Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout

Po godzinach => Schronowe zajęcia artystyczne => Wątek zaczęty przez: fmshelby on Czerwiec 15, 2015, 12:03:41Tytuł: Moja lampka retro
Wiadomość wysłana przez: fmshelby on Czerwiec 15, 2015, 12:03:41
Cześć,

Cztery miesiące temu korzystając z materiałów, które miałem w warsztacie, zbudowałem lampkę retro. Dołączyłem do niej żarówkę wzorowaną na projekcie Edisona i wyszedł moim zdaniem całkiem fajny efekt.

(http://inana.pl/wp-content/uploads/2015/05/Lumi_10.jpg)

(http://inana.pl/wp-content/uploads/2015/05/Lumi-7.jpg)

Majsterkuję w ten sposób z grupą znajomych od 4 lat - marzy nam się własna pracownia wzornicza :) Uznaliśmy, że ta lampka będzie fajnym początkiem - wystartowaliśmy z nią nawet na jednym z polskich portali crowdfundingowych żeby zebrać środki na jej produkcję (a w dalszej perspektywie na tą wymarzoną pracownię).

Dajcie znać jak wam się podoba  ;)


Tytuł: Odp: Moja lampka retro
Wiadomość wysłana przez: Squonk on Czerwiec 15, 2015, 13:05:20
A to tylko lampka, czy ma to podłączone jakieś wysokie napięcie i jak się przyłoży palucha to coś się dzieje?  :ogr: Podaj linki do tej akcji, to wysmaży się jakiegoś newsa na SG/FB co by wsparcie było  8)


Tytuł: Odp: Moja lampka retro
Wiadomość wysłana przez: fmshelby on Czerwiec 15, 2015, 15:07:28
Bez plazmowych efektów  :zwr - totalnie w kierunku tradycji (ale efektownej!). Długie żarniki węglowe + niska moc - widać jak drgają, widać jak rozpalają się do czerwoności i przy tym nie rażą w oczy. Po po pewnym czasie szkło delikatnie odymia się od żarników potęgując postarzany efekt - tak w kierunku industrial designu

Link do kampanii: https://polakpotrafi.pl/projekt/lumi jeśli udałoby się gdzieś wrzucić info byłoby świetnie  :spk