Bieżąca SONDA: Co sądzisz o grze Wasteland 2?
KONKURSY PATRONUJEMY KOMERCHA
Szukaj>> | Archiwum >>
22 kwietnia 2017
Witold Pyrkosz (1926-2017) - 21:04 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Witold Pyrkosz (1926-2017)'
We wspomnieniach o Witoldzie Pyrkoszu w Polskim Radio 24, jakich dziś mogłem posłuchać, padła myśl że to trochę niesprawiedliwie gdy aktora oceniamy i pamiętamy tylko przez pryzmat ról charakterystycznych, zwłaszcza w serialach. Tymczasem to właśnie te role sprawiają, że aktorski dorobek Pyrkosza posiada mocne fundamenty.

Aktor bowiem, choćby nie wiadomo jaki miał talent, zawsze jednak gra wyglądem oraz głosem. Zaś aparycja jaką posiadał serialowy Balcerek z Alternatyw 4 umieszczała go w spektrum ról cwaniaków z dobrych sercem. Zarazem ludzi mocnych, zdecydowanych, z którymi może i można byłoby obalić po bratersku "gołdę", ale zajście za skórę skończyło by się już bardzo nieprzyjemnie.

Weszliśmy w taki czas, gdy z roku na rok zaczyna odchodzić pokolenie, które jako młodzi ludzie, na wielu polach odbudowywało po wojennych zniszczeniach Polskę. Pamiętajmy więc o dorobku kulturalnym tych ludzi, a filmy i seriale w jakich zagrał Witold Pyrkosz w szczególności. Naprawdę warto.

Zdjęcie: Akademia Polskiego Filmu.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

III Konwent Preppers Poland - prelegenci - 12:01 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'III Konwent Preppers Poland'
Informacja prasowa od Preppers Poland.

O to lista pierwszych prelegentów trzeciej edycji Konwentu Preppers Poland. Impreza odbędzie się w dniach 26-28 maja br, na lotnisku Brzeg-Skarbimierz odbędzie się III Konwent Preppers Poland.

Zaś na konwencie pojawią się:

Warto przypomnieć, że uczestnicy powinni ze sobą zabrać sprzęt biwakowy gdyż do dyspozycji będzie pole namiotowe, "krzaczory" oraz opuszczone budynki. Ceny za wejściówkę pozostają bez zmian, i wynoszą w przedsprzedaży 79 PLN.

Współrzędne: 50°50′07.0″N 17°24′46.7″E.

[Mapy Google] - położenie lokacji

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

18 kwietnia 2017
Aktualizacja świąteczna [04/2017] - 0:09 - Squonk
Ilustracja do nowiny Aktualizacja świąteczna [04/2017]'
I o to jak słoneczne promienie ogrzewają parującą wiosną glebę, tak u nas pojawia się kolejna, wiosenna aktualizacja. W sumie to aktualizacja świąteczna, bo w tym roku Święta Wielkiejnocy wypadły na wiosnę.

Hmm... Właściwie to co roku są one, kiedy za oknem trwa już wiosna. Co prawda "wiosna" to pojęcie dość względne, kiedy za oknem temperatury zbliżają się zera i pada śnieg. Ale jak mawiał klasyk: "sorry, taki mamy klimat".

No a my mamy taką aktualizację!

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

17 kwietnia 2017
Kuchnia Trzynastego Schronu: przysmak Beksińskiego - 15:27 - Stary Wujek
Ilustracja do nowiny 'Kuchnia Trzynastego Schronu: przysmak Beksińskiego'
Dziś coś wyjątkowego, tak jak i wyjątkowa jest osoba stojąca za tym daniem. O to przed Wami...

Zdzisław Beksiński!!!

Mistrz, jak na osobę całkowicie poświęconą sztuce, do przygotowywania czy spożywania posiłków nie przykładał zbyt wielkiej wagi. Mimo to postanowiliśmy pójść jego śladem, by przeanalizować co, a następnie przygotować jedno z dań Zdzisława Beksińskiego.

Przysmak Beksińskiego - przepis.

Poniżej film w którym sam mistrz zmierzy się z tym co mu ugotowaliśmy.

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

16 kwietnia 2017
Nowości książkowe od Warbook - 15:00 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Nowości książkowe od Warbook'
Przełom zimy i wiosny tego roku, przyniósł kolejne nowości wydawnicze od wydawnictwa Warbook. 15 marca br. ukazała się powieść Antoniego Langera Sprawa generała.

Uwielbiany przez podwładnych, ceniony przez sojuszników, generał dywizji Zbigniew Sieradzki zostaje zamordowany we własnym domu. Początkowo Policja i prokuratura traktują sprawę jak przestępstwo na tle rabunkowym. Jednak śledztwo prowadzone przez policyjnego weterana i młodą oficer kontrwywiadu szybko ujawnia zaskakujące oblicze sprawy.

Walkę o miliardowe zamówienia dla wojska, nieczyste gry polityczne i tajemniczą organizację paramilitarną...

Polska, mierząca się z politycznym kryzysem, musi nagle stawić czoło fali przemocy na niespotykaną dotąd skalę.
[opis wydawcy]

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

Krai Mira: Edycja Rozszerzona - premiera - 0:48 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Krai Mira: Edycja Rozszerzona - premiera'
Informacja prasowa od IMGN.PRO.

IMGN.PRO i TallTech Studio zapraszają do obejrzenia premierowego trailera duchowego spadkobiercy klasycznego FalloutaKrai Mira: Edycja Rozszerzona jest już dostępna na Steamie! Wzbogacona wersja wprowadza masę nowej zawartości, gruntownie przebudowując formułę gry.

Krai Mira czerpie inspirację z klasycznego Fallouta, będąc wyjątkową propozycją dla wielbicieli kultowych RPG-ów sprzed lat, ale TallTech Studio nie ukrywa, że kluczową rolę w procesie twórczym odegrały również produkcje takie jak Commandos czy Diablo. Premierowy trailer prezentuje Edycję Rozszerzoną wraz z nowościami wprowadzonymi do gry – jesteś gotowy, aby walczyć o przetrwanie?

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

15 kwietnia 2017
Zwycięzcy drugiej edycji konkursu Polskie Postapo - 15:12 - Wrathu
Ilustracja do newsa 'Zwycięzcy drugiej edycji konkursu  „Polskie Postapo”'
Druga edycja konkursu Polskie Postapo dobiegła końca. Tym razem można było przysyłać opowiadania, zdjęcia i muzykę.

Co prawda tej ostatniej nie dostaliśmy, ale jeśli chodzi o warstwę literacką i graficzną, znalazły się osoby, które wykazały zainteresowanie. Co prawda ich prac jeszcze nie zaprezentujemy w pełni - do tego potrzebujemy jeszcze trochę czasu, o tyle już w przyszłym tygodniu mogą się spodziewać nagród - o ile podeślą nam dane do wysyłki.

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

Wieczorek filmowy Trzynastego Schronu #20 - Defilada - 1:29 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Wieczorek filmowy Trzynastego Schronu #20- <i>Defilada</i>'
Ten Wieczorek filmowy Trzynastego Schronu będzie na dwój sposób nietypowy. Bowiem będzie on przypomnieniem nowiny, która ukazała się na schronowych łamach 3 lutego 2013 roku. A zarazem ta jest pisana w momencie, gdy w sytuację będącą głównym tematem prezentowanego filmu, być może już za niedługo może wkraść się element realnej wojny.

Chodzi oczywiście o Koreę Północną i jej nieustanne od lata machanie atomowo-rakietowym straszakiem, który poważnie postanowił jej wytrącić prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump. Gra pozorów i pozadyplomatycznych nacisków, czy może coś naprawdę więcej - to już okaże się niebawem. A tymczasem ów tekst sprzed czterech lat.

*****

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

10 kwietnia 2017
Wywiad z braćmi Bischoff, twórcami gry Beautiful Desolation - część #3 - 21:30 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Wywiad z braćmi Bischoff, twórcami gry <i>Beautiful Desolation</i> - część #3'
Finansowanie społecznościowe, czyli zbieranie datków finansowych od internautów, to forma umożliwiająca realizację projektów, która mogła się rozwinąć dzięki rozwojowi oraz powszechnemu dostępowi do Internetu. Dzięki niemu każdy wpłacający, może stać się jednocześnie inwestorem, ale też i w pewien sposób współtwórcą danego projektu.

W trzeciej części wywiadu z pochodzącymi z Republiki Południowej Afryki braćmi Christopherem i Nicolasem Bischoff, przeprowadzonym przez dzejmza, poruszone zostaną kwestie tego właśnie sposobu gromadzenia środków na produkcję gier wideo. W czym bracia Bischoff mają już spore doświadczenie.

(dzejmz) Trzeba przyznać, że Wasza kampania jest naprawdę dobrze przygotowana...

(Christopher Bischoff) Dzięki, cały proces jej tworzenia zajął nam 3 miesiące, chociaż właściwie prace nad nią ruszyły już 11 miesięcy wcześniej i wtedy naszym celem było dowiedzenie się tego, co my chcielibyśmy zobaczyć w kampanii i jak łatwo i precyzyjnie przekazać w niej ideę naszego projektu.


Całość wywiadu - część #3 - link.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

02 kwietnia 2017
Wieczorek filmowy Trzynastego Schronu #19 - Ostatki - 23:37 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Wieczorek filmowy Trzynastego Schronu #19 - <i>Ostatki</i>'
Jedni mówią, że jej już nie ma. Drudzy, że nawet trwa, a ci śmieszniejsi doszukują się jej wśród aktualnych relacji i zależności politycznych. Są też tacy, którzy jej upudrowane oblicze widzą w strukturach Unii Europejskiej.

KOMUNA...

Nie komunizm, znany z tej sowieckiej, kanonicznej odmiany. Równie nie ten w wersji chińskiej, maoistowskiej, w której fasada ideałów przykrywała okrucieństwo przerastające dokonania Niemców, nazywanych z głupia frant nazistami. To jej polska odmiana, zwłaszcza ta schyłkowa, której młoda odnoga zapatrzona w neoliberalne wzorce, też chciała to samo budować w swoim kraju. Jednak wpierw musiała upaść, dzięki umowie z częścią Solidarności oddać władzę, ukryć się, przyczaić, a potem już poszło z górki. Dopiero teraz, po ponad 25 latach, jej pozostałości są definitywnie usuwana z publicznego życia, mimo obrony przez część tych, którzy z nią wcześniej walczyli.

Ot, taki paradoks historii.

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

Life - recenzja - 11:31 - Squonk
Ilustracja do nowiny '<i>Life</i> - recenzja'
Lata mijają, jedna za drugą pojawiają się nowe produkcje filmowe, a każdy z filmowców jak mały chłopiec kręcący z niemocy nóżką, chcę dorównać do dwóch ponadczasowych dzieł. Filmom Odyseja kosmiczna 2001 Stanleya Kubricka i Obcy: 8 pasażer Nostromo. Te dwa jakże odmienne filmy, łączy ze sobą tylko/aż pomysłowość i wizjonerstwo ich twórców. Nie zapatrzenie się w to co już było, i usilne zrobienie tego samego, tylko że na nowo.

Niestety, ale twórcom Life zabrakło wzniesienia się ciut wyżej, ponad tezę znacie - znamy - no to posłuchajcie jeszcze raz. Czy raczej zobaczcie...

Unosząca się nad Ziemią Międzynarodowa Stacja Kosmiczna to miejsce, w którym zaczyna się akcja. Astronauci i naukowcy mają za zadanie przechwycić podążający, lecący z Marsa próbnik, zawierający pochodzącą z powierzchni planety glebę. Okazuje się, że materia posiada w sobie elementy biologiczne, które naukowcy postanawiają ożywić. Jedna komórka, w wyniku naturalnych procesów, zaczyna się dzielić. Dalszy rozwój akcji można już przewidzieć...

Całość recenzji pod tym linkiem.

Dziękujemy Dominikowi za sprawnie przeprowadzoną korektę tekstu! 😊

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

31 marca 2017
Terenowa apteczka ziołowa - survivalowa nowość od Wydawnictwa Pascal - 13:34 - Squonk
Ilustracja do nowiny '<i>Terenowa apteczka ziołowa</i> - survivalowa nowość od Wydawnictwa Pascal'
Zasób książkowy Wydawnictwa Pascal z literaturą dotyczącą zagadnień związanych z technikami przetrwania oraz survivalem, poszerzył się o kolejną, praktyczną pozycję.

W dobie gospodarki, w której wszystkie najpotrzebniejsze do przeżycia produkty, są dostępne w odległości kilkuset metrów, w najbliższym sklepie, mało kto zaprząta sobie głowę jak zdobędzie coś do jedzenia czy odzienia się. Są/mam, pieniądze to idę/jadę i kupuję. Lub też zamawiam poprzez Internet, z dostawą do domu. Czyli świat, jaki jeszcze dwadzieścia lat temu można było oglądać, choćby na amerykańskich filmach, dziś jest również i w Polsce. Czy też w innych krajach, należących do tzw. Zachodu.

A jednak mimo tego dobrobytu, którego w ostatnim czasie nie zakłócają nawet z powtarzające się zamachy terrorystyczne, problematyka związana z przetrwaniem zdobywa coraz większą popularność. Kres "końca historii", w który wierzono jeszcze przed 11 września 2001, czy odgrzewana na nowo zimna wojna bis, sprawia że istnieje zapotrzebowanie na wiedzę spod znaku "jak przetrwać".

Poradnik Bartosza Jemioły Terenowa apteczka ziołowa wychodzi na przeciw problematyce medycznej, w sytuacji kryzysowej. Nie ma się co oszukiwać, że to dzięki rozwojowi wiedzy i technologii lekarskiej, komfort zdrowia i życia człowieka bardzo się polepszył. I w związku z tym, jakieś zaburzenia w dostępie do nich, drastycznie spowodowały by jego obniżenie. Czego przykładem mogą być miejsca na świecie, w których nie doszło do wielkiej apokalipsy, a trwa zwyczajna wojna czy głód. I nawet najmocniejsze zioła czy rośliny, nie zastąpią w takich miejscach nowoczesnych leków czy procedur, w przypadku wystąpienia odwiecznych chorób, trapiących ludzkość. Nie zastąpią, ale mogą pomóc. W leczeniu, zapobieganiu czy niwelowaniu skutków chorób czy obrażeń.

I dlatego po prostu warto zwrócić uwagę na poradnik Terenowa apteczka ziołowa.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

Achromatopsja - recenzja - 10:19 - Squonk
Ilustracja do nowiny '<i>Achromatopsja</i> - recenzja'
Achromatopsja, to kolejna powieść w polskim Uniwersum Metro 2033. Stojący za nią Artur Chmielewski stanął w szranki z takim tuzami jak Paweł Majka i Robert J. Szmidt, umieszczając akcję w samej Warszawie.

Stolica, serce Polski, jedyne miasto w którym działa metro. Każdy czytelnik mógł więc mieć prawo do wysokich oczekiwań co do tekstu. Czy się udało?

Tymczasem w książce Chmielewskiego jest inaczej. Już pierwszoosobowy opowiadający sprawia, że świat Achromatopsji widzimy tylko z perspektywy jednej osoby. A bohater? Ten tylko... jest. Owszem, to dobry obserwator, nieźle radzi sobie w "postapach", ale brak mu tej iskry jaką miały osoby w poprzednich powieściach. Najbliżej byłoby mu do niemogącego się pogodzić z utratą rodziny Ilji z Mrówańczy Rusłana Mielnikowa.

Całość recenzji pod tym linkiem.

Dziękujemy Dominikowi za sprawnie przeprowadzoną korektę tekstu! 😊

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

30 marca 2017
Kuchnia Trzynastego Schronu: zupa ogórkowa - 22:08 - Stary Wujek
Ilustracja do nowiny 'Kuchnia Trzynastego Schronu: makaron z torebkowym sosem 4 sery z brokułami, pieczarkami i kurczakiem'
Zupa ogórkowa to potrawa kuchni polskiej, która na Pustkowiach będzie wyśmienitym pokarmem... o ile ostaną się ogórki (i inne składniki) 😋

Zupa ogórkowa - przepis.

Poniżej film pokazujący, jak ugotować tą zieloną jak błyski promieniowania zupę.

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

29 marca 2017
StarCraft na nowo - 23:05 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'StarCraft na nowo'
Po co zmieniać, a jeszcze bardziej tworzyć od nowa coś, skoro to co już jest, jest idealne, a wręcz perfekcyjne?

Oczywiście od razu myśli wszystkich zostaną skierowane w stronę Bethesdy i jej wizji gry w nazwą Fallout w tytule. Napisano już o tym setki artykułów, wypłakano tony betonowych łez. Co myślimy o tym my, czyli odpowiedź na pytanie jak rozumieć Fallouta 3 znajdziecie w tekście Fallout 3 - (coś jakby) recenzja po latach.

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

26 marca 2017
Torment - Tides of Numenera - recenzja - 12:50 - Wrathu
Ilustracja do nowiny '<i>Torment: Tides of Numenera</i> - recenzja'
Kilka tygodni po premierze prezentujemy recenzję gry Torment: Tides of Numenera. Jest obszerna, to prawda - ale nie jest to produkcja dla odbiorców, których zniechęci odrobina czytania. Mówi się, że w grze zawarty jest milion słów! Ale należałoby zacząć od nakreślenia sytuacji i przyczyn powstania. O ufundowaniu pisaliśmy już w roku 2013, ale cofnijmy się jeszcze wcześniej, do roku 1999...

Jeśli ktoś lubi gry cRPG, prędzej czy później musiał usłyszeć o Planescape: Torment - grze od Black Isle ze wszech miar wyjątkowej i docenianej zarówno przez graczy, jak i krytyków. Grze osadzonej w nietuzinkowym uniwersum fantasy i skupiającej się na doskonale skonstruowanych dialogach i opisach, zamiast walce. A to wszystko w wyjątkowo udanej oprawie audiowizualnej. Biznes rządzi się własnymi prawami i powiązane z tym tytułem Black Isle czy Interplay mocno to odczuły. Nie była możliwa bezpośrednia kontynuacja Planescape: Torment, więc firma inXile z „wyrzutkami” z Interplay postanowiła stworzyć „duchowego następcę” Tormenta, który eksponowałby podobne motywy. Do tego również skłaniał do refleksji i stawiał na głębokie dialogi i dopracowanych bohaterów, jednak tym razem nie w D&Dowskim Planescape, a w całkiem nowym uniwersum science-fantasy o nazwie Numenera.

I tu wyjaśnia się, dlaczego nowy Torment jest omawiany na łamach Trzynastego Schronu, który zajmuje się przecież recenzjami produkcji postapokaliptycznych. A Planescape: Torment, osadzony bądź co bądź w dziwnych ale realiach fantasy, miał z tym niewiele wspólnego, poza radioaktywnymi beczkami będącymi jedynie easter eggiem, nawiązującym do serii Fallout. Otóż miejsce akcji T:ToN przeżyło nie jedną, nie dwie, a przynajmniej osiem apokalips, bo dzieje się na Ziemi, tylko że miliard lat później.


Całość recenzji pod tym linkiem.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

III Konwent Preppers Poland - 12:27 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'III Konwent Preppers Poland'
Informacja prasowa od Preppers Poland.

W dniach 26-28 maja br, na lotnisku Brzeg-Skarbimierz odbędzie się III Konwent Preppers Poland. Uczestnicy powinni ze sobą zabrać sprzęt biwakowy gdyż do dyspozycji będzie pole namiotowe, "krzaczory" oraz opuszczone budynki. Ceny za wejściówkę pozostają bez zmian, i wynoszą w przedsprzedaży 79 PLN.

[KLIK] - strona wydarzenia na Facebooku.

Współrzędne: 50°50′07.0″N 17°24′46.7″E.

[Mapy Google] - położenie lokacji.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

24 marca 2017
Wywiad z braćmi Bischoff, twórcami gry Beautiful Desolation - część #2 - 10:53 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Wywiad z braćmi Bischoff, twórcami gry <i>Beautiful Desolation</i> - część #2'
O to druga część wywiadu z pochodzącymi z Republiki Południowej Afryki braćmi Christopherem i Nicolasem Bischoff, który przeprowadził dzejmz. Tym razem trochę więcej będzie o ich wcześniejszych projektach, grach Stasis i Cayne.

(dzejmz) >A więc! Jeśli idzie o Stasis i Cayne... powiedzcie! Czy mamy szanse na kolejne gry osadzone w tym uniwersum? Pod względem ekspozycji jest ono świetnie przygotowane...

(Christopher Bischoff) Mam nadzieję! Obie te gry zajmują specjalne miejsce w moim sercu i sądzę, że jak dotąd zarysowaliśmy co najwyżej powierzchnię świata Stasis. Gra ma bardzo wielu fanów: fanów, którzy chcieliby zobaczyć więcej gier z gatunku horror science-fiction. A my nie należymy do ludzi, którzy zawodzą swoich fanów.


Całość wywiadu - część #2 - link.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

Archiwa odtajnione! Nagrania testów broni nuklearnej - 7:23 - Gość 13S
Ilustracja do nowiny 'Archiwa odtajnione! Nagrania testów broni nuklearnej'
Tekst napisała Bosa, wrzucił nie wiem.

Po wielu dekadach stopniowej dezintegracji w super-tajnych schronach, nareszcie doczekały się publikacji. Mowa tu o nagraniach historycznych z testów broni atomowej przeprowadzanych przez USA w latach 1945-1962. Część z tych dokumentów dopiero niedawno została wyłączona spod klauzuli "ściśle tajne".

Przez ostatnie 5 lat badacze z Lawrence Livermore National Laboratory (LLNL) zajmowali się pozyskiwaniem materiału z taśm, które powoli niszczały, nadgryzane bezlitosnym zębem czasu. Jak dotąd, pozyskano około 6,5 tysiąca nagrań. 64 z nich zostały wrzucone na YouTube jako zaczątek kolekcji, będącej gratką dla każdego miłośnika Falloutów.

Playlista dostępna jest tutaj.

Szef grupy badaczy z LLNL mówi, że to prawdziwy wyścig z czasem. Po latach filmy tracą na jakości, części z nich nie udało się odzyskać. Dlatego naukowcy pracują pełną parą, aby ocalić jak najwięcej nagrań i zachować je w formie cyfrowej. Pozostaje życzyć powodzenia - i cieszyć oko tym co już jest 😊

Źródło: Live Science

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

19 marca 2017
Embers - recenzja - 23:34 - Squonk
Ilustracja do nowiny '<i>Embers</i> - recenzja'
Od czasu do czasu zdarza się nam opublikować w osobnej nowinie na Stronie Głównej recenzję filmu, który swoją premierą miał już jakiś czas temu. Z reguły bowiem takie materiały trafiają do zbiorczej aktualizacji zasobów w/w.

No ale tym razem okazja jest mianowicie taka, że mamy do czynienia z filmem może nie niszowym, to na pewno nie z marketingowo otrąbionej, holiłudzkiej półki. A do tego powstałym w polskiej koprodukcji. To film Embers, obejrzany przez Micronusa z GrimFiction.pl.

Z czym przyszło się mierzyć bohaterom Embers? Przede wszystkim z własnymi umysłami, z ich niedoskonałościami obnażonymi przez bodajże jakiegoś wirusa. Otóż ludzie zaczęli zapadać na specyficzny rodzaj amnezji. Każdego dnia budzą się i zaczynają żywot niemal od zera.

Całość recenzji pod tym linkiem.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

17 marca 2017
Achromatopsja Artura Chmielewskiego – najnowsza powieść z Uniwersum Metro 2033 już w księgarniach! - 1:06 - Squonk
Ilustracja do nowiny '<i>Achromatopsja</i> Artura Chmielewskiego – najnowsza powieść z Uniwersum Metro 2033 już w księgarniach!'
Informacja prasowa od Wydawnictwa Insignis.

Dwa dni temu miała miejsce premiera najnowszej powieści z Uniwersum Metro 2033. Do grona polskich autorów, obok Pawła Majki i Roberta J. Szmidta, dołącza Artur Chmielewski – rodowity warszawianin, dziennikarz, fotoreporter i twórca kilkudziesięciu reportaży publikowanych na łamach ogólnopolskich tygodników.

Artur Chmielewski w Achromatopsji zabiera czytelników do Warszawy roku 2033. Odkąd powieści ze świata wykreowanego przez Dmitrija Głuchowskiego, zaczęły się pojawiać w Polsce, stolica była jedną z najbardziej wyczekiwanych lokalizacji.

Od dwudziestu lat życie jest nieustanną licytacją, w której los wciąż niestrudzenie podbija stawkę pochłaniającego wszystko codziennego koszmaru. Jednak tu, w ciemnych tunelach warszawskiego metra, udaje nam się przynajmniej utrzymać pozory normalności. I choć wiem, że to już koniec naszego świata, to rozłożony na raty jest łatwiejszy do zaakceptowania – oswojony i znajomy.

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

14 marca 2017
Konkurs Polskie Postapo 2 PRZEDŁUŻONY - 19:35 - Wrathu

Ilustracja do nowiny 'Konkurs Polskie Postapo 2'

Poniżej przypominam szczegóły konkursu, ale najważniejsza informacja: data przysyłania zgłoszeń zostaje przedłużona do 13 kwietnia. Kto nie zdążył się wyrobić, ma jeszcze szansę.

Kiedy prawie sześć lat temu z Veronem postanowiliśmy zorganizować konkurs Polskie Postapo, nie przypuszczaliśmy, że poskutkuje on otrzymaniem przez nas opowiadań, których łączną grubość można liczyć w setkach stron. Zajęliśmy się nimi, składając w ładne PDF-y, dodając do tego oprawę graficzną i kilka godzin muzyki, otrzymując w efekcie Projekt 13.

Od premiery, 13 maja 2012 roku minęło prawie sześć lat. Z bagażem nowych doświadczeń, powróciliśmy w grudniu z ideą drugiej edycji konkursu, która ma na celu wzbogacić uniwersum, które udało nam się wykreować razem ze Schronowiczami. Tym razem rozszerzam listę możliwych zadań konkursowych i nagrodzeni zostaną tak autorzy opowiadań, zdjęć, jak i muzyki.

Napisz opowiadanie, którego akcja rozgrywa się w postapokaliptycznej Polsce (należy to zaznaczyć lub zasugerować w tekście)
LUB
Przygotuj zdjęcie/grafikę/rysunek, które mogłoby przedstawiać postapokaliptyczną Polskę
LUB
Stwórz utwór muzyczny (instrumentalny lub instrumentalno-wokalny), który mógłby atmosferą lub tekstem oddawać klimat postapokaliptycznej Polski

Chcemy stworzyć razem coś naprawdę wyjątkowego, a za samo zgłoszenie swojej pracy macie szansę wygrać różne nagrody. Więcej szczegółów na stronie z regulaminem. Warto się z nim zapoznać, ponieważ zawiera w sobie pewne informacje, które mogą zwiększyć szanse na zwycięstwo - na przykład fakt, że opowiadania zgodne z Uniwersum 13 i nawiązujące do niego będą miały większe szanse.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

12 marca 2017
Wywiad z braćmi Bischoff, twórcami gry Beautiful Desolation - część #1 - 13:43 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Wywiad z braćmi Bischoff, twórcami gry <i>Beautiful Desolation</i> - część #1'
Po zapowiedzi gry Beatiful Desolation, dzejmz - jej autor - przygotował dla Was wywiad z osobami odpowiedzialnymi za jej proces powstawania. To pochodzący z Republiki Południowej Afryki bracia Christopher i Nicolas Bischoff.

(dzejmz) Setting Beatiful Desolation robi naprawdę ogromne wrażenie. Czegoś takiego jeszcze nie było!

(Christopher Bischoff) Mieszkam na samym skraju Afryki – o rzut kamieniem od plaży i rezerwatu dzikiej przyrody. W Beatiful Desolation staramy się uchwycić choć część magii tej scenerii i osnuć wokół niej opowieść. Chcemy, by pustkowie, które pokażemy, miało w sobie coś unikalnego, niespotykany wcześniej twist, a afrykańskie realia nieczęsto pojawiały się dotąd w science-fiction, choć mają przecież niesamowity potencjał, jeśli chodzi o tworzenie interesujących projektów, miejsc i postaci.


Całość wywiadu - część #1 - link.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

09 marca 2017
Achromatopsja w Warszawie 2033 - 22:09 - Squonk
Ilustracja do nowiny '<i>Achromatopsja</i> w Warszawie 2033'
Informacja prasowa od Wydawnictwa Insignis.

Warszawa po globalnej wojnie atomowej. Jak będzie wyglądała stolica Polski w roku 2033?

Już 15 marca będziesz mógł poznać odpowiedź na to pytanie. W Uniwersum Metro 2033 debiutuje Artur Chmielewski ze swoją powieścią pt. Achromatopsja.

Nie czekaj i już dziś posłuchaj fragmentów książki w interpretacji Krzysztofa Gosztyły.

Fragment 1 - posłuchaj
Fragment 2 - posłuchaj
Fragment 3 - posłuchaj

Zamów książkę już dziś.

W rozszerzeniu nowiny parę słów od samego autora, o jego książce. Bardzo enigmatycznych słów...

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

Szukaj>> | Archiwum >>

X Apoc - Trzynasty Schron [ v 1.0 ] & PHP by Hammer