Bieżąca SONDA: Co sądzisz o grze Wasteland 2?
KONKURSY PATRONUJEMY KOMERCHA
Szukaj>> | Archiwum >>
26 marca 2017
Torment - Tides of Numenera - recenzja - 12:50 - Wrathu
Ilustracja do nowiny '<i>Torment: Tides of Numenera</i> - recenzja'
Kilka tygodni po premierze prezentujemy recenzję gry Torment: Tides of Numenera. Jest obszerna, to prawda - ale nie jest to produkcja dla odbiorców, których zniechęci odrobina czytania. Mówi się, że w grze zawarty jest milion słów! Ale należałoby zacząć od nakreślenia sytuacji i przyczyn powstania. O ufundowaniu pisaliśmy już w roku 2013, ale cofnijmy się jeszcze wcześniej, do roku 1999...

Jeśli ktoś lubi gry cRPG, prędzej czy później musiał usłyszeć o Planescape: Torment - grze od Black Isle ze wszech miar wyjątkowej i docenianej zarówno przez graczy, jak i krytyków. Grze osadzonej w nietuzinkowym uniwersum fantasy i skupiającej się na doskonale skonstruowanych dialogach i opisach, zamiast walce. A to wszystko w wyjątkowo udanej oprawie audiowizualnej. Biznes rządzi się własnymi prawami i powiązane z tym tytułem Black Isle czy Interplay mocno to odczuły. Nie była możliwa bezpośrednia kontynuacja Planescape: Torment, więc firma inXile z „wyrzutkami” z Interplay postanowiła stworzyć „duchowego następcę” Tormenta, który eksponowałby podobne motywy. Do tego również skłaniał do refleksji i stawiał na głębokie dialogi i dopracowanych bohaterów, jednak tym razem nie w D&Dowskim Planescape, a w całkiem nowym uniwersum science-fantasy o nazwie Numenera.

I tu wyjaśnia się, dlaczego nowy Torment jest omawiany na łamach Trzynastego Schronu, który zajmuje się przecież recenzjami produkcji postapokaliptycznych. A Planescape: Torment, osadzony bądź co bądź w dziwnych ale realiach fantasy, miał z tym niewiele wspólnego, poza radioaktywnymi beczkami będącymi jedynie easter eggiem, nawiązującym do serii Fallout. Otóż miejsce akcji T:ToN przeżyło nie jedną, nie dwie, a przynajmniej osiem apokalips, bo dzieje się na Ziemi, tylko że miliard lat później.


Całość recenzji pod tym linkiem.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

III Konwent Preppers Poland - 12:27 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'III Konwent Preppers Poland'
Informacja prasowa od Preppers Poland.

W dniach 26-28 maja br, na lotnisku Brzeg-Skarbimierz odbędzie się III Konwent Preppers Poland. Uczestnicy powinni ze sobą zabrać sprzęt biwakowy gdyż do dyspozycji będzie pole namiotowe, "krzaczory" oraz opuszczone budynki. Ceny za wejściówkę pozostają bez zmian, i wynoszą w przedsprzedaży 79 PLN.

[KLIK] - strona wydarzenia na Facebooku.

Współrzędne: 50°50′07.0″N 17°24′46.7″E.

[Mapy Google] - położenie lokacji.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

24 marca 2017
Wywiad z braćmi Bischoff, twórcami gry Beautiful Desolation - część #2 - 10:53 - Squonk
Ilustracja do nowiny '<i>Beautiful Desolation<i> - zapowiedź'
O to druga część wywiadu z pochodzącymi z Republiki Południowej Afryki braćmi Christopherem i Nicolasem Bischoff, który przeprowadził dzejmz. Tym razem trochę więcej będzie o ich wcześniejszych projektach, grach Stasis i Cayne.

(dzejmz) Stasis spotkało się ze świetnym przyjęciem. Co z Cayne?

(Christopher Bischoff) To prawda! Sukces Stasis pozwolił nam skupić się w stu procentach na pracach nad kolejną grą! Chociaż Cayne dostępna jest za darmo, przez ostatnie dwa tygodnie pobrano ją ponad 150 tysięcy razy, co wpłynęło również znacząco na wyniki sprzedaży Stasis. Media również ciepło przyjęły obie te gry; mamy więc nadzieję, że będziemy mogli stworzyć coś podobnego.


Całość wywiadu - część #2 - link.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

Archiwa odtajnione! Nagrania testów broni nuklearnej - 7:23 - Gość 13S
Ilustracja do nowiny 'Archiwa odtajnione! Nagrania testów broni nuklearnej'
Tekst napisała Bosa, wrzucił nie wiem.

Po wielu dekadach stopniowej dezintegracji w super-tajnych schronach, nareszcie doczekały się publikacji. Mowa tu o nagraniach historycznych z testów broni atomowej przeprowadzanych przez USA w latach 1945-1962. Część z tych dokumentów dopiero niedawno została wyłączona spod klauzuli "ściśle tajne".

Przez ostatnie 5 lat badacze z Lawrence Livermore National Laboratory (LLNL) zajmowali się pozyskiwaniem materiału z taśm, które powoli niszczały, nadgryzane bezlitosnym zębem czasu. Jak dotąd, pozyskano około 6,5 tysiąca nagrań. 64 z nich zostały wrzucone na YouTube jako zaczątek kolekcji, będącej gratką dla każdego miłośnika Falloutów.

Playlista dostępna jest tutaj.

Szef grupy badaczy z LLNL mówi, że to prawdziwy wyścig z czasem. Po latach filmy tracą na jakości, części z nich nie udało się odzyskać. Dlatego naukowcy pracują pełną parą, aby ocalić jak najwięcej nagrań i zachować je w formie cyfrowej. Pozostaje życzyć powodzenia - i cieszyć oko tym co już jest 😊

Źródło: Live Science

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

19 marca 2017
Embers - recenzja - 23:34 - Squonk
Ilustracja do nowiny '<i>Embers</i> - recenzja'
Od czasu do czasu zdarza się nam opublikować w osobnej nowinie na Stronie Głównej recenzję filmu, który swoją premierą miał już jakiś czas temu. Z reguły bowiem takie materiały trafiają do zbiorczej aktualizacji zasobów w/w.

No ale tym razem okazja jest mianowicie taka, że mamy do czynienia z filmem może nie niszowym, to na pewno nie z marketingowo otrąbionej, holiłudzkiej półki. A do tego powstałym w polskiej koprodukcji. To film Embers, obejrzany przez Micronusa z GrimFiction.pl.

Z czym przyszło się mierzyć bohaterom Embers? Przede wszystkim z własnymi umysłami, z ich niedoskonałościami obnażonymi przez bodajże jakiegoś wirusa. Otóż ludzie zaczęli zapadać na specyficzny rodzaj amnezji. Każdego dnia budzą się i zaczynają żywot niemal od zera.

Całość recenzji pod tym linkiem.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

17 marca 2017
Achromatopsja Artura Chmielewskiego – najnowsza powieść z Uniwersum Metro 2033 już w księgarniach! - 1:06 - Squonk
Ilustracja do nowiny '<i>Achromatopsja</i> Artura Chmielewskiego – najnowsza powieść z Uniwersum Metro 2033 już w księgarniach!'
Informacja prasowa od Wydawnictwa Insignis.

Dwa dni temu miała miejsce premiera najnowszej powieści z Uniwersum Metro 2033. Do grona polskich autorów, obok Pawła Majki i Roberta J. Szmidta, dołącza Artur Chmielewski – rodowity warszawianin, dziennikarz, fotoreporter i twórca kilkudziesięciu reportaży publikowanych na łamach ogólnopolskich tygodników.

Artur Chmielewski w Achromatopsji zabiera czytelników do Warszawy roku 2033. Odkąd powieści ze świata wykreowanego przez Dmitrija Głuchowskiego, zaczęły się pojawiać w Polsce, stolica była jedną z najbardziej wyczekiwanych lokalizacji.

Od dwudziestu lat życie jest nieustanną licytacją, w której los wciąż niestrudzenie podbija stawkę pochłaniającego wszystko codziennego koszmaru. Jednak tu, w ciemnych tunelach warszawskiego metra, udaje nam się przynajmniej utrzymać pozory normalności. I choć wiem, że to już koniec naszego świata, to rozłożony na raty jest łatwiejszy do zaakceptowania – oswojony i znajomy.

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

14 marca 2017
Konkurs Polskie Postapo 2 PRZEDŁUŻONY - 19:35 - Wrathu

Ilustracja do nowiny 'Konkurs Polskie Postapo 2'

Poniżej przypominam szczegóły konkursu, ale najważniejsza informacja: data przysyłania zgłoszeń zostaje przedłużona do 13 kwietnia. Kto nie zdążył się wyrobić, ma jeszcze szansę.

Kiedy prawie sześć lat temu z Veronem postanowiliśmy zorganizować konkurs Polskie Postapo, nie przypuszczaliśmy, że poskutkuje on otrzymaniem przez nas opowiadań, których łączną grubość można liczyć w setkach stron. Zajęliśmy się nimi, składając w ładne PDF-y, dodając do tego oprawę graficzną i kilka godzin muzyki, otrzymując w efekcie Projekt 13.

Od premiery, 13 maja 2012 roku minęło prawie sześć lat. Z bagażem nowych doświadczeń, powróciliśmy w grudniu z ideą drugiej edycji konkursu, która ma na celu wzbogacić uniwersum, które udało nam się wykreować razem ze Schronowiczami. Tym razem rozszerzam listę możliwych zadań konkursowych i nagrodzeni zostaną tak autorzy opowiadań, zdjęć, jak i muzyki.

Napisz opowiadanie, którego akcja rozgrywa się w postapokaliptycznej Polsce (należy to zaznaczyć lub zasugerować w tekście)
LUB
Przygotuj zdjęcie/grafikę/rysunek, które mogłoby przedstawiać postapokaliptyczną Polskę
LUB
Stwórz utwór muzyczny (instrumentalny lub instrumentalno-wokalny), który mógłby atmosferą lub tekstem oddawać klimat postapokaliptycznej Polski

Chcemy stworzyć razem coś naprawdę wyjątkowego, a za samo zgłoszenie swojej pracy macie szansę wygrać różne nagrody. Więcej szczegółów na stronie z regulaminem. Warto się z nim zapoznać, ponieważ zawiera w sobie pewne informacje, które mogą zwiększyć szanse na zwycięstwo - na przykład fakt, że opowiadania zgodne z Uniwersum 13 i nawiązujące do niego będą miały większe szanse.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

12 marca 2017
Wywiad z braćmi Bischoff, twórcami gry Beautiful Desolation - część #1 - 13:43 - Squonk
Ilustracja do nowiny '<i>Beautiful Desolation<i> - zapowiedź'
Po zapowiedzi gry Beatiful Desolation, dzejmz - jej autor - przygotował dla Was wywiad z osobami odpowiedzialnymi za jej proces powstawania. To pochodzący z Republiki Południowej Afryki bracia Christopher i Nicolas Bischoff.

(dzejmz) Setting Beatiful Desolation robi naprawdę ogromne wrażenie. Czegoś takiego jeszcze nie było!

(Christopher Bischoff) Mieszkam na samym skraju Afryki – o rzut kamieniem od plaży i rezerwatu dzikiej przyrody. W Beatiful Desolation staramy się uchwycić choć część magii tej scenerii i osnuć wokół niej opowieść. Chcemy, by pustkowie, które pokażemy, miało w sobie coś unikalnego, niespotykany wcześniej twist, a afrykańskie realia nieczęsto pojawiały się dotąd w science-fiction, choć mają przecież niesamowity potencjał, jeśli chodzi o tworzenie interesujących projektów, miejsc i postaci.


Całość wywiadu - część #1 - link.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

09 marca 2017
Achromatopsja w Warszawie 2033 - 22:09 - Squonk
Ilustracja do nowiny '<i>Achromatopsja</i> w Warszawie 2033'
Informacja prasowa od Wydawnictwa Insignis.

Warszawa po globalnej wojnie atomowej. Jak będzie wyglądała stolica Polski w roku 2033?

Już 15 marca będziesz mógł poznać odpowiedź na to pytanie. W Uniwersum Metro 2033 debiutuje Artur Chmielewski ze swoją powieścią pt. Achromatopsja.

Nie czekaj i już dziś posłuchaj fragmentów książki w interpretacji Krzysztofa Gosztyły.

Fragment 1 - posłuchaj
Fragment 2 - posłuchaj
Fragment 3 - posłuchaj

Zamów książkę już dziś.

W rozszerzeniu nowiny parę słów od samego autora, o jego książce. Bardzo enigmatycznych słów...

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

26 lutego 2017
Bill Paxton (1955-2017) - 22:02 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Bill Paxton (1955 - 2017)'
Nie miałem zbyt wielu okazji widzieć Billa Paxtona w filmach, w których grałby rolę pierwszoplanową. Jednym z takich filmów był Wstęp wzbroniony, w których do zagrania przypadła mu dość niewdzięczna, gdy chodzi o założenia rola. Czyli strażaka - a więc prawdziwego bohatera oraz wzór dzielności i odwagi - który razem z kolegą z jednostki, zamierza przejąć rzekomo ukryty gdzieś skarb. Zamiast przygody i szybkiej forsy, panowie wpadają w sam środek porachunków narkotykowych gangów, z których nie wyjdą już tak moralnie czyści i w takiej komitywie, w jakiej byli na początku.

Natomiast gdy chodzi o drugi plan, to Bill Paxton był mistrzem, tworząc godne zapamiętania kreacje. Umożliwiły mu to zwłaszcza filmy w reżyserii Jamesa Camerona, gdzie otrzymywał większe bądź mniejsze role do zgrania. Jeden z punków w Terminatorze, szeregowiec Hudson w Obcy - decydujące starcie czy Simon w Prawdziwych kłamstwach. Do tego sporo ról w mniejszych lub większych produkcjach filmowych i telewizyjnych. Można by więc rzecz że solidny rzemieślnik, bez których jednak amerykańskie kino nie mogłoby się obyć.

Od dziś już więcej nie zobaczymy go już w żadnej większej lub mniejszej produkcji.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

Kuchnia Trzynastego Schronu: spaghetti schronowe - 20:43 - Stary Wujek
Ilustracja do nowiny 'Kuchnia Trzynastego Schronu: makaron z torebkowym sosem 4 sery z brokułami, pieczarkami i kurczakiem'
Nie umrzemy z głodu po wojnie atomowej!

Z takim hasłem Dzieci ze Szkółki Trzynastego Schronu uczą się gotować pyszności, pod czujnym okiem swojego Starego Wychowawcy!

Trzeba zdrowo się odżywiać i jeść ciepłe posiłki. To podstawa rozwoju. Spaghetti to bardzo smaczne i proste danie. Jeżeli nie umiecie gotować, a chcecie się nauczyć, to ten film instruktażowy, niechaj będzie dla Was początkiem!

Spaghetti schronowe - przepis.

Poniżej film prezentujący przygotowania tego jakże schronowego dania.

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

23 lutego 2017
Swiss Army Man [Recenzja] - 12:34 - Rodrrik
Ilustracja do nowiny 'Swiss Army Man [Recenzja]'
Naturalnym ludzkim uczuciem jest empatia.

Jej częstym przejawem jest motywacja do pomocy innym, która w dzisiejszych czasach często objawia się postem na Facebooku o małym kotku, którego znaleźliśmy pod rynną. Lub też udostępnianie linków do akcji charytatywnych czy udzielaniu się w wolontariacie. Wszystkie te i im podobne czynności opierają się na prostym założeniu. Widzę coś przykrego/dobrego, więc chce, by jak najwięcej osób także to zobaczyło. By jak najwięcej także pomogło.

Dziś trochę podobnie jest ze mną.

Z tą różnicą, że nie ratuje małego kotka. A ratuje świetny film. Bo choć analizy filmów nie należą do mojego chleba powszedniego, to postanowiłem zdobyć się na ten krótki tekst z prostym zamiarem. Zmotywowania kogoś do obejrzenia Człowieka-scyzoryka i podzielenia się z nim tym, czego w naszym życiu brakuje jak amunicji do Gatlinga. Podzielenia się prawdziwie szczerym uśmiechem.

Zapraszam.

Swiss Army Man - recenzja.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

21 lutego 2017
Zdzisław Beksiński - 12 lat po... - 23:50 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Zdzisław Beksiński - 12 lat po...'
Rocznica tragicznej śmierci Zdzisława Beksińskiego zbiegła się ze skandalem związanym z wystawieniem na deskach warszawskiego Teatru Powszechnego czegoś, co nosi nazwę Klątwa, i co można nazwać wszystkim tylko nie sztuką. Kloaka, plugastwo, dno, z poziomu którego stojąc po uszy szambie, osoby na deskach tegoż teatru wygłaszają rzekomy artystyczny protest, wobec aktualnej sytuacji w Polsce. Z pozoru wielkie zamierzenia, podgrzane recenzjami uczynnych osób związanych ze środowiskiem Gazety Wyborczej i Krytyki Politycznej, w konfrontacji z rzeczywistością okazały się tylko i aż kloaką. Miejscem, do którego można się wypróżnić i spłukać.

Jak że to więc wszystko okazuje się małe, niskie, właśnie kloaczno-szambiarskie, w porównaniu z życiem, jak i twórczością Zdzisława Beksińskiego. Skromnego, niepozornego z wyglądu, sympatycznego pana. Do tego gadułę, z którego słów można dopiero było odkryć i poznać, z kim ma się do czynienia. No i jego twórczość. Nie przymilająca się do odbiorcy, niepokojąca, często operująca na granicy prowokacji, nieustannie zbliżająca się do jej przekroczenia.

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

Fantasmazuria 2017 - nowe szczegóły! - 13:53 - Wrathu
Ilustracja do nowiny 'Fantasmazuria 2017'
Informacja prasowa od organizatorów konwentu Fantasmazuria 2017.

W dniach 16-18 czerwca w Ostródzie, położonej w województwie warmińsko-mazurskim, odbędzie się konwent fantastyki Fantasmazuria. Podczas trzydniowego wydarzenia wiele atrakcji znajdą dla siebie nie tylko fani fantasy, science-fiction i horroru, ale także osoby, które wcześniej nigdy nie zetknęły się z tego typu eventem. Dzięki blokom tematycznym także zupełnie nieznający tego zjawiska będą mogli odkryć uroki wspólnego poznawania świata, który zrodził się w głowach znakomitych pisarzy, twórców komiksów, ludzi zaangażowanych w kinematografię, naukowców czy badaczy kultury japońskiej. Rozrywkę zapewnią m.in. gry muzyczne „Dance Dance Revolution” i „Ultrastar”, konkurs cosplay czy bloki RPG i LARP. Wyszaleć będzie się można podczas koncertów zespołów Łysa Góra, Runika i Żywiołak.

Podczas konwentu odbędą się prelekcje i spotkania z autorami polskiej i zagranicznej fantastyki. Wystąpią między innymi Jakub Ćwiek, Michał Gołkowski, Aneta Jadowska, Sławomir Nieściur, Krzysztof Piersa, Bartek Biedrzycki, Rafał Dębski, Michał J. Walczak i Kazimierz Kyrcz Jr. Do tej pory spośród autorów zagranicznych organizatorzy potwierdzili obecność Andrieja Lewickiego, Adriana Tchaykovsky’ego i Wiktora Noczkina. Fani internetowych komiksów spotkają się z Kobietą Ślimakiem i Odmętami Absurdu, natomiast gościem bloku cosplay będzie popularna Shappie. O trudach pracy lektora opowie legendarny Tomasz Knapik. Wkrótce zostaną ogłoszeni kolejni goście z kraju i zagranicy.

Uczestnicy konwentu będą mieli okazję odwiedzenia stoisk wystawców. Nie zabraknie tam biżuterii, książek, gadżetów, ubrań, plakatów i wielu innych drobiazgów kolekcjonowanych przez fanów fantastyki. Dla głodomorów organizatorzy przewidują foodtracki, dla śpiochów sleeproom, a spacerowicze z pewnością mile spędzą czas na plaży nad jeziorem znajdującym się blisko obiektu goszczącego uczestników – Expo Mazury. To tylko część atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy. Zapraszamy do śledzenia fanpage’a Fantasmazurii na Facebooku: www.facebook.com/Fantasmazuria, a także strony WWW: www.fantasmazuria.pl. Bilety można zakupić za pośrednictwem strony internetowej (z możliwością wyboru karnetu trzydniowego bądź biletów jednodniowych). Potencjalnych helperów, prelegentów, patronów medialnych i wystawców prosimy o kontakt za pośrednictwem naszej strony WWW. Zapiszcie sobie datę Fantasmazurii w Waszych kalendarzach już dziś!
Podgląd newsa | Skomentuj newsa

18 lutego 2017
Beautiful Desolation - zapowiedź - 16:43 - Squonk
Ilustracja do nowiny '<i>Beautiful Desolation</i> - zapowiedź'
Świat gier produkowanych zazwyczaj w oparciu o finansowanie crowdfundingowe, działa prężnie a wręcz nieustannie się rozwija. Czasem więc dochodzi nawet do tego, że wielkie studia developerskie "na boku" tworzą produkcję niezależną, tworząc pozory czegoś nie nastawionego przede wszystkim na zysk, a na sztukę.

W przypadku gry Beautiful Desolation fundamentem jej niezależności jest właśnie publiczna zbiórka pieniędzy na produkcję, ogłoszona w serwisie Kickstarter. Z zakładanych 120 000 $ udało się już zebrać 136 535 $, i dziś za parę godzin ma być "świętowanie" osiągnięcia tegoż właśnie warunku zbiórki.

Natomiast my mamy bogatą w obszerny materiał graficzny zapowiedź Beautiful Desolation, którą podesłał nam Przem Wierzbicki z serwisu StartingThingsUp.com.

Chociaż Beautiful Desolation wciąż znajduje się w bardzo wczesnej fazie produkcji, efekty prac braci Bischoff są imponujące. Podziwiać możemy je na udostępnionych przez nich zrzutach ekranu oraz trailerach. Materiału nie ma wiele, ale i to, co jest, wystarczy, by zrobić naprawdę ogromne wrażenie – pod warunkiem, oczywiście, iż lokacje przedstawione w rzucie izometrycznym są czymś, co może zrobić na nas wrażenie.

Całość zapowiedzi pod tym linkiem.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

Bethesda Pinball - recenzja - 3:50 - Stary Wujek
Ilustracja do nowiny 'Bethesda Pinball - recenzja'
Gdyby Przybysz z Krypy przyleciał w poszukiwaniu water chipa na planetę Dagobah, stary, mądry Yoda rzekłby mu:

Jest jeszcze jeden… Fallout.

Chodziłoby mu o stół w grze Pinball FX2 - Bethesda Pinball. Fallout na stalowe kulki i 4 paletki.

Jako fan stołów bilardowych z cyrkowych bud oraz tych stojących w nadmorskich i górskich kurortach, a także, co ważne, komputerowych odsłon - Pinball Dreams, Psycho Pinball, Pinball Fantasies, kiedy zobaczyłem pierwsze skriny dostałem wypieków na twarzy. Zainwestowałem kapsle w ten tytuł i po niedługim czasie mogłem cieszyć się zabawą.

Całość recenzji pod tym linkiem.

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

14 lutego 2017
Zabiorą chlebek Trzynastemu Schronu #3 - 21:27 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Zabiorą chlebek Trzynastemu Schronu #3'
Jeśli ktoś myśli, że mamy w Polsce rzetelne i obiektywne media, to znaczy że tak sobie tylko myśli.

Ustawą z dnia 11 kwietnia 1990 r. o uchyleniu ustawy o kontroli publikacji i widowisk, zniesieniu organów tej kontroli oraz o zmianie ustawy - Prawo prasowe (Dz. U. z 1990 r. Nr 29, poz. 173) w Polsce oficjalnie przestała działać cenzura. Nastał czas normalności, w której powstały wolne media, mające ze sobą konkurować jakością oraz treścią. To w teorii.

Praktyka zaś przyniosła, to co przyniosła. Upolitycznienie mediów publicznych, wydanie pozwoleń ludziom o ciemnej przeszłości rodem z PRL na utworzenie głównych stacji telewizyjnych. Wreszcie podlizanie się Kościołowi Katolickiemu, poprzez danie zielonego światła Radiu Maryja na jego jasno określone zaangażowanie się polityczne. No i crème de la crème: proces sprzedaży krajowych i lokalnych mediów zagranicznemu kapitałowi, prowadzący do faktycznego opanowania przez niego rynku w Polsce.

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

13 lutego 2017
Osiemnaste urodziny Trzynastego Schronu już niebawem! - 21:38 - nie wiem
Z okazji osiemnastych urodzin Schronu, które będziemy obchodzić już w tym roku, prezentujemy Komiks z serii: Życie na Trzynastym Schronie. Nie jest to dzieło sztuki, ale chodzi o przesłanie!

Na Trzynastym Schronie bacznie obserwujemy otoczenie

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

09 lutego 2017
Wybuch w elektrowni we Francji - 13:03 - nie wiem
W elektrowni atomowej we Francji doszło do eksplozji. Na razie informacje, które do nas docierają, są ograniczone. Wg wstępnych raportów nie ma ryzyka skażenia radioaktywności. Poniżej cytat ze strony news.com.au:

A MASSIVE explosion at a French nuclear power plant near the Channel Islands has reportedly left dozens injured.

The blast occurred at Flamanville plant in northern France.

According to initial reports there is no risk of contamination.

Local media are reporting that the explosion occurred in the plant’s engine room and workers may be critically injured.
Podgląd newsa | Skomentuj newsa

05 lutego 2017
Na wszelkie smutki najlepsze ręczne robótki #12 - Elektronika ze śmietnika (Fallout 2016) - 23:27 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Na wszelkie smutki najlepsze ręczne robótki #12 - Elektronika ze śmietnika (Fallout 2016)'
Koncepcja z jaką powstał kanał na YouTube Elektronika ze Śmietnika, i znajdujący się na nim cykl filmów Fallout 2016 przypomina trochę Trzynasty Schron. Czyli łączy w sobie rzeczy nie niepołączalne.

W tym przypadku jest to kawał porządnej wiedzy z zakresu prostego, acz skutecznego majsterkowania, połączony z gimbusiarskimi wtrętami, grepsami oraz niechlujną realizacją i montażem materiału. Dźwięk jak zza grobu, przeszkadzacze-śmieszkacze w postaci cytatów z polskich filmów. Coś co ma dawać dawkę luzu i wprowadzać "przymrużenie oka", a tak naprawdę po prostu wku*wia, bo niczego nie wnosi do całości. Że gimbusy sobie przy tym porechoczą?

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

Fallout Shelter w Windows Store - 22:01 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Fallout Shelter - premiera wersji na PC'
Fallout Shelter to gra, która według naszych czytelników zajęła ósme, ostatnie miejsce w wykreślance na najlepszego Fallouta. Nie świadczy to dobrze o tym tytule, a wręcz pokazuje że nie podbił on serc fanów serii. Mimo to producent i wydawca - Bethesda - nie odpuszcza, i po prawie dwóch latach od premiery gry, postanowiła ją wydać jako samodzielny produkt na komputery PC z systemem operacyjnym Windows 10. Tym samym będzie ją można zainstalować prosto ze sklepu Windows Store.

Fallout Shelter pojawił się wpierw na sprzęcie mobilnym, zaś po roku od premiery pojawiła się możliwość odpalenia go na komputerach PC, jednak poprzez program uruchamiający Bethesda.net Launcher.

Więcej:
Oficjalna strona gry
Poradnik do Fallout Shelter

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

Znamy zwycięzców IV edycji konkursu na najlepsze fanowskie opowiadanie w klimacie Uniwersum Metro 2033! - 1:24 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Znamy zwycięzców IV edycji konkursu na najlepsze fanowskie opowiadanie w klimacie Uniwersum Metro 2033!'
Informacja prasowa od Wydawnictwa Insignis.

Znamy zwycięzców IV edycji konkursu na najlepsze fanowskie opowiadanie w klimacie Uniwersum Metro 2033!

W 2013 roku na portalu Metro2033.pl wydawnictwo Insignis ogłosiło konkurs na opowiadanie osadzone w świecie wykreowanym przez Dmitrija Głuchowskiego na kartach kultowej już powieści Metro 2033. Owoce tej inicjatywy ukazały się w formie darmowego e-booka W blasku ognia, który stał się rekordowo ściąganą publikacją na wielu platformach dystrybucyjnych - m.in. w Apple iBooks i Google Play Books.

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

04 lutego 2017
Do Rzeczy 5/2017 (lektura na łykent #33) - 23:40 - Squonk
Ilustracja do nowiny 'Lektura na łykent #33
Na okładce najnowszego numery tygodnika Do Rzeczy znalazła się informacja, że czasopismo liczy 120 stron. I rzeczywiście, w dotyku czuć różnicę objętości. Od razu jednak pojawiają się obawy co do źródeł większej grubości periodyku, które idealnie pokazał Marek Koterski w filmie Dzień świra. Wzorując się bowiem na pewnym, wtedy jeszcze posiadającym największy wśród dzienników nakład tytule, odsłonił tajemnicę tego co "siedzi w środku". Płatne wkładki, reklamowe broszury, zlecone tematyczne dodatki. Sam zaś gazeta, była cieniutka jak wigilijny barszczyk. Jeśli zleceniodawcą tych zbędnych rzeczy była strona prywatna, wówczas można to uznać za normalną grę rynkową. Jeśli jednak państwo lub jego struktury, a całość miała znikomy potencjał edukacyjno-informacyjny, za to chwaliła aktualnego ministra czy prezesa...

[Czytaj całość newsa]

Podgląd newsa | Skomentuj newsa

Szukaj>> | Archiwum >>

X Apoc - Trzynasty Schron [ v 1.0 ] & PHP by Hammer