Autor Wątek: Archiwa odtajnione! Nagrania testów broni nuklearnej  (Przeczytany 1147 razy)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Archiwa odtajnione! Nagrania testów broni nuklearnej
« dnia: 24 Marca 2017, 07:34:00 »

Tekst napisała Bosa, wrzucił nie wiem.

Po wielu dekadach stopniowej dezintegracji w super-tajnych schronach, nareszcie doczekały się publikacji. Mowa tu o nagraniach historycznych z testów broni atomowej przeprowadzanych przez USA w latach 1945-1962. Część z tych dokumentów dopiero niedawno została wyłączona spod klauzuli "ściśle tajne".

Przez ostatnie 5 lat badacze z Lawrence Livermore National Laboratory (LLNL) zajmowali się pozyskiwaniem materiału z taśm, które powoli niszczały, nadgryzane bezlitosnym zębem czasu. Jak dotąd, pozyskano około 6,5 tysiąca nagrań. 64 z nich zostały wrzucone na YT jako zaczątek kolekcji, będącej gratką dla każdego miłośnika Falloutów.

Playlista dostępna jest tutaj.

Szef grupy badaczy z LLNL mówi, że to prawdziwy wyścig z czasem. Po latach filmy tracą na jakości, części z nich nie udało się odzyskać. Dlatego naukowcy pracują pełną parą, aby ocalić jak najwięcej nagrań i zachować je w formie cyfrowej. Pozostaje życzyć powodzenia - i cieszyć oko tym co już jest :)

Źródło: Live Science.
« Ostatnia zmiana: 24 Marca 2017, 09:33:19 wysłana przez Squonk »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Archiwa odtajnione! Nagrania testów broni nuklearnej
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Marca 2017, 18:27:22 »
Cytuj
Szef grupy badaczy z LLNL mówi, że to prawdziwy wyścig z czasem. Po latach filmy tracą na jakości, części z nich nie udało się odzyskać. Dlatego naukowcy pracują pełną parą, aby ocalić jak najwięcej nagrań i zachować je w formie cyfrowej. Pozostaje życzyć powodzenia - i cieszyć oko tym co już jest Smiley

Większej głupoty w życiu nie słyszałem..

Wszystko to są filmy 35mm. Zachowane w pudłach. Jeśli nie leżały tych 70 lat na środku pustyni ani nie były odtwarzane dzień i noc, to fizycznie niemożliwy jest ich "tracenie na jakości" lub rozpad. Film po wywołaniu przetrwa więcej niż jakikolwiek inny nośnik [Vhs,Vcd,DvD].
Aż przykro się robi kiedy widzisz takie traktowanie "rozpadających się filmów" jak tu https://youtu.be/pWpqGKUG5yY?list=PLvGO_dWo8VfcmG166wKRy5z-GlJ_OQND5 w 59 sekundzie.

Nie wiem czy panom się już nie chce tego skanować, czy po prostu robią tanią sensację celowo niszcząc te filmy.

Przecież ten film : https://www.youtube.com/watch?v=XnrLY-phipw&index=2&list=PLvGO_dWo8VfcmG166wKRy5z-GlJ_OQND5 To celowa profanacja.
Mi na 8mm zdarzy się projekcja filmu z nachodzącymi na siebie klatkami, ale może przez 5 sekund. Bo projekcję/skan trzeba zatrzymać dostosować zębatki, lampę itd. Na sprzęcie amatorskim na amatorskim filmie.
Oni mają skanery za grube dziesiątki tysięcy. A skanują i "ratują" filmy łącząc klatki i zmieniając rotację na skanie.
Właściwie co drugi skan ma w sobie błędy archiwizerów. To jest smutne.

 
Cytuj
Pozostaje życzyć powodzenia - i cieszyć oko tym co już jest
Moje płacze.

Żeby była jasność, nowina świetna bo nie każdy musi mieć wiedzę w tym wąskim temacie. Ale to co panowie LLNL wyprawiają, jest gorsze niż eksperymenty Vault-Tec.
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "