Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Sierpień 15, 2018, 12:37:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Adam Magdoń - 'RzeczpostApokaliptyczna Polska' - recenzja  (Przeczytany 129 razy)
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!

« : Marzec 22, 2018, 22:19:19 »

„Za życia była to śliczna dziewczyna, lecz śmierć skrajnie ją oszpeciła”.

„ – Przestańcie już, głodny jestem! – warknął Azbest – Dajcie normalnie zjeść. Mnie tam wszystko jedno, czy to kurwa, krupnik, pomidorówka, czy kotlet z psa trzeciej kategorii, zmielony razem z buda i suka na dodatek. Byle żołądek napełnić, bo inaczej sił nie ma do roboty. Papusiajmy”. (podkreślenie: Squonk)

To dwa, aż dwa cytaty z powieści Adama Magdonia RzeczpostApokaliptyczna Polska. Nośny tytuł, zawierający ważne dla każdego Polaka treści (do tego związane z klimatami postapo, kojarzący się ze słynną Przenajświętsza Rzeczpospolita Jacka Piekary, może sugerować że kryje się za nim równie frapująca, a do tego kontrowersyjna treść. Tymczasem mówiąc w skrócie mamy do czynienia z nieudolnym sileniem się na pisarstwo, zwane publikowaniem subsydiowanym.

OK, pisać każdy może, a nawet powinien. Jednak w procesie wydawniczym jest coś takiego jak korekta, a przede wszystkim redakcja tekstu. W niniejszym przypadku całkowicie położona, co udowodnił redaktor Saladyn działający m.in. na  stronie społecznościowej Saladyn, w obszernej recenzji tej powieści.

Jest to jedna z najgorszych, o ile nie najgorsza, książka jaką czytałem. Niezależnie od tego czy patrzy się na RzeczpostApokaliptyczną Polską jako na całość, czy też rozbiera na czynniki pierwsze – wszystko tutaj jest po prostu złe. Nie znajduję ani jednego powodu, dla którego warto sięgnąć po książkę.

Całość recenzji pod tym linkiem.

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!