Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Czerwiec 16, 2019, 21:19:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie
 
   Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
 21 
 : Czerwiec 03, 2019, 11:08:47  
Zaczęty przez Rezro - Nowe: wysłane przez Rezro
Brytyjska komedia w starym stylu, na bazie powieści autora Terrego Pratchett'a*. Szykujcie się na sporą dozę absurdu HyhyhySzykuje się Apokalipsa. Antychryst przybył na świat jako dziecię, a anioł i demon zostaje wysłany z misją by wszystkiego dopilnować. Tyle że ww. są w istocie przyjaciółmi, a dziecko i tak trafia nie do tej rodziny co trzeba. A to tyko początek tego latającego cyrku..

Polecam 8/10 (o ile ktoś lubi takie klimaty) Ufol

Edit: Sorry. Pomyliłem autorów.

 22 
 : Czerwiec 02, 2019, 18:48:57  
Zaczęty przez Rezro - Nowe: wysłane przez Rezro
Dobra. Czas na teorię na temat Aladyna Disney'a.

Na początek warto zwrócić uwagę na oczywisty brak motywacji Jafara. Ten w końcu już miał władzę nad miastem piorąc mózg sułtana. Tak, próbował on skonsolidować władzę, np. żeniąc księżniczkę (w czym Aladyn mu przeszkodził). Tyle tylko że po co mu była lampa? W końcu sama ona stała się przyczyną jego problemów i gdy ten w końcu ją dostał to nie wiedział co z nią zrobić, co w konsekwencji stało się przyczyną jego zguby. Tu przyznaję że nie jest to moja teoria, ale ludzie już od jakiegoś czasu sugerowali że ktoś go do tego namówił. Mam jednak ciekawą teorię kto to był.. Iago.

Skąd nienaturalnie inteligentna papuga z zębami miała by wiedzieć o lampie? A no stąd skąd Jafar wziął moc na pierwszym miejscu (poza tym że zdobył ja na targu), a więc ludzie zapominają że w oryginalnej historii było dwóch Dżinów. Oprócz sławnego Dżina z Lampy, był również mniejszy i słabszy Dżin Pierścienia. I tak.. sugeruję że Iago jest tak naprawdę Dżinem, szczególnie że Jafar był pierwotnie też złodziejem. Skąd wziął więc pozycję i moc? Z trzech życzeń! Ale dlaczego Iago powiedział by mu o sowim potężniejszym bracie o ile ten ściśle o to go nie zapytał? Otóż sądzę że obaj dżini starali się wzajemnie uwolnić. Iago wiedział że Jafar nie da mu wolności, więc starał się wmanipulować go w wypuszczenie Dżina Lampy, poprzez zajęcie jego miejsca. O ironio Dżin Lampy trafił ręce kogoś kto kto faktycznie miał zamiar go uwolnić, więc jego intencje niejako niewypaliły. Tu warto wspomnieć że w kontynuacji Aladyna, Iago zmienia strony po tym jak zostaje wyzwolony z lampy (do której został wciągnięty wraz z Jafarem).

I skoro o tym mowa to o ironio Dżin w wersji aktorskiej jest zdecydowanie najlepszą częścią tego filmu, choć budził największe obawy ludzi. Choć nie jest to Robin Williams to jednak Will Smith daje radę. Co więcej podobają mi się mroczne tony jakie pojawiają się w jego wypowiedziach, bowiem choć pierwotnie podchodzi cynicznie do Ala wręcz nim manipulując, to widać jak z czasem zmienia się relacja między nimi. W mojej opinii szkoda że sam Iago ma nieco zbytnio ograniczoną rolę, ale z drugiej strony wcale nie sprzeczną z moją teorią. Tu warto wspomnieć że sam Iago poniekąd namawia Jafara do tego co doprowadziło do jego klęski. No cóż.. niestety nie dowiemy się czy było tak naprawdę.

 23 
 : Czerwiec 02, 2019, 18:06:15  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Rezro
Tak jak nie było i Porozumienia z Centrum, bowiem partia pana prezesa zstąpiła z nieba na skrzydlatych koniach Roll Eyes A tak na serio to SLD jeszcze bym na śmierć nie skazywał, bo z PSL'em od lat znajdowali się oni na granicy progu wyborczego i tym razem w sejmie by też byli, gdyby nie tworzenie koalicji z samymi sobą (ta marginalizacja to nastąpiła już dekadę temu, tak swoją drogą). Skoro o tym mowa to PSL już odłączyło się z koalicji, przyjmując przyznam całkiem sprytną taktykę budowy nowego centrum. Na dobrą sprawę nie widzę też SLD w parze z PO, bo i już w trakcie wyborów samorządowych było to kuriozum (poza tym przekroczyli by próg wyborczy startując samodzielnie, a nie zyskali nic z koalicji). W sumie Biedroń miał tu rację przy ocenie tej sytuacji.

Ludzie się wreszcie ograneli i widzą, że te same twarze zrobiły taki sam teatrzyk, tyle że sobie inny makijaż nałożyli.

A że co? Ludzie w końcu przejrzeli PiS? Czy jak zazwyczaj robisz projekcje z braku autorefleksji?

dlatego posypały się te programy 500+, na dzieci, trzynasta emerytura, dodatki dla niepełnosprawnych, podwyżki w służbie zdrowia dla pielęgniarek, a do tego cały czas hołduje zmiany pro biedni i mniej zamożni.

Nie zapominaj również o galopujących podwyżkach cen śmieci, ubezpieczeń i w sumie wszystkiego czego nie widać. O gigantycznym długu w samorządach które już wstrzymują inwestycje z powodu braku należnej im kasy, nie mówiąc. W normalnych warunkach rząd próbował by przegrać z "honorem" by zwalić cały ten bajzel na barki technokratów, ale PiS tak sobie już naważyło że przegrać nie może i kwestią czasu jest aż w przepaść wariantu Greckiego wpadnie. Widać znajome sceny z lat osiemdziesiątych na horyzoncie, pytanie tylko jak długo i ile będzie nas to kosztować, bo upadek nie jest czy a kiedy?

I wiem, że zaraz wyskoczysz z zadłużeniami Państwa, ale kogo to obchodzi, skoro ci ludzie całe swoje życie przez pokolenia musieli oszczędzać i oglądać to, co mogą teraz kupić, przez witryny sklepu. Ludzie mają w d… dalsze oszczędzanie, chcą żyć jak inni za granicą a jakieś długi Państwa ich kompletnie nie interesują, bo jak to u nich ciągle było, jakoś to z Państwem będzie.

Nie debatuję nad powodami obecnego stanu rzeczy, ale jaka to niby jest argumentacja? Pamiętaj że ci co są za witryną to właśnie ci co oszczędzali, a ci przed to wcale nie oszczędzali tylko wiązali koniec z końcem, nierzadko z powodu właśnie przepijania wszelkiej kasy. PiS nie wymyślił nic nowego. Przywrócił po prostu stan jaki był dotychczas. Czyli burdel. Wliczając w to nawet wymianę premiera po dwóch latach, by zatuszować brak pomysłów.

Martwi mnie tylko wzrost cen artykułów, i tu właśnie Rząd powinien coś robić, bo porównując ceny skupu z tym co znajduje się na półkach sklepowych to jest przepaść.

To miło że zgadzamy się co do przyczyny problemu, a więc konieczności likwidacji słynnego "500 plus 700 minus". Bo te podwyżki z powietrza się nie wzięły. W końcu mamy tu do czynienia z elementarnymi prawami ekonomii że ceny odzwierciedlają realny dochód, a w konsekwencji dając nieadekwatne podwyżki płac, dajemy również adekwatne podwyżki cen, no bo d'oh! Od lat już wiadomo że podwyżki płacy minimalnej dotyczą jedynie utrzymania minimum socjalnego w kontekście inflacji. Problem tylko że zgodnie z tym co mówiła Margaret Thatcher, rząd nic nie daje bo nic nie ma, co by nie wziął ci wcześniej (o ironio użyła ona 500 funtów jako przykładu, więc gratulacje za trolla z tym pomysłem). Jest więc tylko kwestią czasu aż ludzie zdadzą sobie sprawę że to co dostali to przymusowy kredyt do spłacenia, z niemałym wcale oprocentowaniem. Tak w sumie to gdyby nie zamachy na sąd i bezprawie, to rozważałbym nawet oddanie na nich głosu. By dopełnić ich drogi na dno politycznego jeziora, gdzie jest ich miejsce.

 24 
 : Maj 31, 2019, 15:39:53  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Squonk

Dziś, w Warszawie, zaczyna się kolejna edycja Warsaw Comic Con. Obszerny program zawiera masę spotkań z gwiazdami fantastycznych produkcji filmowych oraz telewizyjnych, a także paneli tematycznych oraz tzw. strefy.

Jedną z nich będzie Strefa Metro, a niej tak znamienici goście jak Dmitrij Głuchowski oraz polscy twórcy Uniwersum Metro 2033: Robert J. Szmidt, Paweł Majka oraz Artur Chmielewski. W programie również prelekcje dotyczące tematyki związanej z tymże uniwersum. Program imprezy w linku poniżej.

Strefa Metro na Comic Conie - program [PDF]

 25 
 : Maj 30, 2019, 00:24:47  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Aq
Jakie PO i jakie SLD. Tych drugich już nie ma, nastąpiła całkowita marginalizacja lewicy i nic nie wskazuje na to, aby mogli się podnieść przez następne dziesięć albo i więcej lat, a do tej pory już wszyscy o nich zapomną. Nie ma PO jest KE, stworzona sztucznie na potrzeby wyborów do UE. Ludzie się wreszcie ograneli i widzą, że te same twarze zrobiły taki sam teatrzyk, tyle że sobie inny makijaż nałożyli. Do tego pościągali „liderów” marginalnych partii, myśląc, że jak w drużynie będzie jedenastu Messich to wszystko się uda wygrać. PIS rozegrał całkowicie inne spotkanie, Lider umiejętnie wykorzystał braki w ludności, dlatego posypały się te programy 500+, na dzieci, trzynasta emerytura, dodatki dla niepełnosprawnych, podwyżki w służbie zdrowia dla pielęgniarek, a do tego cały czas hołduje zmiany pro biedni i mniej zamożni. I wiem, że zaraz wyskoczysz z zadłużeniami Państwa, ale kogo to obchodzi, skoro ci ludzie całe swoje życie przez pokolenia musieli oszczędzać i oglądać to, co mogą teraz kupić, przez witryny sklepu. Ludzie mają w d… dalsze oszczędzanie, chcą żyć jak inni za granicą a jakieś długi Państwa ich kompletnie nie interesują, bo jak to u nich ciągle było, jakoś to z Państwem będzie.

Martwi mnie tylko wzrost cen artykułów, i tu właśnie Rząd powinien coś robić, bo porównując ceny skupu z tym co znajduje się na półkach sklepowych to jest przepaść.

 26 
 : Maj 28, 2019, 13:41:45  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Squonk

Jak już wiecie z mojej recenzji, Metro Exodus bardzo przypadło mi do gustu. Świetny klimat, poruszająca fabuła oraz bardzo dobry gameplay, kupiły mnie bardzo szybko. Jeżeli jednak preferujecie - od czytania jakiś farmazonów starego dziada - zobaczyć grę w akcji to say no more!

Zaprzyjaźniony YouTuber z kanału Kowalowe od jakiegoś czasu zaczął nagrywać gameplaye z Metro Exodus, obecnie jesteśmy na 4 epizodzie (poprzednie znajdziecie niżej) który to powstał już przy współpracy ze Schronem.

Gorąco zapraszam do oglądania, a i nie zapomnijcie Kowalowi zostawić lajka oraz suba bo warto. Kanał poświęcony jest głównie War Thunderowi, ale miłośnicy postapo znajda też coś dla siebie, chociażby bardzo fajny gameplay z Stalker Call of Chernobyl.

Polecam!


Pozostałe części gameplaya z Metro Exodus.

 27 
 : Maj 27, 2019, 21:43:23  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Rezro
No to po wyborach i wynik do przewidzenia. Od początku było wiadomo że Schetyna nie rozumie sztuki polityki i próbuje skonsolidować kontrolę nad całą opozycją, mimo oczywistego faktu że umiarkowana prawica i SLD nie będą iść w parze. Biedroń miał tu rację. Ludzie to nie bydło i każda z partii musi mieć swój program poza anty-PiSem. To czego lodzie chcą to współpracy ponad podziałami w odsunięciu koszmaru PiS od władzy, ale już normalnej reprezentacji w kwestiach codziennych. Tego zabrakło. Pamiętajmy że PiS doszło do władzy z powodu politycznego samobójstwa SLD, a nie z powodu klęski PO. Nowoczesna i Kukiz w zasadzie leżą. I bardzo dobrze! Czas jednak by opozycja się pozbierała do kupy i przestała zachowywać jak lemingi. Na szczęście w głównych wyborach wartościowi politycy powinni już powrócić do gry. Pytanie jednak czy powstanie jakaś solidna opcja centrowa po tym jak PO poszło nie wiadomo dlaczego na lewo?

 28 
 : Maj 25, 2019, 13:55:24  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Squonk

Informacja prasowa od organizatorów konwentu Zakonki 2019.

Akredytacja na Zakonki 2019 już dostępna! Przedpłaty można wykonywać do 31 lipca 2019 w cenie 45 zł. Po upływie tego terminu cena podnosi się o 10 zł oraz możliwa jest tylko wpłata na miejscu imprezy (opcja przelewu zostaje zablokowana). Organizatorzy zaznaczają, że kupując akredytacje automatycznie akceptujemy regulamin imprezy, w związku z tym prosimy o  zapoznanie się z nim: plomien.lunarii.org/regulamin_zakonek.pdf.

Wszelkie ważne informacje - jak wykonać przelew czy gdzie wypełnić formularz zgłoszeniowy - są dostępne na stronie: plomien.lunarii.org/Zakonki/cont/129.


 29 
 : Maj 22, 2019, 14:12:21  
Zaczęty przez Rezro - Nowe: wysłane przez Rezro
No to jedziemy:A oto moja Zjednoczona Federacja Planet. Proces unifikacji został w zasadzie już zakończony. Saurianie jednak nie zdecydowali się sfederalizować pozostając w koalicji. W sumie dobrze bo mój limit zarządzania i tak jest naciągany. Niestety mam na granicach wrogów. O ile znajdujące się po lewej jaszczury nie stanową większego problemu, bo ich flota została złamana w wojnie z kimś innym, to Orion i Andorianie stanowią spory problem. Na szczęście mam nad nimi przewagę ale sytuacja jest dość ryzykowna. Obecnie koncentruję się na Andorianach, bo ci znajdują się pomiędzy moimi sojusznikami, a Orion mimo wrogości nie rywalizuje ze mną, więc ryzyko jest mniejsze. Na chwilę obecną nie wiem czy pójść z nimi na wojnę. Z jednej strony mogę skorzystać z obecnej przewagi, z drugiej wojna była by trudna i bolesna z powodu jedynie 1/3 przewagi nad ich stacjami obronnymi. Choć są w stanie wojny z moim sojusznikiem, to myślę jednak że nie będę ryzykował, bo gram w trybie bez odwrotu.

Edit:
Wojny Andoriańskie:

Po tym jak władzę w Federacji objął militarystycznie nastawiony przedstawiciel Czarnej Kampanii (bonus do uszkodzeń), oraz w związku z dużym sukcesem reformy floty która rozrosła się do siedmiu Kolumbii, po wycofaniu z użycia nie dających już rady Fregat (Neptuny). Zacząłem na serio rozważać konfrontacje z Andorianami. Sprawa rozwiązała się w zasadzie sama, bo w związku z ich atakiem na sojusznika w sumie wypadało coś zrobić. Konfrontacja jak przewidywałem była bolesna (największa zaleta Stellaris, wojna jest zarówno satysfakcjonująca jak frustrująca, tak jak być zresztą powinno) i gdyby nie wsparcie floty Saurian to chyba by się nie powiodła. Dzięki światłemu przywództwu Admirała Archera Gwiezdna Flota utraciła jedynie jednego Interpida. Sojusznicy stracili większość swojej floty, ale były to w większości patrolowce i było to głównie z ich winy bo nie chcieli kooperować. Ale ich udział był niezbędny do zdobycia fortec.

Z innych newsów. Utraciłem dwie prymitywne cywilizacje. Jedna przepadła w skutek wojny jądrowej, na którą nie mogłem nic poradzić, zaś druga z powodu asteroidy. Niestety mimo próby nie zdołałem przybyć na czas z linii frontu.

 30 
 : Maj 21, 2019, 00:06:21  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Squonk
Nowina Uniwersum Metro 2035 w Górach Sowich ---> https://trzynasty-schron.net/nowina,5cc968633879b.html

Nowina Premiera 'Riese' Roberta J. Szmidta – wielkie otwarcie polskiego rozdziału w Uniwersum Metro 2035 ---> https://trzynasty-schron.net/nowina,5cdde78eeb309.html

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!