Autor Wątek: Wieczorek filmowy Trzynastego Schronu #22 - Blade Runner 2049  (Przeczytany 1538 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Wieczorek filmowy Trzynastego Schronu #22 - Blade Runner 2049
« dnia: 11 Października 2017, 00:27:54 »

Po 35 latach, na ekrany kin trafiła kontynuacja historii z filmu Blade Runner, znana w Polsce pod nazwą Łowca androidów. W ekranowym świecie mija 31 lat, więc powrót do historii jeszcze bardziej robi się naturalny. Także dla bohaterów pierwszego filmu.

Oszałamiające widowisko, noszące tytuł Blade Runner 2049 od 6 października gości na ekranach polskich kin. Natomiast w sieci, konkretniej w serwisie YouTube, na kanale studia Warner Bros można zapoznać się z filmami, które mają za zadanie wprowadzić w świat nowego Łowcy androidów.

Blade Runner 2049 - 'Black Out 2022' to film w konwencji anime, pokazujący jak doszło do ważnego dla historii tego świata, zaciemnienia. W Blade Runner 2049 - '2036 Nexus Dawn' pojawia się najważniejszy, drugoplanowy bohater filmu - Niander Wallace. Zaś Blade Runner 2049 - '2048 Nowhere to Run' ma niejako wprowadzić we właściwą historię, dziejącą się w 2049 roku.

Blade Runner to dziś kultowe i ponadczasowe dzieło X muzy, które nie musi być już wyjaśnianie, tłumaczone i interpretowane w łopatologiczny sposób. Bowiem to wszystko robią rzeczy inspirowane nim. Patrząc na Blade Runner 2049 można już chyba powiedzieć to samo. Żadne wprowadzenia, czy wyjaśnienia mogą być zbędne, gdyż film bardzo blisko zbliża się do granicy dzieła absolutnego. No ale jeśli sam reżyser Denis Villeneuve zaprasza, to czemu nie skorzystać i nie obejrzeć.

Filmy do obejrzenia za pomocą schronowego kanału YouTube.
- Blade Runner 2049 - 'Black Out 2022'
- Blade Runner 2049 - '2036 Nexus Dawn'
- Blade Runner 2049 - '2048 Nowhere to Run'
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wieczorek filmowy Trzynastego Schronu #22 - Blade Runner 2049
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Października 2017, 15:05:56 »
Oszałamiające widowisko, noszące tytuł Blade Runner 2049 od 6 października gości na ekranach polskich kin.

W tym miesiącu w kinach są aż trzy filmy które chcę obejrzeć. Z tym że pierwszy jest w wersji bez napisów, a dubbingu w przydatku tej serii nie trawię. Drugi z dupy wycofano choć chciała iść na niego cała moja rodzina (i tak to właśnie ten film) a trzeci to Marvel więc chyba go nie skopią. Tak czy siak serdeczne podziękowania dla piratów, skoro kino nie chce mojej kasy bo to co dają to szrot :gtfo:

Natomiast w sieci, konkretniej w serwisie YouTube, na kanale studia Warner Bros można zapoznać się z filmami, które mają za zadanie wprowadzić w świat nowego Łowcy androidów.

A no słyszałem o tym. Zdecydowanie lepsza robota niż animatrix który w większości był filerem bez żadnego sensu.

Blade Runner to dziś kultowe i ponadczasowe dzieło X muzy, które nie musi być już wyjaśnianie, tłumaczone i interpretowane w łopatologiczny sposób. Bowiem to wszystko robią rzeczy inspirowane nim. Patrząc na Blade Runner 2049 można już chyba powiedzieć to samo. Żadne wprowadzenia, czy wyjaśnienia mogą być zbędne, gdyż film bardzo blisko zbliża się do granicy dzieła absolutnego. No ale jeśli sam reżyser Denis Villeneuve zaprasza, to czemu nie skorzystać i nie obejrzeć.

Podpisuję się pod tą opinią. Zdecydowanie najlepszy film tego roku! Pochwalić też należy niezwykle sprawne zmodernizowanie klasycznego cyberpanku (technicznie to biopanku) do standardu neocyberpunku, bez równoczesnego retkonowania całości. Śmiało 11/10 :inzj: