Autor Wątek: Embers - recenzja  (Przeczytany 1516 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Embers - recenzja
« dnia: 19 Marca 2017, 23:42:44 »

Od czasu do czasu zdarza się nam opublikować w osobnej nowinie na Stronie Głównej recenzję filmu, który swoją premierą miał już jakiś czas temu. Z reguły bowiem takie materiały trafiają do zbiorczej aktualizacji zasobów w/w.

No ale tym razem okazja jest mianowicie taka, że mamy do czynienia z filmem może nie niszowym, to na pewno nie z marketingowo otrąbionej, holiłudzkiej półki. A do tego powstałym w polskiej koprodukcji. To film Embers, obejrzany przez Micronusa z GrimFiction.pl.

Z czym przyszło się mierzyć bohaterom Embers? Przede wszystkim z własnymi umysłami, z ich niedoskonałościami obnażonymi przez bodajże jakiegoś wirusa. Otóż ludzie zaczęli zapadać na specyficzny rodzaj amnezji. Każdego dnia budzą się i zaczynają żywot niemal od zera.

Całość recenzji pod tym linkiem.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Embers - recenzja
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Marca 2017, 13:53:53 »
Cytuj
Polecam seans dla osób poszukujących odskoczni i odpoczynku od zgiełku i pstrokacizny,
Trzeba obejrzeć ;-]
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Micronus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Lisek Jabłkowy
    • GrimFiction.pl
Odp: Embers - recenzja
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Marca 2017, 17:58:54 »
Cytuj
Polecam seans dla osób poszukujących odskoczni i odpoczynku od zgiełku i pstrokacizny,
Trzeba obejrzeć ;-]

Poczytaj presspacka, jeśli znasz angielski. Powinno to nieco rozjaśnić intencje/założenia scenariusza, szczególnie w kwestii mechanizmów amnezji. Ja wziąłem Embers na klatę bez jakiegokolwiek riserczu i dostałem zgagi w tym zakresie.
GrimFiction.pl - blog o postapo, cyberpunku, dystopii, ciężkim sci-fi i tym podobnych stworach. Recki filmów i gier, filmy krótkometrażowe, zwiastuny, nowinki.