Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout

Zasoby Trzynastego Schronu => Schronowy Znak Jakości => Wątek zaczęty przez: Squonk on Grudzień 12, 2012, 03:55:24Tytuł: [SZJ] Frank Herbert - "Diuna"
Wiadomość wysłana przez: Squonk on Grudzień 12, 2012, 03:55:24
(http://trzynasty-schron.net/obrazki/schronowy_znak_jakosci.png)

Notka informacyjna z wnioskiem na Trzynastym Schronie (http://trzynasty-schron.net/ie_schronowy_znak_jakosci.html#diuna)

(http://trzynasty-schron.net/obrazki/postkultura/ksiazki/diuna.jpg)

Wnioskodawca: nie wiem
Wniosek złożono: 26.IV.2010
Głosowali: Jerzy, Squonk, Sajdon

Fragmenty uzasadnień:

Cytat: Jerzy
"Diunę" czytałem lata temu. Pierwszemu tomowi znak się należy. Reszta jest słabsza, być może z powodu ekspresowego tłumaczenia.

Cytat: Squonk
Ja również jestem za, ale tylko dla pierwszej książki, tomu czy jak to się tam zwie. Zmierzyłem się z całością sagi, ale jako gówniarz bo co 18 latek może wiedzieć o życiu. Doszedłem do "Boga imperatora Diuny" i sobie odpuściłem. Ale pierwszą część nadal dobrze wspominam, a i teraz co nie co do mnie dociera z tamtych lat, czego wtedy nie rozumiałem. Dobra książka o religii, polityce, przeznaczeniu, manipulacji, no i spory wątek przygodowy posiada. Jestem za  :spk

Cytat: Sajdon
Osobiście wolę Władysława Jerzyńskiego, bo czyta się lekko, ale tak jak nikt nie narzeka na Marszała, tak na Jerzyńskiego to nikt się nie upierał zbyt długo w dyskusjach, ze jest lepszy. No i wszystkie ekranizacje były również tłumaczone w dubbingu wg tego tłumaczenia, wiec jak ktoś zna powieść tylko z filmu, to tym bardziej śmieszą go niektóre słowa u Jerzyńskiego.

P.S. Też jestem za.