Autor Wątek: Marvel's Runaways  (Przeczytany 1655 razy)

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Marvel's Runaways
« dnia: 01 Grudnia 2017, 22:20:27 »
Serial młodzieżowy będący częścią Marvel Cinematic Universe. Od razu mówię że zaskakująco udany.



Grupa nastolatków z zaprzyjaźnionych rodzin odkrywa że ich rodzice są złoczyńcami należącymi do organizacji PRIDE. A i część z nich odkrywa że ma supermoce.

Tak czy siak naprawdę ciekawy pomysł. Pełna recenzja po tym jak serial dobiegnie końca.

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Marvel's Runaways
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Grudnia 2017, 22:50:49 »
Próbowałem oglądać.
Odpadłem na drugim odcinku.
Nie wiem czy to poprzez zbieżność wiekową z bohaterami ale nie potrafię tego oglądać. Wkurzają mnie okropnie ci bohaterowie. Czego nie czułem na przykład w ST. Tam polubiłem i rozumiałem te postacie, nawet jeśli niektóre problemy wydawały mi się typowo "młodzieżowe". Tutaj tylko i wyłącznie zażenowanie.
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Marvel's Runaways
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Grudnia 2017, 11:58:37 »
Mówiąc o "ST" co masz na myśli?

Edit:
Chodzi ci o Stranger Things? Fakt, no ale ta seria to mistrzostwo. Z zasady jednak nie kieruję się pierwszym wrażeniem i z oceną poczekam. W końcu tego grubego z ST również początkowo nie lubiłem, a tu jedynie oficjalnie wkurza mnie tylko ta feminazistka. O reszcie trudno mi coś konkretnego jeszcze powiedzieć. Zasadniczo o synu mafioza nie mam opinii, mięśniaka nawet lubię bo jest to ewidentnie historia nerda który został mięśniakiem z powodu strachu przed ojcem i niejako ponownie odkrywa że bycie "cool głupkiem" nie jest wcale takie fajne, Gotka to klasyczny bunt przeciwko matce (która o ironio naprawdę jest wiedźmą), sekciara na razie jest bez wyrazu ale wiadomo w którą stronę to zmierza, a i hipiska to raczej postać pisana pod kobiety więc niema się co dziwić. Faktycznie postacie raczej nie pisane pod przeciętnego nastolatka, szczególnie że wszyscy oni są bogaci.
« Ostatnia zmiana: 02 Grudnia 2017, 12:40:53 wysłana przez Rezro »

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Marvel's Runaways
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Grudnia 2017, 14:35:48 »
Ta, miałem na myśli Stranger Things.
Gruby to był dzieciak, tutaj mamy młodych dorosłych. W ST byli oni potraktowani na poważnie. Mieliśmy miłostki i głupie zachowania, ale i pokazanie dojrzałości i siły tych postaci. Bez głupot w stylu paczki najlepszych przyjaciół i problemów rodem z serialów aktorskich od Disney Chanel. Bogaci, głupi i z problemami które powinno się mieć w wieku lat 14, nie podczas wkraczanie w dorosłość.
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Marvel's Runaways
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Grudnia 2017, 17:16:40 »
Temu nie zaprzeczę. Niemniej jeszcze za wcześniej na finalną ocenę.