Bieżąca SONDA: Co sądzisz o grze Wasteland 2?
KONKURSY PATRONUJEMY KOMERCHA
Szukaj>> | Archiwum >>
21 maja 2017
Krai Mira: Edycja Rozszerzona - recenzja - 20:20 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Krai Mira: Edycja Rozszerzona - recenzja'
I o to kolejna dziś recenzja. Tym razem gry, o której dokładnie 8 lat temu pisał Uqahs:

Ukazało się demo sieciowe gry Krai Mira, która wg mnie, przypomina nieco Fallouta Tactics. Gra oferuje turową walkę w stylu klasycznych Falloutów i bardzo szczegółową grafikę izometryczną 2D. Nawet niektóre bronie są jakby wyjęte z FT. Miłym akcentem jest to, że oficjalna strona gry posiada polskojęzyczną wersję, a więc twórcy liczą najwyraźniej na zainteresowanie ze strony naszego skromnego narodu. Co więcej, muzykę do gry tworzy Polak, Piotr Koczewski. Czymże jest ten cały Krai Mira? (Krai Mira - sieciowy RPG z Rosji)

Po latach zaś Bart pisze o grze tak:

Gry postapokaliptyczne zdają się ulegać pewnemu trendowi. Są coraz bardziej nastawione na akcję niż rozbudowaną fabułę. Flagowym przykładem może być tu seria Fallout. Pierwsze gry, w rzucie izometrycznym, raczej nie błyszczały szybką akcją i super efektami, ale nadrabiały to wciągającą fabułą i wizją zniszczonej ziemi. Współczesne Fallouty to raczej gry akcji osadzone w określonym uniwersum i choć New Vegas starał się wyrwać z tej koncepcji, to posiadał znamiona tego trendu.

Całość recenzji pod tym linkiem.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

Warhammer 40.000: Dawn of War III - recenzja - 19:35 - Veskern
Ilustracja do nowiny 'Warhammer 40.000: Dawn of War III - recenzja'
Niecały miesiąc temu swoją premierę miała gra Warhammer 40.000: Dawn of War III...

Podobnie jak wielu z Was, tak i ja odkryłem urok uniwersum Warhammera 40.000 dzięki grze komputerowej z 2004 roku. Pierwsza odsłona Dawn of War stanowi jednego w moich ulubionych RTSów wszechczasów - znakomita kampania, niesamowite jak na tamte czasy animacje i interakcje oddziałów, świetna grafika. I klimat, który ostatecznie wielu graczy zapędził do świata bitewniaka, książek oraz papierowych RPG. W przeciągu lat marka Dawn of War rozrosła się o kilka dodatków (które poza Winter Assault były raczej takie sobie), oraz o sequel o tytule Dawn of War II, który był moim zdaniem słaby. Owszem, stanowił ciekawą i sprawnie zbudowaną grę taktyczną - brakowało mu jednak skali, dobrej narracji i tej epickości, która stanowi główną cechę świata "Czterdziestki". Jak więc prezentuje się najnowsza odsłona serii? Czy stanowi obiecany powrót do korzeni i prawdziwie epicką grę RTS, czy może kolejną zbędną próbę naprawy czegoś, co już działało?

Całość recenzji pod tym linkiem.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

Obcy: Przymierze - recenzja - 15:19 - Wrathu
Ilustracja do newsa 'Obcy: Przymierze - recenzja'
Tydzień temu swoją światową premierę miał najnowszy film Ridleya Scotta Obcy: Przymierze. Oto pierwsza, z planowanych dwóch, schronowa recenzja tego filmu.

Podobał mi się pierwszy Obcy w reżyserii Ridleya Scotta (1979). Podobał trzeci nakręcony przez Davida Finchera (1992). Nie podobała mi się wizja Jamesa Camerona (Obcy: Decydujące Starcie, 1986), który z horroru zrobił film akcji. Groteskowe eksperymenty w Przebudzeniu (1997) i spotkaniach z Predatorem przemilczę. Jak w tym wszystkim odnajduje się Obcy: Przymierze i czy rzeczywiście jest lepszy od osadzonego 10 lat wcześniej Prometeusza (2012)?

Przeczytaj recenzję.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

19 maja 2017
Zakonki 2017 - 9:24 - Gość 13S
Ilustracja do nowiny 'Zakonki 2017'
Nasi sojusznicy z Zakonu Świętego Płomienia po raz kolejny, jak co roku, zapraszają na organizowany przez nich konwent Zakonki. Oto krótka informacja od nich:

Zakonki to konwent postapokaliptyczny, organizowany przez Zakon Świętego Płomienia już od 10 lat.

W tym roku odbędzie się on w dniach 12-15 sierpnia 2017 w nowej lokalizacji: pod Brzegiem na terenie opuszczone bazy przy lotnisku w Skarbimierzu (około 50 km od Wrocławia). Zapraszamy wszystkich miłośników postapokaliptycznego świata, a przede wszystkim fanów kultowej serii Fallout. W planie atrakcji znajdą się spotkania autorskie ze środowiska Metro Uniwersum i Fabrycznej Zony; konkursy, turnieje sponsorowane przez zaprzyjaźnione wydawnictwa i sklepy.

Zapraszamy serdecznie oraz przypominamy, że nasz konwent jest imprezą tylko dla osób pełnoletnich. Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie konwentowej.


Strona konwentu Zakonki.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

17 maja 2017
III Konwent Preppers Poland - kolejni prelegenci - 22:52 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'III Konwent Preppers Poland'
Informacja prasowa od Preppers Poland.

Już w przyszłym tygodniu (26 maja, piątek) rozpocznie się trzecia odsłona Konwentu Preppers Poland. Lotnisko Brzeg-Skarbimierz zaprasza!

A póki co informacja o kolejnych prelegentach.
  • Kasia Popko - zajmująca się psychologicznym aspektem przetrwania. Jej doświadczenie to praca w Centrum Interwencji Kryzysowej, a to wszystko wyjaśnia.
  • Marcepan Przygotowany - z prelekcją na temat materiałów niebezpiecznych.
  • Wojtek - który pokaże jakie dzikie rośliny możemy pozyskać, aby uzupełnić substancje pokarmowe.
  • Adam - nauczy podstawowych węzłów oraz przekaże swoje doświadczenie na temat technik, które mogą się przydać w czasie ewakuacji z mieszkania na wyższych piętrach.
  • 'Mały' - weteran z Afganistanu, Iraku oraz pracownik służb, mający do czynienia z sytuacjami kryzysowymi i ekstremalnymi, podzieli się z uczestnikami Konwentu swoim doświadczeniem, wiedzą i przeszkoleniem.
  • Gosia - z Manufaktury Czarny Bocian opowie m.in. o tajnikach garncarstwa.

Po raz kolejny trzeba przypomnieć, że uczestnicy powinni ze sobą zabrać sprzęt biwakowy ponieważ do dyspozycji będzie pole namiotowe, "krzaczory" oraz opuszczone budynki. Minął już 10 maj, więc cena za wejściówkę wynosi teraz 99 PLN.

Współrzędne: 50°50′07.0″N 17°24′46.7″E.

[Mapy Google] - położenie lokacji

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

Nadchodzi Afterbomb Madness - druga edycja - 0:44 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Nadchodzi <i>Afterbomb Madness</i> - druga edycja'
Informacja prasowa od wydawcy gry fabularnej Afterbomb Madness.

Wielkimi krokami nadciąga premiera ufundowanej na wspieram.to drugiej edycji postapokaliptycznej gry fabularnej Afterbomb Madness. Premiera planowana była na wrzesień 2017 r., ale dzięki sprzyjającym okolicznościom odbędzie się nieco wcześniej - na przełomie czerwca i lipca. Licząca 250 stron, bogato ilustrowana książka wydana będzie na kredowym papierze, z kolorową okładką i czarno-białą zawartością, w twardej oprawie szytej. Nadchodząca edycja została w ponad 95% napisana od nowa. Uwzględnia sugestie graczy i recenzentów, którzy dzielili się swoimi refleksjami na temat pierwszej wersji gry na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Informacja z rewersu okładki:

Istny koszmar zamiast amerykańskiego snu – oto co spotkało Stany Zjednoczone w wyniku konfliktu zapoczątkowanego przez Związek Radziecki i obcą cywilizację. Tym samym znalazły potwierdzenie najgorsze lęki, które nękały Amerykanów w połowie XX wieku. Inwazja pozaziemskiej rasy stała się faktem – podobnie jak potworne następstwa wojny nuklearnej. Ziemia przypomina poligon jądrowy, na którym grasują mutanci i manifestują się osobliwe zjawiska. Batalia trwa od dziesięcioleci. Odmieniona podczas teleportacji Armia Czerwona nie daje za wygraną, a Obcy starają się wyplenić rodzaj ludzki. Tymczasem amerykańskie społeczności desperacko walczą o przetrwanie. Wydaje się, że wynik tych zmagań nie jest jeszcze przesądzony.

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

13 maja 2017
Projekt 13, część III - premiera! - 14:24 - Wrathu
Ilustracja do newsa 'Projekt 13, część III - premiera!'
W skrócie:

Dziś, 5 lat po opublikowaniu części I i II, swoją premierę ma CZĘŚĆ III PROJEKTU 13!

W jej skład weszły opowiadania, które były plonem drugiej edycji konkursu Polskie Postapo. Opublikowaliśmy też zdjęcia, które doszły do nas również w ramach tego konkursu.

Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili i którzy będą czytać. W rozszerzeniu nowiny dłuższa przemowa.

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

10 maja 2017
Komornik 2: Rewers - recenzja - 2:33 - Veskern
Ilustracja do nowiny '<i>Komornik 2: Rewers</i> - recenzja'
Miło zobaczyć, że gatunek literatury postapokaliptycznej cały czas ewoluuje i sięga po nowe środki i fantazje, by odpowiednio zamieszać miejscami zleżałą formułą. Jedną z takich książek był wydany rok temu Komornik Michała Gołkowskiego. Na standardowych fundamentach miejscami podobnych do Metra czy Stalkera otrzymaliśmy zupełnie nową konstrukcję - energiczną, intrygującą, przyjemną w lekturze i miejscami nawet prowokującą. Przygody Ezekiela Siódmego stanowiły jedną z moich ulubionych książek zeszłego roku, i w swoim osobistym rankingu stawiam go jako reprezentanta czołówki polskiej fantastyki ostatnich lat.

Jak więc prezentuje się sequel powieści, czy też jej Rewers? Czy jest to po prostu więcej tego samego, co zagwarantowało sukces pierwszej odsłonie? Czy może autor zdecydował się wyjść ponad to i zaoferować czytelnikom znaczące rozbudowanie idei zapoczątkowanych w pierwszym Komorniku?

Zapraszam do recenzji.

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

03 maja 2017
Pyrkon 2017 - relacja pod kątem postapo - 13:44 - Wrathu
Ilustracja do nowiny 'Pyrkon 2017 - relacja pod kątem postapo'
W dniach 28-30 kwietnia 2017 w Poznaniu odbyła się już osiemnasta edycja festiwalu fantastyki Pyrkon i jednocześnie czwarta, w której brałem udział. Jest to wydarzenie przeznaczone dla fanów fantastyki wszelkiego rodzaju. Science fiction, fantasy, cyberpunk, webkomiksy, manga/anime, seriale aktorskie i animowane, literatura, gry, ale również nauka, wliczając w to historię i astronomię. Dochodzę też do wniosku, że Pyrkon jest miejscem przyjaznym fanom postapokalipsy.

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

02 maja 2017
Wywiad z braćmi Bischoff, twórcami gry Beautiful Desolation - część #4 - 0:05 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Wywiad z braćmi Bischoff, twórcami gry <i>Beautiful Desolation</i> - część #1'
O to ostatnia część wywiadu z południowoafrykańskimi twórcami gier wideo - braćmi Bischoff - który przeprowadził dzejmz. Pracujący obecnie nad projektem Beatiful Desolation, mówią o technicznych aspektach swoich wcześniejszych produkcji.

(dzejmz) Tak samo, jak Cayne, Beatiful Desolation jest oparty na silniku Unity. Wydaje mi się, że jest to Unity 5 (lub 5,5), prawda?

(Christopher Bischoff) TAK! Nic używał przez wiele lat silników Unity w przemyśle architektonicznym. Jego doświadczenie doskonale przekładało się na nasze potrzeby związane z tworzeniem gier 2D. Jeśli kiedykolwiek przeniesiemy się z tworzenia gier 2D na 3D, najlepszą drogą, którą wtedy powinniśmy wybrać będzie silnik Unreal. Unity to doskonałe oprogramowanie, a dodatkowo społeczność i długa lista zalet sprawiają, że jest to oprogramowanie w sam raz dla tak małego studio jak nasze.


Całość wywiadu - część #4 - link.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

27 kwietnia 2017
Konkurs wiedzy o Falloucie na Pyrkonie 2017 - 11:33 - Wrathu
Ilustracja do nowiny 'Konkurs wiedzy o Falloucie na Pyrkonie 2017'
28 kwietnia o godz. 16:00 na poznańskim Festiwalu Fantastyki Pyrkon w hali Konkursowej 2 ma się odbyć konkurs wiedzy o serii Fallout, prowadzony przez Tomasza Winklandta. Na stronie Pyrkonu możemy przeczytać następujące informacje:

Pięć głównych odsłon serii, trzy spin offy, Van Buren i cztery inne niedoszłe gry, których nigdy się nie doczekaliśmy. Dodajcie do tego wywiady z twórcami jak i znaną wszystkim Biblię Fallouta, a jedno jest pewne, łatwo nie będzie, więc lepiej już teraz bierzcie się za przypominanie sobie wszystkich informacji związanych z tym unikalnym światem.

Nagrodą mają być pyrfunty (konwentowa waluta, za którą można kupować np. rzeczy w sklepie festiwalowym) oraz kolekcjonerska edycja Fallouta 3 z DLC.

Na Pyrkonie pojawi się przynajmniej jeden nasz człowiek, więc istnieje możliwość, że będzie relacja.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

24 kwietnia 2017
Fantasmazuria 2017 - nowi goście i atrakcje - 16:25 - Wrathu
Ilustracja do nowiny 'Fantasmazuria 2017'
Informacja prasowa od organizatorów konwentu Fantasmazuria 2017.

Do rozpoczęcia Fantasmazurii zostały niecałe dwa miesiące!

W dniach 16-18 czerwca w Ostródzie odbędzie się konwent fantastyki jakiego jeszcze na terenie Warmii i Mazur nie było. Organizatorzy ponownie podkręcają temperaturę kolejnymi ogłoszeniami. Grupę autorów powiększyli o Andrzeja Pilipiuka, Krzysztofa Haladyna, Marcina Podlewskiego, Artura Olchowego i Jacka Łukawskiego. Grono autorów zagranicznych zasilili Henry Lion Oldi oraz Catherine Webb. Fani niecodziennych recenzji filmowych i specyficznych komiksów będą mogli spotkać się z Jakubem „Demem” Dębskim, pojawi się też Cyber Marian, Grupa Filmowa Darwin oraz Marco Kubiś.

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

22 kwietnia 2017
Witold Pyrkosz (1926-2017) - 21:04 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Witold Pyrkosz (1926-2017)'
We wspomnieniach o Witoldzie Pyrkoszu w Polskim Radio 24, jakich dziś mogłem posłuchać, padła myśl że to trochę niesprawiedliwie gdy aktora oceniamy i pamiętamy tylko przez pryzmat ról charakterystycznych, zwłaszcza w serialach. Tymczasem to właśnie te role sprawiają, że aktorski dorobek Pyrkosza posiada mocne fundamenty.

Aktor bowiem, choćby nie wiadomo jaki miał talent, zawsze jednak gra wyglądem oraz głosem. Zaś aparycja jaką posiadał serialowy Balcerek z Alternatyw 4 umieszczała go w spektrum ról cwaniaków z dobrych sercem. Zarazem ludzi mocnych, zdecydowanych, z którymi może i można byłoby obalić po bratersku "gołdę", ale zajście za skórę skończyło by się już bardzo nieprzyjemnie.

Weszliśmy w taki czas, gdy z roku na rok zaczyna odchodzić pokolenie, które jako młodzi ludzie, na wielu polach odbudowywało po wojennych zniszczeniach Polskę. Pamiętajmy więc o dorobku kulturalnym tych ludzi, a filmy i seriale w jakich zagrał Witold Pyrkosz w szczególności. Naprawdę warto.

Zdjęcie: Akademia Polskiego Filmu.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

III Konwent Preppers Poland - prelegenci - 12:01 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'III Konwent Preppers Poland'
Informacja prasowa od Preppers Poland.

O to lista pierwszych prelegentów trzeciej edycji Konwentu Preppers Poland. Impreza odbędzie się w dniach 26-28 maja br, na lotnisku Brzeg-Skarbimierz odbędzie się III Konwent Preppers Poland.

Zaś na konwencie pojawią się następujące osoby.

Warto przypomnieć, że uczestnicy powinni ze sobą zabrać sprzęt biwakowy gdyż do dyspozycji będzie pole namiotowe, "krzaczory" oraz opuszczone budynki. Ceny za wejściówkę pozostają bez zmian, i wynoszą w przedsprzedaży 79 PLN.

Współrzędne: 50°50′07.0″N 17°24′46.7″E.

[Mapy Google] - położenie lokacji

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

18 kwietnia 2017
Aktualizacja świąteczna [04/2017] - 0:09 - Squonk
Ilustracja do nowiny Aktualizacja świąteczna [04/2017]'
I o to jak słoneczne promienie ogrzewają parującą wiosną glebę, tak u nas pojawia się kolejna, wiosenna aktualizacja. W sumie to aktualizacja świąteczna, bo w tym roku Święta Wielkiejnocy wypadły na wiosnę.

Hmm... Właściwie to co roku są one, kiedy za oknem trwa już wiosna. Co prawda "wiosna" to pojęcie dość względne, kiedy za oknem temperatury zbliżają się zera i pada śnieg. Ale jak mawiał klasyk: "sorry, taki mamy klimat".

No a my mamy taką aktualizację!

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

17 kwietnia 2017
Kuchnia Trzynastego Schronu: przysmak Beksińskiego - 15:27 - Stary Wujek
Ilustracja do nowiny 'Kuchnia Trzynastego Schronu: przysmak Beksińskiego'
Dziś coś wyjątkowego, tak jak i wyjątkowa jest osoba stojąca za tym daniem. O to przed Wami...

Zdzisław Beksiński!!!

Mistrz, jak na osobę całkowicie poświęconą sztuce, do przygotowywania czy spożywania posiłków nie przykładał zbyt wielkiej wagi. Mimo to postanowiliśmy pójść jego śladem, by przeanalizować co, a następnie przygotować jedno z dań Zdzisława Beksińskiego.

Przysmak Beksińskiego - przepis.

Poniżej film w którym sam mistrz zmierzy się z tym co mu ugotowaliśmy.

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

16 kwietnia 2017
Nowości książkowe od Warbook - 15:00 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Nowości książkowe od Warbook'
Przełom zimy i wiosny tego roku, przyniósł kolejne nowości wydawnicze od wydawnictwa Warbook. 15 marca br. ukazała się powieść Antoniego Langera Sprawa generała.

Uwielbiany przez podwładnych, ceniony przez sojuszników, generał dywizji Zbigniew Sieradzki zostaje zamordowany we własnym domu. Początkowo Policja i prokuratura traktują sprawę jak przestępstwo na tle rabunkowym. Jednak śledztwo prowadzone przez policyjnego weterana i młodą oficer kontrwywiadu szybko ujawnia zaskakujące oblicze sprawy.

Walkę o miliardowe zamówienia dla wojska, nieczyste gry polityczne i tajemniczą organizację paramilitarną...

Polska, mierząca się z politycznym kryzysem, musi nagle stawić czoło fali przemocy na niespotykaną dotąd skalę.
[opis wydawcy]

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

Krai Mira: Edycja Rozszerzona - premiera - 0:48 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Krai Mira: Edycja Rozszerzona - premiera'
Informacja prasowa od IMGN.PRO.

IMGN.PRO i TallTech Studio zapraszają do obejrzenia premierowego trailera duchowego spadkobiercy klasycznego FalloutaKrai Mira: Edycja Rozszerzona jest już dostępna na Steamie! Wzbogacona wersja wprowadza masę nowej zawartości, gruntownie przebudowując formułę gry.

Krai Mira czerpie inspirację z klasycznego Fallouta, będąc wyjątkową propozycją dla wielbicieli kultowych RPG-ów sprzed lat, ale TallTech Studio nie ukrywa, że kluczową rolę w procesie twórczym odegrały również produkcje takie jak Commandos czy Diablo. Premierowy trailer prezentuje Edycję Rozszerzoną wraz z nowościami wprowadzonymi do gry – jesteś gotowy, aby walczyć o przetrwanie?

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

15 kwietnia 2017
Zwycięzcy drugiej edycji konkursu Polskie Postapo - 15:12 - Wrathu
Ilustracja do newsa 'Zwycięzcy drugiej edycji konkursu  „Polskie Postapo”'
Druga edycja konkursu Polskie Postapo dobiegła końca. Tym razem można było przysyłać opowiadania, zdjęcia i muzykę.

Co prawda tej ostatniej nie dostaliśmy, ale jeśli chodzi o warstwę literacką i graficzną, znalazły się osoby, które wykazały zainteresowanie. Co prawda ich prac jeszcze nie zaprezentujemy w pełni - do tego potrzebujemy jeszcze trochę czasu, o tyle już w przyszłym tygodniu mogą się spodziewać nagród - o ile podeślą nam dane do wysyłki.

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

Wieczorek filmowy Trzynastego Schronu #20 - Defilada - 1:29 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Wieczorek filmowy Trzynastego Schronu #20- <i>Defilada</i>'
Ten Wieczorek filmowy Trzynastego Schronu będzie na dwój sposób nietypowy. Bowiem będzie on przypomnieniem nowiny, która ukazała się na schronowych łamach 3 lutego 2013 roku. A zarazem ta jest pisana w momencie, gdy w sytuację będącą głównym tematem prezentowanego filmu, być może już za niedługo może wkraść się element realnej wojny.

Chodzi oczywiście o Koreę Północną i jej nieustanne od lata machanie atomowo-rakietowym straszakiem, który poważnie postanowił jej wytrącić prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump. Gra pozorów i pozadyplomatycznych nacisków, czy może coś naprawdę więcej - to już okaże się niebawem. A tymczasem ów tekst sprzed czterech lat.

*****

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

10 kwietnia 2017
Wywiad z braćmi Bischoff, twórcami gry Beautiful Desolation - część #3 - 21:30 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Wywiad z braćmi Bischoff, twórcami gry <i>Beautiful Desolation</i> - część #3'
Finansowanie społecznościowe, czyli zbieranie datków finansowych od internautów, to forma umożliwiająca realizację projektów, która mogła się rozwinąć dzięki rozwojowi oraz powszechnemu dostępowi do Internetu. Dzięki niemu każdy wpłacający, może stać się jednocześnie inwestorem, ale też i w pewien sposób współtwórcą danego projektu.

W trzeciej części wywiadu z pochodzącymi z Republiki Południowej Afryki braćmi Christopherem i Nicolasem Bischoff, przeprowadzonym przez dzejmza, poruszone zostaną kwestie tego właśnie sposobu gromadzenia środków na produkcję gier wideo. W czym bracia Bischoff mają już spore doświadczenie.

(dzejmz) Trzeba przyznać, że Wasza kampania jest naprawdę dobrze przygotowana...

(Christopher Bischoff) Dzięki, cały proces jej tworzenia zajął nam 3 miesiące, chociaż właściwie prace nad nią ruszyły już 11 miesięcy wcześniej i wtedy naszym celem było dowiedzenie się tego, co my chcielibyśmy zobaczyć w kampanii i jak łatwo i precyzyjnie przekazać w niej ideę naszego projektu.


Całość wywiadu - część #3 - link.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

02 kwietnia 2017
Wieczorek filmowy Trzynastego Schronu #19 - Ostatki - 23:37 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Wieczorek filmowy Trzynastego Schronu #19 - <i>Ostatki</i>'
Jedni mówią, że jej już nie ma. Drudzy, że nawet trwa, a ci śmieszniejsi doszukują się jej wśród aktualnych relacji i zależności politycznych. Są też tacy, którzy jej upudrowane oblicze widzą w strukturach Unii Europejskiej.

KOMUNA...

Nie komunizm, znany z tej sowieckiej, kanonicznej odmiany. Równie nie ten w wersji chińskiej, maoistowskiej, w której fasada ideałów przykrywała okrucieństwo przerastające dokonania Niemców, nazywanych z głupia frant nazistami. To jej polska odmiana, zwłaszcza ta schyłkowa, której młoda odnoga zapatrzona w neoliberalne wzorce, też chciała to samo budować w swoim kraju. Jednak wpierw musiała upaść, dzięki umowie z częścią Solidarności oddać władzę, ukryć się, przyczaić, a potem już poszło z górki. Dopiero teraz, po ponad 25 latach, jej pozostałości są definitywnie usuwana z publicznego życia, mimo obrony przez część tych, którzy z nią wcześniej walczyli.

Ot, taki paradoks historii.

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

Life - recenzja - 11:31 - Squonk
Ilustracja do nowiny '<i>Life</i> - recenzja'
Lata mijają, jedna za drugą pojawiają się nowe produkcje filmowe, a każdy z filmowców jak mały chłopiec kręcący z niemocy nóżką, chcę dorównać do dwóch ponadczasowych dzieł. Filmom Odyseja kosmiczna 2001 Stanleya Kubricka i Obcy: 8 pasażer Nostromo. Te dwa jakże odmienne filmy, łączy ze sobą tylko/aż pomysłowość i wizjonerstwo ich twórców. Nie zapatrzenie się w to co już było, i usilne zrobienie tego samego, tylko że na nowo.

Niestety, ale twórcom Life zabrakło wzniesienia się ciut wyżej, ponad tezę znacie - znamy - no to posłuchajcie jeszcze raz. Czy raczej zobaczcie...

Unosząca się nad Ziemią Międzynarodowa Stacja Kosmiczna to miejsce, w którym zaczyna się akcja. Astronauci i naukowcy mają za zadanie przechwycić podążający, lecący z Marsa próbnik, zawierający pochodzącą z powierzchni planety glebę. Okazuje się, że materia posiada w sobie elementy biologiczne, które naukowcy postanawiają ożywić. Jedna komórka, w wyniku naturalnych procesów, zaczyna się dzielić. Dalszy rozwój akcji można już przewidzieć...

Całość recenzji pod tym linkiem.

Dziękujemy Dominikowi za sprawnie przeprowadzoną korektę tekstu! 😊

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

31 marca 2017
Terenowa apteczka ziołowa - survivalowa nowość od Wydawnictwa Pascal - 13:34 - Squonk
Ilustracja do nowiny '<i>Terenowa apteczka ziołowa</i> - survivalowa nowość od Wydawnictwa Pascal'
Zasób książkowy Wydawnictwa Pascal z literaturą dotyczącą zagadnień związanych z technikami przetrwania oraz survivalem, poszerzył się o kolejną, praktyczną pozycję.

W dobie gospodarki, w której wszystkie najpotrzebniejsze do przeżycia produkty, są dostępne w odległości kilkuset metrów, w najbliższym sklepie, mało kto zaprząta sobie głowę jak zdobędzie coś do jedzenia czy odzienia się. Są/mam, pieniądze to idę/jadę i kupuję. Lub też zamawiam poprzez Internet, z dostawą do domu. Czyli świat, jaki jeszcze dwadzieścia lat temu można było oglądać, choćby na amerykańskich filmach, dziś jest również i w Polsce. Czy też w innych krajach, należących do tzw. Zachodu.

A jednak mimo tego dobrobytu, którego w ostatnim czasie nie zakłócają nawet z powtarzające się zamachy terrorystyczne, problematyka związana z przetrwaniem zdobywa coraz większą popularność. Kres "końca historii", w który wierzono jeszcze przed 11 września 2001, czy odgrzewana na nowo zimna wojna bis, sprawia że istnieje zapotrzebowanie na wiedzę spod znaku "jak przetrwać".

Poradnik Bartosza Jemioły Terenowa apteczka ziołowa wychodzi na przeciw problematyce medycznej, w sytuacji kryzysowej. Nie ma się co oszukiwać, że to dzięki rozwojowi wiedzy i technologii lekarskiej, komfort zdrowia i życia człowieka bardzo się polepszył. I w związku z tym, jakieś zaburzenia w dostępie do nich, drastycznie spowodowały by jego obniżenie. Czego przykładem mogą być miejsca na świecie, w których nie doszło do wielkiej apokalipsy, a trwa zwyczajna wojna czy głód. I nawet najmocniejsze zioła czy rośliny, nie zastąpią w takich miejscach nowoczesnych leków czy procedur, w przypadku wystąpienia odwiecznych chorób, trapiących ludzkość. Nie zastąpią, ale mogą pomóc. W leczeniu, zapobieganiu czy niwelowaniu skutków chorób czy obrażeń.

I dlatego po prostu warto zwrócić uwagę na poradnik Terenowa apteczka ziołowa.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

Achromatopsja - recenzja - 10:19 - Squonk
Ilustracja do nowiny '<i>Achromatopsja</i> - recenzja'
Achromatopsja, to kolejna powieść w polskim Uniwersum Metro 2033. Stojący za nią Artur Chmielewski stanął w szranki z takim tuzami jak Paweł Majka i Robert J. Szmidt, umieszczając akcję w samej Warszawie.

Stolica, serce Polski, jedyne miasto w którym działa metro. Każdy czytelnik mógł więc mieć prawo do wysokich oczekiwań co do tekstu. Czy się udało?

Tymczasem w książce Chmielewskiego jest inaczej. Już pierwszoosobowy opowiadający sprawia, że świat Achromatopsji widzimy tylko z perspektywy jednej osoby. A bohater? Ten tylko... jest. Owszem, to dobry obserwator, nieźle radzi sobie w "postapach", ale brak mu tej iskry jaką miały osoby w poprzednich powieściach. Najbliżej byłoby mu do niemogącego się pogodzić z utratą rodziny Ilji z Mrówańczy Rusłana Mielnikowa.

Całość recenzji pod tym linkiem.

Dziękujemy Dominikowi za sprawnie przeprowadzoną korektę tekstu! 😊

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

Szukaj>> | Archiwum >>

X Apoc - Trzynasty Schron [ v 1.0 ] & PHP by Hammer