Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout

Nowiny, komentarze, dyskusje => Komentarze do nowin => Wątek zaczęty przez: Zagłoba on Kwiecień 12, 2010, 09:45:44Tytuł: „Crysis 2” - klimatyczny zwiastun
Wiadomość wysłana przez: Zagłoba on Kwiecień 12, 2010, 09:45:44
Bezpośredni link do nowiny (http://trzynasty-schron.net/nowina,4bc2ca9d1775e.html)

(http://trzynasty-schron.net/spacer.gif)

(http://fallout3.net/obrazki/nowiny/crysis2.jpg)

Jak to często bywa w naszej niemałej społeczności graczy, opinie o dziele Crytek Studios, „Crysisem” zwanym, są podzielone niczym pomarańcza na kilka ćwiartek. Jedni uważają ten tytuł za „kamień milowy” w dziedzinie gier komputerowych, wychwalając wniebogłosy realistyczny świat, wolność działania i dopracowany do perfekcji aspekt techniczny. Drudzy natomiast mówią, że owszem, jest to gra bardzo dobra, ale nic poza tym, gdyż pod względem grywalności i scenariusza zdecydowanie nie powala. Trzecia grupka pogrywa w tę produkcję tylko dlatego, aby podbudować swojego ducha, w związku z tym „jaki to oni mają wspaniały komputer” i używają go jako swoistego „benchmarku”. Do ostatniej, do której zalicza się i moja skromna osoba, należą osoby, którym „Crysis” absolutnie wisi, bo w niego po prostu nie grały, gdyż albo nie mają ku temu odpowiedniego sprzętu albo tytuł odrzucił ich już w fazie projektowania. Trzeba jednak przyznać, że emocji było całkiem sporo i nawet do dziś, na różnorakich forach, trwają zażarte dysputy traktujące o wpływie „Crysisa” na branże gier komputerowych.

Tak czy siak, od premiery dziecka Crytek Studios minęło już blisko trzy lata, a twórcy zdecydowanie nie zmarnowali tego czasu na leniuchowanie i popijanie drinków z parasolką na jednej z karaibskich wysepek. Prace nad sequelem trwały w najlepsze i już od kilku dni możemy podziwiać ich pierwsze efekty, w niezwykle klimatycznym oraz postapokaliptycznym zwiastunie. Czy macie dość determinacji, aby przeżyć w upadającym Nowym Jorku?

Rzeczony filmik (http://www.youtube.com/watch?v=AKKvpJ2lirE)

Robi wrażenie, nieprawdaż? Bardzo mocno pachnie to klimatami zaprezentowanymi w „Dniu Niepodległości” oraz „Wojnie Światów”. Piosenka w tle jest oczywiście coverem utworu legendarnego Franka Sinatry - „New York, New York”.

Twórcy obiecują, że prócz rewelacyjnej oprawy wizualnej, nowych trybów rozgrywki wieloosobowej oraz dobrodziejstw jakie zapewni nam udoskonalony pancerz „Nanosuit 2.0”, zauważalny skok zaliczy również wątek fabularny. Za ten odpowiadać ma znany i lubiany pisarz Richard Morgan, który skrobnął kilka smakowitych powieści z gatunku fantastyki naukowej, jak choćby „Modyfikowany węgiel” czy „Upadłe anioły”. Historia ma być tym razem mniej przewidywalna i inspirowana stylem noir.

Tak więc szykuje nam się nowy standard w grach komputerowych? A może będzie jak zawsze, czyli tytuł graficznie powalający, ale pod względem grywalności i historii przeciętny? Cóż, przekonamy się za jakiś czas.

Źródło: Polygamia.pl (http://polygamia.pl/Polygamia/1,95335,7750476,Crysis_2___dluzszy_zwiastun___lepsza_jakosc.html).


Tytuł: Odp: „Crysis 2” - klimatyczny zwiastun
Wiadomość wysłana przez: LostWastelander on Kwiecień 12, 2010, 17:21:01
Wyraźnie widać inspirację trailerem innej gry- Gears of War. Tamten był bardziej klimatyczny.