Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout

Organizacyjno - schronowe => W schronowych trybikach => Wątek zaczęty przez: Hawk on Listopad 08, 2008, 03:19:52Tytuł: [Propozycja] Wylęgarnia niusów
Wiadomość wysłana przez: Hawk on Listopad 08, 2008, 03:19:52
Autor tematu nie wie czy pisze w dobrym forum, bo żadne forum nie nazywa się "propozycje poprawek strony" a i regulamin nie reguluje tej kwestii

Jak zauważyłem, na tym forum istnieje dział taki jak "Propozycje newsów". Jednak jak sam pewien admin zwany Squonkiem zauważył, nie zawsze on jak i ekipa dadzą rade go dodać. Więc czy nie bardziej rozsądnym zachowaniem, byłoby zaimplementować pewien element z Wordpressa zwany wylęgarnią? Przy określonej liczbie głosów i zatwierdzeniu przez moderatora(wewnętrznego systemu), news mógłby znaleźć się na stronie głównej. Można usłyszeć co sądzisz/sądzicie na ten temat?


Tytuł: Odp: [Propozycja] Wylęgarnia niusów
Wiadomość wysłana przez: Ulyssaeir on Listopad 08, 2008, 12:28:35
Jak wrzucisz napisanego newsa, to jest bardzo duża szansa, że trafi on na Schton a twój nick już na wieki zostanie zapisany w bazie danych :)  Byleby news trzymał poziom.


Tytuł: Odp: [Propozycja] Wylęgarnia niusów
Wiadomość wysłana przez: Hawk on Listopad 08, 2008, 16:43:29
Ale dzięki wylęgarni więcej osób mogłoby je tworzyć, a czytelnicy sami by decydowali które są dobre a które nie. No ale cóż - głos członka (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) ekipy, to głos członka ekipy. Może pomysł jest rzeczywiście taki sobie? Czas pokaże. Cóż, nie pozostaje mi nic innego jak podziękować za odpowiedź :)


Tytuł: Odp: [Propozycja] Wylęgarnia niusów
Wiadomość wysłana przez: Ulyssaeir on Listopad 08, 2008, 18:47:08
Pomysł nie jest zły, ale poniekąd tablica na forum, na której każdy może umieszczać propozycjen ewsa jest swego rodzaju wylęgarnią... :) ale żeby to były propozycje newsa, a nie linki do newsów. Tekst musi być zredagowany, jeśli nie przez was to przez kogoś innego.

Jeśli lud tego pragnie, to lud to dostanie :)

edit: sorry za literówki w postach


Tytuł: Odp: [Propozycja] Wylęgarnia niusów
Wiadomość wysłana przez: Squonk on Listopad 10, 2008, 14:25:05
Hmm...

Cytat: Hawk
Jednak jak sam pewien admin zwany Squonkiem
Naczelny panie kolego, naczelny  8)

A do rzeczy - problemem nie jest brak czasu na dodanie newsa. Problemem jest to, że ludzie w większości przypadków nie umią/nie potafią/nie chcą zapodać opracowanego tekstu newsa - ograniczając się tylko do cynka.

A jako - że my - nie musimy się ścigać z cholera wie kim, by mieć zawsze świeże newsy, bo nie jesteśmy jakimś tefałenem 24, to robimy to swoim trybem. Dość wybiórczym i subiektywnym. A przynajmniej ja.

Czyli jak jest jakiś news, który mnie zaaferował to przysiadam i nawet z małego skrawka informacji robię dużego newsa. A jak nie to nie - bo kasy za to nie mam, jeśli na bieżąco o czymś napiszę.

Nie jest to jakaś lamerka czy olewactwo - żeby było jasne. Po prostu nie samy Schronem się żyje. A, że jest taki system jak jest - to strona nadal działa, bo jednak ludziom się chce i nie wypalili się jak większość ekip.

Pomysł z tym całym Wordpresem według mnie wprowadzał by za duży chaos na stronie. I tak już mamy jeden - związany z tym, że strona działa w trybie dwustanowym - jest newsownia i nie zintegrowane z nim forum newsowe (czemu tak jest to chyba jasne 8)).

Podsumowując:

TAK! Stawiamy przed ludźmi chcącymi podzielić się z nami (i resztą falloutowców) pewne wymagania odnośnie propozycji newsów. Wynika to z systemu działania strony i na dzień dzisiejszy nie widzę powodów by to jakoś zmieniać.

Zawsze jesteśmy otwarci na współpracę z ludźmi z zewnątrz, ale niestety muszą oni sami włożyć jakiś wkład we wstępne opracowanie swoich materiałów z którymi chcą się podzielić.


Amen  ;)


Tytuł: Odp: [Propozycja] Wylęgarnia niusów
Wiadomość wysłana przez: Hawk on Listopad 11, 2008, 22:43:23
Nieco trochę zgadzam się z Kolegą Najwyższym Naczelnym, Członkiem Najwyższego Dowództwa, Generałem Dywizji 13Schronu i (jak sądzę) Przyszłym Marszałkiem. (Wazelina musi być ;) ) Rzeczywiście wordpress wprowadził by nieco zamieszania, dlatego instalując taki system myślałem tylko raczej o jego namiastce, a samą stronę trzeba by było przebudować.

Uciążliwe mogłoby to być także dla "redaktorów" (to słowo jakoś mi tak nie pasuje do was), którzy musieliby patrzeć do wylęgarni, czy ktoś nie pisze beznadziejnych newsów i nie podbija głosów botami.

Podsumowując: To mogłoby być dobrym rozwiązaniem w przyszłości (czyli tak jak o nim myślałem), ale jeszcze nie teraz.

PS. Sorry za tego admina, jeśli Cię to uraziło. Nie chciałem :( (Chyba po prostu wpadłem w towarzystwo w którym to określenie oznacza szefa :P )


Tytuł: Odp: [Propozycja] Wylęgarnia niusów
Wiadomość wysłana przez: Squonk on Listopad 14, 2008, 19:01:27
Cytat: Hawk
Uciążliwe mogłoby to być także dla "redaktorów" (to słowo jakoś mi tak nie pasuje do was),

To kolejny dualizm działania Trzynastego Schronu :P Formalnie i zgodnie z prawem (z racji choćby rejestracji strony w systemie ISSN) jesteśmy redaktorami. Zaś generałami, marszałkami i innymi takimi - to na scenie w jej praktycznej - lanserskiej części   :-[

Zaś mam pomysł, aby wykorzystac ludzi z zewnątrz do tworzenia w kontekście Schronu - po postacią wikipedii czy innej takiej. Kwestią do przeanalizowania jest jednak po co to i na co komu i co by mialo dać.