Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Czerwiec 25, 2019, 10:01:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prawdziwie wyjątkowe piwa  (Przeczytany 24200 razy)
Maros
Sojusznicy 13S
*

« Odpowiedz #20 : Październik 30, 2009, 23:55:11 »

To sprzedają go poza nadmorskim rejonem? Spotkałem się z nim tylko między Szczecinem a Kołobrzegiem.
Powiem Ci, żę znalazłem te piwo we Wrocławiu, w małym osiedlowym sklepie z gorzałą i browarem:D

Pierwsze odcinki mody na sukces, zostały wykute w skale
Inculubum
Sierżant
*

« Odpowiedz #21 : Listopad 06, 2009, 15:38:40 »

Faxe - litrowa puszka dobrego trunku z Danii. Nieopłacalne jeżeli chodzi o sieć sklepów Top Market, gdzie kosztuje ok 10 zł. (wychodzi 5 zł na pól litra) Ja jednak miałem przez wakacje dostęp do Warszawskiego Carrefoura na Bemowie, gdzie za 6,90-7 zł mogłem kupić sobie tą piękna czarną puszkę.

Postawione na szafce, spełnia się jako egzotyczny suwenir.

Odpadek
St. szeregowy
*

« Odpowiedz #22 : Listopad 09, 2009, 02:29:12 »

A ja się muszę nie zgodzić Sad.
Faxe jak dla mnie to totalny sikacz, w dodatku w niewygodnych i niepraktycznych puszkach.

Polecam za to piwo żywe - niepasteryzowane. Da się nawet nabyć w niektórych (mniejszych) sklepach w Warszawie.

Poza tym naturalnie piwo pszeniczne. Co prawda strasznie tuczące i nie powinno się go pić wieczorem, ale za to jakie dobre:D. Najlepsze pszeniczne jakie piłem to było w dosyć popularnej Wrocławskiej knajpie o nazwie "Spiż". Najlepsze jest to, że oni tam ważą browar na miejscu, więc zawsze jest świeży i smakuje jak trzeba Smiley.
nasa3000
Porucznik - Redaktor
*

Bring on the Apocalypse

« Odpowiedz #23 : Grudzień 05, 2009, 02:10:47 »

Już wiem jakie jest moje ulubione piwo - OTWARTE  Cheesy

Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."
Ace
SLAYER kurwa
Gen. brygady - Redaktor
*

Jednoosobowe ramię zbrojne Trzynastego Schronu

« Odpowiedz #24 : Grudzień 05, 2009, 12:23:16 »

widze że temat dla mnie Cheesy

1. kasztelan zielony [niepasteryzowany] - przy robocie w polu albo na budowie cud - orzeźwia, pobudza do działania Cheesy
2. okocim pszeniczny - smakuje jakby się piło kajzerkę, raczej tak żeby usiąść i wypić 1 dla smaku
3. złoty bażant - wspomniany już wcześniej, ale polecam także w wersji ciemnej - lekki kawowy posmak, raczej też do wypicia dla smaku.
4. zlatopramen - słowacki browar, polecam zarówno w wersji niebieskiej, jak i zielonej. podczas mojej pamiętnej wizyty na słowacji wychlałem chyba cały zapas w sklepie Cheesy
5. specjal - kto był na oldtown, albo nad morzem to wie o co chodzi Cheesy
6. ciechan miodowy - cud, miód i o'piwo w jednym. a jak sie z niego zrobi grzańca z rodzynkami mmmm...
7. perła/mocna/export/zwierzyniec - wytwór naszych lokalnych browarów lubelskich, mnie to wcale nie smakuje, a już napewno nie mocna która smakuje jak woda z bystrzycy z dodatkiem spirytusu, ale niektórzy starsznie  się wyrobami z bernardyńskiej podniecają. można je dostać chyba we wszystkich tesco i kerfurach w polsce, więc jak macie dość odwagi - droga wolna

Czy Ty potrafisz zliczyć ile masz kolczyków w pysku
Nie przeszedłbyś zapewne przez kontrolę na lotnisku
Ulyssaeir
Kapitan - Redaktor
*

The Catalyst

« Odpowiedz #25 : Grudzień 05, 2009, 18:27:32 »

okocim pszeniczny
Buu. W moim słowniku określenie "przeniczniak" nie tyczy się tego tworu. Nie wiem co to jest ale nawet będąc dość tolerancyjnym konsumentem dla mnie to piwo to mieszanka zwykłego lagera z przeniczniakiem. Tak jakby producent sam nie do końca wiedział, czy chce przeniczniaka, czy chce  lagera.
Złoty Bażant[/ruote]
Lane przebija butelkowe sto razy, co jest właściwie najlepszym świadectwem tego jak dobry jest prawdziwy Bażant w porównaniu do tego butelkowanego dostępnego w naszym kraju.
kostuch102
Plutonowy
*

------[]--

« Odpowiedz #26 : Luty 03, 2010, 15:22:15 »

Niepasteryzowane Świeże:
http://piweczko.org/pl/przegladaj/piwa/4087/swieze
No i regionalny Specjal Tongue
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2010, 19:40:54 wysłane przez kostuch102 » Zapisane

Piszę poprawnie po polsku.

Alfred Nobel jest uważany za wynalazcę dynamitu tylko dlatego, że poprzednich wynalazców nie udało się zidentyfikować.
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!

« Odpowiedz #27 : Luty 03, 2010, 18:30:30 »

Kurna, Ace, że niby Specjal jest lepszy od Perły? Na głowę upadliście... ?  :Smiley

Oto człowiek stał się taki jak My (...)

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!

« Odpowiedz #28 : Luty 03, 2010, 22:26:15 »

Specjal jako piwo roboli ze stoczni miał klasę i smak w połowie lat 90'ch, a zwłaszcza do kiedy był produkowany w browarze w Gdańsku. Dziś to jest zwykły sikacz, bez smaku i laku, może za wyjątkiem Specjala czerwonego czyli mocnego.

No i nie ma już browaru jak i nie ma stoczni  Cheesy Huh? Sad :Smiley

Natomiast szacun dla każdego piwska niepasteryzowanego  Kiss

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Alex
Kapral
*

« Odpowiedz #29 : Luty 10, 2010, 17:02:04 »

O Guinnessie rozpiszę się innym razem, bo jestem jego fanem, teraz wspomne tylko że to piwo trzeba umieć nalewać, a jak się naleje poprawnie to piana również siada na dnie , na powierzchni zostaje tylko  jej część złożona z najmniejszych "bąbelków". To chyba wspólna cecha ciemnych piw (stoutów?) z tego regionu Smiley W sumie nie pamiętam czy Killkeny też tak się kotłuje, no ale smakiem  nie przebija Guinnessa.
Nowy Guiness ma kuleczke z azotem w srodku. Idealnie smakuje. Piwo dooskonale.
Chrzysztof
St. chorąży sztab. - Redaktor
*

« Odpowiedz #30 : Luty 27, 2010, 03:01:38 »

Ciekawe bo ja już myślałem, że w skutek nieprzewidzianych zdarzeń ciężarówka z pobliskiej fabryki pingpongów pomyliła drogi i jej ładunek trafił do puszek  Cheesy

Ja prawie za każdym razem gdy udaję się do Czech wracam z Paulanerem i Budweiserem dla mnie i dla ojca. Nie wiem czy mają znamiona szczególności ale mi smakują.
Pierwszy to produkowane w Bawarii piwo pszeniczne, nieco mętne ale moim zdaniem to nadaje mu charakteru a drugie to piwo produkowane przez Budejovicky Budvar.

Z innych piw, które przywozi się czasem to:
-Zalty Bażant
-Kelt
-Radegast

A z innych jako ciekawostka jakbyście byli za granicą

-Celtia- tunezyjskie piwo, w zasadzie jedyne dostępne choć przed niedawnymi wyborami miał się pojawić Calsberg albo Heineken - brak goryczki ale spełnia swą podstawową rolę a po za tym na pustyni się nie wybrzydza
Doktryna mówi, że cała produkcja idzie na eksport bo to kraj muzułmański w końcu ale w rzeczywistości widok 4-5 Tunezyjczyków siedzących przy tuzinie buteleczek nie jest rzadki. Butelek tyle stąd bo sprzedawana jest tylko w 0,33 butelkach. W rzeczywistości 60-70% produkcji trafia na rynek wewnętrzny.
Swoją drogą w Tunezji jest częściowa prohibicja ale reguł jest tyle że nie idzie spamiętać.

Na Ukrainie natomiast wbrew pozorom oprócz wódki dostępne jest także piwo ale nie mogę polecić żadnej konkretnej marki bo gdy tam byłem to piłem inne rzeczy bo piwo mi jeszcze nie smakowało Cheesy  
Ale widziałem takie "kwiatki" jak Sarmackie i Desant ( w sam raz dla marynarzy floty czarnomorskiej Grin )
Piwo jest tam sprzedawane w butelkach szklanych ale bardziej opłaca się kupić 1,5 plastik ( o zgrozo ) na półce nie stoi za długo bo Ukraińcy tylko w takich butelkach kupują więc hipotetyczne może być świeższe od tego z szklanej.
"Jak wlazłeś między wrony to kracz jak one "  Tongue

Powszechnie na Ukrainie można spotkać beczkowozy zawierające Kwas chlebowy, nie jestem jego wielkim smakoszem ale bardzo dobrze gasi pragnienie.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2010, 03:08:00 wysłane przez Chrzysztof » Zapisane

------
zmstr
Plutonowy
*

« Odpowiedz #31 : Wrzesień 08, 2010, 09:10:45 »

Że dopiero teraz rozczytałem się w tym temacie Tongue
Nie pojmuję uwielbienia wszystkich dla Zlatego Bazanta. Dałem się tej manii ponieść i będąc u naszych południowych sąsiadów obkupiłem się w te piwa i... rozdałem po powrocie do domu rodzinie, bo mnie nie smakował w ogóle Ordynus?
Tak samo nigdy nie pojmę jak Perła może być czyimś ulubionym piwem - dla mnie to popłuczyny z zawartością Ludwika (z Ludwikiem kojarzą mi się także piwa pokroju Miller, czy Corona Extra) Zwyrol
Tak więc jeśli chodzi o tradycyjne piwo to dla mnie najlepszym niekwestionowanym liderem w moim rankingu pozostaje Żywiec, tuz za nim Dębowe. No ale cóż, miało być o "wynalazkach", więc pomińmy pospolite piwa.
Nie wiem jak z dostarczaniem regionalnych piw w Polsce bywa, ale u nas kiedyś na wszystkich imprezach, ogniskach królował Gronengold. Bodajże kieleckie piwo, dosyć tanie, ale smak jakoś wszystkim podchodził i degustowaliśmy je z przyjemnością Smiley Nie wiem czy piwo jest nadal produkowane, bo w sklepach go nie widzę, ale chętnie bym go znów posmakował, by po latach zweryfikować swoją opinię.
Z pszenicznych piw miałem przyjemność posmakować Faustusa - dosyć dziwne piwo, może dlatego, że nigdy wcześniej nie piłem piwa pszenicznego? Smiley
Z lat bardzo młodzieńczych pamiętam jeszcze jak podpijałem ojcu niemieckie piwa Karlsquell, czy Kwik Pils - jakby ktoś wiedział coś o ich istnieniu to chętnie bym je skonsumował (ostatnio tak udało mi się powrócić w czasie, gdy zakupłem bezalkoholową Bavarię Cheesy )
A próbował ktoś z was się kiedyś opić Gingersem? nieOrdynus
Ace
SLAYER kurwa
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #32 : Wrzesień 08, 2010, 10:48:41 »

z dobrych piwek polecam "wiśnia w piwie", bynajmniej nie smakuje jak piwo z sokiem, ale piwo z nutką wiśni, podejrzewam że będzie idealne do grzańców  Słoneczko , ponad to ukraińskie [?] piwko "oboloń" czy coś w tym tylu - najlepsze pszeniczne jakie piłem, dobrze zmrożone, w upalny dzień idealnie gasi pragnienie

nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #33 : Wrzesień 08, 2010, 11:32:18 »

Lepsza już wiśnia w wódce  Zwyrol

Ace
SLAYER kurwa
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #34 : Wrzesień 08, 2010, 12:18:27 »

no, wiśniówka lubelska całkiem w pytke  Kiss

Please_Stand_By
Kapral
*

Please Stand By

« Odpowiedz #35 : Wrzesień 15, 2010, 21:57:16 »

volt? brrrrr...

ja jak flejtuch piję Bosmana! ot co, dziękuję Smiley

nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #36 : Wrzesień 15, 2010, 22:02:22 »

Volt podobno ma duże napięcie Cheesy

Please_Stand_By
Kapral
*

Please Stand By

« Odpowiedz #37 : Wrzesień 15, 2010, 22:05:19 »

duże napięcie?
brrrrrrrr x 2.

no, może jeszcze da radę Żywca łyknąć Smiley

Little Boy
St. plutonowy
*

« Odpowiedz #38 : Wrzesień 15, 2010, 22:17:15 »

A próbował ktoś z was się kiedyś opić Gingersem? nieOrdynus
Nie, ale lubię dosyć Redds, a to też smakowe i dla bab.  Wyjebka!
A z normalnych to Heineken, Desperados... i dopiero Lech, Carlsberg, ostatecznie Żubr.

Muszę spróbować Okocimia i Łomży (niedawno się bardzo reklamowała).

A w ogóle są lepsze rzeczy niż piwo.

Lepsza już wiśnia w wódce  Zwyrol
no, wiśniówka lubelska całkiem w pytke  Kiss
Prawda. Można bez popity. Droższy wariant to Sobieska Wiśniowa.

Temat miał być o wyjątkowych, ale...

Pił ktoś rybackie z biedronki za 1,60? Mój kolega się odważył. Zwyrol
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2010, 00:22:44 wysłane przez Little Boy » Zapisane

"Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Nasza generacja, skrwawiona w wojnach, na pewno na okres pokoju zasługuje. Ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę, wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."
zmstr
Plutonowy
*

« Odpowiedz #39 : Wrzesień 16, 2010, 08:42:26 »

Little Boy ale opić się Redsem to by trzeba z 50 litrów wyłoić Bijom!
A co do Gingersa, to opijesz się wódką, następnego dnia rano browar i czujesz się ok, opijesz się prostym winem, następnego dnia trochę wysiłku fizycznego i jest ok, opijesz się piwem, następnego dnia do południa się pomęczysz, ale jak opijesz się gingersem to następnego dnia jest klimat postapo w twojej głowie, w twoim żołądku i w twoim samopoczuciu nieOrdynus

Wracając do wyjątkowych piw, to wyjątkowo niedobrym piwem z tych "niesieciowych marketowych" jest każda odmiana piwa Karpackie  Fuuuj tak samo jak i goolman  Fuuuj

A miał ktoś może przyjemność pić Banana Beer?Huh?
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!