Autor Wątek: Strażnicy Galaktyki/Guardians of the Galaxy (w tym vol.2)  (Przeczytany 1947 razy)

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Jako że nie omówiłem pierwszego filmu no to zestaw:





Peter Quill został jako dziecko uprowadzony przez kosmicznych piratów, ale ci złamali umowę i zamiast oddać zleceniodawcy rekrutowali go w swoje szeregi. Po latach służby Peter kradnie im statek i działa jako awanturnik pod pseudonimem Star-Lord z czasem zostając tytułowym Strażnikiem Galaktyki ratując wszechświat.

Oba filmy spokojnie zasługują na 9/10..

Ale trochę spoilerów co do części drugiej bo ta wnosi zaskakująco wiele do świata Marvel'a..

Zacznijmy od paru luźnych rzeczy takich ja kolejny gościnny występ Kaczora Howarda, czy niejako potwierdzenie starej teorii fanowskiej że Stan Lee jest obserwatorem (Watcher). Ale przejdźmy do rzeczy.. w drugiej części filmu Peter spotyka się z swoim ojcem i.. twist.. jest to zupełnie inna postać niż w komiksie! Ojcem Star-Lorda okazuje się nie książę Spartoi J'son a.. Celestial imieniem Ego (dodajmy że mocno przypominający Unicrona)! Mówiąc wprost Peter jest półbogiem (Eternal) i ogólnie mamy tam niezłe akcje. Jeśli ktoś zastanawia się jak może być to możliwe w kontekście multiverse Marvel'a? Kto wie? Może być tak dla przykładu że Spartoi od początku było tylko przykrywką dla Ego.. tak czy siak był to spory twist.

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Strażnicy Galaktyki/Guardians of the Galaxy (w tym vol.2)
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Maja 2017, 08:47:24 »
Byłem na Maratonie w dniu premiery.
Filmy są genialne, jednak to specyficzne kino.
Dla mnie najlepsze filmy superbohaterskie, lepsze nawet od sławnych "Watchmenów".
Ta sama pułka co trylogia Nolana.
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Strażnicy Galaktyki/Guardians of the Galaxy (w tym vol.2)
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maja 2017, 17:42:54 »
No cóż.. sławni Watchman'i nie są filmem idealnym. To tylko solidna adaptacja świetnego komiksu gdy strażnicy są też świetni. A co do trylogii Nolana.. zdecydowanie lepsze od 1 i 3.. i tylko nieco gorsze od TDK.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Strażnicy Galaktyki/Guardians of the Galaxy (w tym vol.2)
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Maja 2017, 22:43:25 »
Dla mnie najlepsze filmy superbohaterskie, lepsze nawet od sławnych "Watchmenów".
Ta sama pułka co trylogia Nolana.

No cóż.. sławni Watchman'i nie są filmem idealnym. To tylko solidna adaptacja świetnego komiksu gdy strażnicy są też świetni. A co do trylogii Nolana.. zdecydowanie lepsze od 1 i 3.. i tylko nieco gorsze od TDK.

Jak w filmie "Nic nie widziałem, nic nie słyszałem"

Drogie dzieci nie czytajcie tych Panów, bo będziecie porównywać "Przeminęło z wiatrem" z "Kac Wawa".
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Strażnicy Galaktyki/Guardians of the Galaxy (w tym vol.2)
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Maja 2017, 07:45:16 »
Pan co wiele wnosi do tematu się odezwał :/

No ale to typowe dla Aq że nie odróżnia sentencji: "świetne kino super-bohaterskie" od "świetne jak Obywatel Kane" i zgrywa elitystycznego snoba, choć jak znam życie to pewnie najlepsze kino zna z zestawienia w Filmwebie, bo jak na razie niczym praktycznym się nie popisał.
« Ostatnia zmiana: 13 Maja 2017, 07:48:46 wysłana przez Rezro »