Autor Wątek: Wounder Woman (2017)  (Przeczytany 3019 razy)

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Wounder Woman (2017)
« dnia: 15 Czerwca 2017, 18:00:40 »
Kim jest ikona taka jak Wounder Women nie muszę tłumaczyć, zapewne wszystkich interesuje kluczowe pytanie.. czy film ssie jak reszta DCEU?



Na początek mimo wszystko podstawy: Księżniczka Amazonek Diana z Themysciry żyje na ukrytej przez "bogów" wyspie nieśmiertelnych Amazonek. Pewnego dnia jednak spokój wyspy zostaje zachwiany przez rozbicie się na niej samolotu, którego pilot informuje Amazonki o trwaniu wielkiej wojny (I WŚ). Nieświadoma wielu aspektów świata Diana, wbrew woli swojej matki postanawia opuścić wyspę by zgładzić boga wojny Aresa winionego za wybuch konfliktu nie zdając sobie sprawy z sekretu swojego urodzenia.. i uprzedzając wątpliwości "ulepienie z gliny" jest tylko dziecięcą historią.

Tak więc jak film.. NIE SSIE! DC w końcu wyjęło głowę ze swojej dupy i zrobiło film dla normalcy ludzi, a nie niedorozwiniętych fanów Franka Millera. Mimo fiaska Batman vs Superman i Suicide Squad oraz umiarkowanego sukcesu Man of Steal jest szans na ratunek dla DCEU jeśli kolejne filmy zachowają zbliżony poziom kompetencji. Niezawahaniem się dać nawet 9/10!
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwca 2017, 16:20:48 wysłana przez Rezro »

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Wounder Woman (2017)
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Czerwca 2017, 20:06:00 »
DCEU jest zajebiste. A ja chyba muszę oddać uczelni dyplom skoro bycie fanem Franka Millera jest teraz kryterium diagnostycznym upośledzenia.

Wonder Woman i tak obejrzę, mimo iż recenzje sugerują, że DC włożyło głowę o dupy kolegi i zaczyna robić filmy dla niedorozwiniętych fanów Whedona :(

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wounder Woman (2017)
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Czerwca 2017, 16:30:49 »
DCEU jest zajebiste.

Jak i Super Sentai.. ważne by być świadomym.

A ja chyba muszę oddać uczelni dyplom skoro bycie fanem Franka Millera jest teraz kryterium diagnostycznym upośledzenia.

Raczej taka odpowiedź jest :/

Wczesny Frank Miller miał jeszcze jako taki poziom ale z czasem jego utwory zmieniły się w chałę dla elgelordów i męskich dzieci, którą dało się znieść jedynie biorąc za parodię. Skoro ty utożsamiasz się z tym późnym to już nie mój problem, bo taki poziom teraz reprezentujesz.

Wonder Woman i tak obejrzę, mimo iż recenzje sugerują, że DC włożyło głowę o dupy kolegi i zaczyna robić filmy dla niedorozwiniętych fanów Whedona :(

Oh! Co za edge! I jak typowe edge nie ma absolutnie sensu.. jak to fan-boyskie zaślepienie potrafi zrobić z mądrego człowieka idiotę :/

PS: Prezencik :zwr
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwca 2017, 16:34:29 wysłana przez Rezro »

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Wounder Woman (2017)
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Czerwca 2017, 00:40:20 »
Mimo fiaska Batman vs Superman i Suicide Squad oraz umiarkowanego sukcesu Man of Steal

O jakim fiasku piszesz?
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wounder Woman (2017)
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Czerwca 2017, 16:01:40 »
A no takim że film został zjechany przez fanów i krytyków (nie wliczając tzw. Bat-fanboy'ów). I tak sprzedał się dobrze, ale gdyby nie podjęto błędnych decyzji to sprzedał by się znacznie lepiej.

I "nie chcę być wredny" ale dziwi mnie że ktoś o takim "kunsztownym" guście filmowym w ogóle wypowiada się w tym temacie..  :zwr

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Wounder Woman (2017)
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Czerwca 2017, 23:38:56 »
tu nie chodzi o gust tylko o jakoś filmu. To co ty oceniasz jako fiasko, okazało się bardzo dobrym wynikiem finansowym tych filmów i dlatego kręcą kolejne części. Tyle tylko czy te filmy są dobre. Kolejna rzeczą jest to, czy powinni się wypowiadać ludzie pokroju yt-berów zachwalający lub dyskredytujący dany film. Zresztą to się tyczy książek i całej kultury.

 
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Wounder Woman (2017)
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Czerwca 2017, 23:46:10 »
Każdy kto widział film może się w temacie wypowiadać. Nie widziałem, więc ładnie i formalnie proszę o argumentację. Może mieć wpływ na stan mojej kieszeni.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wounder Woman (2017)
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Czerwca 2017, 13:59:39 »
To co ty oceniasz jako fiasko, okazało się bardzo dobrym wynikiem finansowym tych filmów i dlatego kręcą kolejne części.

Tak samo jak Bayformers.. sprzedaż nie jest żadnym wyznacznikiem jakości a tylko sprzedaży. BvS jest fiaskiem choćby pod tym względem że utrudnia produkcję kolejnych części w których trzeba będzie uzasadnić zachowanie postaci w tamtym filmie gdy już wiadomo że podejście było hybione.

Kolejna rzeczą jest to, czy powinni się wypowiadać ludzie pokroju yt-berów zachwalający lub dyskredytujący dany film. Zresztą to się tyczy książek i całej kultury.

No oczywiście.. krytycy to zło.. kto nie potrafi tworzyć krytykuje.. i tak, jestem sarkastyczny :zwr

Każdy kto widział film może się w temacie wypowiadać.

Ale jakoś wypowiadają się głównie ci co nie widzieli.. ciekawe :P

Nie widziałem, więc ładnie i formalnie proszę o argumentację.

Proszę o pytania, bo trudno stosować argumentację przy zwykłym bólu dupy pewnych ludzi.. :auc

Może mieć wpływ na stan mojej kieszeni.

Ja polecam. Ktoś kto robił ten film wyraźnie wiedział co robił zarówno jeśli chodzi o wierność oryginałowi jak i solidne rzemiosło filmowe. I spoilery:

Choć mam wątpliwości co do stwierdzenia że WW była córką Zeusa, gdy w oryginale była wnuczką Aresa. Choć możliwe że Ares po prostu nie wiedział że Hipolita była jego córką i po prostu założył że Diana jest kolejnym z rzędu dzieckiem Zeusa (dodajmy że tak naprawdę jest wyjaśnienie dlaczego Hipolita nie ma mocy, jak i kwestia powrotu Antiope). Od strony produkcji jednak rozumiem że starano się uniknąć sceny w stylu "Np. I'm your father (Luke)" co mogło by w tym kontekście ujść za tandetne.

Sajok

  • Chorąży
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Wounder Woman (2017)
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Czerwca 2017, 19:42:57 »
Ja polecam. Chyba żadnego filmu DC - poza Supermanami z Reevem sto lat temu;) - nie oglądało mi się tak dobrze jak WW. Oczywiście arcydzieło to nie jest i do takich np. Hellboy'ów mu jeszcze trochę brakuje. Zdecydowanie najmocniejszą stroną filmu i jego największym plusem jest według mnie sama postać WW wykreowana przez Gal Gadot. Nie dość, że urodziwa, to co najważniejsze po prostu budzi od razu sympatię widza. Nie jest irytująca jak co niektóre postacie superbohaterów (od razu mi do głowy przychodzi Kapitan Ameryka i Chris Evans z tym swoim wiecznym cierpieniem wypisanym na twarzy). Jeżeli chodzi o minusy to wskazałbym nadmierny patos w niektórych przeciąganych momentach. No, ale do tego w zasadzie już nas amerykanie przyzwyczaili. Fabuła porywająca nie jest, ale ogląda się dobrze dzięki właśnie Gadot.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wounder Woman (2017)
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Czerwca 2017, 16:44:31 »
W końcu jakaś normalna wypowiedź.. szanowne podziękowania :piwo2:

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Wounder Woman (2017)
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Czerwca 2017, 12:42:13 »
Jeżeli ktoś ma ochotę poznać historię Wonder Woman za pośrednictwem trochę innego medium przed obejrzeniem filmu, to proponuje translacje komiksu DC pt. „Wonder Woman: Ziemia Jeden".
 
Pozycja ta została przetłumaczona przez grupę translacyjną, dzięki pracy której można się zapoznać z komiksami nie wydanymi w Polsce.

„Komiks będący częścią projektu DC mającego przybliżyć czytelnikom najbardziej znane postacie wydawnictwa bez wgłębiania się w skomplikowane kontinuum wydarzeń, za to przy uwypukleniu najważniejszych motywów związanych z danym bohaterem.

W przypadku Wonder Woman mamy dzięki temu okazję odwiedzić Temiscyrę, dziewiczą wyspę Amazonek, której spokój po raz pierwszy od tysiącleci zostaje zakłócony przez mężczyznę. Czy wojowniczki zdołają zachować swą niewinność? I jaki los czeka Dianę - Wonder Woman, która musi stawić czoła surowemu osądowi swoich sióstr i matki. Komiksowa grecka tragedia autorstwa Szalonego Szkota Granta Morrisona i znakomitego Yannicka Paquette!!!”


Wonder Woman: Ziemia Jeden
Narzędzie do czytania komiksów
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.