Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout

Nowiny, komentarze, dyskusje => Komentarze do nowin => Wątek zaczęty przez: Squonk on Lipiec 11, 2019, 14:30:39Tytuł: Szczury Wrocławia. Szpital
Wiadomość wysłana przez: Squonk on Lipiec 11, 2019, 14:30:39
Odnośnik do nowiny na Stronie Głównej (https://trzynasty-schron.net/index.php?action=news&sub=vievkom&uniq=news_5d2727f653f68) / Odnośnik do nowiny na Stronie Głównej (https://trzynasty-schron.net/nowina,5d2727f653f68.html)

(https://trzynasty-schron.net/spacer.gif)

(https://trzynasty-schron.net/obrazki/postkultura/ksiazki/szpital.jpg)

Informacja prasowa od Wydawnictwa Insignis (http://www.insignis.pl/).

Niespodzianka dla wszystkich fanów Roberta Szmidta. Już 31 lipca znajdziecie w księgarniach Szpital – spin-off Szczurów Wrocławia. Kraty (https://trzynasty-schron.net/dzial,ksiazki_szczury_wroclawia-kraty_2.htm).

Po drugiej stronie ulicy, na tyłach Zakładu Karnego nr 1, stoi zwalisty poniemiecki gmach, w którym swoją siedzibę ma klinika psychiatryczna. To właśnie w jej murach rozegra się kolejna odsłona dramatu, który przeżywają mieszkańcy Wrocławia. Późnym popołudniem 9 sierpnia trafia tu uznany za szaleńca pacjent, który twierdzi, że jego żona zmarła, po czym zmartwychwstała. Samobójstwo bredzącego w malignie mężczyzny będzie przyczynkiem całego ciągu krwawych zdarzeń, którym spróbuje przeciwdziałać o wiele za mało liczna załoga szpitala.

Książka przedstawia losy ludzi uwięzionych w placówce medycznej, którą kilkakrotnie wspomniano w Kratach. Śledząc ich losy, czytelnik ujrzy znane mu już wydarzenia z sierpnia 1963 roku, przedstawione jednak z nowej, całkowicie odmiennej perspektywy. Dowie się także, kim było kilka niewymienionych wcześniej z nazwiska pobocznych postaci, które pojawiły się na kartach wcześniejszych tomów (zarówno w Kratach, jak i w Chaosie (https://trzynasty-schron.net/ie_ksiazki_szczury_wroclawia-chaos.htm)!).

Nie to jednak jest najważniejsze dla akcji Szpitala. Autor dba, aby każda następna powieść w serii Szczury Wrocławia była inna, dojrzalsza i pełniejsza. Dlatego szykujcie się na całą serię zaskoczeń i… kolejne wiadra flaków.

W języku filmowym utwór tego rodzaju określa się mianem spin-offu, czyli dzieła eksplorującego wątki poboczne głównej historii. Bliższa zamysłowi autora jest jednak idea DLC, czyli pełnoprawnego dodatku do gry, w którym raz jeszcze możemy zanurzyć się w ulubiony świat i kontynuować wciągającą przygodę, jak zrobiono to kilkakrotnie i udanie w Wiedźminie 3.

Zamów  książkę w przedsprzedaży w najlepszej cenie!

Empik: bit.ly/szpital_preorder (http://bit.ly/szpital_preorder)


Tytuł: Odp: Szczury Wrocławia. Szpital
Wiadomość wysłana przez: Jerzy on Lipiec 11, 2019, 14:42:57
Masz szansę na zmartwychwstanie?  :ks:


Tytuł: Odp: Szczury Wrocławia. Szpital
Wiadomość wysłana przez: Squonk on Sierpień 18, 2019, 13:04:43
W pierwszej części zostałem zjedzony, ożywiony i gdzieś tam się pewnie błąkam teraz wokół jednostki Zawodowej Straży Pożarnej we Wrocławiu  :zomb: :zwr


Tytuł: Odp: Szczury Wrocławia. Szpital
Wiadomość wysłana przez: Ubik on Listopad 27, 2019, 22:56:58
Cztery dychy za dwieście czterdzieści stron i fabułę wątpliwej jakości.
Zaczyna się odcinanie kuponów?
Nieładnie Panie Szmidt.


Tytuł: Odp: Szczury Wrocławia. Szpital
Wiadomość wysłana przez: Jerzy on Listopad 28, 2019, 23:37:39
Zazdrość przez Waść przemawia.  :ords Trza się było dać zjeść jak Squonk. Niezawodnie poprawiłoby smak lektury.