Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Sierpień 18, 2019, 03:04:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie
 
   Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 8 9 [10]
 91 
 : Maj 17, 2019, 01:49:58  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Squonk

Informacja prasowa od Wydawnictwa Insignis.

15 maja to data, na którą czekało wielu fanów serii stworzonej przez Dmitrija Głuchowskiego. Riese, co jeszcze ciekawsze, otwiera polski rozdział w ambitnym nowym projekcie Uniwersum Metro 2035, gałęzi kultowej już serii Uniwersum Metro 2033.

Riese to jedna z najbardziej pasjonujących tajemnic II wojny światowej. Utrzymywana w ścisłej tajemnicy budowa największego podziemnego miasta świata obrosła mrowiem mniej lub bardziej wiarygodnych, choć zawsze niesamowitych legend, z których kilka posłużyło Robertowi J. Szmidtowi do stworzenia własnej wizji.

W Riese Robert J. Szmidt przedstawia bezgranicznie okrutny świat po apokalipsie, w którym dawne zasady należą do przeszłości – lecz jest też światełko w tunelu i pojawia się związana z nim nadzieja. Czy człowiek, który stoczył się do poziomu egzystencji bezrozumnych bestii, zdoła tę nadzieję wykorzystać? Czy szansa na przetrwanie okaże się silniejsza od zaślepienia, nienawiści i pragnienia zemsty? Odpowiedź czeka już na księgarskich półkach.

Zamów książkę w najlepszej cenie już dzisiaj:
✋ Empik:  bit.ly/RieseEmpik
✋ Świat Książki: bit.ly/RieseSK

🚨🚨🚨🚨🚨

W najbliższym czasie fani uniwersum będą mieli znakomite okazje do spotkania się ze światem wykreowanym przez Dmitrija Głuchowskiego. Między 20 a 26 maja odbędzie się organizowany przez Empik międzynarodowy festiwal literacki Apostrof (www.empik.com/apostrof) – a jednym z jego gości będzie Robert J. Szmidt. Autor Riese spotka się z czytelnikami w Gdańsku (21 maja), w Poznaniu (22 maja), Katowicach (23 maja) oraz w Krakowie (24 maja).

Kolejnym punktem obowiązkowym stanie się V edycja Warsaw Comic Con (31 maja–2 czerwca) – fantastyczne święto fanów filmów, komiksów, seriali, gier, słowem: szeroko pojętej popkultury (warsawcomiccon.pl/pl/). Fanów Uniwersum Metro 2033 czeka sporo atrakcji. Na początek czas na crème de la crème – gościem specjalnym będzie sam Dmitrij Głuchowski. Nie zabraknie również Roberta J. Szmidta i Pawła Majki, autorów polskich powieści z serii. Organizatorzy zapraszają do strefy gry (dziesięć stanowisk z grą Metro Exodus w klimatycznej aranżacji), strefy spotkań (miejsca do uzyskania wymarzonego autografu) oraz wyjątkowej strefy Metro, czyli niesamowicie zaaranżowanej przestrzeni z wyjściem z metra, wagonem i obozem stalkerów. W strefie Metro będą odbywać się prelekcje i panele, spotkania autorskie i konkursy. Drodzy fani świata stworzonego przez Dmitrija Głuchowskiego – bez wątpienia wydarzeń najbliższych tygodni nie można przegapić!


 92 
 : Maj 08, 2019, 10:55:32  
Zaczęty przez Wrathu - Nowe: wysłane przez Rezro
Po części się zgadzam. Ale sam film jest świetny Hyhyhy

 93 
 : Maj 07, 2019, 15:04:38  
Zaczęty przez Wrathu - Nowe: wysłane przez Hammer
Końcówka do dupy.

 94 
 : Maj 06, 2019, 23:35:51  
Zaczęty przez Wrathu - Nowe: wysłane przez Rezro
O właśnie chciałem o tym napisać, tak więc dodam swoje trzy grosze Wink

Największa wada filmu? Otóż skutki "snap'u" były by znacznie bardziej dewastujące. Film niestety koncentruje się jedynie na skutkach emocjonalnych tego zdarzenia, ale śmierć masy inżynierów i specjalistów niezbędnych do utrzymania infrastruktury spowodowałby natychmiastowy masowy głód i wojnę o surowce, a nie tylko "niepokoje w rządach". Istna apokalipsa. Tu macie solidną analizę tego zdarzenia.

Ale jest kwestia którą muszę jeśli chodzi o to co się w filmie dzieje, a z czym niektórzy mają problem bo wszystko to jak najbardziej ma sens. Ale to już spoilery:
Wieloświat Marvella opiera się na teorii równoległych linii czasu, tj. każda zmieniona decyzja prowadzi do de facto powstania nowego świata, a więc unika się całego burdelu wnikającego z paradoksu dziadka. Oznacza to że czasu de facto nie da się zmienić, a co najwyżej można się udać do innego świata gdzie losy potoczyły się inaczej (nie wnikam co doprowadził do powstania kreskowej Earth-8311, bo technologia Celestiali może wszystko). Dlatego też bohaterowie nie próbują zmienić linii czasu. Było by to bezcelowe (był to zresztą jeden z błędów Strange'a w jego filmie). Ich plan polega na pożyczeniu kamieni nieskończoności z innych światów i odwrócenie snap'u. Ten jednak też ma soje ograniczenia. Snap można odwrócić bowiem ludzie ci de facto nie zginęli a zostali uprowadzeni do kamienia duszy, można więc ten proces cofnąć. Kamienie mają jednak swoje ograniczeni i nie są w stanie przywrócić prawdziwej śmierci. Co najwyżej jak w przypadku Gamary można pożyczyć kogoś z innej linii czasu. Najdziwniej jest w przypadku Kapitana Ameryki, ale ten przypadek da się wytłumaczyć że ten jest z innego świata.
Mam nadzieję że rozjaśniłem nieco te kwestie?

A tak z innej beczki, film jest zarąbisty 10/10! Polecam  Hyhyhy

 95 
 : Maj 03, 2019, 12:06:43  
Zaczęty przez Wrathu - Nowe: wysłane przez Wrathu
Odnośnik do nowiny na Stronie GłównejKontynuacja Wojny bez granic, najlepiej zarabiającego filmu superbohaterskiego w historii, chce granice przesunąć jeszcze dalej. Pod względem rozmachu, budżetu, zarobków, pobitych rekordów. Trudno będzie uciec od porównań, a filmy różnią się wydźwiękiem, nastrojem czy postaciami, na które położono nacisk. To koniec pewnego etapu dla kinowego Uniwersum Marvela, na które składają się aż 22 filmy.

Przed Wami recenzja pisana po kinowym pokazie filmu Avengers: Koniec Gry. Komu zależało, na pewno już widział, ale obiecuję, że staram się unikać spoilerów i poruszam kwestie bardziej techniczne, charakterologiczne i społeczne. Pewne jest natomiast, że na film warto się wybrać znając przynajmniej część uniwersum MCU. A nawet jeśli się nie zna, to film ten pokazuje ogrom świata wykreowanego przez Marvel i podsumowuje wiele wydarzeń, które dążyły właśnie do tej chwili - ostatecznego starcia, które przejdzie do historii kina.

Całość recenzji pod tym linkiem.

 96 
 : Maj 01, 2019, 11:46:54  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Squonk

Informacja prasowa od Wydawnictwa Insignis.

Nowa powieść Roberta J. Szmidta, a zarazem pierwszy tytuł polskiego autora wydany w ramach serii Uniwersum Metro 2035 – fani międzynarodowej rewolucji zapoczątkowanej przez Dmitrija Głuchowskiego mogą już szykować się na 15 maja. Uwaga: Nadchodzi Riese!

Riese otwiera polski rozdział w ambitnym projekcie Uniwersum Metro 2035, gałęzi Uniwersum Metro 2033, do której należą Otchłań oraz Wieża, wcześniejsze powieści Roberta J. Szmidta, tworzące wraz z najnowszą książką niezwykłą trylogię. Bo Riese to też spotkanie ze starymi znajomymi, takimi jak Nauczyciel, ostatni z Pamiętających, którym dane było urodzić się przed wojną i „pamiętać” świat sprzed zagłady, czy Iskra, która usłyszy od niego: „Przed atakiem Riese było dla nas (…) taką samą legendą jak Otchłań dla mieszkańców Wolnych. Zwykłym miejskim mitem obudowanym masą niesprawdzonych pogłosek i sensacyjnych, ocierających się o absurd plotek”.

Bohaterowie trafiają właśnie tam, do podziemnego kompleksu w Górach Sowich, i szybko okazuje się, że w Riese kryje się znacznie więcej sekretów, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać...

Warto przypomnieć, że seria Uniwersum Metro 2035 – choć ściśle związana z Uniwersum Metro 2033 – to już inna, nowa rzeczywistość. Nie ogranicza jej ani rok 2033 w umiejscowieniu akcji, ani nie zamyka bohaterów w niewielkim fragmencie świata po Apokalipsie. Dmitrij Głuchowski pisze o swoim projekcie, że o ile Uniwersum Metro 2033 to seria „o życiu na gruzach i osuwaniu się w ciemną otchłań, z której człowiek już nigdy się nie wydostanie”, to „w Uniwersum Metro 2035 każda książka stanie się (…) fragmentem, z których wspólnie ułożymy ogromną mozaikę, epickie płótno opowiadające o ostatniej próbie ludzkości, by uratować się i zmartwychwstać”.

Warto czekać na Riese!

 97 
 : Maj 01, 2019, 10:06:44  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Squonk

Informacja prasowa od Wydawnictwa Dragon.

Czy jeden człowiek może zlikwidować korupcję w świecie, w którym od lat rządzą te same układy?

Charles Campisi, legendarny szefa biura spraw wewnętrznych NYPD, zdradza kulisy pracy w owianym złą sławą wydziale nowojorskiej policji. Handel narkotykami, dziecięca pornografia, gwałty i zabójstwa – to nie jest obraz z amerykańskiego filmu. To rzeczywistość, z którą musiał się zmierzyć. To historia dobrego gliniarza, któremu udało się powstrzymać tych złych.

„Wspomnienia Campisiego można czytać dla czystej rozrywki lub jako elementarz pracy policyjnej. Albo z obu tych powodów.” (KIRKUS REVIEW)

CHARLES CAMPISI – w latach 1996–2014 szef biura spraw wewnętrznych nowojorskiej policji, zajmującego się zwalczaniem korupcji w NYPD. Wyznawca zasady „zero tolerancji”. Zrewolucjonizował zasady działania biura, dzięki czemu przestępczość w szeregach policji diametralnie spadła, a opracowane przez niego metody są dziś wdrażane przez służby na całym świecie.

„(…) To trudna robota i trudny świat. To świat pełen kłamstw, oszustw i zdrad, świat kapusiów i informatorów, pluskiew i podsłuchów, inwigilacji i tajnych operacji. To świat dobrych policjantów, którzy stali się źli, i złych, którzy stali się gorsi. Świat gliniarzy rabujących i kradnących, handlujących narkotykami, nadużywających ich, gwałcących, a nawet mordujących ludzi. Nigdy nie jest ich aż tylu, co zdaniem niektórych, ale dla nas i dla  wszystkich uczciwych gliniarzy i tak zawsze jest ich zbyt wielu. Stanowią powód, dla którego istniejemy. Z konieczności działamy w cieniu, w tajemnicy, oddzieleni od pozostałej części policyjnej braci. Niektórzy gliniarze nienawidzą nas, wielu się nas obawia. Gdy wchodzimy do pomieszczenia pełnego innych policjantów, rozmowy cichną, spojrzenia uciekają, ludzie ostrożnie się oddalają. Nawet dobrzy gliniarze, którzy rozumieją, że nasza praca jest ważna i konieczna, cieszą się, że sami nie muszą jej wykonywać. W ten sposób nas separują. Wszystko to rozumiemy i akceptujemy. Musimy. W końcu stanowimy Internal Affairs Bureau, IAB, którego wszyscy tak się obawiają. Jesteśmy gliniarzami przesłuchującymi innych gliniarzy, policją strzegącą porządku w policji. A nam wystarcza to, że każdy funkcjonariusz, zarówno ten dobry, jak i ten zły, wie, że jesteśmy – dwadzieścia cztery godziny na dobę.
I obserwujemy.(…)”

 98 
 : Maj 01, 2019, 08:40:37  
Zaczęty przez Rezro - Nowe: wysłane przez Rezro
Kontrowersyjna nowa seria Star Trek. Koronny dowód na to że CBS to Werner Space Opery. Ale nie jest to wcale seria zła! Ba! Wręcz przeciwnie!Po raczej ssącej pierwszej połowie pierwszego sezonu, seria w końcu zaczyna być Trekiem! W mojej ocenie jedną z najlepszych serii w historii! Choć zarazem należy mieć na uwadze że w sposób ewidentny nie jest to Prime Timeline. Należy pamiętać że seria została zaprojektowana by być w kanonie Kelvin-verse, ale z powodu decyzji CBS tak nie jest. Powiedzmy że jest to ich własny Discovery-verse. Szczególnie że w czasie przed TOS jest technologia której ewidentnie w serii nie było (choć seria mruga okiem w tym kierunku w drugim sezonie). Przyczepiłbym się tu jedynie do skalowania, bo niektóre statki mają efekt Tardis'a mieszcząc więcej niż powinny, ale zarazem same użyte tam rozwiązania nie są złe (okręty są mocno zautomatyzowane).

Bohaterką serii jest Michael Burnham. Przybrana siostra Spoka (spokojnie, seria wyjaśnia ten fakt później) która po fatalnej decyzji skutkującej śmiercią jej kapitana, trafia do więzienia za bunt. Z więzienia wyciąga ją kapitan Discovery Gabriel Lorca, który to prowadzi eksperyment o którym nie chce by wiedziano w gwiezdnej flocie. Ewidentne jest że dzieje się coś podejrzanego. A na to nakłada się wojna z Klingonami, która ssie bo z powodu decyzji CBS sekta fanatyków z pierwotnego skryptu nagle staje na czele imperium. Ale to tak do połowy. Od drugiej połowy to nawet nie powiem co się wyprawia.. eghm..Terrańskie Imperium, Podróże w Czasie, Sekcja 31, Pike z Enterprise i Federacja tworzy jeb*y Proto-Borg!. Tak czy siak jest o niebo lepiej. Plot-hole z początku kolejno zostają załatane, np. kontrowersyjny Spore Drive traci na znaczeniu z powodu jego szkodliwości na czasoprzestrzeń.

Ocena.. 8/10 a byłby punkt więcej gdyby nie skopany start.. polecam (z zastrzeżeniami by fani przymknęli oko na parę spraw)!

 99 
 : Maj 01, 2019, 01:02:44  
Zaczęty przez legendsofAmon - Nowe: wysłane przez Aq
Zainstalowałem wszystkie dodatki, po czym dołożyli mi asortyment w warsztacie, który wcześniej był bardzo ubogi. Dodatkowo mam wrażenie, że poprawiła się grafika, przez co zmiany pogody stały się bardziej intensywne, np mgła, która wcześniej była dość słabawa teraz jest w niektórych momentach jak mleko.

Sieje pożogę aż sam się boje, karabinier dalekodystansowiec z dwururką na bliskie odległości, z dodatkiem łojenia pałką w walce bezpośredniej. Zacząłem też się bawić budową, bo wcześniej całkowicie to sobie darowałem. W tym względzie raczkuje, pobiegałem trochę po świecie, ubiłem dwóch Bossów (supermutanta i świecącego ghula), jednak dalej powstrzymała mnie znikoma ilość zapasów w postaci nabojów.

Coś spieprzyłem w rozwoju postaci, bo otwieranie zamków pomyliłem z kradzieżą i rozbrajaniem, przez co dwa punkty poleciały na inne pole. Rozwinąłem cechę odporności na radiacje przy pędzlowaniu znalezionego jedzenia, więc wszędzie mogę podładować energię bez zbędnego nastawiania się na czerwoną kreskę. Szczęście daje mi sporą ilość kapsli porozrzucanych po świcie, czy przy zwłokach przeciwników. 

Trochę cierpię na brak asortymentu w postaci granatów, min, czy koktajlów, bo całkiem fajnie mi się tymi rzeczami posługuje a przede wszystkim skutecznie w walce z co bardziej wymagającymi przeciwnikami.

Na razie tyle ...

 100 
 : Kwiecień 22, 2019, 10:46:05  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Jerzy
Czego wszystkim Czytelnikom życzymy!  Szczęść Boże

Strony: 1 ... 8 9 [10]
Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!