Autor Wątek: StarCraft na nowo  (Przeczytany 1077 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
StarCraft na nowo
« dnia: 29 Marca 2017, 23:11:27 »

Po co zmieniać, a jeszcze bardziej tworzyć od nowa coś, skoro to co już jest, jest idealne, a wręcz perfekcyjne?

Oczywiście od razu myśli wszystkich zostaną skierowane w stronę Bethesdy i jej wizji gry w nazwą Fallout w tytule. Napisano już o tym setki artykułów, wypłakano tony betonowych łez. Co myślimy o tym my, czyli odpowiedź na pytanie jak rozumieć Fallouta 3 znajdziecie w tekście Fallout 3 - (coś jakby) recenzja po latach.

Takich dylematów nie ma natomiast firma Blizzard, która dopiero po 17 latach wypuściła kolejny, nowy tytuł, produkując wcześniej kolejne części oraz dodatki do trzech gier. W przyrodzie musi być zachowana jednak stabilność (nawet gdy jest hu*owo), i w lecie br. zostanie wydana mocno odświeżona wersja pierwszej części gry StarCraft.


W nowym-starym StarCraftcie zostanie poprawiona przede wszystkim grafika, poprzez dodanie nowych tekstur, wyglądu pojazdów czy budynków. Wszystko tak, by gra dobrze wyglądała w rozdzielczości 4K. Pojawi się też nowość, w postaci możliwości przybliżania pola walki, co nie wpłynie jednak na zmiany w mechanice gry. Do tego odświeżeniu zostanie poddana muzyka, głosy oraz efekty dźwiękowe. A to przy założeniu, że gra ma chodzić na najnowszym sprzęcie i systemach komputerowych.

Okazuje się też, że Blizzard nie jest wredną korporacją, gdyż wraz z premierą zremasterowanego StarCrafta, do bezpłatnego dostępu zostanie przekazana oryginalna wersja gry. Cel jest oczywiście jeden: zachęcić nieuświadomionych w czym rzecz, do zapoznania się z tytułem.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: StarCraft na nowo
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Marca 2017, 07:55:04 »
Wydawanie remasterów to nic nowego i bardzo dobrze że i Starcraft się takiego doczekał.. choć ja osobiście spodziewałem się remake na silniku SC2 ale narzekać nie mogę.. wręcz przeciwnie. Zakup mam gwarantowany bo to mój drugi ulubiony RTS.. szkoda że na Red Alerta 2 nie ma co liczyć..