Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout

Nowiny, komentarze, dyskusje => Komentarze do nowin => Wątek zaczęty przez: Squonk on Październik 05, 2018, 01:04:25Tytuł: Wieczorek filmowy Trzynastego Schronu #26 - Herbatka u Stalina
Wiadomość wysłana przez: Squonk on Październik 05, 2018, 01:04:25
Odnośnik do nowiny na Stronie Głównej (http://trzynasty-schron.net/nowina,5bb69a94eed97.html)

(http://trzynasty-schron.net/spacer.gif)

(http://trzynasty-schron.net/obrazki/nowiny/herbatka_u_stalina.jpg)

(http://trzynasty-schron.net/)Zachodnioeuropejskie (czytaj niemieckie) elity polityczne korzą się i płaszczą przed satrapami pokroju Putina czy Erdogana. Jednocześnie dzięki usłużnym idiotom w naszym kraju, zarówno politycznym jak i dziennikarskim, wszystko co złe przypisują naszej opcji rządzącej, nie przypisując jej choćby oczywistego socjalistycznego rozdawnictwa. No cóż, rosyjski gaz od Putina, wyrzucanie niepoprawnych dziennikarzy z konferencji z tureckim prezydentem Erdoganem, to stan dzisiejszej Europy.

Ale nie ma co być zaskoczonym, to już trwa od dawna. Ta ślepa fascynacja wschodnim zamordyzmem, przez wyższe sfery intelektualne Zachodu. A na pewno od lat dwudziestych minionego wieku, gdy powstało pierwsze państwo w którym zaczęto realizować idee komunizmu. Fascynacja Związkiem Radzieckim. W sztuce Ronalda Harwooda Herbatka u Stalina pokazano esencję tego problemu, na podstawie wizyty irlandzkiego pisarza Bernarda Shawa w stalinowskiej Rosji, w 1931 roku. Jednym z punktów programu było spotkanie z samym Józefem Stalinem, na pogawędce urozmaiconej oczywiście mocną, rosyjską herbatą.

Niniejszy spektakl miał swoją premierę 15 stycznia 2001 roku w Teatrze Telewizji, w reżyserii Janusza Morgensterna. W rolę ojca postępowej ludzkości wcielił się Janusz Gajos, a Shawa zagrał Gustaw Holoubek.

(http://trzynasty-schron.net/obrazki/nowiny/pleasestandby.jpg) (https://www.youtube.com/watch?v=c77DWkl7hR0)