Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout

Organizacyjno - schronowe => Konkursy - archiwum => Wątek zaczęty przez: Lithium on Maj 25, 2012, 11:17:28Tytuł: Konkurs w odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Lithium on Maj 25, 2012, 11:17:28
Odnośnik do nowiny na stronie głównej (http://trzynasty-schron.net/nowina,4fbf49c4eb2a6.html)

(http://trzynasty-schron.net/spacer.gif)

(http://trzynasty-schron.net/obrazki/postkultura/ksiazki/edgar.jpg)

"Opowiadanie w odcinkach" (http://www.szept.tk/?cat=9) od samego początku Adam Bełda związał z Trzynastym Schronem, sondując czytelników, by wybadać poziom zainteresowania tego typu publikacjami (a w związku z tym, że studiuje kierunek medyczny, to badania Mu nie obce).

Niektórzy z Was zapewne już od jakiegoś czasu śledzą kolejne odcinki i chwała im za to. Żeby jednak dodatkowo zachęcić Was do zapoznania się z twórczością tego młodego (co nie oznacza – początkującego) pisarza, mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania są dwie (2!!!) książki oraz unikalny kubek! Książkami tymi są – "Edgar" – pierwsza wydana powieść Adama Bełdy, której recenzję znaleźć możecie tutaj (http://trzynasty-schron.net/ie_postkultura_ksiazki_edgar.html) oraz "Dzieci cienie: Wśród ukrytych. Wśród oszustów" (http://trzynasty-schron.net/ie_postkultura_ksiazki_dzieci_cienie_wsrod_ukrytych_wsrod_oszustow.html)  autorstwa Margaret Peterson Haddix. A to wszystko za udzielenie odpowiedzi na jedno, prościutkie pytanie do tekstu "Opowiadania w odcinkach".

Co więcej, żeby było milej – sami sobie możecie wybrać to pytanie. Nie… nie będzie aż tak łatwo, żebyście sami je wymyślili, od tego jesteśmy my. Co tydzień opublikujemy jedno i tak aż dobijemy do 5 sztuk. Potem damy Wam jeszcze dwa tygodnie czasu (a co – jak mamy być hojni to na całej linii) na dosłanie poprawnej odpowiedzi. Żeby było sprawiedliwie, spośród osób, które nadeślą poprawne zgłoszenia, zwycięzca zostanie wyłoniony w drodze losowania.

Zatem nie pozostało Wam nic innego jak ustawić w przeglądarkach stronę "Opowiadania w odcinkach" (http://www.szept.tk/?cat=9) Bełdy jako startową (no dobra… jako jedną z ulubionych, startowa to przecież główna Trzynastego Schronu!) i czytać.

Ach i jeszcze zapomniałabym o pytaniu do odcinka z 14 maja (pytania publikować będziemy tydzień po ukazaniu się danego fragmentu tekstu byście mieli czas na przeczytanie bez sugerowania się pytaniami, żeby nie zostać oskarżonymi o spojlerowanie ) - 1.  Czego od Szymona chcieli przyjezdni? Prawda, że proste? 

Regulamin konkursu w odcinkach (http://trzynasty-schron.net/ie_konkurs_w_odcinkach.html).


Tytuł: Odp: Konkurs w odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Adam on Maj 28, 2012, 15:35:21
Dla formalności dodaję, że informacja o konkursie pojawiła się i na mojej stronie, wraz z premierą siódmego odcinka: http://www.szept.tk/?p=242 (http://www.szept.tk/?p=242).


Tytuł: Odp: Konkurs w odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Lithium on Maj 29, 2012, 20:38:25
Odnośnik do nowiny na stronie głównej (http://trzynasty-schron.net/nowina,4fc50a40ca292.html)

(http://trzynasty-schron.net/spacer.gif)

(http://trzynasty-schron.net/obrazki/postkultura/ksiazki/edgar.jpg)

"Opowiadaniu w odcinkach" (http://www.szept.tk/?cat=9) przybył kolejny, dość obszerny fragment, poprzedzony  sporym komentarzem autora, w którym m. in. zachwala nasz konkursik (byleby nam się tylko nie utworzyło koło wzajemnej adoracji z tego wszystkiego… Adam powie coś miłego o nas, my o Nim i tak się będziemy dopieszczać przez kilka tygodni bez żadnego odzewu z Waszej strony… brr koszmarek). Wracając do opowiadania - tym razem otrzymaliśmy odcinek pełen przemyśleń, co jest dość charakterystycznym elementem pisarstwa Bełdy  (może zamiast na studia medyczne powinien był pójść na jakąś filozofię? ). Jeżeli ktoś szuka gwałtownych zwrotów akcji i trupów na każdym kroku to niestety srogo się zawiedzie. Ale czy literatura powinna być łatwa i bezrefleksyjna, nie zmuszająca do myślenia? Jeśli ktoś z Was miał ochotę odpowiedzieć sobie na powyższe pytanie to podejrzewam, że lektura najnowszego odcinka skłoni go do zastanowienia się nad paroma kwestiami. Zapraszam zatem do czytania.

A u nas wreszcie nadszedł czas, by pojawiło się drugie z kolei pytanie konkursowe, zgodnie z zapowiedzią – do odcinka sprzed tygodnia, z którym zapewne zdążyliście się już zapoznać i bez problemu napiszecie ile lat miał chłopiec znaleziony przez Szymona na przyczepie przyjezdnych mężczyzn. Chcecie wiedzieć co z dzieciakiem stanie się dalej? Czekajcie na kolejne odcinki (a mnie korci, żeby już pozdradzać co nieco o nowych wątkach, które jeszcze się pojawią i są chyba jeszcze ciekawsze niż to co do tej pory, ale … no nie mogę  no…).


Tytuł: Odp: Konkurs w odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Lithium on Czerwiec 05, 2012, 20:29:41
Odnośnik do nowiny na stronie głównej (http://trzynasty-schron.net/nowina,4fce4c2b15c72.html)

(http://trzynasty-schron.net/spacer.gif)

(http://trzynasty-schron.net/obrazki/postkultura/ksiazki/edgar.jpg)

Tym razem będzie krótko, bo sporo do przeczytania możecie znaleźć na stronie Adama Bełdy (http://www.szept.tk/?cat=9). Dodał On kolejny obszerny fragment opowiadania, w którym przeczytać można wojenne wspomnienia jednego z bohaterów - Bąbla. Zaczyna się robić bardziej klimatycznie, a odcinek ten jest swego rodzaju wprowadzeniem do jednej z najlepszych scen jakie znalazłam w tym opowiadaniu (o czym mówię dowiecie się za tydzień).

Teraz jeszcze trzecie pytanie konkursowe do tekstu zamieszczonego 28 maja - Dlaczego bohater nie mógł odjechać z knajpy od razu? i zapraszam do czytania "Opowiadania w odcinkach" (http://www.szept.tk/?cat=9).

Regulamin Konkursu w odcinkach. (http://trzynasty-schron.net/ie_konkurs_w_odcinkach.html)


Tytuł: Odp: Konkurs w odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Aq on Czerwiec 05, 2012, 22:54:46
Nie wiem czy tylko mi ale lYnk opowiadania w odcinkach nie działa.


Tytuł: Odp: Konkurs w odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Adam on Czerwiec 05, 2012, 23:25:14
Problem techniczny z serwerem, już naprawiłem  :spk


Tytuł: Odp: Konkurs w odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Lithium on Czerwiec 05, 2012, 23:25:34
hmmm nie wiem w czym może tkwić problem, ale u mnie akurat każdy link działa i odnosi do strony "Archiwa kategorii ‘Opowiadanie w odcinkach’" gdzie u samej góry jest odcinek ósmy (w tej chwili), a poniżej poprzednie. Może ktoś bardziej obeznany w tajnikach sieci będzie potrafił powiedzieć dlaczego Tobie linki nie działają.

edit: Dzięki Adam :)

A Aq należą się specjalne podziękowania za pierwszy komentarz, bo już myślałam, że wszystko przeminie bez echa ;) Dziękuję!   :schrk:


Tytuł: Odp: Konkurs w odcinkach
Wiadomość wysłana przez: nie wiem on Czerwiec 05, 2012, 23:34:56
Dostanie awans i pochwałę z wpisaniem  :-*


Tytuł: Odp: Konkurs w odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Squonk on Czerwiec 05, 2012, 23:36:38
A na ma 13 kilo uroczystego :wpr13s: co by za bardzo w piórka nie obrósł od tych pochwał  :hyh


Tytuł: Odp: Konkurs w odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Adam on Lipiec 02, 2012, 18:08:57
O ile ktoś wchodzi stąd i jeszcze nie wie - po krótkiej, niezapowiedzianej przerwie egzaminowej ruszam z opowiadaniem na nowo. Teraz chciałbym już nieco przyspieszyć, więc teksty albo będą częstsze albo dłuższe.


Tytuł: Odp: Konkurs w odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Lithium on Lipiec 09, 2012, 17:23:55
Odnośnik do nowiny na stronie głównej (http://trzynasty-schron.net/nowina,4ffaf569122ed.html)

(http://trzynasty-schron.net/spacer.gif)

(http://trzynasty-schron.net/obrazki/postkultura/ksiazki/edgar.jpg)

Czas pędzi nieubłaganie i teoretycznie upłynął już termin wysyłania zgłoszeń do konkursu, jednak mając na uwadze fakt, że spore grono czytelników dopiero teraz zyskało odpowiednią ilość czasu, by coś poczytać i nadrobić zaległości, postanowiliśmy przedłużyć nasz Konkurs w odcinkach i dać Wam jeszcze dwa tygodnie na zapoznanie się z opowiadaniem Adama Bełdy (http://www.szept.tk/?cat=9) oraz udzielenie odpowiedzi na jedno z pytań do tekstu. Pytania są proste, a udzielenie odpowiedzi nie wymaga skomplikowanych procesów myślowych, dlatego każdy może spróbować. Do wygrania są dwie niebanalne książki, na dodatek dość mocno różniące się od siebie, a do tego zestawu jeszcze kubeczek z ręcznie malowaną 13. Dla każdego coś dobrego :)

Poniżej zamieszczam wszystkie pięć pytań i przypominam, że wystarczy wybrać jedno z nich, po czym prawidłową odpowiedź przysłać na nasz adres e-mail edgar_konkurs[małpa]trzynasty-schron.net , podpisując się swoim nickiem z forum, zaś w temacie wiadomości wpisując "Konkurs w odcinkach".


Pytania konkursowe:
1.  Czego od Szymona chcieli przyjezdni? [odc. z 14 maja]
2. Ile lat miał chłopiec (zdaniem Szymona)? [odc. z 21 maja]
3. Dlaczego bohater nie mógł odjechać z knajpy od razu? [odc. z 28 maja]
4. Jak ma na imię kompan- opiekun Bąbla? [odc. z 1 czerwca]
5. Co wydarzyło się w sklepie? [odc. z 12 czerwca]

Regulamin Konkursu w odcinkach. (http://trzynasty-schron.net/ie_konkurs_w_odcinkach.html)


Tytuł: Odp: Konkurs w odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Adam on Lipiec 09, 2012, 23:14:44
Bierzcie udział, bierzcie - to może zachęcić niektóre skąpe i wyklęte ze społeczeństwa osoby do dalszego rozdawania swoich książek.
Poza tym - za tydzień odcinek 13. Naprawdę wstyd byłoby przegapić. Zwłaszcza, że wprowadzi zupełnie nowe postacie.


Tytuł: Odp: Konkurs w odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Aq on Lipiec 14, 2012, 00:35:10
Adam, nie wiem dlaczego nikt ci tego nie powiedział, ale weź przerób stronę, żeby zaczynało się od 1 odcinka, tak dla tych co jednak nie czytali, bo może chuj strzelić jazda w dół i szukanie. No chyba, że to jakiś nowoczesny zajebiście ninja comando sposób na wydawnictwa.


Tytuł: Odp: Konkurs w odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Adam on Lipiec 14, 2012, 22:08:06
Ale z drugiej strony jeśli ktoś czyta regularnie (:D) to tak jest wygodniej. Sprawdzałem czy wordpress potrafi dać wybór odnośnie sposobu ustawiania wpisów, ale standardowo tego nie robi, jutro pobawię się z jakimiś wtyczkami albo po prostu w najnowszym odcinku dodam link do pierwszego.


Tytuł: Odp: Konkurs w odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Lithium on Lipiec 19, 2012, 14:11:01
Odnośnik do nowiny na stronie głównej (http://trzynasty-schron.net/nowina,5007f2e31c5a0.html)

(http://trzynasty-schron.net/spacer.gif)

(http://trzynasty-schron.net/obrazki/postkultura/ksiazki/edgar.jpg)

Powoli dobiega końca czas przeznaczony na zbieranie zgłoszeń konkursowych, bo już tylko do niedzieli (22.07) do godz. 23.59 możecie dać sobie szansę na wygranie książki Adama Bełdy pt. "Edgar" oraz "Dzieci cienie: Wśród ukrytych. Wśród oszustów"  autorstwa Margaret Peterson Haddix i kubeczka z "13".

Nagrody są o tyle wartościowe, że "Edgar" to dość trudno dostępna publikacja i nie znajdziecie jej w przeciętnych księgarniach, natomiast sam kubek jest jedyny i niepowtarzalny ;) , a sposób ich zdobycia jest wręcz trywialnie prosty - po raz kolejny przypomnę - wystarczy wybrać jedno z pięciu pytań, po czym prawidłową odpowiedź przysłać na nasz adres e-mail edgar_konkurs[małpa]trzynasty-schron.net, podpisując się swoim nickiem z forum, zaś w temacie wiadomości wpisując "Konkurs w odcinkach".

Pytania konkursowe:
1. Czego od Szymona chcieli przyjezdni? [odc. z 14 maja]
2. Ile lat miał chłopiec (zdaniem Szymona)? [odc. z 21 maja]
3. Dlaczego bohater nie mógł odjechać z knajpy od razu? [odc. z 28 maja]
4. Jak ma na imię kompan- opiekun Bąbla? [odc. z 1 czerwca]
5. Co wydarzyło się w sklepie? [odc. z 12 czerwca]

Ponadto chciałam zachęcić do zwiedzenia pozostałych publikacji na stronie Bełdy (oczywiście po zapoznaniu się z opowiadaniem w odcinkach (http://www.szept.tk/?cat=9)), znajdziecie tam fragment "Edgara" oraz starsze opowiadania, które także są warte poświecenia im kilku minut (z tym, że należy wziąć pod uwagę, iż niektóre pochodzą z czasów gdy autor uczył się jeszcze w podstawówce).

Na koniec jeszcze odwołanie do strony zawierającej regulamin Konkursu w odcinkach. (http://trzynasty-schron.net/ie_konkurs_w_odcinkach.html)


Tytuł: Odp: Konkurs w odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Lithium on Lipiec 22, 2012, 15:49:26

Odnośnik do nowiny na stronie głównej (http://trzynasty-schron.net/nowina,500c03104776c.html)

(http://trzynasty-schron.net/spacer.gif)

(http://trzynasty-schron.net/obrazki/postkultura/ksiazki/edgar.jpg)


Nadszedł ostatni dzień zgłaszania się do konkursu. Jeszcze tylko dzisiaj do godz. 23.59 możecie spróbować wygrać książkę Adama Bełdy pt. "Edgar" oraz "Dzieci cienie: Wśród ukrytych. Wśród oszustów" Margaret Peterson Haddix i kubek z "13". Działajcie, działajcie, bo warto!

Regulamin Konkursu w odcinkach. (http://trzynasty-schron.net/ie_konkurs_w_odcinkach.html)


Tytuł: Odp: Konkurs w odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Adam on Lipiec 30, 2012, 23:28:40
A dziś okrągłą rocznica - trzynasty odcinek ;)


Tytuł: Odp: Konkurs w odcinkach - wyniki
Wiadomość wysłana przez: Lithium on Październik 08, 2012, 10:05:23
Odnośnik do nowiny na stronie głównej (http://trzynasty-schron.net/nowina,50728651efaf7.html)

(http://trzynasty-schron.net/spacer.gif)

(http://trzynasty-schron.net/obrazki/postkultura/ksiazki/edgar.jpg)

Jak można było przewidzieć "Konkurs w odcinkach" trwał długo (choć nawet ja nie myślałam, że potrwa aż tyle czasu). Teraz jeszcze sam wybór zwycięzcy przeciągał się, wydawać by się mogło, w nieskończoność, gdyż nawet nasz wspaniały i niezastąpiony Schronek miał problemy, by uporać się z ogromną ilością nadesłanych zgłoszeń. Jednak w końcu, po wielu dniach pracy, wymagającej wytężonego wysiłku i ogromnych pokładów cierpliwości, Schronek wylosował! Tak! Udało się! Mamy szczęśliwca! Książka Adama Bełdy pt. "Edgar" oraz "Dzieci cienie: Wśród ukrytych. Wśród oszustów" Margaret Peterson Haddix i kubek z "13" trafiają do Marneasa. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i prosimy o podanie adresu do wysyłki.


Wszystkich pozostałych zapraszamy serdecznie do zapoznania się najnowszym odcinkiem opowiadania Adama (http://www.szept.tk/?cat=9), w którym rozwinięty zostaje wątek Darii i zjawiska nazwanego promieniowaniem Bushey, moim zdaniem chyba najciekawszych w całym tekście. Dla tych, którzy jak dotąd nie mieli przyjemności zapoznania się z tekstem, przygotowałam króciutkie streszczenie:
Akcja opowiadania rozgrywa się w Polsce w czasie wojny atomowej. Głównego bohatera wątku pierwszego poznajemy w przydrożnym barze, gdzie stara się zdobyć informacje na temat Pomorza. Tam podobno na nowo rozpoczęto bombardowania, co wywołało fale migracji. Tymczasem nasz bohater właśnie w te rejony zamierza dotrzeć, jednak sytuacja zmusza go do zrobienia dłuższego przystanku we wspomnianym barze.  Tu spotka też bohaterów drugiego wątku – zdziwaczałego poborcę opłat za przejazd przez autostradę - Szymona oraz dwóch podróżnych-porywaczy : Mariusza i Bąbla – sprawiającego wrażenie upośledzonego, a tak naprawdę odmienionego przez tragiczne losy i świadomość, że jego matka zginęła przez niego. Szymon zauważył, że w przyczepie mężczyźni przewożą skrępowanego chłopca. Chciał mu pomóc jednak nie zdążył, skutkiem czego podróżował na przyczepie, niezauważony przez nich. Korzystając z postoju, wydostał się wraz z chłopcem i za radą głównego bohatera udali się w stronę pobliskiej osady.

Bohaterką trzeciego wątku jest natomiast Daria- kobieta, która ma zostać „matką” dziecka, będącego „obiektem testów laboratoryjnych”, związanych z promieniowaniem Bushey I i Bushey II. Promieniowania te miały wpływ na kod DNA: Bushey I powodował błyskawiczne obumieranie komórek, na które została skierowane jego wiązka, natomiast Bushey II to fala promieniowania rozchodząca się we wszystkich kierunkach od wiązki, która powodowała stopniowe, długotrwałe mutacje. Bushey I został użyty do skonstruowania przerażającej broni, a w konsekwencji był odpowiedzialny za wielką wojnę, która zniszczyła świat. Zaś Bushey II na długi czas po ataku pustoszył ziemie, na których użyto nowoczesnej broni, powodując wzrost zachorowań na nowotwory i spadek narodzin, gdyż płody same rozpadały się jeszcze we wnętrzach matek. Teraz dr Karfot zamierza podjąć próby innego wykorzystania promieniowań, a do testów jest mu potrzebna Daria.

O tym co dalej się wydarzy dowiemy się czytając kolejne odcinki opowiadania. Zapraszamy!


Tytuł: Odp: Konkurs w odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Marneas on Październik 08, 2012, 20:22:15
Po męczącym dniu wykładów miło jest przeczytać taką wiadomość  :)


Tytuł: Odp: Konkurs w odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Wrathu on Październik 10, 2012, 13:24:57
Ale fajny ten kubek, jest gdzieś więcej jego zdjęć?


Tytuł: Odp: Konkurs w odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Squonk on Październik 10, 2012, 13:28:49
W temacie koordynacyjnym jest jedno - tam poszukaj  8)


Tytuł: Odp: Konkurs w odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Lithium on Październik 10, 2012, 16:37:44
Cieszę się, że mogłam się przyczynić do poprawy Twojego humoru kapralu Marneas ;) i jeszcze raz gratuluję :)
a odnośnie fot kubka to postaram się przygotować więcej (ładniejszych zdjęć) :)


Tytuł: Odp: Konkurs w odcinkach
Wiadomość wysłana przez: Adam on Październik 10, 2012, 17:31:45
Gratuluję zwycięzcy i życzę miłej lektury ;)
I ciepłej herbaty.