Autor Wątek: Swiss Army Man [Recenzja]  (Przeczytany 1520 razy)

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Swiss Army Man [Recenzja]
« dnia: 23 Lutego 2017, 12:47:23 »


Naturalnym ludzkim uczuciem jest empatia.
Jej częstym przejawem jest motywacja do pomocy innym, która w dzisiejszych czasach często objawia się postem na Facebooku o małym kotku, którego znaleźliśmy pod rynną. Udostępnianie linków do akcji charytatywnych czy udzielaniu się w wolontariacie. Wszystkie te i im podobne czynności opierają się na prostym założeniu. Widzę coś przykrego/dobrego, więc chce, by jak najwięcej osób także to zobaczyło. By jak najwięcej także pomogło.

Dziś trochę podobnie jest ze mną.
Z tą różnicą, że nie ratuje małego kotka. A ratuje świetny film. Bo choć analizy filmów nie należą do mojego chleba powszedniego. Postanowiłem zdobyć się na ten krótki tekst z prostym zamiarem. Zmotywowania kogoś do obejrzenia "Człowieka Scyzoryka" i podzielenia się z nim tym, czego w naszym życiu brakuje jak amunicji do Gatlinga. Podzielenia się prawdziwie szczerym uśmiechem.

Zapraszam.
Swiss Army Man - Recenzja
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Micronus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Lisek Jabłkowy
    • GrimFiction.pl
Odp: Swiss Army Man [Recenzja]
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Marca 2017, 19:42:58 »
Trafia na listę do obejrzenia. Niezły tekst, wciągnął mnie.

Ten debiut dwóch przyjaciół po filmówce, ze śmiesznie niskim budżetem, nie jest jednak tym, czym na pierwszy rzut oka się wydaje. Scena otwarcia filmu to porządne pierdnięcie. Dosłownie. Twórcy, wiedząc dla kogo tworzą film, postanowili szybko pozbyć się z sali artystów i ludzi wyższych sfer. Hipokrytów, dla których żarty z fizjologi człowieka są prostackie i obrazoburcze, skierowane oczywiście do tych wszystkich mas podludzi, które nie rozumieją prawdziwej sztuki.

Ileż to naczytałem się komentarzy o prostackim i obrzydliwym filmie. O tym, jak ktoś taki jak Daniel Radcliffe, może się tak stoczyć. O upadającej kulturze masowej. Napisanych przez ludzi, dla których najlepsze filmy to Gladiator i Zielona Mila. Z klapkami poprawności politycznej na oczach, dla których gazy są oznaką prostactwa, a rzeźba genitaliów Jezusa przebitych gwoździami - to sztuka.

GrimFiction.pl - blog o postapo, cyberpunku, dystopii, ciężkim sci-fi i tym podobnych stworach. Recki filmów i gier, filmy krótkometrażowe, zwiastuny, nowinki.

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Swiss Army Man [Recenzja]
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Marca 2017, 20:50:40 »
Dzięki  :piwo2:
Zobacz prędko, bo na prawdę warto.
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "