Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Lipiec 03, 2020, 19:04:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie
 
   Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Dzisiaj o 17:20:57 
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Squonk

Informacja prasowa od Wydawnictwa Insignis.

Trzecia część cyklu Szymuna Wroczka opowiada o konflikcie. Lecz czy autor nas do tego nie przyzwyczaił? Czy we wcześniejszych powieściach nie ten właśnie obszar ludzkiego działania eksplorował? Nie inaczej jest w najnowszej odsłonie. Rozdział po rozdziale wciąga nas w mroczne realia petersburskiego metra. Ciągle na wysokich obrotach.

Pomimo Wielkiego Rozejmu, wojna w metrze nigdy się nie kończy. Zawsze znajdą się tacy, którzy chcą mieć więcej i są gotowi zrobić wszystko by to osiągnąć.

W Piterze awantura rozgrywała się w obrębie jednej społeczności. W kontynuacji zatytułowanej Piter. Wojna mogliśmy zasmakować prawdziwego postapokaliptycznego konfliktu na wielką skalę.

W nowej książce wchodzimy w głowę Ubera, śledzimy jego konfrontację ze smokiem, tym prawdziwym i tym drugim. O wiele gorszym.

Bo Piter. Bitwa bliźniaków to spin-off poświęcony Uberowi. Bohater nie jest już tym nieprzejednanym, zajadłym bojownikiem idei. Wreszcie dowiadujemy się czegoś o nim samym! Wroczek odsłania kilka tajemnic i, jak zwykle, ubarwia wszystko błyskotliwymi tekstami czerwonego skinheada.

Zaczynamy w roku 2023. Stacją Obwodny Kanał rządzi lokalna bandyterka. W pewnym momencie na scenę wkracza Uber, który nie pozostanie obojętnym na dziejące się zło. Poruszy niebo i ziemię, by naprawić świat. I zrobi to w najlepiej znany sobie sposób.
Ale to nie wszystko…

Spotykamy też Ubera w roku 2033. Podczas wojny z Imperium Primorcy mianują go dowódcą ekipy straceńców, która ma wesprzeć buntujących się niewolników na Obuchowie. Uber zakasuje rękawy i bierze się do roboty, w swoim stylu. A jego towarzysze to nie pierwsi lepsi stalkerzy, chociaż to samo można powiedzieć o Weganach…

1 lipca dokładamy kolejne fragmenty układanki, które zdecydują o kształcie petersburskiego metra w postapokaliptycznym świecie. I ciągle zadajemy sobie pytanie: Co z Iwanem Mierkułowem?

📑 Książka już dostępna w sprzedaży: bit.ly/piter-bb.


 2 
 : Lipiec 02, 2020, 10:46:09  
Zaczęty przez Pilarious - Nowe: wysłane przez Wrathu
Pilarious - A gdyby przekuć Twoje recenzje w takie pełnoprawne, do zamieszczenia na Schronie? Co o tym myślisz? Koła Schronu wolno mielą, ale ostatecznie zawsze lepiej, żeby było niż żeby nie było Cheesy Ostatnio zostawiłem do korekty reckę Evangeliona i czeka.

 3 
 : Czerwiec 29, 2020, 23:32:55  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Squonk

Rok 2020 jest czasem politycznych decyzji oraz wyborów. Wyborów na urząd prezydenta, trzeba tu nadmienić. Kiedy piszę te słowa jest już po pierwszej turze, a za dwa tygodnie tura druga. Stąd też również i piąty numer Gorzowskiego Magazynu Fantastycznego LandsbergON, który jest wydawany przez Stowarzyszenie na rzecz Innowacji Społecznych NOVUM, jest przesycony polityką. A dokładniej politycznym spojrzeniem na zawarte w nim teksty, jak i na okoliczności wydawania tegoż periodyku.

Taki przynajmniej był zamiar redaktora naczelnego Mariusza Sobkowiaka we wstępniaku. Czyli wziąć się za bary z tą niby straszną tematyką jaką jest polityka, co przedstawia się w tzw. głównym nurcie. I co? I według mnie naczelny w tej sprawie poległ, idąc zgodnie z narracją jaką wytyczają media należące do w/w nurtu. Czyli jeśli jest miło, fajnie i kolorowo to w sumie tej polityki (złej!) nie ma, ale jeśli ktoś wyraziście (czasem aż z przesadą) przedstawia swoje poglądy na to czy na tamto, to muszą to być te mało miłe, niezbyt fajne i szare poglądy prawicowe. Bo przecież tylko one się odróżniają i wyróżniają od jednolitej magmy pozornej normalności, w czym ma nas utwierdzać ów główny nurt. No niestety, ale to jest ciut bardziej skomplikowane.

I z tą komplikacją mierzą się autorzy tekstów zamieszczonych w piątym numerze LandsbergONu. Z jakim skutkiem? To po kolei.

Pierwszy kruciak to tekst 2120 Marty Kalisiak traktujący o pracowniku korpoświata przyszłości. I pijąc do wstępniaka naczelnego: jeśli owa prawica jest taka fe, więc nią się nie powinno głosować czy popierać a tylko na tych innych, to kto nami rządzi i kto prowadzi nas do świata opisanego w tymże opowiadaniu? Na razie korporacje - głównie medialne - zajmują się "miękką"cenzurą treści, które nam serwują. Ale co będzie za parę lat? Czy to co właśnie w tym opowiadaniu?

O ile mam wątpliwości co do kierunku jaki naczelny wytyczył we wstępniaku, tak nie miałem ich podczas lektury jego opowiadania Main user. I to głównie z uwagi na zmyślnie pomyślany motyw wirtualnego życia w wirtualnym... hmm... życiu. Czy to śniłem, czy też sen śnił mnie? - aż się prosi o cytat z Neila Pearta delikatnie tylko wygładzający przerażającą w sumie historię jaką zawarł Mariusz Sobkowiak w swoim tekście.

Opowiadanie Kontrmachina, która napisał Karok Wojdyło ma pewną wadę. Jest za krótkie by na dobrze rozwinąć motyw korpoświata, w której człowiek jest niewolnikiem. Jedyne co mu zostaje to ciężka praca oraz ucieczka w świat poprawiających nastrój i dających możliwość resetu używek.

Najdłuższego tekstu Boska usterka, który napisał Paweł Karolczuk, szczerze mówiąc nie zrozumiałem do końca. Bo nie do końca umiem w cyberpunkowe klimaty w których pojawia się sztuczne życie stworzone przez człowieka, albo na odwrót. No ale może ktoś bardziej kumaty niż ja coś więcej z tego tekstu wyciągnie.

Warto też nadmienić że piąty numer LandsbergONu okraszają klimatyczne grafiki Leona Bakalarza, Piotra Rossy oraz Karola Wojdyło.

LandsbergON - strona - można z niej pobrać najnowszy a także pozostałe numery niniejszego czasopisma.

 4 
 : Czerwiec 23, 2020, 08:44:53  
Zaczęty przez nasa3000 - Nowe: wysłane przez Aq
Wszystkiego dobrego i najlepszego dla wszystkich forumowych ojczulków z okazji Dnia Ojca  Pijmy piwo!

 5 
 : Czerwiec 21, 2020, 13:18:43  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Squonk

Rok 2020 obfituję jak do tej pory głównie w wydarzenia przykre albo wręcz przerażające. Jednak nie wolno zapomnieć że w tym samym roku wyszła też kontynuacja Dooma z 2016 roku, a ta jest piekielnie dobra! Zapraszam do lektury recenzji gry Doom Eternal, która zrobiła na mnie piorunujące wrażenie.

Dziękujemy firmie Bethesda Polska za udostępnienie kopii gry do recenzji.

No i w stało się, mamy kontynuację rewelacyjnego Dooma z 2016 roku. Ostatnia część wspaniale wjechała na rynek najeżony grami w stylu COD które promowały bardziej statyczny gameplay. Tym razem zamiast kitrać się po kątach, gracz musiał przypomnieć sobie jak to było za czasów arenowych shooterów w stylu Quake III czy UT99. I to wszystko w trybie single player! Dla mnie ten tytuł był bezapelacyjnie najlepszą grą 2016 roku i z wytęsknieniem czekałem na Doom Eternal. Gra mnie wciągnęła do tego stopnia, że recenzja którą teraz czytacie mocno się opóźniła. Niestety sytuacja na świecie jest jaka jest, co też nie pomogło przyspieszyć jej powstania. No ale do rzeczy.

Całość recenzji pod tym linkiem.

 6 
 : Czerwiec 18, 2020, 23:31:24  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Squonk

Informacja prasowa od Wydawnictwa Insignis.

Jeśli czekacie na trzecią odsłonę historii Ubera, to mamy dobrą wiadomość: Piter. Bitwa bliźniaków, nowa książka Szymuna Wroczka z Uniwersum Metra 2035, już wkrótce w księgarniach.

Od dziesięciu lat śledzimy losy Ubera: czerwonego skinheada, cynicznego szumowiny, popapranego anioła… Człowieka, który swoje przezwisko nosi dumnie niczym sztandar. Historię, która nikogo jeszcze nie pozostawiła obojętnym.

Przypomnijmy… Piter, pierwszy tom cyklu, który otwierał Uniwersum Metra 2033 Dmitrija Głuchowskiego, to opowieść o Iwanie Mierkułowie, dowódcy diggerów z petersburskiej stacji metra Wasilieostrowska, i jego towarzyszach, wśród których ważną postacią jest Uber, przywódca czerwonych skinheadów. Książka została doskonale przyjęta i w rankingach niezmiennie plasuje się wśród najlepszych tytułów Uniwersum.

Piter. Wojna, kontynuacja, na którą autor kazał czekać czytelnikom aż osiem lat, to historia Ubera, niepoprawnego marzyciela i zabijaki, który został uwikłany w wojnę wegańską. Książka zainaugurowała Uniwersum Metra 2035.

Najnowsza powieść Szymuna Wroczka, Piter. Bitwa bliźniaków, jest trzecią częścią serii. Ujawni o Uberze wszystko... no, może prawie wszystko. Ten czerwony skinhead nie zawsze był dobry i zdecydowanie nie zawsze sprawiedliwy. Ale niezmiennie płaci swoje rachunki. Dziesięć lat przed wojną wegańską przypadkowo trafił na stację Obwodny Kanał, terroryzowaną przez smoka oraz służących mu ludzi. Kiedy nastaje czas wielkiego przelewu krwi, a na tyłach imperium wybucha bunt niewolników, Uber zbiera oddział zbirów i zabijaków. Tylko tak będzie miał cień szansy na uratowanie stacji Obuchowo. Problem w tym, że być może smok wciąż żyje. I to w nim samym.

Zamów książkę w przedsprzedaży w najlepszej cenie już teraz
📑 Empik: bit.ly/UM2035_Piter3
📑 Świat Książki:

Petersburg przed świtem. Trzecia nad ranem. Gdzieś w oddali na wschodzie powoli zaczyna się nagrzewać linia horyzontu, niczym wolframowy drucik w żarówce. Przenikają zza niej rude przebłyski i rozpalają powietrze, tak że wygląda, jakby się całe świeciło od środka.

Kamienny lew z wyszczerbioną paszczą patrzy na Newę, po kamieniu pełznie pomarańczowe światło. Z pokaleczonej pociskami lwiej głowy zrywa się nieduży ptak… Nie, nie ptak. Ptakojaszczur. Macha skrzydłami i nabiera wysokości. Świst przecinanego powietrza. Tafla wody przesuwa się pod nim z ogromną prędkością…

 7 
 : Czerwiec 02, 2020, 12:35:34  
Zaczęty przez Squonk - Nowe: wysłane przez Aq
Dla posiadaczy Netflix.

Jeśli ktoś jeszcze nie oglądał, a na pewno i tacy się znajdą, to od dzisiaj 02/06/2020 na platformie Netflix ma pojawić się Venom. Hmm ..., tak donoszą przeróżne strony, jednak ja mam wrażenie, że Venom jest już tam od kilku dni wcześniej ... chyba. W każdym bądź razie, jak poszukacie to znajdziecie.

 8 
 : Maj 27, 2020, 15:52:00  
Zaczęty przez Jerzy - Nowe: wysłane przez Jerzy
Poza inwektywami niczego w tym bluzgu nie ma.

Wywiad zobaczyłem. Poruszono kwestię testów, ale bez konkluzji. Do innych kwestii wcale się nie odnosi.
Rozmawiasz sam ze sobą i nie bardzo ci to wychodzi. Być może stąd te głosy w głowie. Nie wykluczam wpływu kosmitów i krów. Życzę szczęścia na dalszej drodze życia.


 9 
 : Maj 26, 2020, 23:34:47  
Zaczęty przez Jerzy - Nowe: wysłane przez Aurelinus
Och, zapomniałeś dopisać, że rząd buduje obozy przejściowe na poligonach przy pomocy amerykańskich wojsk, żeby Bill Gates nas zaszczepił czipami 5G. Czy może już słyszysz tajemnicze głosy w głowie Dzidzia?
Zamiast klepać bzdury na poziomie czerwono-zielonych koalicji pżedsiembiorcuf wystarczy posłuchać prawdziwego fachowca:

https://www.youtube.com/watch?v=4uB-PJ1Iv0g

PS. Przy okazji - jak już wytrzeźwiejesz - polecam wizytę u najbliższego proktologa, żebyś upewnił się, że kosmici nie zainstalowali ci sondy analnej. Ewentualnie - jeśli masz pastwisko pod ręką, idź pogadaj z krowami - jak na ciebie zaryczą to jak w banku zainstalowali Ja pierd....

 10 
 : Maj 26, 2020, 21:19:08  
Zaczęty przez Jerzy - Nowe: wysłane przez Jerzy
Nie da się zamrożenia utrzymywać bez końca:
- ludzie są zmęczeni
- tracą kasę i boją się bankructwa
- dobrego przykładu "z góry" nie ma
- na skuteczną pomoc ludzie nie liczą

Władza działa pod presją i bez planu, bo precyzyjnych informacji (przez brak strategii testowania) mieć nie może.
Losowe 5 tysięcy informacji nie da. Tu potrzebny dobry epidemiolog z dostępem do kasy.

Jednak służba zdrowia już ma procedury i jakiś sprzęt, więc jest szansa, że wytrzyma.

Strony: [1] 2 3 ... 10
Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!