Ankieta

Czy chciałbyś, aby powstał ogólnopolski kanał telewizyjny poświęcony fantastyce (grom, filmom, literaturze)?

Chciałbym i wydaje mi się, że jest to możliwe
1 (16,7%)
Chciałbym, lecz nie wiem, czy to wykonalne
1 (16,7%)
Chciałbym, lecz uważam, że to niemożliwe w dającej się przewidzieć przyszłości
0 (0%)
Nie chciałbym
0 (0%)
Jest mi to obojętne
4 (66,7%)

Głosów w sumie: 6

Autor Wątek: Ogólnopolski kanał telewizyjny poświęcony fantastyce  (Przeczytany 3788 razy)

Turóg

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 40
Ogólnopolski kanał telewizyjny poświęcony fantastyce
« dnia: 13 Lutego 2017, 10:58:18 »
Nie wiem, czy we właściwym miejscu wstawiam tę ankietę. Jakby co, to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Ogólnopolski kanał telewizyjny poświęcony fantastyce
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lutego 2017, 11:12:29 »
Nie oglądam telewizji, nie mam telewizora.

Ale z chęcią zobaczyłbym coś w stylu Steama tylko że z książkami, z podobnymi promocjami, z rekomendacjami użytkowników i co najważniejsze - podobnym wsparciem niezależnych twórców. Tak, wiem że to nierealne.

Turóg

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Ogólnopolski kanał telewizyjny poświęcony fantastyce
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lutego 2017, 11:26:40 »
Ja też nie nie oglądam. Ale uważam, że takie coś jest potrzebne. Produkcje tv i ogólnie filmowe to w dzisiejszych czasach np. bardzo ważny element wsparcia rynku księgarskiego. Pytanie właściwie można wyrazić tak: czy chcemy mieć mocną własną kulturę/popkulturę, w czasach, gdy monopolistami są Anglosasi. Skandynawom np. udało się przedrzeć na światowe rynki księgarskie (przede wszystkim na dosyć hermetyczne rynki anglosaskie) z powieściami detektywistycznymi (pomogły w tym - między innymi -  własne produkcje filmowe) - więc można skutecznie radzić sobie w konkurencji z tym monopolem (przynajmniej w jakichś niszach).
Więc zachęcam do oddania głosu w ankiecie - nie tyle w sensie, czy ja osobiście takiej tv potrzebuję, tylko w sensie, czy byłaby to pożyteczna sprawa dla ogółu (i dla różnych branż - dla polskich producentów gier, dla polskich filmowców, dla polskiej literatury, dla publiczności i po prostu obywateli).
« Ostatnia zmiana: 13 Lutego 2017, 11:41:50 wysłana przez Turóg »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Ogólnopolski kanał telewizyjny poświęcony fantastyce
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lutego 2017, 12:28:34 »
Wybaczcie ale skończyło by się to tylko powstaniem kolejnego Syfy Channel tylko lokalnego (sorry, ale musiał za tym stać jakiś Polak :hyh), z tym że fantastyka jest jeszcze bardziej niejasno zdefiniowana. Rekomendacje książkowe? Zbyt niszowe i nieopłacalne. Takie stacje zarabiają głównie na taniej masowej tandecie. O złudzeniach co do tego że Polska kultura by na tym zyskała nawet nie powiem bo to dziecinada i myślenie życzeniowe z którego nawet pan prezes Kaczyński by się uśmiał.

Ale z chęcią zobaczyłbym coś w stylu Steama tylko że z książkami, z podobnymi promocjami, z rekomendacjami użytkowników i co najważniejsze - podobnym wsparciem niezależnych twórców. Tak, wiem że to nierealne.

Eee.. YouTube? Tam jest tego od groma..

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Ogólnopolski kanał telewizyjny poświęcony fantastyce
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lutego 2017, 18:59:27 »
Nieszczególnie mi przeszkadza, że polska kultura jest polska i nie eksportowana na zachód, więc argumenty o potrzebie ogólnej do mnie nie przemawiają, jednakże myślę że gdyby chodziło o sprzedanie naszych produkcji... to musiałyby one powstać. Bo jak się zastanowić, to jakie filmy czy seriale fantasy czy sf prezentują u nas jakiś sensowny poziom? Były całkiem udane filmy i mini-seriale dla dzieci typu "Tajemnica Sagali", ale to starożytność, od całkiem dawna nie powstało u nas nic wartego uwagi z wyjątkiem miniatur allegro i możliwości promowania polskiej kultury szukałbym raczej w takich inicjatywach.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Ogólnopolski kanał telewizyjny poświęcony fantastyce
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lutego 2017, 13:29:52 »
Dokładnie! Problem polega po prosu na braku sensownych rodzimych produkcji i fakcie że TVP albo goni za pieniądzem albo sieje propagandę zamiast realizować swój faktyczny cel jakim jest promocja Polskiej kultury (tu już TVN promuje bardziej literaturę). Tworzenie jakiejś dziwnej, nie mającej podstaw ekonomicznych stacji przez nie wiadomo kogo i po co, to zabieranie się do sprawy od dupy strony.. promocja Polskiej kultury na zachodzie też by się przydała ale tylko jeśli ta była by najpierw promowana u nas. Choć z drugiej strony mamy kilka przebłysków prób oddolnej modernizacji więc oby tak dalej.. tu promowałbym właśnie wspieranie takich inicjatyw.

PS: Allegro he he.. jestem mile zaskoczony że jeszcze ktoś o tym słyszał :spk

Micronus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Lisek Jabłkowy
    • GrimFiction.pl
Odp: Ogólnopolski kanał telewizyjny poświęcony fantastyce
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Marca 2017, 07:09:10 »
Wybaczcie ale skończyło by się to tylko powstaniem kolejnego Syfy Channel tylko lokalnego (sorry, ale musiał za tym stać jakiś Polak :hyh)

Gdyby nie Syfy nie byłoby Expanse;p
GrimFiction.pl - blog o postapo, cyberpunku, dystopii, ciężkim sci-fi i tym podobnych stworach. Recki filmów i gier, filmy krótkometrażowe, zwiastuny, nowinki.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Ogólnopolski kanał telewizyjny poświęcony fantastyce
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Marca 2017, 08:55:26 »
Fakt, ale to wyjątki od reguły.. no i Polski rynek znacznie mniejszy.