Autor Wątek: Hellblade: Senua's Sacrifice  (Przeczytany 16016 razy)

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Hellblade: Senua's Sacrifice
« Odpowiedź #60 dnia: 25 Sierpnia 2017, 15:10:05 »
W myśl obecnej konstytucji decyzja referendum jest wiążąca. Parlament musiałby podjąć decyzję, że w dupie ma konstytucje. A, czekaj...

Z tym że przypominam że nie to jest celem referendum.

Art.63 Referendum z inicjatywy obywateli
2. Referendum z inicjatywy obywateli nie może dotyczyć:
1) wydatków i dochodów, w szczególności podatków oraz innych danin publicznych

No i? Gdyby rząd dał ludziom prawo do decydowania o kasie bardzo łatwo zwyciężyć by mogli populiści którzy przepchnęli by 5000+ dla każdego obywatela nie zależnie czy rząd ma skąd wziąć kasę czy nie (a przypominam że tym "skąd wziąć" są obywatele). Kto by odmówił? Dlatego referendum jest zarezerwowane dla spraw ważnych (decyzje systemowe) a nie małostkowych do których realizacji służy rząd. PiS oczywiście wmówiło ciemnogrodowi że jest na odwrót, a ciemny lud to kupił.

Zmianę na system demokracji bezpośredniej, choćby na wzór szwajcarski. Stworzenie systemu autonomi samorządowych w których obywatele głosowali by bezpośrednio. A później łączyli się w konfederację państwową która podliczała by głosy wszystkich obywateli.

Czy to kolejna bujda w stylu JOW'ów? Ot, kolejne archaiczne rozwiązanie o którym od wieków wiemy że nie działa, ale w które durne polaczki wierzą bo nie uwierzą że potrącenie przez samochód zabija puki pod ten nie wskoczą?

Dla przypomnienia: w Szwajcarii kobiety zyskały prawo wyborcze dopiero w latach 70'tych, ustępując jedynie krajom Arabskim i to nie wszystkim. Poza tym Szwajcaria jest małym górskim krajem w którym jest to po prostu możliwe. Nie od dziś wiadomo że jest coś takiego jak wydolność systemu.. demokracji bezpośredniej nie da się zrealizować w przypadku nawet średniej wielkości kraju bo biurokracja by po prostu zatopiła wszystko i ten co podlicza prawdopodobnie szybko by się stał tym kto decyduje. Poza tym w Szwajcarii tradycje demokratyczne istnieją od wieków, gdy u nas pochodzą z zeszłych wieków. Poza tym skoro już o tym mowa to spora mimo wszystko autonomia samorządów jest w Polsce zagrożona zważywszy skalę rozpychania się buciorami obecnego rządu.

Wtedy ludzie mogliby demokratycznie zdecydować czego chcą.

W przeciwieństwie do dziś kiedy też mogą ale są zbyt głupi by to wiedzieć, więc głosują na kłamliwych demagogów obiecujących im cuda na kiju.

Nie jestem faszystą żeby mówić ci jakie rozwiązania naprawią służbę zdrowia. Niech ludzie decydują, trzeba tylko im na to pozwolić.

Nie.. nie jesteś kompetentny by to zrobić jak i poprawnie użyć definicji "faszyzmu". Niestety prawda jest taka że ludzie nie mają zielonego pojęcia jak naprawić służbę zdrowia, a co najwyżej są w stanie stwierdzić gdy coś im się nie podoba bądź nie. Przynajmniej na razie, bowiem ignoranci w imię swoich mrzonek o demokracji bezpośredniej zaraz oddadzą resztkę władzy tym którzy niedługo zamkną im usta, uważając to za sprawy nieistotne (pamiętaj, o tym czego chce ploretariat decyduje władza nie ty). Ale na serio.. ile PiS zrobił referendów i konsultacji społecznych? Może nie zerom ale sorry, ale PiS jest obecnie jedną z najbardziej olewających wolę społeczną partii w historii.. jak możesz wciąż uważać że nie stanowią oni problemu dla ciebie? It does not compute! Nawet jeśli na serio wierzysz w to co mówisz.

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Hellblade: Senua's Sacrifice
« Odpowiedź #61 dnia: 25 Sierpnia 2017, 15:57:48 »
Cytuj
Jak rozumiem skończył studia - medycynę, zdał egzaminy i jest pełnoprawnym lekarzem?
Jeśli komuś faktycznie zależy, dość łatwo sprawdzić kim jestem, ja nie sądzę by to miało jakieś znaczenie.

Cytuj
Rezro, nowotworem polskiego życia społecznego jest środowisko dawnej Unii Wolności (wraz z PONowoczesnymi odnogani) i konserwujące tego trupa medialne wsparcie Agory oraz pomniejszych mediów (m.in. Polityka czy Tygodnik Powszechny).

Tup sobie nóżką, buduj fantasmagorie w stylu "Kaczyński to tak naprawdę Putin", ale tak jest. Kwestią smaku jest fakt, że tą kloakę czyści PiS, ale co zrobić?

Codzienny skowyt Lisa czy Dominisi na Twitterze to osładza Hyhyhy
Może nie widać, ale staramy się tutaj utrzymać jakiś poziom, więc proszę o odpuszczenie sobie propagandy, która nic nie wnosi do tematu. Paranoicznie postrzegane środowiska nijak nie mają się do modelu, o którym rozmawiamy.

Cytuj
Chociaż co do stereotypów to popisałeś się przy referendum, choć nie aż tak jak ja przy innych ;-)
Referendum jest wiążące. Fakt, że są konkretne kryteria w jakich sprawach można je rozpisać temu nie przeczy.

Cytuj
Można mnie posadzić o komunizowanie jednak podział pacjentów na grupy jak w Singapurze, tylko pogłębia system panów i chłopów.
Ale działa dla jednych i drugich. Ja wolę taką wersję niż tą, w której wszyscy mają źle, ale za to równo za wszelką cenę (co zresztą i tak nie jest prawdą, bo bogaty załatwi prywatnie).

Cytuj
Oświeć mnie. Naprawdę podaj mi kilka przykładów tych narzędzi.
Referendum, manifesty, protest, inicjatywa ustawodawcza, presja ekonomiczna... Naprawdę muszę mówić tak podstawowe rzeczy. Natomiast fakt, to wszystko są zabawki, bo jeśli naprawdę ci na czymś zależy - zaangażuj się. Najłatwiej jest siedzieć przed komputerem i mówić "nic nie możemy", niestety Kaczyński poszedł w inną stronę i jak widać może. Jak też widać po większości z polityków, próg wejścia naprawdę nie jest duży.

Cytuj
Czy ustawy o podatku paliwowym która została zaproponowana przez jakieś małe kółko sejmowe, której od początku kot prezesa był przeciwny, i i tak by nie przeszła
Nie możemy tego wiedzieć. Moim zdaniem to był plan łatania dziury po 500+ i nie przeszedł z powodu zbyt dużego sprzeciwu, nawet wewnątrz partii. Sądy też są dobrym przykładem - można teoretyzować, że to konflikt Dudy z Ziobrą, ale równie jeśli nie bardziej prawdopodobna jest wersja, że zrobione w tajemnicy badanie pokazało, że młodzież postrzega to jako drogę wyjścia z UE, a na to generalnie nie ma zgody, więc sondaże spadłyby na łeb na szyję, a o jako że przegrana w wyborach Kaczyńskiemu nie zaszkodzi tak bardzo jak Dudzie, ten drugi pękł wcześniej. Innym przykładem jest ACTA właśnie. Generalnie takich sytuacji jest mało, bo większość ludzi nie interesuje się polityką albo potrafi tylko powtarzać hasełka o "złogach" czy innych "lewakach" i sondaże nie są odzwierciedleniem realnych zmian jakie rząd wprowadza. Owszem, możesz powiedzieć, że według ciebie to były ukartowane od początku sprawy - i w sprawie "czarnego protestu" przyznam ci rację - ale nie mamy możliwości tego zweryfikować, niestety.

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Hellblade: Senua's Sacrifice
« Odpowiedź #62 dnia: 25 Sierpnia 2017, 16:14:55 »
.
Cytuj
Niestety prawda jest taka że ludzie nie mają zielonego pojęcia jak naprawić służbę zdrowia, a co najwyżej są w stanie stwierdzić gdy coś im się nie podoba bądź nie.
Ale ty wiesz.
Bo przecież "ludzie to idioci".
Zdradzę ci tajemnice... Jesteś człowiekiem.
Wnioski na podstawie swoich słów wyciągnij sam.

Cytuj
No i? Gdyby rząd dał ludziom prawo do decydowania o kasie bardzo łatwo zwyciężyć by mogli populiści którzy przepchnęli by 5000+ dla każdego obywatela nie zależnie czy rząd ma skąd wziąć kasę czy nie

Ciekawe dlaczego na przykład Szwajcaria, nie zgodziła się na ustawę o 6 tygodniach urlopu 80% głosów. Odrzucono też propozycję dochodu podstawowego który teraz testuję Finlandia. No cóż, może Polacy to po prostu idioci więc się nie nadają.
Zdradzę ci tylko sekret że ty też jesteś Polakiem.
Populiści wygrali w Polsce właśnie przez twoją ukochaną demokrację. Ich ustawy nie przeszły by w żadnym referendum gdyby zgarnęli te niecałe 40% głosów jakie dostali na wyborach. A tak, mogą zrobić wszystko gdy tak na prawdę popiera ich góra 1/3 kraju.

Cytuj
Poza tym w Szwajcarii tradycje demokratyczne istnieją od wieków,

Od 1891. Czyli od wieku. Wcześniej tradycję demokratyczne ustępują Polskim.
Poza tym, na naszym terenie powstała pierwsza demokracja. Czyli wojenna. Polska ma właściwie najdłuższą i najbardziej demokratyczną historię w okolicy. Choć zaryzykuję stwierdzenie że w ogóle.
Mamy system który został stworzony niecałe 25 lat temu. I od tego czasu praktycznie nie zmieniony.
A wszyscy zachowując się jakby był święty.
Jowy to akurat zmiana kosmetyczna, pokolorowanie dzisiejszego systemu na wolnościowy kolor który dalej miałby te same kontury.
Mydlenie oczu.

Faszyzmu użyłem tu na przykładzie twierdzenia jednostki iż wie co będzie dobre dla ogółu.
Może zapytajmy ogółu.

PiS traktuje jak cała resztę. Przeszkadza mi. Tak jak i cała reszta.
Partię to tylko zmieniający się właścicielowie, nie są problem.
Problemem jest to że mamy właściciela ;-)


"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Hellblade: Senua's Sacrifice
« Odpowiedź #63 dnia: 25 Sierpnia 2017, 16:26:10 »
Cytuj
jeśli naprawdę ci na czymś zależy - zaangażuj się. Najłatwiej jest siedzieć przed komputerem i mówić "nic nie możemy"
Gardzę polityką w każdym aspekcie.
Jeśli od tego będzie zależeć życie moich bliskich to się zaangażuje. Na innych rzeczach mi "na prawdę" nie zależy.
Teraz szkoda mi życia i czasu. Widzę ważniejsze dla mnie sprawy niż poprawa systemu politycznego.
Bez tej zmiany nie wierzę że moje poczynania inne niż kolacje z koktajlem Mołotowa mogą coś zdziałać. Bo nigdy nie zdziałały.
Nie mam dowódów więc nie wierzę. Taka prosta zasada.
Teraz możemy tylko bawić się w panów. Nie mamy realnej władzy więc możemy tylko liczyć na to iż jakiś kandydat na pana podzieli nasze poglądy. I jeśli chłopi go wybiorą to spełni obietnicę.
Zabawa daje mi dużo przyjemności, dlatego dyskutuję ;-)
Proste.
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Hellblade: Senua's Sacrifice
« Odpowiedź #64 dnia: 25 Sierpnia 2017, 20:10:10 »
Tylko że możecie sobie tu pisać posty na kolejną stronę, ale nie zmieni to w niczym faktu, że wspomniane przeze mnie złogi po Unii Wolności miały największy wpływ na obecny wygląd Polski, i relacje w niej istniejące. Począwszy od napisania konsytuty, w której jest zapisany nawet mały  :schrk:  dla każdego (no tak mniej więcej), a następnie obudowanie tego neoliberalnym systemem, który jedynie na co pozwolił, to na wyjazd paru milionów Polaków za granicę. System opieki medycznej to też tego efekt. Z jednej strony hipokryzja "że wszystko za darmo", ale jak nie chcesz czekać pół roku na wizytę u specjalisty to płać prywatnie.

Żyjemy w fałszu socjalu "wszystko dla wszystkich", w którym idealnie umościły się z jednej strony środowiska lewicowo-liberalne (media, NGOsy, kontakty z Zachodem), zaś drugiej - dzięki istnieniom wielkich firm Skarbu Państwa - związkowe zaplecze PiS, który de facto jest ich zakładnikiem.

Szczytem naiwności zaś jest mówienie że się nie interesuje polityką lub nią gardzi, kiedy ona ma wpływ na każdy aspekt życia. No chyba, że się żyje na jakiejś wewnętrznej emigracji, w wymyślonym świecie, a jedzenie i picie przylatuje z kosmosu, i na jego ceny nie ma wpływu sytuacja polityczna w Polsce czy na świecie  :ufok Nawet ceny leków (w tym na leczenie zaburzeń psychicznych) to też polityka. Począwszy od stawek VAT, a skończywszy na wartości dopłat do nich.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Hellblade: Senua's Sacrifice
« Odpowiedź #65 dnia: 26 Sierpnia 2017, 09:31:43 »
Ale ty wiesz.
Bo przecież "ludzie to idioci".
Zdradzę ci tajemnice... Jesteś człowiekiem.
Wnioski na podstawie swoich słów wyciągnij sam.

Bu hu hu.. odkryłeś tajemnicę wszechświata. Ja to wiem, ale czy ty to wiesz wobec siebie? Czy też był to typowy tani samobój desperata nie potrafiącego wiązać swoich argumentów z sobą samym (z czym mamy do czynienia w twoim przypadku od początku)?

Ciekawe dlaczego na przykład Szwajcaria, nie zgodziła się na ustawę o 6 tygodniach urlopu 80% głosów. Odrzucono też propozycję dochodu podstawowego który teraz testuję Finlandia.

Z tego samego w którym ukrzyżowali by rząd za 500+ i który wyjaśniłem już wcześniej.

No cóż, może Polacy to po prostu idioci więc się nie nadają.
Zdradzę ci tylko sekret że ty też jesteś Polakiem.

Otóż to.. w każdym innym zachodnim kraju w tym Szwajcarii, za to co odwala PiS by ich już dawno wynieśli na taczkach. I co ma moja narodowość do inteligencji? Jak dokonujesz generalizacji to rub to chociaż w se sensowny sposób, bo "większość Polaków to idioci" to nie to samo co "jesteś idiotą bo Polakiem". Odrobina rozsądku zamiast taniej demagogii.

Populiści wygrali w Polsce właśnie przez twoją ukochaną demokrację. Ich ustawy nie przeszły by w żadnym referendum gdyby zgarnęli te niecałe 40% głosów jakie dostali na wyborach. A tak, mogą zrobić wszystko gdy tak na prawdę popiera ich góra 1/3 kraju.

Ale nie robią tego w innych krajach przez tą samą demokrację więc argument z dupy. Poza tym sprawność systemu a demokracja to dwie rożne sprawy. Poza tym założenie że poparcie w referendum sprowadza się do poparcia w wyborach to czysty PiS'ism. Nawet jakbym popierał PiS to nie musiałbym poprzeć referendum w sprawie obowiązkowej homoseksualizacji. I co, liczyć nie umiesz? Frekwencja wynosiła 51%, co przy 38% poparcia daje niecałe 20% (1/5)

Cytuj
Poza tym w Szwajcarii tradycje demokratyczne istnieją od wieków,
Od 1891. Czyli od wieku. Wcześniej tradycję demokratyczne ustępują Polskim.

Czyli 1989 jest przed 1891'wszym? Ot coś na twoim poziomie! Historyczne tradycje nie mają znaczenia skoro w Polsce nie było demokracji tak od roku 1795'go (nie licząc dwudziestolecia międzywojennego a i to nie do końca skoro Piłsudski był dyktatorem).

Poza tym, na naszym terenie powstała pierwsza demokracja. Czyli wojenna. Polska ma właściwie najdłuższą i najbardziej demokratyczną historię w okolicy. Choć zaryzykuję stwierdzenie że w ogóle.

Chciałeś powiedzieć "potwierdzę swoje nieuctwo"? Polska była trzecią i to nie do końca prawdziwą demokracją (szlachecką). Zresztą była przez bardzo krótko i zgadnij dla czego? Chyba że odnosisz się do innych marginalnych przejawów demokracji?

Mamy system który został stworzony niecałe 25 lat temu. I od tego czasu praktycznie nie zmieniony.
A wszyscy zachowując się jakby był święty.

Bo tu chodzi o metodę zmian. Może i niedoskonały, ale jest to wynik konsensusu który może być zmieniony tylko w ramach konsensusu, a nie dyktatorskich zapędów jakiegoś małego człowieczka.

Jowy to akurat zmiana kosmetyczna, pokolorowanie dzisiejszego systemu na wolnościowy kolor który dalej miałby te same kontury.
Mydlenie oczu.

Wybacz, ale nie mówię w propagandzie.. powiedz to po Polsku?

Faszyzmu użyłem tu na przykładzie twierdzenia jednostki iż wie co będzie dobre dla ogółu.
Może zapytajmy ogółu.

Czyli nie poprawnie i co więcej z pominięciem że akurat ten argument najbardziej pasuje przeciwko PiS.. no ale o jakości twej argumentacji świadczy ignorancja tego faktu.

PiS traktuje jak cała resztę. Przeszkadza mi. Tak jak i cała reszta.
Partię to tylko zmieniający się właścicielowie, nie są problem.
Problemem jest to że mamy właściciela ;-)

Idąc chwilę twoją logiką.. to nie ma różny pomiędzy pragmatycznym rozsądnych właścicielem dającym ci spory zakres swobód, a paranoicznym sadystą za pomocą pały i jednostronnych umów trzymającym cię w szeregu? Dorośnij dziecko..

Cytuj
jeśli naprawdę ci na czymś zależy - zaangażuj się. Najłatwiej jest siedzieć przed komputerem i mówić "nic nie możemy"
Gardzę polityką w każdym aspekcie.
Jeśli od tego będzie zależeć życie moich bliskich to się zaangażuje. Na innych rzeczach mi "na prawdę" nie zależy.

Czyli argument w stylu: Jestem idiotą i jestem z tego dumny, winiąc innych za skutki mojego idiotyzmu? Klasyka przedszkolaka..

Teraz szkoda mi życia i czasu. Widzę ważniejsze dla mnie sprawy niż poprawa systemu politycznego.
Bez tej zmiany nie wierzę że moje poczynania inne niż kolacje z koktajlem Mołotowa mogą coś zdziałać. Bo nigdy nie zdziałały.
Nie mam dowódów więc nie wierzę. Taka prosta zasada.

Patrz, odpowiedź wyżej.. plus ignorowanie faktów wobec tego że jeden protest czy trollowanie w necie nic nie znaczy, a więc przerasta twą zerową determinację?

Teraz możemy tylko bawić się w panów. Nie mamy realnej władzy więc możemy tylko liczyć na to iż jakiś kandydat na pana podzieli nasze poglądy. I jeśli chłopi go wybiorą to spełni obietnicę.

Od tego jest znajomość zasad demokracji.. skoro ty sam sprowadzasz się do poziomu chłopa pańszczyźnianego to tylko i wyłącznie twój problem.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpnia 2017, 09:37:38 wysłana przez Rezro »

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Hellblade: Senua's Sacrifice
« Odpowiedź #66 dnia: 26 Sierpnia 2017, 11:18:55 »
 
Cytuj
Czy też był to typowy tani samobój desperata nie potrafiącego wiązać swoich argumentów z sobą samym (z czym mamy do czynienia w twoim przypadku od początku)?

Razero, przyznałem się w tej dyskusji do błędu dobrych kilka razy.
Może ty ich nie popełniasz, ale z twojej strony nie zauważyłem tego ani razu.
Jak już tak cię świerzbi żeby obrażać to przynajmniej poszukaj argumentów. Bo to jest czysty troll który rozwala dyskusję.
Cytuj
Ale nie robią tego w innych krajach przez tą samą demokrację więc argument z dupy.

Oj Razero.
Niemcy - na sojusz CDU i CSU zagłosowało 40 %. Sojusz ma calkowitą większość więc głosem 40 % obywateli może przegłosować każdą ustawę. 40 % rządzi całym krajem. To nie demokracja.
Francja - Partia Macarona i jego mamy zdobyła 35 % wyborców. Ma większość w obu izbach. Przepchnie każdą ustawę.
35 % rządzi całym krajem.
Węgry - Populiści w stylu PiS rządzą krajem podczas gdy wybralo ich 42 %. 42% rządzi krajem.
Wymieniać dalej ?

Cytuj
(nie licząc dwudziestolecia międzywojennego a i to nie do końca skoro Piłsudski był dyktatorem)
Przez prawie 10 lat mieliśmy tu system" demokratyczny" bardzo podobny do dzisiejszego. Potem po zamachu stanu mieliśmy tu autorytaryzm trochę na modłę Rosji. Wybory się odbywały a sejm obradował. Piłsudski nie był dyktatorem.


Cytuj
Chciałeś powiedzieć "potwierdzę swoje nieuctwo"? Polska była trzecią i to nie do końca prawdziwą demokracją (szlachecką). Zresztą była przez bardzo krótko i zgadnij dla czego? Chyba że odnosisz się do innych marginalnych przejawów demokracji?
Odnoszę się do przejawów demokracji. Czyli demorkacji Wojennej.
Marginalne przejawy demokracji czyli szlachecką mam w dupie.

Cytuj
Wybacz, ale nie mówię w propagandzie.. powiedz to po Polsku?

Więc przestań pisać o Pisie w formie propagandy. Teraz możesz nie mówić ale na pewno piszesz w propagandzie.
Jowy to tylko zmiana dająca ludzią możliwość wyboru osób które znają i szanują. A nie tych chopkow z telewizorni.
Jest o tyle dobra że społeczeństwo głosuję dużo rozważniej. W każdym okręgu są debaty kandydatów, ludzie znają te osoby od lat więc wiedzą na kogo głosują. Nie da się też przeprowadzić dziadostw w stylu głosowania na 1 partyjne.
Jednak te kolorowanie i lekkie poprawy nic nie dają kiedy i tak 35% może rządzić krajem. Jedyny plus jest taki iż te 35% będzie wybranych rozważniej i w sejmie nie będzie ludzi z przypadku. To pokolorowanie systemu na ładniejsze barwy, podczas gdy kontury kolorwabki zostają takie same. Więc nic to nie zmienia.

Cytuj
to nie ma różny pomiędzy pragmatycznym rozsądnych właścicielem dającym ci spory zakres swobód, a paranoicznym sadystą za pomocą pały i jednostronnych umów trzymającym cię w szeregu?

Jest.
Tyle że cały czas w Polsce rządzi ten pierwszy.
Jeśli zacznie rządzić ten drugi, to powtórzy się sytuacja z 89.
Choć mam nadzieję że bez okrągłego stołu.

Cytuj
Od tego jest znajomość zasad demokracji
Które w Polsce nie obowiązują.
Za czasów tego rządu i za czasów poprzedniego.
Cytuj
Jestem idiotą i jestem z tego dumny, winiąc innych za skutki mojego idiotyzmu?

Wolę zająć się rodziną, swoim życiem i tym co sprawia mi radość niż próbować uratować system i poprawić trochę moją sytuację materialną i zakres swobód ?
Jeśli to czyni mnie idiotą to jak najbardziej nim jestem. I jestem z tego dumny.



Ps. Razero, poszukaj racjonalnych argumentów i do jasnej cholery przestań wyzywać i obrażać innych. Niszczysz dyskusję.

"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Hellblade: Senua's Sacrifice
« Odpowiedź #67 dnia: 26 Sierpnia 2017, 16:55:26 »
Razero, przyznałem się w tej dyskusji do błędu dobrych kilka razy.
Może ty ich nie popełniasz, ale z twojej strony nie zauważyłem tego ani razu.
Jak już tak cię świerzbi żeby obrażać to przynajmniej poszukaj argumentów. Bo to jest czysty troll który rozwala dyskusję.

Dopiero teraz zauważyłeś to co powtarzałem od początku? To w kwestii twojej spostrzegawczości..

Oj Razero.
Niemcy - na sojusz CDU i CSU zagłosowało 40 %. Sojusz ma calkowitą większość więc głosem 40 % obywateli może przegłosować każdą ustawę. 40 % rządzi całym krajem. To nie demokracja.
Francja - Partia Macarona i jego mamy zdobyła 35 % wyborców. Ma większość w obu izbach. Przepchnie każdą ustawę.
35 % rządzi całym krajem.
Węgry - Populiści w stylu PiS rządzą krajem podczas gdy wybralo ich 42 %. 42% rządzi krajem.
Wymieniać dalej ?

Tak, to jest własnie demokracja, a nie jakiś głoszony przez ciebie sowietyzm.. skoro ludzie nie idą na wybory to oznacza to zgodę z porządkiem spraw a nie jakiś pseudo bojkot. Poza tym nikt nie neguje prawa PiS'u do rządzenia poza samym PiS'em, a ludzie burzą się przeciwko łamaniu przez PiS prawa, bowiem w demokracji otrzymuje się tylko część władzy. Jakoś nie zauważyłem by we Francji czy Niemczech ktokolwiek się odważył iść na wojnę z sądami?

Cytuj
(nie licząc dwudziestolecia międzywojennego a i to nie do końca skoro Piłsudski był dyktatorem)
Przez prawie 10 lat mieliśmy tu system" demokratyczny" bardzo podobny do dzisiejszego. Potem po zamachu stanu mieliśmy tu autorytaryzm trochę na modłę Rosji. Wybory się odbywały a sejm obradował. Piłsudski nie był dyktatorem.

Skoro Putin jest dyktatorem (autorytaryzm to też dyktat, tyle że z pozorami demokratyzmu) to dlaczego niby Piłsudski nie był? Sorry ale się pogrążasz. A dyskusja o tym czy działał on w stanie wyższej konieczności (jak najbardziej) to osobna sprawa.

Odnoszę się do przejawów demokracji. Czyli demorkacji Wojennej.
Marginalne przejawy demokracji czyli szlachecką mam w dupie.

Tak jak ja mam twoje masło maślane.. konkrety i bez bolszewizmu.

Więc przestań pisać o Pisie w formie propagandy. Teraz możesz nie mówić ale na pewno piszesz w propagandzie.

To są fakty (oparte na własnej obserwacji), no ale skoro ciemny lud kupił propagandę jakoby ktoś siał propagandę na temat PiS to co ja poradzę? To że ludzie nie są w stanie uwarzyć że może istnieć tak zamordystyczna i niekompetentna partia jak PiS to jest już ich zguba.

Jowy to tylko zmiana dająca ludzią możliwość wyboru osób które znają i szanują. A nie tych chopkow z telewizorni.

Która w praktyce sprowadza się do zyskania przez jedną siłę absolutnej władzy, co było powodem dla którego ten szkodliwy system zlikwidowano w większości krajów świata. No ale liczyć trudna rzecz, wierzyć w ściemę o "możliwości wyboru osób które znają i szanują" łatwa. Dane na ten temat istnieją tak od XIX'go wieku, więc sprawdź sobie sam.

Jest o tyle dobra że społeczeństwo głosuję dużo rozważniej. W każdym okręgu są debaty kandydatów, ludzie znają te osoby od lat więc wiedzą na kogo głosują. Nie da się też przeprowadzić dziadostw w stylu głosowania na 1 partyjne.

Faktycznie, pamiętam to z wyborów do senatu w którym już mamy JOW'y. Mój jednorożec Pinki startował tam ale został przegłosowany wpierw przez kandydata Platforma Obywatelskiego, a potem Prawa Sprawiedliwego. Człowieku to co mówisz to brednie! Popatrz sobie na wyniki wyborów :ssi

Jednak te kolorowanie i lekkie poprawy nic nie dają kiedy i tak 35% może rządzić krajem. Jedyny plus jest taki iż te 35% będzie wybranych rozważniej i w sejmie nie będzie ludzi z przypadku. To pokolorowanie systemu na ładniejsze barwy, podczas gdy kontury kolorwabki zostają takie same. Więc nic to nie zmienia.

Dokładnie.. nic to nie zmienia w kwestii głosów oddanych przez ludzi. Ale już w kwestii mandatów to 40% głosów to jakieś 45% mandatów w systemie obecnym (bis zdobyło 50% tylko dzięki samobójstwu SLD co zwiększyło pulę), a w przypadku JOW jakieś ponad 60% o ile nie więcej. Faktycznie różnicy nie ma.

Cytuj
to nie ma różny pomiędzy pragmatycznym rozsądnych właścicielem dającym ci spory zakres swobód, a paranoicznym sadystą za pomocą pały i jednostronnych umów trzymającym cię w szeregu?
Jest.
Tyle że cały czas w Polsce rządzi ten pierwszy.
Jeśli zacznie rządzić ten drugi, to powtórzy się sytuacja z 89.
Choć mam nadzieję że bez okrągłego stołu.

Wybacz, ale jeśli naprawdę wierzysz że ludzie łamiący prawo i wykazujący oznaki mentalności pańszczyźnianej to ten pierwszy to coś ci się pomyliło? Tak, PiS nie ma jeszcze uprawnień pozwalających im w pełni zgnieść cię butem, ale to nie znaczy że wyciągając po nie rękę tego nie zrobią. Choć dalsza konkluzja staje się zaskakująco prawdopodobna, tyle że wbrew marzeniom Jara to będzie przeciwko nim (ale na serio, drugiej Ukrainy w Polsce sobie nie życzę).

Cytuj
Od tego jest znajomość zasad demokracji
Które w Polsce nie obowiązują.
Za czasów tego rządu i za czasów poprzedniego.

Bez przesady.. ta opinia w sporej części oparta jest waśnie na nieznajomości tych zasad czego ty dowodzisz co drugą swoją wypowiedzią z kategorii mitów Polskich. Choć fakt jest taki że Polski system prawny okazał się bardzo słaby, przynajmniej na powierzchownym poziomie. Na szczęście mamy jeszcze drugą linię instytucji, w której to głos obywatela ma większe znaczenie niż myślisz.

Cytuj
Jestem idiotą i jestem z tego dumny, winiąc innych za skutki mojego idiotyzmu?

Wolę zająć się rodziną, swoim życiem i tym co sprawia mi radość niż próbować uratować system i poprawić trochę moją sytuację materialną i zakres swobód ?
Jeśli to czyni mnie idiotą to jak najbardziej nim jestem. I jestem z tego dumny.

No cóż.. nic do dodania. Tylko potem się nie zdziw jak zapuka policja.

Ps. Razero, poszukaj racjonalnych argumentów i do jasnej cholery przestań wyzywać i obrażać innych. Niszczysz dyskusję.

Właśnie to robię i za krzty tych u ciebie nie ma.. a już nawoływanie do porządku w dyskusji przez flame'ującego trolla i zdeklarowanego idiotę to naprawdę przedni cyrk.. twoja nieświadomość samego siebie to naprawdę coś do analizy dla ekspertów.

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Hellblade: Senua's Sacrifice
« Odpowiedź #68 dnia: 26 Sierpnia 2017, 20:26:24 »

Cóż, miałem nadzieję że po przejściu na nowy wątek, trochę się uspokoisz. Mi się udało więc pomyślałem że może tobie też.
Nawiny jednak jestem za bardzo.
Temat się chyba wyczerpał, i może dobrze. Mi przynajmniej sprawia ta dyskusja coraz mniej frajdy, więc ze swojej strony kończę odpowiedzią dla Razero.


Może tu wrócę jak ktoś odpowie jakimś chociaż starającym się wnieść w tą dysputę coś więcej postem.

"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Hellblade: Senua's Sacrifice
« Odpowiedź #69 dnia: 26 Sierpnia 2017, 23:53:00 »
proponuje jakiemuś odważnemu moderatorowi zamknąć temat bo już się wyczerpało  ;)
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Hellblade: Senua's Sacrifice
« Odpowiedź #70 dnia: 27 Sierpnia 2017, 10:59:40 »
proponuje jakiemuś odważnemu moderatorowi zamknąć temat bo już się wyczerpało  ;)
Mówisz - masz!  :bnn

 :zwr
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.