Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Sierpień 23, 2019, 13:59:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Ankieta
Pytanie: Co jest smaczniejsze?
Piwo - 14 (51.9%)
Kwas chlebowy - 3 (11.1%)
Piwo i kwas chlebowy! - 10 (37%)
Głosów w sumie: 25

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co jest smaczniejsze?  (Przeczytany 15235 razy)
Smutny
Gość
« Odpowiedz #20 : Październik 12, 2009, 15:45:39 »

Pardon, Squonq -a w domu, z chleba próbowałeś samu robić, czy tylko sklepowy kwas preferujesz?
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!

« Odpowiedz #21 : Październik 12, 2009, 16:36:06 »

Baa! Samemu zrobić! Po doświadczeniach z kiszeniem żuru wolałbym jeszcze doszlifować swoje umiejętności na tym polu niż brać się za kwas chlebowy Wink

Jak już to kupuję - ale tylko w jednym miejscu i tylko kwas naturalny, znaczy trzymany w lodówkach co by się szybko nie zepsuł. Te miejsce to sklep ze zdrową (powiedzmy) żywnością, stąd cena za butelkę 0,5 l wynosi około 6 kapsli, ale naprawdę warto.

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Smutny
Gość
« Odpowiedz #22 : Październik 12, 2009, 17:42:02 »

No, ja tam jestem jednak zwolennikiem domowych wypieków, wiec robię w domu - kompletnie inny smak niż to co Ci serwują w warzywniaku, ale na oko to jednak jest lepsze/bardziej zdrowe/wyrąbane w kosmos   i w ogóle  Shocked
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #23 : Październik 12, 2009, 18:16:37 »

Znasz jakiś sprawdzony przepis na kwasa?  Cool

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Smutny
Gość
« Odpowiedz #24 : Październik 12, 2009, 18:55:05 »

A taki z czarnej oliwki chyba zaczerpnięty,można kilka rodzynek dorzucić

Kwas chlebowy
------------------
* 1 kg razowego chleba
* 10 l wody
* 2 dag drozdzy
* 60 dag cukru
* ew. kilka rodzynek

jak się spotkasz z innymi przepisami to jest tylko różnica w stosunku chlebba/cukru/drożdży - trzeba jednak tak bardziej na oko brać niż według miarek i recepturek. ja tam drożdży proponuje jak najmneij - bo jednak cały kwas przechodzi ich smakiem

Czerstwy chleb pokroic w cienkie kromki, ulozyc na blasze i wysuszyc w piekarniku, lekko rumieniac.

Zawsze można odstawić do normalenego ususzenia, ale tak jest prościej i szybciej =]

Wlozyc do duzego naczynia, zalac przegotowana, przestudzona woda i pozostawic na 12 godzin. Po tym czasie odcedzic. Do garnuszka odlac ok. 1/2 litra napoju, rozpuscic w nim cukier i drozdze, wlac z powrotem, wymieszac i pozostawic na 12 godzin.
Kwas rozlac do butelek.
Ja zawsze do dużego słoika wlewam  Huh?

Jezeli mamy rodzynki do kazdej butelki wlozyc 1-2. Pozostawic na kilka godzin w pokojowej temperaturze, a nastepnie wyniesc w chlodne miejsce. Po 3-4 dniach napoj jest gotowy.

nasa3000
Porucznik - Redaktor
*

Bring on the Apocalypse

« Odpowiedz #25 : Październik 12, 2009, 19:35:41 »

Baa! Samemu zrobić! Po doświadczeniach z kiszeniem żuru wolałbym jeszcze doszlifować swoje umiejętności na tym polu niż brać się za kwas chlebowy Wink

Jak już to kupuję - ale tylko w jednym miejscu i tylko kwas naturalny, znaczy trzymany w lodówkach co by się szybko nie zepsuł. Te miejsce to sklep ze zdrową (powiedzmy) żywnością, stąd cena za butelkę 0,5 l wynosi około 6 kapsli, ale naprawdę warto.

Co to za sklep! W Szczecinie, w sklepie ze zdrową żywnością w szklanej butelce kwas chlebowy tylko 4 kapsle, ale w Szczecinie wszystko jest tanie ( keczup najlepszy na świecie  Cheesy )

Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."
Smutny
Gość
« Odpowiedz #26 : Kwiecień 25, 2010, 12:37:08 »

Nie wiem czy ktoś z Was miał przyjemność zakupić Podpiwek rycerski - osobiscie znalazłem w jednym z krakowskich Tesco - na pw służę dokładniejszą informacją. I co by nie było powiem, ze jestem zachwycony - taki butelkowany podobny w smaku do butelkowanego kwasu chlebowego jest, z tym, że zastąpienia głównego składnika kwasu słodem chyba jęczmiennym nadaje mu bardziej wyrazistego posmaku i lekkogorzkiej nuty. Polecam.
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #27 : Kwiecień 25, 2010, 12:51:26 »

Nie na PW tylko zapodaj to publicznie:
- fotkę produktu,
- jaki dział w Tesco,
- gdzie na półce.

Smutny
Gość
« Odpowiedz #28 : Kwiecień 25, 2010, 16:14:40 »

Dział: o dziwo piwny - na półce obok kwasu chlebowego i piwa niepasteryzowanego. Fotkę dodam później, jak tylko odnajdę kabel.

Znalazłem na necie - nie jest może tak profesjonalne zdjęcie jak to które mogłem ja komórką zrobić ale zawsze jest:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2010, 21:10:50 wysłane przez Smutny » Zapisane
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #29 : Kwiecień 25, 2010, 23:03:58 »

Hmm... Znam ten typ wystroju graficznego - niedawno w Kerfurze kupiłem 5'ciopak różnych kwasów chlebowych, konserwowanych kwasem mlekowym oraz witaminą C. Jakość ciut gorsza niż taki rasowy, niepasteryzowany, ale o niebo lepsza niż taki z dodatkiem aspartamu czy cyklooktasulfuminamem (taka nazwa jakaś porąbana) czy jakimś innym gównem.

Trza będzie w lokalny Tescu sprawdzić.

Dobra robota Smutny  Cool

nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!

« Odpowiedz #30 : Kwiecień 25, 2010, 23:06:26 »

Jeżeli to jest alkohol (bo się nie znam  Sad) i jest w plastikowej butelce, to ...

BARBARZYŃSTWO!  Angry

Tak jak z tą warką, Smutny  Cry

Oto człowiek stał się taki jak My (...)

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #31 : Kwiecień 25, 2010, 23:09:58 »

A gdzie tam - kolejny zapomniany - po kwasie chlebowym - napój  Sad

Cytat: za Wikipedią
Podpiwek – napój o ciemnej barwie i słodkawym smaku. Podpiwek jest napojem bezalkoholowym. Powstaje on poprzez zalanie gorącą wodą mąki słodowej, dodanie drożdży i przechowywanie w celu fermentacji w szczelnie zamkniętym naczyniu.

Wytwarzany jest przeważnie w warunkach domowych z: palonej kawy zbożowej, suszonego chmielu, drożdży, wody i cukru. Można też kupić gotowy podpiwek lub specjalnie przygotowaną mieszankę suszu do samodzielnego przygotowania podpiwku.

nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!

« Odpowiedz #32 : Kwiecień 25, 2010, 23:12:46 »

Łe, no to po co nad tym tak deliberować?

Oto człowiek stał się taki jak My (...)

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #33 : Kwiecień 25, 2010, 23:22:40 »

Bo lepiej się patriotyzować przez poznawanie napojów, które spożywał sam Marszałek, niż zacieszać kolejne trupy po przegranych powstaniach i klęskach!  Embarrassed

Nic tak nie syci i nie gasi pragnienia i pierwszego głoda, jak dobry i schłodzony kwas chlebowy. Piwo po jakimś czasie jednak wzmaga chęć wypicia czegoś, a tym bardziej zjedzenia. A o coli/pepsi - cukrowej bombie - lepiej nie wspominać  :Smiley

Smutny
Gość
« Odpowiedz #34 : Kwiecień 26, 2010, 01:01:28 »

To bez % jest - więc spokojna głowa, że w plastiku trzymane.

Jutro zapieprzam po szyszkę chmielową do aptecznego - jak nie wrócę do przyszłego tygodnia znaczyć będzie, ze domowy podpiwek nie był dobrym pomysłem.  Lips Sealed
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!