Autor Wątek: Retro klimaty w ujęciu polskim  (Przeczytany 3340 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Retro klimaty w ujęciu polskim
« dnia: 15 Października 2008, 14:52:13 »
Bezpośredni link do newsa

-----

Jak dobrze pewnie wszyscy wiemy, jedną z podstaw świata Fallouta jest retro-futuryzm. Objawia się to m.in. nawiązaniami do sztuki, kultury ale także wydarzeń społecznych i "klimatów" jakie były w Stanach Zjednoczonych w latach 40ch i 50ch ubiegłego wieku.

Wiele osób zastanawiało się pewnie jak można by zasady budowy falloutowego świata przenieść na nasz grunt. Do jakich klimatów moglibyśmy się odnieść, chcą budować retro-futurystyczny świat? Tutaj odpowiedź jest jedna - to okres 1944 - 1989 - czyli czas komuny w Polsce, jak i w całym bloku wschodnim. Figurki Lenina, produkty motoryzacyjne tamtego okresu, partyjna propaganda - to tylko mały wycinek elementów z których można by zbudować "klimatyczny" świat. Czego w pewnym stopniu przykładem może być "zamrożony" projekt gry cRPG Forlorn World, oparty o alternatywną rzeczywistość, w której partia wcale nie oddaje władzy po 1989 roku.

Właśnie - może czy nie może? Czy "fabularne mizianie" się klimatami i gadżetami bezpośrednio nawiązującymi do komunizmu to jeszcze ciekawa, historyczna zabawa ucząca wiedzy o tamtym okresie, czy przejaw głupoty i relatywizmu moralnego?

Na te pytania będzie dziś starał się odpowiedzieć Bronisław Wildstein w swoim programie, który o godzinie 22:55 nada TVP 1.

Bronisław Wildstein przedstawia
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

bio_hazard

  • Gość
Odp: Retro klimaty w ujęciu polskim
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Października 2008, 17:46:10 »
aaaaa !!!! A ten znowu wspomina FW..... qwa - przez Ciebie nigdy chyba o tym nie zapomne i bede rozpamietywal i zalowal do konca zycia, ze nic z tego nie wyszlo... :/

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Retro klimaty w ujęciu polskim
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Października 2008, 23:52:26 »
Oj psietań!  :P I nie zapominaj, że ja też byłem w ekipie FW, do tego i owego miałem dostęp i uważałem, że koncepcja była jak najbardziej słuszna - bo klimatyczna i stawiająca wyzwanie ludziom, w przeciwieństwie do AF - o którym nadal nie mam żadnego pojęcia mimo, że cztery lata znam ten projekt.

No już, już - wujek Squonk da cukierka (z wudowym nadzieniem) i posadzi na kolanka  ::)

BTW:
A tak w ogóle to jeden wielki whooj - był inny program - niż reklamowali w radiu  >:(
« Ostatnia zmiana: 16 Października 2008, 01:27:32 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

KeniG

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Retro klimaty w ujęciu polskim
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Października 2008, 01:09:48 »
Interesujące że BW kręci już bodajrze trzeci program w TVP każdy kolejny znika po paru odcinkach ze względu na słabą oglądalność ale TVP i tak kręci z nim kolejne o tym samym z lekko zmienioną formą i tytułem. Ciekawe komu BW zrobił dobrze? I ciekawe co na to jego poglądy o "układach". Już obastrachując od tego że on do tego programów średnio się nadaje i zawsze wychodzi coś w stylu programów Lisa czyli "patrzcie jaki jestem zajebisty to ja jestem gwiazdą programu!" tylko że Lisa chyba ludzie oglądają bo jakoś jego programy miały więcej niż kilka odcinków.
Wysłane ze schronu przeciwatomowego przy pomocy komputera Odra 1325

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Retro klimaty w ujęciu polskim
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Października 2008, 01:30:31 »
No jak to co zrobił? Układ musiał być prosty i zawiązał się on jeszcze jak BW był prezesem TVP:
Bronek jesteś dobrym dziennikarzem (jak na standardy IVRP - dop. Squonk) ale nie dajesz sobie rady z tym burdelem w telewziji. Weź się nie męcz i nie dramatyzuj, a po prostu zrezygnuj z tej funkcji. A my ci damy stały program i fundusze i będziesz robił to co najlepiej potrafisz.

 :D
« Ostatnia zmiana: 16 Października 2008, 13:33:39 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Retro klimaty w ujęciu polskim
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Października 2008, 13:24:40 »
Cytuj
Interesujące że BW kręci już bodajrze trzeci program w TVP każdy kolejny znika po paru odcinkach ze względu na słabą oglądalność ale TVP i tak kręci z nim kolejne o tym samym z lekko zmienioną formą i tytułem. Ciekawe komu BW zrobił dobrze?
TVP to takie bagienko;jak się w nie wpadnie to już się zostaje na zawsze :D
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

mbwrobel

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Retro klimaty w ujęciu polskim
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Października 2008, 18:21:09 »
[...] i będziesz robił to co najlepiej potrafisz.[/i]

 :D

No właśnie. A wniosek z tego taki, że łatwiej wypłynąć, niż utrzymać się na powierzchni.