Autor Wątek: Rangi na forum  (Przeczytany 43093 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Rangi na forum
« Odpowiedź #40 dnia: 08 Marca 2010, 19:24:54 »
Cytat: szmergiell
ale czy istniałaby jakaś szansa (najlepiej w krótkim czasie -- jeszcze za naszego pokolenia), aby dorzucić ten oto element do pagonów?
Znaczy, że jak bo nie czaję?  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Rangi na forum
« Odpowiedź #41 dnia: 08 Marca 2010, 19:40:33 »
do każdego to by było monotonne, jest w jednym i niech l;udzie wiedza ze to taka jest wyjątkowa ranga  ;)

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Rangi na forum
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Marca 2010, 19:51:21 »
Ordynus to pewnie jakiś przypadek, albo i pomyłka (ale ciii... może się nie skapną).
Squonk chyba niejasno wyjaśniłem. W przypadku moich aktualnych pagonów (starszy plutonowy), znajduje się tam logo 13S. W ten sposób szybko można wywnioskować, że chodzi właśnie o to czasopismo. W przypadku pagonów, które są jedynie czarne, jak w twoim przypadku, trudno stwierdzić dokładnie o co chodzi.

Powyżej jest mała próbka rang na forum. Jak się przyjrzeć, jedynie w trzecim przypadku znajduje się logo Trzynastego Schronu. Drogi nieznany autorze pagonów może warto byłoby dorzucić na wszystkich pagonach logo?

PS Squonk mam nadzieję, że wyjaśniłem dokładniej o co mi chodzi.

do każdego to by było monotonne, jest w jednym i niech l;udzie wiedza ze to taka jest wyjątkowa ranga  ;)
Mogę być wyjątkowy. Fajnie być wyjątkowym. :) ale chyba wolałbym unifikację grafik rangowych :)
« Ostatnia zmiana: 08 Marca 2010, 19:53:21 wysłana przez szmergiell »
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Rangi na forum
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Marca 2010, 22:08:52 »
Aaa.. Teraz jest już jasne o co chodzi  :)

No więc koncepcja miała być taka, że na każdej randze są znaki schronowe - czyli małe zębatki. Jak gwiazdki z pierwszych rang to one nie wyglądają, co chyba przyznamy. Ów tajemniczy autor błysnął inwencją gdy chodzi o stopień Marszałka 13S:



Zamiast skrzyżowanych buław jest pełna zębatka - i to jest strzał w 13kę. Natomiast w przypadku st. plutonowego nie o to do końca chodziło - więc tam te logo jest trochę od rzeczy. Ale, że lubię jak ludzie wykazują się pomysłowością i nie klęczkowym podchodzeniem do spraw Schronu, to klepnąłem taki pomysł  ;)

Potraktujcie więc ten stopień jako taką namiastkę zbliżenia się do rangi Marszałka 13S, którym każdy może zostać (bo każdy nosi przecież zębatkę z 13ką w plecaku). Natomiast przy większym powiększeniu można przyjąć, że każda taka mała zębatka wygląda jak ta duża  :-*

Uff - chyba dobrze to wyjaśniłem c'nie?
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Rangi na forum
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Marca 2010, 22:40:01 »
A no jak poznałem koncept tych rang to sam zauważyłem, że te gwiazdki to małe trybiki :D
No niestety, rangi nie mają rozmiaru 100x100px więc muszą być proste, gdzie byś jeszcze chciał wsadzić trzynastkę lub zębatkę? Podziel się z nami, a może Squonk dorobi :P

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Rangi na forum
« Odpowiedź #45 dnia: 08 Marca 2010, 22:51:54 »
Pieprze tam i niczego nie będę dorabiać. Wystarczy jak własnom piersiom obroniłem rangi przed Sajdonem, który chciał to wszystko wypieprzyć na księżyc (razem z Siekierem, którego wysłał by tam OP)  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Rangi na forum
« Odpowiedź #46 dnia: 08 Marca 2010, 23:04:19 »
Cichooo... cichoooo... zaczyna sie! ZACZYNA SIĘ!!  :-X

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Rangi na forum
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Marca 2010, 13:23:30 »
I kto mi zakosił mój piękny pagon? No kto, no kto? Przyznać się...
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Rangi na forum
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Marca 2010, 13:43:26 »
Układ!! :-X
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Rangi na forum
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Marca 2010, 14:00:02 »
Dla potomnych.
Miałem taką o to grafikę: ale układ mi zmienił na taką: .
Ja się tak nie bawię. Biorę zabawki i idę z piaskownicy.

Prawda, że ten pierwszy ładniejszy od tego drugiego?
« Ostatnia zmiana: 16 Marca 2010, 14:02:53 wysłana przez szmergiell »
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Rangi na forum
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Marca 2010, 17:22:03 »
Prawda!

Aż się boję awansować...
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: Rangi na forum
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Marca 2010, 18:13:20 »
Zamiast się cieszyć z posiadania ptaszka...
Firepower mate! Separates the men from the boys.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Rangi na forum
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Marca 2010, 20:30:00 »
Teraz metroseksualizm jest w modzie, więc ptaszki są w odwrocie  :(
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rextor

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Mr Fallout Tactics
    • Strona Poświęcona Grze Fallout Tactics
Odp: Rangi na forum
« Odpowiedź #53 dnia: 16 Marca 2010, 23:24:54 »
Upierdliwo-wnikliwość kazała mi przejrzeć listę użytkowników. Nie liczę oczywiście właścicieli rang specjalnych typu Sojusznik 13S. W jednym z postów wspominano, że podstawowe rangi przyznawane są za wkład i aktywność. Znalazłem koło dziesięciu profili, których właściciele nie napisali ani jednego posta. O ile rozumiem, że część z tych osób miała po prostu większy wkład w rozwój strony, niż forum. To domniemana połowa tej grupy z zeroma postami :P. Ale druga połowa nie zalogowała się na forum nawet raz. Zwykły błędy w systemie przyznawania awansów, czy też Ci ludzie rzeczywiście mają jakiś wkład w działalność Schronu, o której nic mi nie wiadomo :D. Z tej grupy ' 0postowiczów' w sumie tylko jednego znalazłem na liście osób mającej wkład w rozwój serwisu - dział ' Info o nas '. Poza tym pozdrawiam Trzynasty Schron :D.

edit: kolejne kilka osób odpada z tej listy z uwagi na udział w konkursach, co również jest aktywnością :P. Nadal zostaje kilka przypadków.
« Ostatnia zmiana: 16 Marca 2010, 23:40:44 wysłana przez Rextor »

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Rangi na forum
« Odpowiedź #54 dnia: 16 Marca 2010, 23:47:24 »
Jeśli przez określenie Outpostowiczów masz na myśli użytkowników forum serwisu Outpost to jest ich więcej ;). Chyba że chodzi ci tylko o Morbida :).  Ale ja o nim bym się nie wypowiadał i nie klasyfikował go jako przynależnego do jakichś społeczności w obawie, że wpadnie, na szybko skopie nam dupy i poustawia.  :D

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Rextor

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Mr Fallout Tactics
    • Strona Poświęcona Grze Fallout Tactics
Odp: Rangi na forum
« Odpowiedź #55 dnia: 16 Marca 2010, 23:56:54 »
w ramach formalności - 0postowicze - zero postowicze :D

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Rangi na forum
« Odpowiedź #56 dnia: 17 Marca 2010, 00:58:08 »
No to fajl...
Nie no ogólnie to forum nie jest jedynym polem na którym można się wykazać. Oni mają dziwny system ocen i czasami po prostu się skacze w górę, a czasami stoi czekając na uznanie zasług. Przyzwyczaisz się.

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: Rangi na forum
« Odpowiedź #57 dnia: 17 Marca 2010, 01:54:18 »
Rangi wprowadzane są ręcznie, więc nie może tu być mowy o błędzie systemu. Nie ma wątpliwości, jeśli ktoś stoi powyżej szeregowego, to na pewno pił z naczelnym czymś na to sobie zasłużył.
Firepower mate! Separates the men from the boys.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Rangi na forum
« Odpowiedź #58 dnia: 17 Marca 2010, 11:53:48 »
Rangi są przyznawane za wkład w rozwój Trzynastego Schronu, a nie za wkład w budowę tzw "sceny", odśnieżenie drogi przed domem dziadka czy postawienie karmnika dla ptaszków.

Po pewnym namyśle uznałem, że osoba która dopiero napisze choć 1go posta powinna być szeregowym - kiedyś wystarczała tylko rejestracja. Ale jako, że sporo ludzi ostatnio zaczęło się rejestrować tylko dla konkursów to warto by wiedzieć jak te sprawy stoją - stąd więc taka a nie inna decyzja.

Więc Rextor jaki jest problem bo nie bardzo czaję o co chodzi?  ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rextor

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Mr Fallout Tactics
    • Strona Poświęcona Grze Fallout Tactics
Odp: Rangi na forum
« Odpowiedź #59 dnia: 17 Marca 2010, 15:15:07 »
Oj zwykła ciekawość:D. Widzę nicki, które nie pojawiają się w wynikach konkursów, ani w składzie pomocników i redaktorów. Zaciekawiło mnie czy to automat przyznaje, czy też to może jakiś inny błąd był, ale sama odpowiedź Jim'a wystarczy, że skoro ktoś ma rangę wyższą niż szeregowy, to musiał mieć jakiś wkład w rozwój i nie ma podstaw, aby uznać to za błąd. Więc teraz jest to jasne  :-[.