Autor Wątek: Kiedy to wszystko się zaczęło  (Przeczytany 23483 razy)

Hammer

  • Pierwszy oficjalny psujamajster!
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: Kiedy to wszystko się zaczęło
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Września 2009, 22:13:48 »
i jeszcze coś odemnie ^^

Boże, czemuś nas pokarał ciepłym alkoholem i zimnymi kobietami?

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Kiedy to wszystko się zaczęło
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Września 2009, 02:43:08 »
Hammer, jakbyś jeszcze zapodał linka do tej strony pożegnalnej 13S to byłbym wniebowzięty ;D
Użytkownik został zbanowany.

Hammer

  • Pierwszy oficjalny psujamajster!
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: Kiedy to wszystko się zaczęło
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Września 2009, 12:01:23 »
waflu, przecież to jeszcze kiśnie na serwie(wgrałem to 6 lat temu, bo chyba ktoś chciał pobrać pliki ), nikt nie skasował, w sumie kupa niepotrzebnych rzeczy tam kiśnie bo Squonk nie wie po co tam "to" jest więc nie rusza ^^, cóż.. zawsze wgrywaliśmy tam trochę śmieci :D

www.fallout3.net/koniec/ <- to był czas jak schron był na serwerze I LO w Białymstoku ^^ czego w historii nie ma xD
« Ostatnia zmiana: 05 Września 2009, 12:06:19 wysłana przez Hammer »
Boże, czemuś nas pokarał ciepłym alkoholem i zimnymi kobietami?

Mustafa

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Kiedy to wszystko się zaczęło
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Września 2009, 21:55:43 »
Znakomity klimat nowego okienka pozdrawiam :)

DoPr

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Kiedy to wszystko się zaczęło
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Marca 2010, 22:40:44 »
"mój pierwszy raz" ;)

EDIT: Nie wiem co jest z licznikiem na zdjęciu, ale 19 listopada 2000 roku (data wrzucenia naszego firmowego skina do Winampa v1.00 na Schron), na liczniku były 3782 wejścia. 17 stycznia 2001 (jakoś wtedy, lub wcześniej, dostałem od Oozego rangę: "złotej rączki", człowieka od czarnej roboty) to już 8875 wizyt. Przypuszczam, że 28 czerwca, kiedy zostało zrobione poniższe zdjęcie, mogło być coś koło 1000 wizyt - ale wtedy to ja dopiero zaczynałem się interesować tą stronką.
« Ostatnia zmiana: 21 Marca 2010, 23:05:50 wysłana przez DoPr »
* Results may warry

Rextor

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Mr Fallout Tactics
    • Strona Poświęcona Grze Fallout Tactics
Odp: Kiedy to wszystko się zaczęło
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Marca 2010, 18:32:31 »
A niech spłonę, :D
Skąd sama idea, żeby już w '99 zrobić stronę o Fallout3? Rozumiem, że autorzy nie spodziewali się, że przed nimi jeszcze 9 lat. No, ale sam fakt mnie zaskakuje :D. Nie jestem na bieżąco z historią Schronu, ale może ktoś mi wytłumaczy, nie nabijając mnie na pal, jak to było z tą przerwą w działalności Schronu, pokazaną na stronie znajdującej się parę postów wyżej, skoro po samym wyglądzie archiwum wiadomości tego nie wiadać ???
Be gentle  :P

DoPr

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Kiedy to wszystko się zaczęło
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Marca 2010, 22:19:54 »
Idea powstania strony była banalna... przez te wszystkie lata Interplay, Black Isle obiecywali, że będzie FO3. Nawet z resztą w kompie Enclave w FO2 była mowa o FO3 w 3D. Tak że... można powiedzieć, daliśmy się nabrać - tak delikatnie mówiąc. ;)

Co do tego screena, to zrobiłem go po skasowaniu strony z darmowo udostępnionego nam serwera Cherry. Serwer Cherry to było takie piękne cudeńko, które zawsze działało, zawsze szybko i było za darmo, bo od Mathiasa. Sęk w tym, że odkąd Mathias nie był w załodze, nasze rezydowanie na serwerze firmy w której pracował, zaczynało być coraz mniej uzasadnione. W końcu, 11 września 2001, mniej więcej miedzy pierwszym, a drugim samolotem wbijającym się w WTC w Nowym Yorku, strona została permanentnie skasowana. Był z tym związany mały ZONK, bo Cherry nas ostrzegało, ale nie miało maila do mnie tylko do Oozego - no i przegapiliśmy ostrzeżenie. Strona została skasowana przede wszystkim w związku z wysokimi transferami jakie generowała.
Ogólnie był to czas, gdy ja już sporo razy zastanawiałem się nad działalnością Schronu, bo szło średnio... Przyjąłem wtedy akurat Camerona do załogi, który kiedyś był redaktorem innej, świetnej strony pod nazwą... zdaje się Wasted - nie Wasteland i nie związanej z klanem FO:T Wasted, po prostu prehistoryczny sajt, do którego niewiele brakowało, a bym się przyłączył zamiast do Schronu. W związku z czym, znałem Camerona i wiedziałem na co go stać... Dał Schronowi prawa do swojej solucji FO1 i zaczynał pisać niusy... No i kapa - wtedy akurat skasowali stronę.
Jakieś tam dane wcięło... Nie dużo, ale coś tam wcięło. Tak, że nie było tragedii, ale jednak... Zdobycie 200 megowego serwera, za free i to na szybko - w tamtych czasach wydawało się cudem. Biorąc pod uwagę masę problemów jakie i tak zawsze mieliśmy z serwerami... Cóż, wtedy po prostu dałem za wygraną. Powstała ta graficzka, napisaliśmy podziękowania... Ciekawe, że daliśmy pieczątkę, że jeszcze tu wrócimy - jak ją tam wstawiałem, nawet nie sądziłem, że tak szybko to się stanie. Już na początku 2002 roku, około końca stycznia - początku lutego, Schron znowu wystartował. Do wszystkich redaktorów wysłałem wielkiego maila, nad którym siedziałem niemal cały dzień i czekałem na odzew... i dostałem go. :) Wiele osób, stwierdziło, że warto ożywić Schron, a Julek (Krzychoo) podsumował to trafnym określeniem, że "bez Schronu, to jak bez ręki". :)

Zaś obrazek wstawiony przez Hammera, pochodzi z Prima Aprilis-owego dowcipu, który zafundowała ekipa Sajdon-Hammer-de Wonderer, ówczesnym czytelnikom strony. ;) Wiem o tym, ale też nie maczałem w tym palców, więc tutaj więcej powiedział by Hammer, tudzież Sajdon. :)
* Results may warry

Rextor

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Mr Fallout Tactics
    • Strona Poświęcona Grze Fallout Tactics
Odp: Kiedy to wszystko się zaczęło
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Marca 2010, 22:36:46 »
Dobrze, że między tą schronową zabawą znalazłeś czas na robienie map. Za oba Parklandy serdecznie dziękujemy  :P. Kończąc offtop cieszę się, że dzięki uporczywości niektórych ludzi i na złość plebixowi Schron dalej działa  :).

DoPr

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Kiedy to wszystko się zaczęło
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Marca 2010, 23:46:01 »
eee... Domyślam się, że chodzi o mapki FO1 i FO2... bo FO:T to nie moja sprawka. Ciekawe, ale nie ma wersji 1:1 FO1 i FO2 już do download'u - chyba, że przegapiłem. W każdym razie, póki byłem redaktorem, strony która w tamtych czasach postapo traktowała jako zapchaj dziurę, to cały czas grałem w Fallouty by mieć wszystkie szczegóły z gry na świeżo w głowie. No i miałem masę save'ów, z których można było robić mapy. Problem w tym, że w 2001 miałem sporo czasu i chęci, ale w 2002 już nie... Dlatego też mapowanie solki FT z mojej strony padło - ledwo zrobiłem mapy do misji 1-3 (długo były opisy tylko tych trzech autorstwa Noe'go, który dopiero później dopisał więcej) i przedostatniej, do której napisałem dosyć niezwykłą solkę, prawie pisaną na kolanie i całkowicie z głowy.
* Results may warry

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kiedy to wszystko się zaczęło
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Marca 2010, 14:12:38 »
Kto tu do k...rowy nędzy usuwa posty zakłócając tok tematu!  >:( Ty Rextor? Za głupoty, spam, pieprzenie od rzeczy nie dajemy łornów czy banów - na to trzeba sobie zapracować  ;D

@DoPr
O to o'wielka historia Trzynastego Schronu opowiadana przez naocznego świadka  :-*
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Kiedy to wszystko się zaczęło
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Marca 2010, 14:16:25 »
Dzięki ci o Squonku bo zgłupiałem czytając dwie wypowiedzi DoPra, jedna pod drugą, przy okazji tak definitywnie głupie, że myślałem, że może w niewłaściwym temacie pisał :P
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kiedy to wszystko się zaczęło
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Marca 2010, 20:24:01 »
Że niby głupie są wypowiedzi DoPra? Oj grabisz sobie, grabisz...
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

DoPr

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Kiedy to wszystko się zaczęło
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Marca 2010, 21:35:39 »
może Squonk założy mi taki jeden temat, gdzie będę moderatorem i będę pisał w nim tylko ja... wiecie... coś jak z pamiętnika dziadka marszałka... same legendy i wspomnienia... oczywiście w 90% ubarwione i w 100% przekręcone... :D
* Results may warry

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Kiedy to wszystko się zaczęło
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Marca 2010, 21:40:07 »
Drogi niewiemie, wytnij wiadomość Rextora i przeczytaj to, co napisał DoPr, a zobaczysz, że nie było to najmądrzejsze :p
DoPr, a sam nie możesz sobie założyć takiego tematu? Zamknij go, wpisuj tylko swoje wspomnienia i czekaj na lepsze jutro :D (taki after-pamiętnik :>)
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kiedy to wszystko się zaczęło
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Marca 2010, 22:12:03 »
Oj no żartuje przeca ;]

A o wiadomości Rextora wiedziałem od razu po jej napisaniu - nie ma to jak siedzenie na forum niemal non stop, dlatego potem jakiś zarys kontekstu do drugiej wypowiedzi DoPra mi się utrzymywał w pamięci  :-*
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

DoPr

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Kiedy to wszystko się zaczęło
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Marca 2010, 23:16:43 »
After-pamietnik? To było by takie after-zmyślanie... co gorsza, co bym napisał to by się jeszcze mogło stać oficjalną historią Trzynastego Schronu i już nie mógł bym się z tego wycofać  :P Ogólnie fajnie by było napisać historię Schronu, ale taką w formie bardziej felietonu... czegoś w rodzaju artykułu np. do kolejnego Schronnika (o którym świat chyba zapomniał)... Ale to jest tak... Pewne rzeczy pamiętam lepiej (te które dotyczą mnie), a inne gorzej (te które dotyczą innych). Są luki w pamięci, a moja pamięć bywa gorsza nawet od tej Hammera (który znowu zapomniał zajrzeć do tematu pewnego #$$@!! ). Na forum, to mogę próbować odpowiadać na jakieś konkretne pytania, ale by szerzej pisać o całej historii to pojawiają się problemy z chronologicznością wydarzeń... to praca dla szerszej grupy ludzi... Ale fakt... są zdarzenia które pamiętam i wspomagając się niusownią można sobie sporo przypomnieć... Ale też niusownia to nie wszystko, bo przynajmniej do 2002 roku gro wydarzeń zostało odnotowanych w mailach - których były setki. Nie pamiętam, ale mam mgliste wspomnienie, jak ktoś mówił, że ze mną wymienił coś koło 700-set maili, z Oozym koło 300. Yyy... Sajdon? Czy też ja 700 z Sajdonem a z Oozym 300? xD Ogólnie bardzo dużo było dyskutowane drogą mailową... Na ogół po prostu pytałem się o zdanie załogi, czy w bardzo istotnych sprawach robimy tak czy inaczej... A innych męczyłem, że tu zrobili błędy, tam zrobili błędy... tu, jeśli mogę zasugerować, powinno być tak i tak (czyli jest do bani xD )... Ogólnie masa historii Schronu jest w tych wymienionych między ludźmi mailach, potem trochę jest z pierwszego tajnego forum - "piwnicznego"? CZego bym sobie tam nie próbował przypomnieć, to będzie niepełne...

...ale podsunąłeś mi pomysł na to, by pogadać na ten temat przy jakimś Schronconowym zjeździe Schronowych zgredków...  8)
« Ostatnia zmiana: 30 Marca 2010, 23:26:17 wysłana przez DoPr »
* Results may warry