Autor Wątek: Fallout New Vegas RU  (Przeczytany 16335 razy)

Sajok

  • Chorąży
  • *
  • Wiadomości: 140
Fallout New Vegas RU
« dnia: 22 Czerwca 2017, 20:01:26 »
Słaby jestem z angielskiego, więc zapytam tutaj po naszemu. O co chodzi z tą aferą na steamie z tym tagiem RU, który nagle się pojawił w bibliotece przy FNV?? Może mi to ktoś jasno wytłumaczyć? No, chyba ruscy nie zaczęli inwazji na nasz kraj od przejęcia naszych falloutów? ;) Wlazłem od razu do gry i widzę, że język się nie zmienił na ruski na szczęście, ale ludzie są wkurwieni na forum z tego co rozumiem...

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Fallout New Vegas RU
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Czerwca 2017, 00:17:13 »
Sytuacja może wyglądać na jakiś rosyjski śmieszking, tak jak z gazem tłoczonym do nas. My go nie możemy użyć, gaz idzie więc dalej na zachód, a ci już mogą, bo mają sprzęt by poprawić jego jakość.

Tu co myślą o tym lubisie schronowej funpagi ---> https://www.facebook.com/TrzynastySchron/posts/10158858661560293:0
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Fallout New Vegas RU
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Czerwca 2017, 14:34:02 »
Aha.. czyli rozchodzi się o to że jest to wersja wschodnioeuropejska zawierająca kilka wersji językowych (w tym Polska), ale ludzie tego nie załapali i zgłupieli.

Sajok

  • Chorąży
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Fallout New Vegas RU
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Czerwca 2017, 15:51:20 »
Chyba tak, tyle że dla Valve\Beth czy kto to wymyślił wschodnioeuropejska znaczy się ruska. Ten znaczek RU niby nic nie znaczy (gra mi chyba działa normalnie z tego co widzę), ale dla nacji będących kiedyś pod wpływem cccp jest to jak policzek wymierzony w pysk.   

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Fallout New Vegas RU
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Czerwca 2017, 21:22:31 »
Rozumiem ból.. no ale po Bethesdzie trudno spodziewać się przejawów inteligencji.. deal with it.

Sajok

  • Chorąży
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Fallout New Vegas RU
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Czerwca 2017, 12:03:02 »
Czy jest możliwość kupienia wersji pudełkowej FNV+DLC, która nie wymagałaby żadnych połączeń z internetem, rejestrowania na żadnych steamopodobnych stronach itp.? Kiedyś szukałem i nie było, ale może coś się zmieniło w tej kwestii.

Sajok

  • Chorąży
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Fallout New Vegas RU
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Czerwca 2017, 21:30:48 »
Gdyby kogoś interesowała odpowiedź steamu co do tagu RU przy FNV przytaczam:

"Hello sajok,

Thank you for contacting Steam Support. I have some information on the recent FONV name change.

This is a minor name change to existing subscriptions for this title. No changes to the content were made - everything that you had before, you'll still have when accessing the game or related Steam Community features.

For whatever reasons, the developers of this game decided to put a lot of countries under the "RU" umbrella that aren't Russia, but in the end, this is just a title for the version that's correct for your region.

I hope this helps. If you have any further questions, please let us know - we will be happy to assist you. "

To tyle w temacie - RU nie znaczy russia ale oznacza nasz region, który zupełnie przypadkiem ma takie samo oznaczenia jak oznaczenie ruskich, skojarzenie jak najbardziej mylne  :rzwg:
Przy okazji ponawiam pytanie o wersję pudełkową...
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwca 2017, 21:34:00 wysłana przez Sajok »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Fallout New Vegas RU
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Czerwca 2017, 23:37:45 »
A FNV już od nowości nie był wydany na Steam? Bo Fallout 3 jest w takiej wersji (pomarańczowe pudełko) jest.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Fallout New Vegas RU
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Czerwca 2017, 23:39:34 »
Raczej wątpię. Steam jest również formą zabezpieczeń i jeśli coś jest na Steam to pudełko ma niejako z zasady symboliczne znaczenie. Najczęściej zresztą można wywalić płytkę do kosza bo i tak patche pewnie zastąpią większość zawartości.

Co do drugiej sprawy:
po Bethesdzie trudno spodziewać się przejawów inteligencji.. deal with it.

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Fallout New Vegas RU
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Czerwca 2017, 00:21:40 »
Fallout New Vegas jest, był i pewnie zawsze będzie na steamie, nawet przy zakupie pudełka. Prawodpodobnie chodzi o DRM.

Co do regionu - tak na dobrą sprawę Steam dobrze odpisał, bo też dlaczego kogokolwiek miałoby to obchodzić?