewne powstałby dział "Historia RP Trojga Narodów", do którego rozwoju przyłożyłby łapę Squonk,
 - plus wiele innych, równie abstrakcyjnych atrakcji.

Dostajesz 5 kilo wpie...lu, że nie piszesz o tym newsów! >:( No może poza piłką - bo tej nie trawię jak piwa w zielonej butelce :D

Kto wie, może po jakimś postapie, gdy zabraknie ropy naftowej, nasza armia będzie pomykać przez Kresy na koniach, jak dawna husaria tylko z kałachami w łapie.

Zresztą sprawny newsman (czyli w sumie dziennikarz) to powinien napisać newsa nawet o tym jak w psie gówno wdepnął, poruszając przy tym kontekst problemów z zatruciem środowiska czy z utylizacją odpadków organicznych  ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Orwell by się z tego uśmiał
« Odpowiedź #30 dnia: 31 Maja 2009, 14:28:33 »
Zresztą sprawny newsman (czyli w sumie dziennikarz) to powinien napisać newsa nawet o tym jak w psie gówno wdepnął, poruszając przy tym kontekst problemów z zatruciem środowiska czy z utylizacją odpadków organicznych  ;D

I to się nazywa esej :D

Panowie, nie ma się co zżymać, doszło do nieporozumienia i nie ma sensu by ichże zadecydowało o naszej przyszłej współpracy czy koegzystencji na tej czy innej Scenie. :)

Ano nie ma sensu. Jeśli temat już zakończyliśmy, to wielce się raduję :)

Edit.:
Dostajesz 5 kilo wpie...lu, że nie piszesz o tym newsów! >:( No może poza piłką - bo tej nie trawię jak piwa w zielonej butelce :D

To może załóżmy sobie pseudo-polityczno-historyczno-piłkarskiego (mimo wszystko) bloga? :D
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Orwell by się z tego uśmiał
« Odpowiedź #31 dnia: 31 Maja 2009, 14:49:32 »
Cytat: NW
To może załóżmy sobie pseudo-polityczno-historyczno-piłkarskiego (mimo wszystko) bloga?
Żeby tego naszego fanfika (o Trzynastym Korpusie Kresowym) tam kminić? A kto by to poza nami samymi chciał czytać - to by było jak pławienie się we własnym ego ;D

Choć miałem kiedyś pomysł by każdy miał na forum swój kącik i tam mógł sobie do woli dokazywać. Tak jest chyba na forum SFFH, tylko że system forum sprawia, że a ni to ma kształt bloga a ni forum.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

setaneiro

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 30
    • Noxius
Odp: Orwell by się z tego uśmiał
« Odpowiedź #32 dnia: 31 Maja 2009, 14:51:28 »
Dobra, pisałem wiadomość ale w międzyczasie pojawił się wpis Quinna i inne odpowiedzi. Nie widzę, by dalej prowadzić tej kłótnidyskusji na tym fore.
Squonk, całkiem zręczny sarkazm i ironia, ale za bardzo podżegające IMO.  ;)


nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Orwell by się z tego uśmiał
« Odpowiedź #33 dnia: 31 Maja 2009, 14:56:58 »
Żeby odbić się trochę od Schronu, można opracować do tego Trzynastego Korpusu jakieś tło fabularne, skrobnąć kilka opowiadań i potem opracować jeszcze <mhymhymhymhym>. Pogadamy o tym jeszcze, jak Cię na gg złapię, paskudo.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Orwell by się z tego uśmiał
« Odpowiedź #34 dnia: 31 Maja 2009, 15:00:54 »
@setaneiro
Ja nikogo nie podżegam, ja tylko mówię co czuje i myślę, w oparciu o swoje czteroletnie i w miarę stałe działanie na Schronie i na tzw. "scenie". Trochę się widziało (choć pewnie i tak mało), trochę się przeszło a wniosek z tego jest taki, że bajki są dobre do czasu, aż się samemu zaczyna w nich występować.

Lepiej więc zostać po drugiej stronie  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Orwell by się z tego uśmiał
« Odpowiedź #35 dnia: 31 Maja 2009, 15:01:09 »
O F3 napomknąłem gdyż usilnie próbuje dojść do tego czemu niby mielibyśmy być „dla nastolatków”, a ponieważ F3 jest grą mogącą się takim spodobać przez fakt latających członków i krwi oraz strzelania do prawie wszystkiego co się rusza – to założyłem, że zarzut dotyczy F3 i naszego podejścia do gry.

To czy kwestia zaginionego szyfranta jest dobrym tematem do opisania na Schronie czy nie zależy od tego, czy w przekonaniu czytelnika istnienie służb wywiadu oraz tajemnic związanych z obronnością kraju jest zasadne albo potrzebne, czy wręcz konieczne. Każdy kto uważa, że to nie są istotne kwestie nie dostrzega powagi sytuacji i zagrożenia nie tylko życia naszych wywiadowców i kontrwywiadowców, ale przede wszystkim misji w Czadzie, Afganistanie i Iraku. Czarny rynek nie śpi i nie ma sumienia a do utraty jest masa sprzętu, ludzi i zaufania publicznego. I bezpieczeństwa kraju, bo jednak kontrwywiad u nas to ma pełne ręce roboty, biorąc pod uwagę niedawne skazanie urzędnika z jednego z nadbałtyckich krajów za sprzedaż informacji i szpiegostwo na rzecz Rosji. Mając też na uwadze głośne w ostatnim okresie zapędy chińskich szpiegów oraz – coraz częstsze i zuchwalsze próby zhackowania rządowych komputerów i systemów obronnych na świecie można zbudować w głowie obraz rzeczywistości, jaka może nadejść.
Więc jeśli dla kogoś te sprawy, wyjątkowo nam bliskie, bo związane z naszym krajem, są mało istotne albo bagatelizowane, to nie ma sensu produkować się nad uzasadnieniem, mówiącym dlaczego ten temat został podjęty na łamach Schronu.

Tu powstrzymam swoje zapędy do wyjaśniania i tłumaczenia bo w międzyczasie dyskusja przybrała nieco inny charakter :)