Autor Wątek: Dywizjon 303. Historia prawdziwa - recenzja  (Przeczytany 10459 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Dywizjon 303. Historia prawdziwa - recenzja
« dnia: 16 Października 2018, 01:44:19 »

Bierzemy garnek. Wrzucamy do niego krzyż na ścianie, pobożny obrazek oraz odśpiewany hymn państwowy. Co otrzymamy? "Nacjonalizm!!!" A tle majaczące się widmo faszyzmu...

Oczywiście w głowie dzbanów, których umysły uformowała propaganda sącząca się latami z postępowych mediów. Tam nawet flaga biało-czerwona, jeśli nie jest tęczowa to rasizm, faszyzm, ksenofobia, dyskryminacja i wykluczenie. A opinie takich o to osób znalazłem w serwisie FilmWEB, gdy chciałem się zapoznać z opiniami na temat filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa. Nawet film oparty na wojennych przeżyciach polskich pilotów, trafił na walec otwarto społecznej propagandy.

A jak jest naprawdę?

Trochę "ku pokrzepieniu serc", trochę budująco, trochę antywojennie. Z dobrym montażem i efektami specjalnymi, choć bez fabularnego mięcha. Więcej w recenzji.

Dziki wrzask że patriotyzm. A jak jeszcze pojawia się wieszanie na ścianie krzyża i stawianie obrazu z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej to musi, no musi się pojawić te brzydkie słowo. Nacjonalizm. Uuuuuu! To moje refleksje gdy zajrzałem do recenzji filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa, znajdujących się na portalu Filmweb. Ale po kolei.

Całość recenzji pod tym linkiem.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Dywizjon 303. Historia prawdziwa - recenzja
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Października 2018, 07:36:45 »
Każdy film z podtytułem prawdziwa historia to ściema ;) Ok, a tak na serio:

Bierzemy garnek. Wrzucamy do niego krzyż na ścianie, pobożny obrazek oraz odśpiewany hymn państwowy. Co otrzymamy? "Nacjonalizm!!!" A tle majaczące się widmo faszyzmu...

Oczywiście w głowie dzbanów, których umysły uformowała propaganda sącząca się latami z postępowych mediów. Tam nawet flaga biało-czerwona, jeśli nie jest tęczowa to rasizm, faszyzm, ksenofobia, dyskryminacja i wykluczenie. A opinie takich o to osób znalazłem w serwisie FilmWEB, gdy chciałem się zapoznać z opiniami na temat filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa. Nawet film oparty na wojennych przeżyciach polskich pilotów, trafił na walec otwarto społecznej propagandy.

A jak jest naprawdę?

Ale kto ponosi za to winę? Czyż nie ludzie którzy przez lata owijają Polską flagę wokół krzyża krucjatowego i domorosłą politykę podszytą nacjonalizmem? Puki nie usunie się tego raka z Polskiej polityki, usuwając hajlujących i nawołujących do łamania prawa (tu krytyka dotyczy też PO) to ludzie przestaną widzieć orła jako symbol wolnego narodu a zaczną jako symbol opresji. To zrozumiała rzecz za którą winę ponosi tyko jedna strona. Strona która na grobach pcha się do władzy. Zresztą co słowa! Coraz częstsze takie incydenty nie biorą się znikąd, tylko z cichego przyzwolenia władzy która chce mieć brunatnych po swojej stronie.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24047583,sa-zarzuty-i-areszt-po-ataku-na-marsz-rownosci-napasc-na-policjantow.html

A najśmieszniejsze w tym wszystkim że to ewidentni Sataniści napadli na ludzi głoszących Chrześcijańskie wartości, w imię oczywiście krzyża :ajat

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Dywizjon 303. Historia prawdziwa - recenzja
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Października 2018, 09:04:28 »
Nie ma takich ludzi, chyba że na łamach niemieckich, polskojęzycznych mediów, w tym TVN i w Wyborczej. Zaszczepienie ojkofobicznych lęków w społeczeństwie, to ich największy sukces, odwracający uwagę od rozliczeń poprzedniego ustroju.

Jak wszędzie widzisz machanie łapą do 5 piw, to masz problem.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Dywizjon 303. Historia prawdziwa - recenzja
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Października 2018, 15:58:59 »
Tak, tak, a PiS przestrzega prawa.. a tak przynajmniej twierdzą media Moskiewskie nadawane w telewizji naziemnej :face:

Dalej chcesz prowadzić demagogiczne dysputy w oparciu o niczym niepoparte teorie spiskowe? A tak to w ogóle jestem z Dolnego Śląska.. prasa Niemiecka nieźle się wysila zatrudniając autentycznych rekonstruktorów którzy się tu kręcą hailująd do orła.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Dywizjon 303. Historia prawdziwa - recenzja
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Października 2018, 19:16:38 »
A co mnie PiS obchodzi i po co ich wspominasz? Wszystko do nich musisz odnosić, bo w świecie wojny plemiennej "Hutu muszą się napierdalać z Tutsi"? :hyh Dla mnie mogą rządzić nawet kosmici, byle lewicowo-liberalna szuria oraz kręgi ją wspierające miały jak najmniejszy wpływ na życie społeczno-polityczno-kulturalne w Polsce. Chorobę usuwasz z organizmu każdym lekiem, a nie się z nią oswajasz  :wpr13s:
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Dywizjon 303. Historia prawdziwa - recenzja
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Października 2018, 08:23:35 »
A co mnie PiS obchodzi i po co ich wspominasz?

Bo odnosi się to do tematu który sam z dupy, przywołałeś. Problem nacjonalistów w Polsce jest wprost skutkiem działalności tej partii i tak wiem że sami nacjonaliści PiS'u nie kochają, ale wzrost aktywności tego typu ludzi (i wspomniana przez ciebie kontrreakcja) jest skutkiem cichego przyzwolenia i stosowania podobnych metod owijania gówna w flagę, przez tą partię. Zauważ że ja nie użyłem słowa "PiS", ale ty dobrze zdajesz sobie sprawę z problemu od którego się odwracasz.

Chorobę usuwasz z organizmu każdym lekiem, a nie się z nią oswajasz

Dlatego wprost skrytykowałem PO? Sorry, ale to ty odwracasz wzrok od raka z powodu rzeżączki. Oba są problemem (zakładając że wiem do czego się odnosisz w swoim nadużyciu słów "lewicowo-liberalny" które niewiele wspólnego mają z tzw. "salonem" którego tak nie znosisz, tu swoją drogą jest podobny problem ale ja nie pieje słono o tym jak to ludzie bredzą na forach w kompletnie niezwiązanym filmie, odnosząc się jedynie tu do przywołanego tematu). Czy ty na serio nie dostrzegasz analogii?

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Dywizjon 303. Historia prawdziwa - recenzja
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Października 2018, 11:46:47 »
Cytuj
Trochę "ku pokrzepieniu serc", trochę budująco, trochę antywojennie. Z dobrym montażem i efektami specjalnymi, choć bez fabularnego mięcha. Więcej w recenzji.
To jest na temat. Reszta to offtopowy bełkot.

I wiem, że robisz to celowo, że niby ma to być bait, ale... nie jest. Przez coś takiego od dość dawna na forum nie pisze nikt oprócz Rezro, co jest o tyle smutne, że czasem poczytałbym coś konkretnego i fajnego, a nie tylko waszą niezbyt kulturalną i często też niezbyt błyskotliwą pyskówkę.

Wnoszę żeby jednak zmienić taktykę na coś, co jeszcze się nie znudziło.

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Dywizjon 303. Historia prawdziwa - recenzja
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Października 2018, 13:39:33 »
Jestem za.  ;D I niedługo, czyli dziś, powinna być okazja.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Dywizjon 303. Historia prawdziwa - recenzja
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Października 2018, 14:31:48 »
@Rezro
Nadrób braki związane z wiedzą na temat debaty publicznej w Polsce, zamiast powtarzać ten sam bełkot jaki na okrągło mielą lewicowe-liberalne lemingi, chodzące na pasku tych, którym zależy na "wojnie plemion" czyli jaczejce PO. Otoz nacjonalizmem i rzekomym problemem jaki z nim jest związany Wyborcza i środowiska z nią związane straszą od 1990 roku. Wtedy też stał za tym PiS?

Równie dobrze można straszyć komunizmem, którego ideolodzy są upamiętnieni na budynku Parlamentu Europejskiego. Ale to już jest dla takich Rezrów akceptowalne.

@Adam
W czym masz problem? Ja piszę tak, inni piszą siak. A że nie piszą wcale, to nie musisz od razu dramatyzować. Moim fanem być nie musisz, bo jest dużo inny czytelników którzy myślą inaczej.
« Ostatnia zmiana: 17 Października 2018, 14:42:35 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Dywizjon 303. Historia prawdziwa - recenzja
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Października 2018, 14:04:38 »
Nadrób braki związane z wiedzą na temat debaty publicznej w Polsce, zamiast powtarzać ten sam bełkot jaki na okrągło mielą lewicowe-liberalne lemingi, chodzące na pasku tych, którym zależy na "wojnie plemion" czyli jaczejce PO. Otoz nacjonalizmem i rzekomym problemem jaki z nim jest związany Wyborcza i środowiska z nią związane straszą od 1990 roku. Wtedy też stał za tym PiS?

Równie dobrze można straszyć komunizmem, którego ideolodzy są upamiętnieni na budynku Parlamentu Europejskiego. Ale to już jest dla takich Rezrów akceptowalne.

Otóż..

Nadrób braki związane z wiedzą na temat debaty publicznej w Polsce, zamiast powtarzać ten sam bełkot jaki na okrągło mielą narodowo-prawicowe lemingi, chodzące na pasku tych, którym zależy na "wojnie plemion" czyli jaczejce PiS'u. Otoz liberalizm i rzekomym problemem jaki z nim jest związany Radio Maryja i środowiska z nią związane straszą od 1991 roku. Wtedy też stała za tym UE?

Równie dobrze można straszyć komunizmem, którego ideolodzy są mentorami Obecnego Rządu. Ale to już jest dla takich Squonków akceptowalne.

(w skórce: przygarniał kocioł garnkowi :ssi A i Kaczory są w polityce od Okrągło Stołu.. więc jak najbardziej tak :/)

W czym masz problem? Ja piszę tak, inni piszą siak. A że nie piszą wcale, to nie musisz od razu dramatyzować. Moim fanem być nie musisz, bo jest dużo inny czytelników którzy myślą inaczej.

W tym co powiedział..

Cytuj
Trochę "ku pokrzepieniu serc", trochę budująco, trochę antywojennie. Z dobrym montażem i efektami specjalnymi, choć bez fabularnego mięcha. Więcej w recenzji.
To jest na temat. Reszta to offtopowy bełkot.

I to jest zresztą to z czym się w pełni zgadzam, z tym że ja preferuję negowanie demagogii poprzez odbijanie piłeczki, co zresztą już wielokrotnie omawiałem.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Dywizjon 303. Historia prawdziwa - recenzja
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Października 2018, 20:05:12 »
W Polsce poglądy lewicowo-liberalne są problemem, bo są nienormalnością. Tak jak nienormalnością była choćby "różowa" Unia Demokratyczna (a potem Unia Wolności) oraz salon związany ze środowiskami postkomunistycznymi. A to komuniści mieli wpływ na rzeczywistość w Polsce. Oficjalnie od 1944 roku do 1989 roku, zaś po 1989 roku roztopieni w różnych układach medialno-gospodarczych.  I to związana z nimi Wyborcza, by zrzucić z nich nienawiść społeczeństwa za minione lata, "stworzyła" poniekąd Rydzyka przypinając mu swoje antynarodowe fobie, budując strach przed "szerzącym nienawiść kościołem".

Nacjonalizm zaś co najwyżej może wzbudzać kwestię smaku. W Polsce nigdy go nie było w tak obrzydliwej formie, jak w Niemczech czy krajach zachodnich. U nas wynikał on z realnego zagrożenia wynarodowienia Polaków, poprzez zaborców, a nie z faktu że ktoś się poczuł silny i chciał to udowodnić innym. Nasi nacjonaliści więc są normalnymi (choć mało smacznymi  :fj) gośćmi, którzy mogą być naturalną szczepionką przed unioeuropejskim internacjonalizmem.

Ale tego Rezro nie przeczytasz w Wyborczej czy innych polskojęzycznych gadzinówkach :inzj: Tam co najwyżej podbudujesz swoje antypisowskie fobie, które są śmieszne bo nie wypominasz im socjalizmu i rozdawnictwa, a rzekomy romans z komuną, jakby prominentni postkomuniści Cimoszewicz i Rosati byli z nimi  :pen:
« Ostatnia zmiana: 18 Października 2018, 20:07:18 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Dywizjon 303. Historia prawdziwa - recenzja
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Października 2018, 21:17:02 »
Cytuj
Nacjonalizm zaś co najwyżej może wzbudzać kwestię smaku. W Polsce nigdy go nie było w tak obrzydliwej formie, jak w Niemczech czy krajach zachodnich. U nas wynikał on z realnego zagrożenia wynarodowienia Polaków, poprzez zaborców, a nie z faktu że ktoś się poczuł silny i chciał to udowodnić innym. Nasi nacjonaliści więc są normalnymi (choć mało smacznymi  ) gośćmi, którzy mogą być naturalną szczepionką przed unioeuropejskim internacjonalizmem.

To że kiedyś nacjonalizm mógł być według ciebie bardziej uzasadniony w polsce niż niemczech czy włoszech, przyjmując nawet że masz rację. Znaczy tylko to że kiedyś mógł być "uzasadniony". Teraz nie jest. [Według mnie, nigdy nie był, ale zgadzam się na kompromis]. Kiedyś byliśmy zagrożeni germanizacją i innymi acjami, od dawna nie jesteśmy. Dziś nacjonalizm nie ma jak bronić czegokolwiek, bo nie ma przed czym. Więc pełni swoją podstawą rolę czyli atak i polonizowanie wszystkiego co Polskie nie jest. Albo przez przekłamania historyczne albo zmuszanie do patriotyzmu i jedynych słusznych poglądów, albo przez fizyczną albo naciskami polityczno ekonomicznymi eliminację elementów nieporządanych i nie Polskich.

No i Squonk. Co ci Panie nie pasuje w internacjonalizmie? Że szczepić chcesz przeciwko niemu.




"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Dywizjon 303. Historia prawdziwa - recenzja
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Października 2018, 21:57:03 »
Pozbawienie ludzi ich tożsamości narodowej, kulturowej, ale też i płciowej (bo nie materialnej - to już było i się nie sprawdziło) to cele współczesnego marksizmu, którego zwolennicy opanowali dziś kluczowe stanowiska w mediach czy sferach związanych z kulturą. Celem nie ma być - niestety - "otwarty pozbawiony nienawiści świat" czy "życie zgodne z ekologią", ale sprowadzenie człowieka do roli konsumującego zwierzęcia, oddającego się przyjemności i zabawie. Nacjonalizm zaś, jako coś dzikiego i nieokiełznanego, to nadal dobra szczepionka przeciw takim postępującym planom, która powinna być jednak zneutralizowana gdyby takie zagrożenie minęło.

Bo czyż nie jest ciekawe, że tzw. świat Zachodu - chcąc oczywiście nieść "wolność i demokrację" w świecie arabskim - obalał tam przede wszystkim te reżimy, które opierały swoją władzę na idei nacjonalizmu arabskiego, a nie ruszał reżimów teokratycznych?
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Dywizjon 303. Historia prawdziwa - recenzja
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Października 2018, 22:12:04 »
Cytuj
W Polsce poglądy lewicowo-liberalne są problemem, bo są nienormalnością.
Bo ty decydujesz co jest normalne a co nie?  :spk

Co do tego uzasadniania nacjonalizmu - naprawdę? Bo Hitler nie uzasadniał swojego nacjonalizmu w dokładnie ten sam sposób? :fhr: Nie mówiąc już o dokładnie wszystkich innych ksenofobiczno-paranoicznych sektach?

Cytuj
Celem nie ma być - niestety - "otwarty pozbawiony nienawiści świat" czy "życie zgodne z ekologią", ale sprowadzenie człowieka do roli konsumującego zwierzęcia, oddającego się przyjemności i zabawie.
Opisałeś dokładnie cele każdego jednego ugrupowania sprawującego władzę. Jedni stosują retorykę "kupujcie apple i bawcie się na paradach równości", a drudzy "kupujcie wSieci i bawcie się na kibolskich ustawkach paradach niepodległości". Gwarantuję ci, że jedno i drugie jest zezwierzęceniem (co jest niepotrzebnie nacechowane negatywnie, w końcu cokolwiek by nie mówić - ludzie są zwierzętami) w podobnym stopniu, różnicą jest jedynie ewentualna moralność obu idei, o ile idee mogą być moralne lub nie.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Dywizjon 303. Historia prawdziwa - recenzja
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Października 2018, 23:20:38 »
Cytuj
W Polsce poglądy lewicowo-liberalne są problemem, bo są nienormalnością.
Bo ty decydujesz co jest normalne a co nie?  :spk
Cicho się wpatruję w Adama Michnika, który tak samo decydował kto może a kto nie należeć do oświeconych i postępowych elit III RP i korzystać z jej dobrodziejstw. Nie odbieraj mi tej przyjemności, jako lewicowemu (ale nie liberalnemu) publicyście, jakim chcę być  :hyh


Opisałeś dokładnie cele każdego jednego ugrupowania sprawującego władzę. Jedni stosują retorykę "kupujcie apple i bawcie się na paradach równości", a drudzy "kupujcie wSieci i bawcie się na kibolskich ustawkach paradach niepodległości".
Stosujesz relatywizm moralny w ocenie sytuacji społecznej w Polsce. Możesz się wypierać lub nie, ale jest to jeden z sukcesów michnikowszczyzny, jaki udało się zaszczepić młodej części naszego społeczeństwa po 1989 roku. "Może i komuna była zła, ale przecież nacjonalizm jest równie gorszy". O ile pierwszy człon tej wypowiedzi jest w miarę logiczny i dało by się znaleźć nawet pewnie jakąś reklamę z takim hasłem, o tyle drugi wykazuje totalną nieznajomość współczesnej Polski, i patrzenie na nią przez to co pokażą w TVN i co napisze Wyborcza.

Kibole? To znaczy kto? Margines o znamionach mafijnych, napierdalający się przed meczami w lasami, czy stowarzyszenia kibiców wspierające osoby niepełnosprawne czy weteranów wojennych? Tak, są tacy, ale TVN i Wyborcza tego nie napiszą.

Kibolskie ustawki na Marszu Niepodległości? Masz na myśli policjantów prowokujących zadymy czy kopiących uczestników tegoż w 2014 roku? Albo może chodzi o podpalenie budki pod ambasadą rosyjską, o czym się chwalił minister Sienkiewicz? To też był kibol?

Widzisz Adam, masz ten problem że jesteś osobą totalnie spaczoną przez lewicowo-liberalny światopogląd, i jedynie co możesz powiedzieć o stronie jakiej nie lubisz to zlepek propagandy jaką wałkują medialne gadzinówki pokroju TVN. Bo gdybyś wymienił choćby ekipę jaka stała za głupimi hasłami na zeszłorocznej edycji MN, podał jej domniemane powiązania, to już by każdy wiedział że orientujesz się w tym, nawet gdy tego nie trawisz. A tak, no cóż, TVN i Wyborcza  :fj :hyh

----

 :fhr: mógł sobie roić o wyższości swojej nacji, nawet  :wpr13s: różnej maści komunistów (zwłaszcza :zwr) i innych "czerwonych". I robiłby to z dużą pewnością do dziś, poprzez swoich następców, gdyby nie był... lewicowcem. A był  :hyh

Bowiem tylko lewicowcy po zdobyciu jakiegoś przyczółka, zaczynają wymyślać piętrowe i bzdurne ideologie, mające uzasadniać ich następne kroki (mądrość etapu). U zarania ideologii jaką propagował Hitler było biologicznie unicestwienie "gorszych ras", podobnie jak komuniści chcieli unicestwiać "gorsze klasy społeczne". Wejście na drogę fizycznej eliminacji większych grup społecznych, uzasadnienie tego zarówno pod kątem ideologicznym jak i "technicznym" sprowadziło nazizm, oraz stojący za nim niemiecki nacjonalizm, na drogę unicestwienia oraz likwidacji. Szkoda że nie dokończono całkowitego zniszczenia nazizmu, bo były np. plany wysiedlania Niemców na Syberię, kierując się względami politycznej gry między aliantami.

Polski nacjonalizm to przy tym popiardywanie myszy, budowane dziś w kręgach Wyborczej i salonu do "prawie holocaustu", tylko dlatego że przed wojną była duża niechęć do Żydów (okazywana przez środowiska z nazwy narodowe), zresztą otwarcie gardzących polską państwowością i otwarcie komunizujących.
« Ostatnia zmiana: 18 Października 2018, 23:32:56 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Dywizjon 303. Historia prawdziwa - recenzja
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Października 2018, 23:47:06 »
Cytuj
Widzisz Adam, masz ten problem że jesteś osobą totalnie spaczoną przez lewicowo-liberalny światopogląd, i jedynie co możesz powiedzieć o stronie jakiej nie lubisz to zlepek propagandy jaką wałkują medialne gadzinówki pokroju TVN. Bo gdybyś wymienił choćby ekipę jaka stała za głupimi hasłami na zeszłorocznej edycji MN, podał jej domniemane powiązania, to już by każdy wiedział że orientujesz się w tym, nawet gdy tego nie trawisz. A tak, no cóż, TVN i Wyborcza  Fuuuj Hyhyhy
Jaki wnikliwy psycholog się znalazł  :spk  Problem w tym, że mojego światopoglądu w żadnym punkcie nie można nazwać lewicowym (chyba że należy się do tych ludzi wyzywających od "lewaków" wszystkich, którzy myślą inaczej niż oni, ale przecież to ja jestem zatruty propagandą), więc rozmowa już na wstępie się wykoleja i nawet nie chce mi się czytać dalej.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Dywizjon 303. Historia prawdziwa - recenzja
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Października 2018, 23:58:12 »
Jakbyś nie miał lewicowego światopoglądu to byś nie stosował z dupy grepsów w stylu "kibolskie ustawki na Marszu Niepodległości". Mi się jakoś chciało przeczytać to co napisałeś, a sam nie użyłem czegoś w stylu "pedalstwo z piórami w dupie na Paradzie Równości".

Szach-mat panie kolego  :hyh
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Dywizjon 303. Historia prawdziwa - recenzja
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Października 2018, 00:55:34 »
Cytuj
Jakbyś nie miał lewicowego światopoglądu to byś nie stosował z dupy grepsów w stylu "kibolskie ustawki na Marszu Niepodległości"
Co ma jedno do drugiego? Poza tym. co jak co, ale nie będzie mi nikt dyktował jaki mam światopogląd a jaki nie :face:

Cytuj
Mi się jakoś chciało przeczytać to co napisałeś
Widzisz, a mi się nie chce. Szach mat  :spk

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Dywizjon 303. Historia prawdziwa - recenzja
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Października 2018, 01:02:54 »
No właśnie. Typowo lewicowa pogarda dla innego punktu widzenia: nie bo nie, ale uważam że jest tak, bo ja tak uważam. Gdyby to chociaż była prawicowa pogarda: jesteśmy super, bo mamy rację że jesteśmy super, ale nie. Ta lewica zawsze z człowieka wyjdzie, i jak nie faszyzmu, to się kibolstwa się wszędzie doszuka. Albo się pomaluje na czarno i na Marsz Niepodległości pójdzie  :afr Nawet jak wpierdolu nie dostanie (bo i za co?), to powie że nawet jak nie bili, to czuła to  :inzj:
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Dywizjon 303. Historia prawdziwa - recenzja
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Października 2018, 01:05:24 »
Polecam używać terminów "lewicowy" i "prawicowy" zgodnie z ich znaczeniem, a nie samemu stosować się do zasady uważam że jest tak, bo ja tak uważam  :zwr