Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout

Postapokalipsa => Literatura => Wątek zaczęty przez: Squonk on Marzec 31, 2017, 10:25:32Tytuł: Achromatopsja - recenzja
Wiadomość wysłana przez: Squonk on Marzec 31, 2017, 10:25:32
Odnośnik do nowiny na Stronie Głównej (http://trzynasty-schron.net/nowina,58de111173c4e.html)

(http://trzynasty-schron.net/spacer.gif)

(http://trzynasty-schron.net/obrazki/postkultura/ksiazki/achromatopsja.jpg)

Achromatopsja, to kolejna powieść w polskim Uniwersum Metro 2033. Stojący za nią Artur Chmielewski stanął w szranki z takim tuzami jak Paweł Majka i Robert J. Szmidt, umieszczając akcję w samej Warszawie.

Stolica, serce Polski, jedyne miasto w którym działa metro. Każdy czytelnik mógł więc mieć prawo  do wysokich oczekiwań co do tekstu. Czy się udało?

Tymczasem w książce Chmielewskiego jest inaczej. Już pierwszoosobowy opowiadający sprawia, że świat Achromatopsji widzimy tylko z perspektywy jednej osoby. A bohater? Ten tylko... jest. Owszem, to dobry obserwator, nieźle radzi sobie w "postapach", ale brak mu tej iskry jaką miały osoby w poprzednich powieściach. Najbliżej byłoby mu do niemogącego się pogodzić z utratą rodziny Ilji z Mrówańczy Rusłana Mielnikowa.

Całość recenzji pod tym linkiem (http://trzynasty-schron.net/dzial,ksiazki_achromatopsja.htm).

Dziękujemy Dominikowi za sprawnie przeprowadzoną korektę tekstu! 😊


Tytuł: Odp: Achromatopsja - recenzja
Wiadomość wysłana przez: lukaszmigura on Styczeń 14, 2019, 23:43:44
Dzisiaj chciałbym podzielić się moimi tekstami z nurtu jakim jest science fiction (https://lukaszmigura.com/science-fiction/), a dokładniej postapokalipsa (https://lukaszmigura.com/postapokalipsa). Przy okazji zapraszam na https://lukaszmigura.com/konkursy-literackie/ (https://lukaszmigura.com/konkursy-literackie/).