Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Sierpień 19, 2019, 16:51:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Ankieta
Pytanie: Co jest smaczniejsze?
Piwo - 14 (51.9%)
Kwas chlebowy - 3 (11.1%)
Piwo i kwas chlebowy! - 10 (37%)
Głosów w sumie: 25

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co jest smaczniejsze?  (Przeczytany 15213 razy)
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!

« : Maj 16, 2009, 20:11:16 »

Jak w temacie  Wink

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Satan
Zbanowany
*

« Odpowiedz #1 : Maj 16, 2009, 20:27:05 »

Truskawki.

Użytkownik został zbanowany.
setaneiro
Kapral
*

« Odpowiedz #2 : Maj 16, 2009, 23:45:16 »

Truskawki.
Eskimos z Ciebie.
Holden
Major
*

« Odpowiedz #3 : Maj 16, 2009, 23:50:49 »

Okej pora odstawić piwo i zabrać się za moderatorskie obowiązki > generalnie to atmosfera na forum jest luźna i swobodna ale jednowyrazowe posty Satan to jednak mała przesada, tak na przyszłość staraj się udzielać co najmniej w kilku wyrazach - nie chce z tego robić jakiejś durnej zasady, ale są granice na których kończy się spam a zaczyna się granie na nerwach administracji  :Smiley I oczywiście są wyjątki, po prostu ufamy że pewien poziom standardów nie jest wam obcy.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2009, 00:10:57 wysłane przez Holden » Zapisane
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #4 : Maj 17, 2009, 00:53:03 »

Amen!

No to szykujemy ubranko osiołka dla Satana  Kiss

EDIT:
Znaczy zaczynamy je szyć.

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Morbid
Porucznik - Redaktor
*

« Odpowiedz #5 : Maj 17, 2009, 07:13:39 »

Mam w domu ramone z rogami ^^ nada się bardziej heheheh + maska "zwierzaka" z Pulp Fiction i jest "pełną opcja"  Cheesy

P.S kwas CH to jedno z najgorszych rzeczy jakie piłem w życiu...
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2009, 07:15:10 wysłane przez Morbid » Zapisane
Satan
Zbanowany
*

« Odpowiedz #6 : Maj 17, 2009, 10:42:28 »

jednowyrazowe posty Satan to jednak mała przesada, tak na przyszłość staraj się udzielać co najmniej w kilku wyrazach
Bardzo lubię truskawki z ogródka mojego dziadka

A tak serio to żadnej z rzeczy z ankiety nie spożywałem...

Użytkownik został zbanowany.
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #7 : Maj 17, 2009, 15:25:40 »

P.S kwas CH to jedno z najgorszych rzeczy jakie piłem w życiu...
Bo jest kwas chlebowy i "kwas chlebowy". Ten pierwszy lekko pachnie wypieczonym chlebem, nie jest ani za słodki ani za kwaśny, odpowiednio nagazowany. Ten drugi (sprzedawany w dużych sieciach handlowych w plastikowych butelkach) ma w sobie tyle konserwantów, że laboratorium chemiczne na polibudzie można by dobrze wyposażyć.

Ten pierwszy ma tylko cukier, koncentrat słodu, drożdże oraz jako regulator kwasowości kwas mlekowy i powinien być przechowywany w lodówce. Zaś po wypiciu drugiego pozostanie ci w ustach smak jak po przeżuciu zużytego na pielgrzymce kapcia Grin

Gdybym nie natrafił w Gdańsku na miejsce gdzie można kupić ten pierwszy, to nadal byłbym nieufny do tego napoju  Tongue

lady_m
St. kapral
*

« Odpowiedz #8 : Maj 17, 2009, 19:00:54 »

Gdybym nie natrafił w Gdańsku na miejsce gdzie można kupić ten pierwszy, to nadal byłbym nieufny do tego napoju  Tongue

To moze poidzielisz sie ta wiedza, bo ja wciaz jestem nieufna  Huh?

The details are trivial and pointless, the reasons, as always, purely human ones…
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #9 : Maj 17, 2009, 19:20:44 »

Galeria Bałtycka, parter, prawa odnoga, sklep ze zdrowym żarciem, lodówka na prawo od wejścia: Kwas chliebnyj - Lidskij. Czasem bywa też inny, ale ten za słodki jest.

EDIT:
Wejście od strony dworca PKP  Wink
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2009, 19:33:09 wysłane przez Squonk » Zapisane

lady_m
St. kapral
*

« Odpowiedz #10 : Maj 17, 2009, 19:35:34 »

sklep ze zdrowym żarciem

Nic dziwnego, ze nie wiedzialam  :Smiley

The details are trivial and pointless, the reasons, as always, purely human ones…
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #11 : Maj 17, 2009, 19:54:56 »

Ceny żarcia są tam takie, że ból pały, ale kwasior mają warty swojej ceny (5,50 butelka 0,5l). Browary zresztą też - niepasteryzowane, bez chemii za 4,50. Choć lepiej w Bomi kupić sobie Piwo Żywe - taniej wyjdzie a też smaczne.

lady_m
St. kapral
*

« Odpowiedz #12 : Maj 17, 2009, 22:25:14 »

Ceny żarcia są tam takie, że ból pały,

Prawde rzeczesz. Chyba tam maja taki olej lniany, ktory czasami kupuje dla psa... Na kwas nawet nie spojrzalam.

Choć lepiej w Bomi kupić sobie Piwo Żywe - taniej wyjdzie a też smaczne.

Chyba sprobuje...

Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #13 : Maj 17, 2009, 22:49:37 »

Ale znowuż kwas chlebowy jest tam nie do przebicia  Cool

steele777
Kapral
*

« Odpowiedz #14 : Maj 19, 2009, 10:31:42 »

Najlepszy kwas chlebowy jaki piłem był z dodatkiem CHMIELU i smakował jak PIWO Grin Tylko bez alkocholu Sad Znalazłem go na wystawie produktów regionalnych.
Aq
Mł. chorąży
*

« Odpowiedz #15 : Maj 20, 2009, 10:35:17 »

Jeżeli jest już jest taka sonda i kilka osób wzięło w niej udział, to może wypowiemy się, jakie to piwo, dla kogo jest dobre. Osobiście dla mnie najlepsze Perła Lubelska a w dalszej kolejności Tyskie. No cóż smaki różne, ale jakoś mi podchodzą, Perełka gorzka z wygórowanym poziomem goryczki a Tyskie już lekkie i bardziej neutralne ani w gorycz ani w słodkość.
Na wyjazdach wakacyjnych preferuje browary lokalne.

The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.
steele777
Kapral
*

« Odpowiedz #16 : Maj 21, 2009, 07:26:51 »

Lokalny browar jest zawsze najlepszy na wyjazdach Grin Jak bedziecie w okolicach Cieszyna polecam Brackie Smiley
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #17 : Maj 21, 2009, 11:29:43 »

Jeżeli jest już jest taka sonda i kilka osób wzięło w niej udział, to może wypowiemy się, jakie to piwo, dla kogo jest dobre.
Na pewno jakieś niepasteryzowane, które po wypiciu nie wypala żołasa kwasami i innymi takimi (Ciechan, Żywe). Z masowej produkcji to ostatnio łoje Żubra (Specjal poszedł w odstawkę), który równomiernie posiada i smak, i również nie trawi się godzinami - w przeciwieństwie do innych piw.

Niby te wszystkie piwa robione są na jedno kopyto, ale w "praniu" i tak wychodzi, że niezupełnie  Wink

Morbid
Porucznik - Redaktor
*

« Odpowiedz #18 : Maj 21, 2009, 16:48:10 »

Jeżeli będziecie gdzieś w okolicach Szczecina, to zwróćcie uwagę na piwo Noteckie. Niepasteryzowane, rewelacyjne piwko występujące w dwóch odmianach. Obecnie moje ulubione piwo, spokojnie mógłbym nim zastąpić spożycie innych płynów Tongue Z innych to też Żuberka polecę, a i generalnie mam słabość do piw w zielonych butelkach Grin Tyle że mam po nich (50%) straszną zgagę Roll Eyes
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #19 : Maj 21, 2009, 17:40:34 »

a i generalnie mam słabość do piw w zielonych butelkach Grin Tyle że mam po nich (50%) straszną zgagę Roll Eyes
No właśnie to jest wypalanie żołasa Tongue Podobnie jak u mnie po wypiciu Heinekena czy Carlsberga. Na polibudzie dowiedziałem się, że zielone szkło nie zapewnia takiej ochrony przez promieniowaniem (światłem) jak szkło brązowe. Stąd być może ma to wpływ na co wrażliwsze żołasy.

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!