Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Luty 18, 2020, 00:09:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie
 
   Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
 21 
 : Styczeń 20, 2020, 17:25:52  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Aq
ja to bardziej bym się obwiał, że on nie przepuści żadnego tekstu  Wink

 22 
 : Styczeń 20, 2020, 10:42:13  
Zaczęty przez Sason - Nowe: wysłane przez Aurelinus
chciałbym jeszcze wrócić do tematu radia.
Niestety nie znam szczegółów, dlatego sugerowałem "pożyczenie" cudzego modułu i podłożenie własnej muzyki Smiley.

 23 
 : Styczeń 19, 2020, 20:01:04  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Jerzy
Jestem za squonkową propozycją zatrudnienia Aurelinusa na etacie korektora/redaktora. Przez życiowy zapierdol nie zaglądam do korektorskiego warsztatu wystarczająco często. A Squonk jest zbyt liberalny  Ordynus? , więc przydałoby się wsparcie.

 24 
 : Styczeń 19, 2020, 15:31:27  
Zaczęty przez Sason - Nowe: wysłane przez Sajok
Aurelinusie chciałbym jeszcze wrócić do tematu radia. Przyznam szczerze, że mimo ściągnięcia jakichś modów radiowych nie jestem w stanie tego tematu rozgryź. A ten mod radiowy co wydawał mi się najlepszy mimo wszystko nie spełnia trochę moich oczekiwań. Jak się dodaje piosenki do playlisty danego radia? Pisałeś mi kiedyś, że tylko można podmieniać jeżeli dobrze zrozumiałem a nie dodawać dodatkowych. Jeżeli tak to może jak się tworzy nowe radio z nową playlistą. Chciałbym po prostu połączyć piosenki z radia Mojave i New Vegas plus ewentualnie kilka dodatkowych muzyczek. Wydaje mi się, że plik skryptowy nie jest playlistą tylko chyba odpowiada za kolejność i "zapętlanie" odtwarzania. Wobec tego chyba zasadnicze znaczenie ma plik "questowy". Jest tu podzakładka "radio" i widzę tam tytułu piosenek z danego radia. Wystarczy dodać skopiować i przerzucić wpisu z jednego radia do drugiego?

 25 
 : Styczeń 19, 2020, 13:45:28  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Aurelinus
Ostatni, największy, najmasywniejszy. Deus Ex Machina do potęgi dziesiątej zamykająca najpotężniejszą trylogię trylogii (pogrubiono grafomanię, ale cały tekst ma charakter grafomanii, polegającej w tym wypadku na nieumiejętnym dobieraniu wyrażeń "artystycznych" do celu wypowiedzi)
Deus ex Machina to rodzaj męski (Deus=bóg) więc nie "zamykająca" ale "zamykający", poza tym ktoś tu chciał napisać, że to jest (chyba) coś w rodzaju "opus dei", końca wszystkich końców itp., a nie "nagłe zmiany sytuacji, niedające się logicznie wyjaśnić w kategoriach rozwoju wydarzeń" jak powiedzenie "deus ex machina" jest powszechnie rozumiane. No właśnie tak to jest, jak ktoś nad treść stawia grafomanię.
ta seria nigdy nie była monumentem logiki
Gwiezdne Wojny to nie jest ciąg logiczny i rzeczowość - pomijając absurd polegający na poszukiwaniu "rzeczowości" w filmie sci-fi to mamy tu liczbę pojedynczą, a w następnym zdaniu już mnogą:
To rozrywkowe produkcje, gdzie główne skrzypce grają bohaterowie - inna sprawa, że powiedzenie brzmi "pierwsze skrzypce", "główne" są role.
niesamowita wewnętrzna mitologia
które w moich oczach są prawdziwą filmową porażką przez większość czasu trwania - podział na mniejszość i większość raczej wyklucza twierdzenie o "prawdziwej porażce". Jak dla mnie porażką można nazwać tylko totalny crap, a nie coś co jednak daje się zjeść.
Odstawiając niefiltrowaną nostalgię na bok - heh, chciałbym wiedzieć zatem, czym jest "filtrowana nostalgia"...
Niezdecydowanego, butnego, otaczającego się ludźmi którzy nie umieli bądź nie chcieli przecedzić jego pomysłów na prequele i wizję wymienionych w Nowej Nadziei Wojen Klonów - "Nowej Nadziei Wojen Klonów" - wtf? Ktoś się chyba tak zapędził, że tworzy nowe części? "Niezdecydowany" i "butny" to raczej wyrażenia sprzeczne, ale rozumiem konkluzję - "nie ma zdania, ale i tak broni go".

Co do tematu - mogę spróbować, ale akurat z tego tekstu - wg mnie - nie da się zrobić niczego sensownego bez przepisania go od nowa z zachowaniem zasad tworzenia recenzji. Oczywiście, to nadal będzie rozprawka wg standardu z podstawówki (tzn. nie mam nic przeciw konstrukcji rozprawki, to bardzo dobry kręgosłup opracowania), ale pisana lepszym językiem. To oznacza ponowną pracę autora, bo to nie ma być mój tekst - z którym nota bene w wielu fragmentach się albo nie zgadzam, albo nie rozumiem - tylko zastąpienie zrozumiałymi zdaniami hymnu rodem z kościelnego chóru. Zdaniami, które coś znaczą i do czegoś prowadzą. Nie twierdzę, że autor to dyletant, bo ogólnie konspekt z jego tekstu się wyłania, ale twierdzę, że ma za mało doświadczenia, by bez pomocy słowników i przeczytania kilku rzeczowych recenzji, łapać się za takie poważne zadania.
Polecam - jako studium niezłej recenzji, z którą też nie do końca się zgadzam i która też ma grafomańskie zadatki (ale tylko kilka drobnych) - ten tekst:
https://www.gram.pl/artykul/2019/12/20/recenzja-filmu-gwiezdne-wojny-skywalker-odrodzenie-i-smierc-zludzen.shtml

 26 
 : Styczeń 19, 2020, 03:03:03  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Squonk
Edytor jakiego używam nie wyłapał niczego więcej, zaś co do grafomanii to już kwestia gustu. Propozycja jest otwarta.

 27 
 : Styczeń 19, 2020, 01:18:18  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Aurelinus
A nie chciałbyś zająć się obróbką językową naszych tekstów?
Połowę fuck-upów wyłapie byle jaki edytor tekstu..., a druga połowę bym wyrzucił, bo to klasyczna grafomania.

 28 
 : Styczeń 18, 2020, 23:52:54  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Squonk
@Aurelinus
A nie chciałbyś zająć się obróbką językową naszych tekstów?  Afro

 29 
 : Styczeń 14, 2020, 15:37:32  
Zaczęty przez Dr Rectum - Nowe: wysłane przez Aq
Jakoś tak przyjemnie i znajomo pobrzmiewa ten początek.

The Mandalorian

 30 
 : Styczeń 12, 2020, 18:13:07  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Aurelinus
Edytor, jeśli w ogóle był, trochę zawiódł. To nie recenzja, tylko wprawka/rozprawka z 7. klasy szkoły podstawowej. Polszczyzna, klecenie myśli i zdań pozostawia wiele do życzenia (spoko, na poziom 7.klasisty wszystko jest ok.).
Autor chyba powinien spróbować to przeczytać, skoro ww. edytor/korektor zaspał, a przede wszystkim - zajrzeć do słownika jęz. polskiego. Nie, żeby nie dało się zrozumieć (chyba), ale zęby trzeszczą od nadużywania "to" i "tego", błędów pokroju "tą" (poprawna forma to "tę" - "tą trylogią", ale: "tę trylogię") i zlepków pokroju "patrząc pod lupą" (chyba "przez lupę", bo jak patrzysz "pod" to po co ci lupa...), albo "co irytuje tym bardziej" - eee... bardziej niż co...? O interpunkcji już nie wspomnę.
Do edycji, bo po prostu wstyd, żeby 13 Schron hostował takiego potworka. No chyba, że targetujemy teraz 10.latków, ale ich też należałoby przyzwyczajać do polszczyzny wyższych lotów.

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!