Autor Wątek: Kuchnia Trzynastego Schronu: spaghetti schronowe  (Przeczytany 1265 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Kuchnia Trzynastego Schronu: spaghetti schronowe
« dnia: 26 Lutego 2017, 21:34:01 »

Nie umrzemy z głodu po wojnie atomowej!

Z takim hasłem Dzieci ze Szkółki Trzynastego Schronu uczą się gotować pyszności, pod czujnym okiem swojego Starego Wychowawcy!

Trzeba zdrowo się odżywiać i jeść ciepłe posiłki. To podstawa rozwoju. Spaghetti to bardzo smaczne i proste danie. Jeżeli nie umiecie gotować, a chcecie się nauczyć, to ten film instruktażowy, niechaj będzie dla Was początkiem!

Spaghetti schronowe - przepis.

Poniżej film prezentujący przygotowania tego jakże schronowego dania.


Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

mbwrobel

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Kuchnia Trzynastego Schronu: spaghetti schronowe
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lutego 2017, 14:05:12 »
Oliwki! Gdzie są oliwki, ja się pytam?  :prtst:
Zamiast mięsa mielonego można użyć kiełbasy lub boczku. I nie musi ich być aż kilogram. Zamiast koncentratu pomidorowego można użyć pomidorów z puszki (najlepiej takich bez skórki). Zresztą sos można dowolnie modyfikować, danie smakuje również z innymi sosami, niekoniecznie opartymi na pomidorach. Generalnie spaghetti jest świetnym i szybkim daniem, podatnym na modyfikacje ze względu na dostępność składników. Aż narobiliście mi apetytu, chyba dziś ja w domu będę kucharzył.  :)

Stary Wujek

  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Stary Wujek
Odp: Kuchnia Trzynastego Schronu: spaghetti schronowe
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lutego 2017, 14:59:08 »
To danie można zrobić na tysiące sposobów. Kanapki z kiełbasą i rosołek również każdy robi inaczej  :piwo2: Rzuć okiem na inne spaghetti w naszym wykonaniu. Równie dobre :) Jak już coś zrobisz smacznego u siebie w domku to nie zapomnij się nam tym pochwalić ;>
Cóż warte życie, gdy honor stracony!