Autor Wątek: The Gifted: Naznaczeni  (Przeczytany 1467 razy)

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
The Gifted: Naznaczeni
« dnia: 22 Lutego 2018, 11:10:41 »
Spóźniona recenzja, bowiem głupio się przyznać ale zapomniałem ją wstawić :-[



Seria TV podobnie jak Legion dziejąca się w universe X-Man. Podąża ona za rodziną Strucker'ów której dzieci okazują się być całkiem potężnymi mutantami. Podąża za nimi rządowa organizacja Sentinel, na szczęście znajdują oni wsparcie Podziemia Mutantów. Uchodzącą za terrorystyczną organizację której ściganiem będący dotychczas prokuratorem Reed Strucker się zajmował. Całość okazuje się być znacznie bardziej skomplikowana z kilkoma innymi stronami zainteresowanymi sprawą. Serial jest całkiem dobry, ma jednak jedną rażącą minie wadę.. dlaczego nikt nie dostrzega rażących neonazistów? Oczywiście nadużycia nie są niczym nadzwyczajnym i nawet w niedawnej historii USA mieliśmy do czynienia z żałosnym uzasadnianiem tortur przez niektórych senatorów USA, ale tu po prostu nikt nie nazywa rzeczy po imieniu. Wiem że czasem ludziom załączają się klapki, gdy ludzie używają mocnych słów nawet jeśli jest to zasadne (patrz: elektorat PiS). No ale gdyby chociaż w TV pojawiał się cień krytyki, choćby ze strony ludzi wyglądających na wariatów (co zresztą jest znaną formą zasłony dymnej dla faktycznych problemów).

No ale nie! Wszystko jest cacy! No bo w końcu MK Ultra było legalne, co nie? Niestety zmarnowano szanse na kilka ciekawych debat w tym temacie.

Aurelinus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: The Gifted: Naznaczeni
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lutego 2018, 04:34:43 »
W sumie, może poza Legionem, który chociaż jest na swój sposób lekko zwariowany (i da się to oglądać), to wszystkie seriale z logiem Marvella powinny być dopuszczone wyłącznie dla osób poniżej 7 roku życia i z poświadczonym wodogłowiem lub innym brakiem umysłowym, bo oglądanie tych wymiocin zwyczajnie nie przystoi ludziom posiadającym cokolwiek poza powietrzem między uszami. Dno i wodorosty, ciężko dotrwać do końca chociaż jednego odcinka, a dzięki akurat temu badziewiu zacząłem zdecydowanie unikać loga Marvella. Poza tym trudno zrozumieć w ogóle po co te gnioty zajmują wieczorne godziny emisji, skoro to bajki dla (niedorozwiniętych) dzieci, których miejsce jest między 15 a 17, jak już ktoś naprawdę musi.

Z rzeczy, które teraz warto oglądać lub obejrzeć (bo się skończyły), a które nie pozwalają przynajmniej cofać się w rozwoju to Altered Carbon (przyzwoity, choć nieco zbyt uproszczony), The Expanse (pozycja obowiązkowa), Dark i  Counterpart (dupy nie urywają, ale oblecą), nowe X-Files (mnie się bardzo podobają), serie "chicagowskie" i 9-1-1 (na pewno o niebo lepsze niż marvellowski szajs) i parę innych, które mi jakoś umknęły (o, np. Fear the Walking Dead, Absentia).

Zdecydowanie na nie: (prawie) wszystko od Marvella, 8.my sezon Walking Dead (zrobił się z tego żenujący spektakl), Wikingowie (od połowy 3.go sezonu kompletne dno), Knightfall (beznadzieja, przerwałem jeszcze podczas rzekomego oblężenia Akki, czyli w 5 minucie 1.szego odcinka), 2.gi sezon Stranger Things (też beznadzieja).
W obu przypadkach wymieniam tylko te "duże" produkcje, które łatwo znaleźć na kanałach, jest oczywiście trochę ciekawej drobnicy, ale trzeba poszukać (np. Re:Mind).
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego 2018, 04:56:34 wysłana przez Aurelinus »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: The Gifted: Naznaczeni
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lutego 2018, 12:23:26 »
Gratuluję. Dostajesz odznakę snoba dołączając do klubu wzajemnej adoracji Aq :ssi