Autor Wątek: W czym samemu kisić żur?  (Przeczytany 21077 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
W czym samemu kisić żur?
« dnia: 16 Maja 2009, 20:10:14 »
Mam przepis w którym zaleca się całą procedurę przeprowadzić w normalnym, szklanym słoju. Jednak po nieudanej próbie przypuszczam, że coś jest nie tak z taką koncepcją. Czy ktoś robił praktyczne próby? I w jakim naczyniu?
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: W czym samemu kisić żur?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Maja 2009, 20:46:33 »
Chodzi o ta magiczną substancję sprzedawaną na straganach? W której widać oczy ważki i takie tam, od której można zrobić przepyszny żur?

Przy okazji, w ciągu ostatnich 24 godzin zjadłem 2,5 litra żuru. Niebawem na kiblu czeka mnie istna apokalipsa, więc wypowiedź jest w klimatach. :P
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: W czym samemu kisić żur?
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Maja 2009, 20:52:39 »
hmm na pewne nie robił bym tego w zwykłym słoiku, z tego co pamiętam do żuru stosuje się kamienny garnek, o taki:


Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: W czym samemu kisić żur?
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Maja 2009, 21:01:54 »
Przy okazji, w ciągu ostatnich 24 godzin zjadłem 2,5 litra żuru. Niebawem na kiblu czeka mnie istna apokalipsa, więc wypowiedź jest w klimatach. :P
Po samym żurze? Mnie goni dopiero jak jest w nim jajko na twardo - istny gargamiedon  :-X

=====

Tylko gdzie taki garnek dostać? To co można kupić w sklepie jest emaliowane zarówno na zewnątrz jak i w środku, a o chińszczyźnie w zwykłych sklepach AGD szkoda gadać  :(
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: W czym samemu kisić żur?
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Maja 2009, 21:13:09 »
hmm, spróbuj w marketach czy super samach gdzie mają artykuły kuchenne - W ikei może też być, mają tam ogromny dział kuchenny.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: W czym samemu kisić żur?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Maja 2009, 21:22:53 »
Ooo!!! O tym nie pomyślałem nawet   :)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: W czym samemu kisić żur?
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Maja 2009, 22:11:48 »
hmm na pewne nie robił bym tego w zwykłym słoiku, z tego co pamiętam do żuru stosuje się kamienny garnek, o taki:


Nie mam nic interesującego do dodania w tym wątku, więc pospamuję, trochę się przechwalając dostępem do wspaniałych "narzędzi".
Ultymatywny zestaw mojej babci:

http://img269.imageshack.us/img269/8244/p5160004v.jpg
http://img42.imageshack.us/img42/5103/p5160003.jpg

Kamień, po położeniu na jakimś wytrzymałym talerzu, służy do ściśnięcia kiszonego materiału.
Firepower mate! Separates the men from the boys.

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: W czym samemu kisić żur?
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Maja 2009, 16:40:08 »
Ooo!!! O tym nie pomyślałem nawet   :)

Albo na jakiś rynek się przejdź, znajdziesz na pewno.

W takim garnku możesz też kisić ogórasy :P
« Ostatnia zmiana: 18 Maja 2009, 16:49:23 wysłana przez Morbid »

lady_m

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: W czym samemu kisić żur?
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Maja 2009, 18:58:35 »
Taki granek nie latwo dostac... Polecam sklepy "1001 drobiazgow", rynki oraz kiermasze staroci.
The details are trivial and pointless, the reasons, as always, purely human ones…

steele777

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: W czym samemu kisić żur?
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Maja 2009, 10:24:53 »
Ja żur robiłem z zwykłym słoiku i nigdy nie był zepsuty. Słoik dobrze jest przed pierwszym użyciem trzeba wyparzyc wrzątkiem. Potem mąkę żytnia zalej przegotowaną i ostudzona wodą a na koniec dodaj kilka ząbków czosnku(najlepiej pokrojonych) dla zabicia "aromatu". Żur własnej roboty zawsze "pachnie" bardzij intensywnie ;) niż ten ze sklepu ale za to jest dużo snaczniejszy ;D Polecam każdemu!!! :)   

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: W czym samemu kisić żur?
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Maja 2009, 11:21:09 »
Albo na jakiś rynek się przejdź, znajdziesz na pewno.
Te czasy już dawno minęły i teraz rynki okupuje chińszczyzna  ::)

Cytat: steele777
Ja żur robiłem z zwykłym słoiku i nigdy nie był zepsuty. Słoik dobrze jest przed pierwszym użyciem trzeba wyparzyc wrzątkiem. Potem mąkę żytnia zalej przegotowaną i ostudzona wodą a na koniec dodaj kilka ząbków czosnku(najlepiej pokrojonych) dla zabicia "aromatu".
A skórkę od chleba (zwykłego lub razowego) dawałeś?
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

steele777

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: W czym samemu kisić żur?
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Maja 2009, 07:20:41 »
Bespieczniej jest dać ze zwykłego, bo do razowego dodają barwników które moą zepsuć żur. Jeśli nie dasz skórki z cheba to też się nic nie stanie. Ważne żeby słoik stał w ciepłym miejscu i nie był wystawiony bezpośrednio na słońce. Jak będzie stał za długo to zrobi się ocet (albo coś gorszego, poznasz po zapachu). Najlepiej kisić przez 2-3 dni max 4 jeśli jest chłodno.
« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2009, 07:24:10 wysłana przez steele777 »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: W czym samemu kisić żur?
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Maja 2009, 11:18:03 »
A można mieszać zawartość w trakcie kiszenia?
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

steele777

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: W czym samemu kisić żur?
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Maja 2009, 07:11:56 »
Można mieszać. Wtedy szybciej zakiśnie :)

owsianka

  • Chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 109
  • Nuclear Zombie Penguin
Odp: W czym samemu kisić żur?
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Maja 2009, 09:56:56 »
a jak wpływa to szybsze kiszenie na jakość? smak? :) bo do produkcji bimbru można dać więcej drożdży i szybciej wcale nie znaczy lepiej :D
Zaprawdę powiadam wam! Nie podążajcie ścieżka Wielkiego Lansu!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: W czym samemu kisić żur?
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Maja 2009, 13:14:40 »
Zwierze powoli mi zaczęło się rozmnażać na powierzchni pływającego u góry chleba, więc po niecałych trzech dniach musiałem interes przerwać a to co się lekko ukisiło (a jednak) zlałem już do słoika.

I teraz pytanie - czy stało się tak bo czosnku (nawet i w całym ząbku) nie dodałem to środka? A nie dodałem, bo bałem się, że będzie mi nim walić  ???
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: W czym samemu kisić żur?
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Maja 2009, 13:36:05 »
O rany masz własną hodowle Floaterów? :D no to już tylko krok od całkowitej kontroli nad światem ;D
« Ostatnia zmiana: 25 Maja 2009, 13:43:58 wysłana przez Morbid »

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: W czym samemu kisić żur?
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Maja 2009, 13:50:22 »
hmm sqounk to wygląda jakby coś  się zepsuło - może chleb sfermentował. Ja przed wszystkim nie zalecał bym zbyt dużego kontaktu z powietrzem bo wtedy rozwijają się pleśnie. Na pewno nie jest to wina czosnku - on ma jedynie walory smakowe, ale nie dodanie go to zła decyzja bo pozbawiłeś żur smaku i aromatu czosnku - ofc można dorzucić podczas gotowania ale to nie to samo.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: W czym samemu kisić żur?
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Maja 2009, 14:39:20 »
O rany masz własną hodowle Floaterów? :D no to już tylko krok od całkowitej kontroli nad światem ;D
Szykuję armię klonów, by zasiliła szeregi Trzynastego Korpusu Kresowego   :-X

Cytat: Holden
Ja przed wszystkim nie zalecał bym zbyt dużego kontaktu z powietrzem bo wtedy rozwijają się pleśnie.
To znaczy, że naczynie z żurem ma być całkowicie zamknięte?  :-\
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: W czym samemu kisić żur?
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Maja 2009, 14:47:35 »
znaczy ma być przykryte szmatką i stać w ciepłym miejscu.