Ankieta

Co jest smaczniejsze?

Piwo
14 (51,9%)
Kwas chlebowy
3 (11,1%)
Piwo i kwas chlebowy!
10 (37%)

Głosów w sumie: 25

Autor Wątek: Co jest smaczniejsze?  (Przeczytany 21461 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Co jest smaczniejsze?
« dnia: 16 Maja 2009, 20:11:16 »
Jak w temacie  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Maja 2009, 20:27:05 »
Truskawki.
Użytkownik został zbanowany.

setaneiro

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 30
    • Noxius
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Maja 2009, 23:45:16 »
Truskawki.
Eskimos z Ciebie.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Maja 2009, 23:50:49 »
Okej pora odstawić piwo i zabrać się za moderatorskie obowiązki > generalnie to atmosfera na forum jest luźna i swobodna ale jednowyrazowe posty Satan to jednak mała przesada, tak na przyszłość staraj się udzielać co najmniej w kilku wyrazach - nie chce z tego robić jakiejś durnej zasady, ale są granice na których kończy się spam a zaczyna się granie na nerwach administracji  ::) I oczywiście są wyjątki, po prostu ufamy że pewien poziom standardów nie jest wam obcy.
« Ostatnia zmiana: 17 Maja 2009, 00:10:57 wysłana przez Holden »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Maja 2009, 00:53:03 »
Amen!

No to szykujemy ubranko osiołka dla Satana  :-*

EDIT:
Znaczy zaczynamy je szyć.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Maja 2009, 07:13:39 »
Mam w domu ramone z rogami ^^ nada się bardziej heheheh + maska "zwierzaka" z Pulp Fiction i jest "pełną opcja"  :D

P.S kwas CH to jedno z najgorszych rzeczy jakie piłem w życiu...
« Ostatnia zmiana: 17 Maja 2009, 07:15:10 wysłana przez Morbid »

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Maja 2009, 10:42:28 »
Cytuj
jednowyrazowe posty Satan to jednak mała przesada, tak na przyszłość staraj się udzielać co najmniej w kilku wyrazach
Bardzo lubię truskawki z ogródka mojego dziadka

A tak serio to żadnej z rzeczy z ankiety nie spożywałem...
Użytkownik został zbanowany.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Maja 2009, 15:25:40 »
P.S kwas CH to jedno z najgorszych rzeczy jakie piłem w życiu...
Bo jest kwas chlebowy i "kwas chlebowy". Ten pierwszy lekko pachnie wypieczonym chlebem, nie jest ani za słodki ani za kwaśny, odpowiednio nagazowany. Ten drugi (sprzedawany w dużych sieciach handlowych w plastikowych butelkach) ma w sobie tyle konserwantów, że laboratorium chemiczne na polibudzie można by dobrze wyposażyć.

Ten pierwszy ma tylko cukier, koncentrat słodu, drożdże oraz jako regulator kwasowości kwas mlekowy i powinien być przechowywany w lodówce. Zaś po wypiciu drugiego pozostanie ci w ustach smak jak po przeżuciu zużytego na pielgrzymce kapcia ;D


Gdybym nie natrafił w Gdańsku na miejsce gdzie można kupić ten pierwszy, to nadal byłbym nieufny do tego napoju  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

lady_m

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Maja 2009, 19:00:54 »

Gdybym nie natrafił w Gdańsku na miejsce gdzie można kupić ten pierwszy, to nadal byłbym nieufny do tego napoju  :P

To moze poidzielisz sie ta wiedza, bo ja wciaz jestem nieufna  ???
The details are trivial and pointless, the reasons, as always, purely human ones…

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Maja 2009, 19:20:44 »
Galeria Bałtycka, parter, prawa odnoga, sklep ze zdrowym żarciem, lodówka na prawo od wejścia: Kwas chliebnyj - Lidskij. Czasem bywa też inny, ale ten za słodki jest.

EDIT:
Wejście od strony dworca PKP  ;)
« Ostatnia zmiana: 17 Maja 2009, 19:33:09 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

lady_m

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Maja 2009, 19:35:34 »
sklep ze zdrowym żarciem

Nic dziwnego, ze nie wiedzialam  ::)
The details are trivial and pointless, the reasons, as always, purely human ones…

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Maja 2009, 19:54:56 »
Ceny żarcia są tam takie, że ból pały, ale kwasior mają warty swojej ceny (5,50 butelka 0,5l). Browary zresztą też - niepasteryzowane, bez chemii za 4,50. Choć lepiej w Bomi kupić sobie Piwo Żywe - taniej wyjdzie a też smaczne.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

lady_m

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Maja 2009, 22:25:14 »
Ceny żarcia są tam takie, że ból pały,

Prawde rzeczesz. Chyba tam maja taki olej lniany, ktory czasami kupuje dla psa... Na kwas nawet nie spojrzalam.

Cytuj
Choć lepiej w Bomi kupić sobie Piwo Żywe - taniej wyjdzie a też smaczne.

Chyba sprobuje...
The details are trivial and pointless, the reasons, as always, purely human ones…

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Maja 2009, 22:49:37 »
Ale znowuż kwas chlebowy jest tam nie do przebicia  8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

steele777

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Maja 2009, 10:31:42 »
Najlepszy kwas chlebowy jaki piłem był z dodatkiem CHMIELU i smakował jak PIWO ;D Tylko bez alkocholu :( Znalazłem go na wystawie produktów regionalnych.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Maja 2009, 10:35:17 »
Jeżeli jest już jest taka sonda i kilka osób wzięło w niej udział, to może wypowiemy się, jakie to piwo, dla kogo jest dobre. Osobiście dla mnie najlepsze Perła Lubelska a w dalszej kolejności Tyskie. No cóż smaki różne, ale jakoś mi podchodzą, Perełka gorzka z wygórowanym poziomem goryczki a Tyskie już lekkie i bardziej neutralne ani w gorycz ani w słodkość.
Na wyjazdach wakacyjnych preferuje browary lokalne.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

steele777

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Maja 2009, 07:26:51 »
Lokalny browar jest zawsze najlepszy na wyjazdach ;D Jak bedziecie w okolicach Cieszyna polecam Brackie :)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Maja 2009, 11:29:43 »
Jeżeli jest już jest taka sonda i kilka osób wzięło w niej udział, to może wypowiemy się, jakie to piwo, dla kogo jest dobre.
Na pewno jakieś niepasteryzowane, które po wypiciu nie wypala żołasa kwasami i innymi takimi (Ciechan, Żywe). Z masowej produkcji to ostatnio łoje Żubra (Specjal poszedł w odstawkę), który równomiernie posiada i smak, i również nie trawi się godzinami - w przeciwieństwie do innych piw.

Niby te wszystkie piwa robione są na jedno kopyto, ale w "praniu" i tak wychodzi, że niezupełnie  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Maja 2009, 16:48:10 »
Jeżeli będziecie gdzieś w okolicach Szczecina, to zwróćcie uwagę na piwo Noteckie. Niepasteryzowane, rewelacyjne piwko występujące w dwóch odmianach. Obecnie moje ulubione piwo, spokojnie mógłbym nim zastąpić spożycie innych płynów :P Z innych to też Żuberka polecę, a i generalnie mam słabość do piw w zielonych butelkach ;D Tyle że mam po nich (50%) straszną zgagę :/

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Co jest smaczniejsze?
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Maja 2009, 17:40:34 »
a i generalnie mam słabość do piw w zielonych butelkach ;D Tyle że mam po nich (50%) straszną zgagę :/
No właśnie to jest wypalanie żołasa :P Podobnie jak u mnie po wypiciu Heinekena czy Carlsberga. Na polibudzie dowiedziałem się, że zielone szkło nie zapewnia takiej ochrony przez promieniowaniem (światłem) jak szkło brązowe. Stąd być może ma to wpływ na co wrażliwsze żołasy.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.